Henna tetovanie: Všetko, čo potrebujete vedieť [+100 skvelých nápadov na dizajn]

Tetovanie sa v posledných rokoch stalo jednou z najoceňovanejších foriem umenia. Komunita tetovania, ktorá zahŕňa množstvo štýlov z rôznych krajín a umelcov, ktorí vymýšľajú svoj vlastný, je v neustálom pohybe a neustále sa zlepšuje a inovuje.

Zatiaľ čo pre niektorých ľudí tetovanie nie je len atrament na koži, každý, kto sa niekedy dal tetovať, vie, že je to oveľa viac ako len atrament. Pre niektorých je tetovanie pripomienkou rozhodnutí, ktoré urobili vo svojom živote, pre niekoho to môže byť pripomienka alebo pocta niekomu, koho milujú, a pre niekoho je to forma terapie.

Vďaka hlbším významom, ktoré má tetovanie pre umelca i klienta, sa povýšilo za hranicu jednoduchej úpravy tela. Tetovanie však nie je také jednoduché, ako si väčšina ľudí myslí, pretože sa k tetovaniu musíte odhodlať a musíte pri tetovaní znášať veľa bolesti. Nehovoriac o tom, že proces premýšľania o tom, aké tetovanie si dáte a kde ho získate, je dôležitý.

Druh záväzku a bolesti (ako aj následná starostlivosť), ktoré s tetovaním prichádzajú, nie sú pre každého. Niektorí ľudia chcú len tetovanie, ktoré vyzerá dobre, a preto zavedenie dočasného tetovania; ktorých kráľom sú tetovania hennou.

Pravdepodobne ste už počuli o tetovaní Henna, pretože teraz zúrili. Od hudobných festivalov po všeobecne na ulici, tetovanie hennou je najznámejšie zo všetkých dočasných tetovaní. Ak teda máte chuť na tetovanie Hennou, ale neviete, kde začať, alebo o tom počujete prvýkrát alebo sa o tom chcete dozvedieť viac, tu je kompletný sprievodca všetkým, čo potrebujete vedieť o henne.

henna-tetovanie

História Henny

Mnoho zdrojov sa domnieva, že henna bola prvýkrát nájdená v púštiach Indie, kde malý kmeň začal používať pastu rastliny na ruky a nohy, pretože sa cítila chladnejšie. Netrvalo dlho a kreatívny jednotlivec uprednostnil skôr vytváranie návrhov, než len natieranie pasty na telo.

To bolo pred niekoľkými tisíckami rokov a odvtedy sa zložitosť návrhov a spôsob aplikácie drasticky zmenili. Odvtedy sa v dezertoch Indie henna body art stala uznávanou tradíciou v krajinách, ako je Pakistan a India, kde si ľudia nechávajú tetovať hennou pri tradičných aj náboženských príležitostiach..

Význam a význam týchto návrhov sa v priebehu rokov tiež výrazne zmenil. Rôzne komunity veria, že aplikácia Henny na telo prináša šťastie a niektoré tiež veria, že henna ich chráni pred zlom.

Henna obstála v skúške časom a nielenže dokázala počas týchto rokov zostať relevantná, ale výrazne sa rozrástla aj do iných komunít. Teraz si môžete položiť otázku, čo je henna a prečo je taká obľúbená?

Čo je Henna?

Začnime tým, čo je možno najčastejšou otázkou spojenou s tetovaním hennou, čo to je?

Henna je prírodné farbivo, ktoré je v zásade rozdrvené listy henny zmiešané s vodou za vzniku pasty. Táto pasta má často tmavohnedú alebo olivovú farbu a po nanesení zanecháva na koži červenohnedú farbu. Škvrna, ktorú tetovanie zanecháva na tele, sa stáva tetovaním, ktoré používa viac ľudí v rôznych tradíciách.

Henna je z hľadiska aplikácie veľmi podobná bežnému tetovaniu, ibaže s nimi nie je spojená žiadna bolesť a nie je trvalá. Prírodné farbivo henna vsiakne do pokožky a zanechá škvrnu, ktorá sa v podstate zmení na tetovanie.

Aj keď nemôžete zmeniť farbu svojho tetovania, nebudete sa musieť zaviazať k neuveriteľne bolestivému procesu tetovania alebo k trvalej povahe tetovania..

Henna je tiež prírodného pôvodu, vďaka čomu je úplne bezpečná a bez alergénov. Henna sa používa nielen na tetovanie, ale ľudia v mnohých krajinách južnej Ázie ju používajú aj ako prirodzenú farbu vlasov..

Na čo sa používa?

Napriek tomu, že henna má mnoho spôsobov použitia ako farba vlasov alebo ako forma terapie, viac sa používa ako dočasné tetovanie. Ženy v rôznych krajinách južnej Ázie a Blízkeho východu tradične používajú hennu ako príslušenstvo už stáročia.

Ženy často nanášajú henu na ruky a nohy ctiť ich náboženské sviatky a hlavne svadby. Jeho použitie v týchto náboženských sviatkoch a udalostiach nie je náboženskou nevyhnutnosťou, ale skôr pripomína kozmetiku. Ženy majú tendenciu používať tetovanie Henna ako kozmetiku podobnú tomu, prečo sa ľudia často nechávajú tetovať pravidelne: pretože vyzerajú dobre.

Rôzne moslimské komunity sa však domnievajú, že motívy, ktoré ženy získajú ako tetovanie hennou, pomáhajú odvrátiť zlé oči. Komunity v Maroku veria, že tetovanie hennou prináša šťastie a chráni ich pred zlými duchmi.

Na druhej strane, používanie tetovania Henna sa stalo trochu známym aj v západných krajinách. Väčšinou ich vidieť na hudobných festivaloch, pretože sa často stretáva s pouličnými umelcami, ktorí účastníkom festivalu dávajú tetovanie hennou. Možno ste sa s tým dokonca náhodne stretli medzi rôznymi ľuďmi.

Jeho popularita sa často pripisuje dočasnej povahe a neuveriteľne bezbolestnému procesu. Mnohým dokonca pripadá proces tetovania neuveriteľne relaxačný. Pretože im chýba akákoľvek forma oddanosti a môžu sa celkom ľahko objaviť, je táto forma tetovania oveľa inkluzívnejšia a zaberie oveľa menej času ako štandardné tetovanie..

Vzrástol aj počet tehotných matiek, ktoré si nechali tetovať hennou na brucho pred alebo počas tehotenského fotenia alebo pred detskou sprchou. Stúpa tiež trend u pacientov podstupujúcich chemoterapiu, aby si nechali tetovať hennou na svoje novo plešivé hlavy.

henna-tetovanie

Prečo ich ľudia dostávajú?

Ľudia sa často čudujú, prečo si niekto dá urobiť tetovanie hennou inak ako z kultúrnych alebo náboženských dôvodov. Aj keď môže byť jednoduchšie povedať, že ľudia si nechávajú tetovať hennou, pretože vyzerajú dobre, existuje mnoho ďalších dôvodov, prečo si ľudia nechávajú tetovať hennou..

Aj keď dôvody na tetovanie hennou môžu byť samy osebe, tu sú tri hlavné dôvody, prečo si ľudia nechávajú tetovať hennou:

Dočasné/nedostatok záväzku

Začíname s tým, čo je možno jedným z hlavných dôvodov, prečo si ľudia nechávajú v prvom rade tetovanie hennou, sú dočasné. Trvalé tetovanie vždy prichádza s určitou úrovňou nasadenia, pretože je vždy trvalé a nedá sa ľahko odstrániť.

Je to kvôli záväzku, ktorý vyžadujú, a kvôli ich trvalej povahe často ľudia váhajú s tetovaním; a to je presne dôvod, prečo si ľudia nechávajú tetovať hennou. Pretože tetovanie hennou nevyžaduje žiadny záväzok a má dočasný charakter, môže si ho zaobstarať ktokoľvek bez toho, aby sa musel starať o to, či nevyjde..

Jednoduché úpravy a zmeny

Keď už hovoríme o záväzku, tento záväzok sa vzťahuje aj na to, že budete musieť nosiť tetovanie, ktoré váš umelec možno neurobil správne. To nie je prípad tetovania Henna, pretože ich vtiahnutie do pokožky trvá dlhšie.

To ponecháva oveľa viac priestoru pre chyby a umožňuje vám dokonca zmeniť dizajn, ak vám to úplne nevyhovuje. To ďalej pridáva na dočasnej povahe tetovania hennou. To ďalej pridáva na dočasnej povahe tetovania hennou a robí to ešte inkluzívnejším pre každého.

Bezbolestné

Ďalšou jednou z hlavných výhod tetovania hennou je, že sú úplne bezbolestné a pridávanie netrvá dlho. Na rozdiel od trvalého tetovania, ktoré pomocou ihiel pridáva do pokožky atrament, hena do pokožky prirodzene presakuje. Vďaka tomu je proces úplne bezbolestný a oveľa menej časovo náročný.

V závislosti od umelca a motívu, ktorý chcete získať, môže proces tetovania trvať niekoľko minút až niekoľko hodín..

Proces tetovania

Získanie tetovania hennou je veľmi podobné získaniu trvalého tetovania, okrem toho, že je do neho zapojených menej ihiel. Dať si tetovanie hennou je svojim spôsobom takmer terapeutické a je oveľa relaxačnejšie, ako väčšina ľudí očakáva.

Umelci často používajú voľnú ruku pri práci na tetovaní hennou a trvajú minúty alebo hodiny, v závislosti od dizajnu, ktorý chcete získať. Akonáhle aplikujú tetovanie, skutočnou výzvou je čakať, kým tetovanie vyschne.

Na rozdiel od konvenčného tetovania, tetovanie hennou zostane na koži dlho, aby mohla poriadne zafarbiť pokožku. To znamená, že budete musieť dávať pozor, aby ste ho neodstránili, než sa dokáže poriadne usadiť v koži.

Umelci často odporúčajú, aby ste henu neodstraňovali sami, namiesto toho ju nechajte iba vyschnúť a spadnúť. To zaisťuje, že samotné tetovanie nezmizne rýchlejšie, ako bolo zamýšľané.

Niektorí umelci dokonca pridávajú do hotového výrobku zmes citrónovej šťavy a cukru, aby farbivo zostalo v koži dlhší čas. Aj keď je to úplne voliteľné a vôbec to nie je nevyhnutné, umelci odporúčajú nanášať túto pastu na tetovanie najmenej štyri hodiny. Nakoniec pasta uschne, potom farbivo dosiahne maximálnu intenzitu počas nasledujúcich 48 hodín.

henna-tetovanie

Ako dlho to trvá?

Henna tetovanie je semi-trvalé a zanecháva škvrnu na koži, ktorá nakoniec úplne vybledne. V dôsledku prirodzeného procesu odlupovania pokožky má henna tendenciu pomerne rýchlo miznúť. Optimálny čas potrebný na úplné zmiznutie henny je týždeň až mesiac. To vás ušetrí od dlhodobého záväzku, ktorý je často spojený s trvalým tetovaním, a umožní vám vychutnať si svoje body art.

Za to, že bolo povedané, existuje spôsob, ako si udržať svoje tetovanie hennou a pokračovať v tom, aby vyzeralo živé a svieže. Nanesením trochy včelieho vosku alebo olivového oleja na kožu budete môcť udržať svoje tetovanie svieže. Nanesenie oleja je obzvlášť dôležité, keď sa chystáte plávať alebo sa kúpete.

Použitie Henny

Ak ste presvedčení o tetovaní hennou, existuje mnoho spôsobov, ako to urobiť. Buď si môžete nechať tetovanie od profesionálneho výtvarníka alebo vyhradeného štúdia, alebo si to môžete urobiť sami. Vytvorenie vlastného tetovania hennou je samo o sebe neuveriteľne zábavné, najmä ak máte priateľa, s ktorým môžete experimentovať.

Napriek tomu, že je nákup henny veľmi pohodlný, mali by ste si vždy vyrobiť vlastnú hennu doma. Mnoho umelcov uprednostňuje, aby ste si vyrobili vlastnú hennu doma a nepoužívali hennu, ktorú inak nájdete na trhu.

Henna, ktorú nájdete na trhu, používa v roztoku para-fenyléndiamín (PPD), čo v podstate skracuje čas potrebný na nastavenie henny.

Teraz, než si myslíte, že je to dobré, PPD ponúka inú farbu henny a môže kvôli svojim senzibilizujúcim účinkom spôsobiť alergickú reakciu na koži. To znamená, že ak váš imunitný systém považuje túto látku za škodlivú, pri kontakte môže vaša koža vykazovať príznaky alergickej reakcie. Jednoducho povedané, pri kontakte s látkou vám môže koža začať napučiavať a vytvárať sa na nej pľuzgiere.

Keďže henna, ktorú bežne nájdete na trhu, môže mať na vaše telo takú nepriaznivú reakciu, je pre vás najlepšie vyrobiť si hennu doma. Nielenže vytvára oveľa živšie farby, ale zmes bude tiež oveľa bezpečnejšia a nebude predstavovať hrozbu alergickej reakcie..

Niektoré nápady na tetovanie Henna

Teraz, keď viete všetko, čo je potrebné vedieť o tetovaní hennou, uvádzame niekoľko nápadov na tetovanie hennou, ktoré vám pomôžu začať:

1. Tento kus lotosového kvetu

Lotus je jedným z najjemnejších a symbolických kvetov a často sa používa ako tetovanie. To znamená, že tento kus dokáže spojiť lotosový kvet s veľmi krásnou arabskou estetikou. Tetovanie dokáže dokonale prepojiť štýly Blízkeho východu a Západu. Lotus sprevádzajú rôzne ďalšie menšie kvety, ktoré ho obklopujú spolu s korálkami na konci tetovania. Tetovanie je neuveriteľne krásne a je to skvelé miesto, kde začať.

henna-tetovanie

Spracované s VSCO s predvoľbou hb1

2. Tento Henna rukáv

Toto tetovanie hennou dokáže zlúčiť tri rôzne vzory a štýly henny a vytvoriť tak neuveriteľne vynaliezavý a krásny rukáv. Rukáv nesie množstvo zložitých prevedení od predlaktia po malé detaily na prste spájajúce sa s celým rukávom..

3. Páv

Toto tetovanie Peacock je tiež majstrovským dielom vďaka zložitému dizajnu a celkovej pozornosti k detailom. Pávové tetovanie symbolizuje bdelosť, spiritualitu a ochranu a v hinduizme sú veľmi známymi duchovnými zvieratami. Dizajn tetovania je tiež neuveriteľne intuitívny a ukazuje páva a jeho krásne perie.

4. Strom lásky

Interpretácia pôvodnej maľby stromu lásky od Wendy Smithovej, toto tetovanie stromu lásky dokáže zachytiť všetko krásne na pôvodnom obraze. Napriek tomu, že tomuto tetovaniu chýba farba a pozadie, ktoré z obrazu robí majstrovské dielo, stále môže vyzerať nádherne a môže mať rovnaký význam. Strom lásky tiež dokáže vyzerať neuveriteľne jednoducho, pričom je dizajnovo neskutočne komplikovaný. Najbežnejší význam spojený so stromami je odolnosť a dlhotrvajúci.

5. Toto tetovanie slonov

Slony sú samy osebe náboženskými postavami, pretože boli uctievané v rôznych náboženstvách a kultúrach. Tetovanie na slonoch často symbolizuje šťastie a prosperitu. Toto tetovanie hennou predstavuje neuveriteľne radostného slona vyrobeného z rôznych iných vzorov, tvarov a vzorov. Tetovanie hennou je schopné správne zachytiť všetko, čo z tohto slona v tomto tetovaní robí. Okrem slona umelec ukazuje aj malé kvety na prstoch nad tetovaním.

6. Henna Band

Prejdeme na jednoduchší, ale rovnako krásny dizajn tetovania, hennu. Hennový pás je neuveriteľne zjednodušený dizajn a je štýlový a na pohľad úplne úžasný. Tetovanie veľmi pripomína arabskú estetiku bez toho, aby bolo okázalé. Ak hľadáte nenápadné a jednoduché tetovanie, je to tetovanie pre vás. Tetovanie má tiež zložitú líniu a vzory, takže je vhodné ísť na tetovanie pre ľudí, ktorých takéto prevedenie baví..

7. Lapače snov

Lapače snov sú posvätné talizmany, o ktorých sa verí, že chránia ľudí pred zlými snami. Domorodí Američania si často nechávajú tetovať lapač snov, pretože symbolizujú pocit pohody a osobnej istoty pre nositeľa tetovania. Toto tetovanie lapača snov ukazuje malý lapač snov na zápästí s perím siahajúcim až k predlaktiu. Napriek tomu, že sa jedná o jednoduché tetovanie hennou, je na pohľad jednoducho krásne. Ak lapač snov nie je dostatočne príťažlivý, môžete ho vždy zmiešať s kvetom; to mu ponúka jedinečný vzhľad.

8. Polmesiac

Polmesiac je jedným z najznámejších tetovaní. Ľudia často dostávajú tieto druhy tetovania, pretože symbolizujú ženskosť a v niektorých komunitách sa odvolávajú na spánok. Toto tetovanie vidí polmesiac s podrobnými vzormi vo vnútri mesiaca. To vytvára neuveriteľne jedinečný dizajn, ktorý nielen dobre vyzerá, ale má pre vás veľmi dôležitý význam.

9. Táto neuveriteľne podrobná mandala

Tento zoznam by bol určite neúplný bez toho, aby sme hovorili o mandalach. Mandaly sú neuveriteľne komplexné kruhové diagramy, ktoré si ľudia teraz spájajú s tetovaním Henna. Tetovanie Mandala Henna, alebo tetovanie mandaly všeobecne, sa stalo stále obľúbenejším vďaka svojmu zložitému dizajnu a celkovej estetike. Napriek tomu, že akékoľvek tetovanie mandaly bude fungovať perfektne, toto tetovanie mandaly je neuveriteľne detailný a vyžaduje viac kvetinového dizajnu. Dizajn mandaly je tiež neuveriteľne univerzálny, čo sa týka umiestnenia, pretože si toto tetovanie môžete dať kdekoľvek na tele a bude rovnako krásne..

10. Tetovanie sovy

Sovy sú už dlho považované za najmúdrejšie zo všetkých zvierat. Táto múdrosť sa vzťahuje aj na tetovanie sovy ako jeden z hlavných dôvodov, prečo si ľudia nechávajú tetovať, pretože symbolizujú znalosti a múdrosť. V gréckej mytológii bola sova Athéninou spoločníčkou, bohyňou múdrosti. Či už vás tetovanie sovy skutočne urobí múdrejším alebo nie, je určite na diskusiu, nie je pochýb o tom, ako dobre toto tetovanie vyzerá. Toto tetovanie hennej sovy dokáže zachytiť krásu a veľkoleposť sov, ako aj ich masívne oči.

henna-tetovanie

Záver

Henna tetovanie je možno najznámejším druhom dočasného tetovania az dobrého dôvodu. Pretože sú úplne organické a majú menšie riziko vzniku infekcií, podarilo sa im nesmierne rásť v krajinách Blízkeho východu a južnej Ázie.

Na druhej strane, ak hľadáte vo svojich dočasných tetovaniach trochu viac farby, silikónovú hennu môžete vždy vyskúšať. Silikónová hena alebo drobná henna je variáciou tradičnej henny, ktorá poskytuje bielu farbu inú ako zvyčajnú červenohnedú farbu, ktorá príde po zaschnutí henny. Hennu si môžete vyrobiť sami alebo si ju môžete kúpiť v obchode.

Henna obstála v skúške času počas mnohých storočí, ktoré ju ľudia používali ako súčasť náboženských alebo kultúrnych tradícií. Bez ohľadu na použitie vo východných krajinách si henna získala popularitu v západných krajinách iba vďaka svojim organickým a dočasným vlastnostiam. To ľudí zachráni pred dlhodobým záväzkom, ktorý je často spojený s trvalým tetovaním.

About the author

Adblock
detector