Na výber je 160 návrhov tetovania draka Kick-Ass (s významom)

Dračie tetovanie je pre niektorých ľudí veľmi zastrašujúce. Vyzerajú však super cool a pomôžu vám dosiahnuť ten divoký vzhľad, o ktorý ste sa vždy snažili dosiahnuť. Možno to neviete, ale dračie tetovanie je jedným z najobľúbenejších tetovacích návrhov na celom svete u oboch pohlaví..

Od pradávna si ľudia obľúbili drakov a vnímali ich ako silné mystické bytosti, ktoré sú majestátne, krásne, zlé, dobré, mierumilovné, ženské a mužské. V niektorých kultúrach je to ohnivá bytosť a v niektorých je to vodná bytosť. Nikto presne nevie, ako skutoční draci vyzerajú a či vôbec niekedy existovali. V súčasnej dobe ich však považujeme za znak sily, múdrosti a divokosti.

Pokračujte v čítaní nižšie, aby ste získali inšpiráciu na fantastické tetovanie draka!

dračie tetovanie

Časté otázky

fotka od koleda wd od Pexels

Čo znamená moje tetovanie draka?

Keď hovoríte o tetovaní, sú veľmi osobné a môžu znamenať všetko, čo človek chce, aby znamenali. Avšak zvyčajne, keď si dáte tetovanie draka, môže to znamenať, že máte odvážnu, hlasnú, múdru, ale pokojnú, vášnivú a divokú osobnosť..

Význam draka sa líši v každom regióne. Ak pôjdete do ázijského regiónu, krajín ako Čína a Japonsko, uvidíte, že oslavujú draky. Veria, že drak je toto múdre a pokojné stvorenie, ktoré potrebuje pre úspešný život.

Na druhej strane, ak idete do európskeho regiónu, majú o bytosti veľmi prekrútené zmýšľanie. Myslia si, že draci sú zlí a ľudia ich musia nechať. Z tohto dôvodu môže vaše tetovanie draka znamenať čokoľvek, čo chcete.

Bude moje tetovanie draka pôsobiť príliš hlasno a tučne?

Dračie tetovanie sú zvyčajne veľmi hlasné a odvážne umelecké diela. Môžete si však dať vytetovať draka, ktorý nie je ani hlasný, ani odvážny. Vaše tetovanie je vaša osobná vec. Odráža vašu osobnosť a životné voľby. Je len na vás, či to chcete jemné.

Musíte sa však spýtať svojho tetovacieho umelca, či to pre vás dokáže urobiť jemne. Tetovačovi môžete poskytnúť svoje obľúbené vzory a veľkosť tetovania.

Kde budem cítiť najmenšie množstvo bolesti?

Tetovanie bolí. Nie je v tom žiadna lož, ale krása prichádza s bolesťou. Existuje však niekoľko miest na vašom tele, kde vás tetovanie bude bolieť najmenej, ako na vonkajšom ramene, stehnách, prstoch, vnútornom zápästí, hornej časti chrbta, bokoch a krku. Z tohto dôvodu majú tieto miesta najmenej receptorov bolesti. Budete však cítiť malú bolesť.

Myslím si však, že tetovanie je pre mnoho ľudí zážitok na celý život. Tetovanie by ste si teda mali dať kdekoľvek, kde vaše srdce túži. Dračie tetovanie je znakom sily, preto by ste sa nemali vyhýbať tomu, aby ste ho dostali na miesta, kde to bolí o niečo viac.

návrhy tetovania drakov

Najlepšie návrhy tetovania drakov

Pokiaľ ide o tetovanie draka, získate širokú škálu nápadov, z ktorých si vyberiete. V tejto sekcii nájdete niekoľko návrhov tetovania, z ktorých si môžete vyberať.

Klasické tetovanie draka

dračie tetovanie

Keď si dáte vytetovať draka, musíte sa uistiť, že tetovanie má všetky svoje klasické detaily, ako sú dračie pazúry, plamene, šupiny. Tetovanie musí mať svoju vlastnú osobnosť. Musí to byť vyhlásenie. Klasické tetovanie si môžete dať kdekoľvek na tele.

Najlepšie miesta na tetovanie draka

Nájdenie ideálneho miesta pre vaše tetovanie je zásadným krokom. Pokiaľ ide o tetovanie drakov, máte široké možnosti umiestnenia. Tu je niekoľko z nich:

 • žalúdka
 • rameno
 • zápästie
 • späť
 • hrudník a
 • na boku tvojho tela
 • stehná
 • biceps
 • prsty
 • pás
 • zbrane
 • chodidlá
 • boky
 • krk
 • prsty na nohách

Stehná a bicepsy sú však obľúbenejšie na tetovanie draka tak, že to vyzerá, že sa dračie umenie obtáča okolo stehna alebo bicepsu. V posledných rokoch sa však hrudník a žalúdok stávajú obľúbeným miestom na tetovanie draka. Draka preto môžete mať priamo v strede tela.

Kmeňové tetovanie draka

dračie tetovanie

Keď hovoríte o atramente, kmeňové tetovanie je jedným z najžiadanejších tetovaní všetkých čias. Tekuté tvary s čiernym atramentom majú v sebe jedinečnú iskru. Keď sa nad tým zamyslíte, kmeňový štýl a tetovanie draka idú veľmi dobre, pretože kmeňové umenie je staré, rovnako ako legendy o drakoch.

Európsky drak s veľkými krídlami vyzerá nápadne. A dobrá vec na týchto tetovaniach je, že sa dajú veľmi ľahko vyrobiť. Pretože v nich nie sú farby, komplikované prevedenie ani tieňovanie. To z nich robí najrýchlejšie a najľahšie návrhy drakov zo všetkých.

Kvetinový mix draka

Dračie tetovanie vyrobené z kvetinového vzoru je fascinujúce pozerať sa na svoje telo a nechať sa ním potetovať. Tieto návrhy pozostávajú z malých geometrických vzorov čiernych napustených kvetov, ktoré tvoria dokonalú textúru dračej pokožky

Symbolika

Kvety a draci sú dve úplne odlišné veci. Ľudia si myslia, že kvety sú jemné živé bytosti, ktoré sú ženské. Na druhej strane sú draci znakom extrémnej sily. Môžete však skombinovať obe veci a urobiť si tetovanie, ktoré ukazuje, že ste silná žena, ktorá môže byť jemná a asertívna zároveň. Je to krásna myšlienka.

Umiestnenie

Ideálnym miestom pre toto tetovanie by bolo celé rameno alebo chrbát. Ak ho chcete predviesť jedinečne, môžete si ho nechať vytetovať na celom krku.

Farebné tetovanie draka

Pretože nikto z nás nevidel skutočných drakov, dáva im to páku, aby boli s nápadmi na tetovanie drakov tak kreatívni, ako len chcete. Dragons môžete nechať potetovať v rôznych farbách, tvaroch a veľkostiach. Do svojho dračieho tetovania môžete zapojiť svoju kreativitu a predstavivosť. Môžete si vybrať z farieb ako červená, fialová, modrá, čierna, zelená, bronzová, zlatá a dokonca aj viacfarebná.

Všetky rôzne draky majú rôzne vlastnosti. Pred tetovaním si teda urobte malý prieskum. Musíte vyhľadať, akú funkciu má konkrétny drak, a nechať sa tetovať podľa svojej osobnosti.

Prečítajte si tiež:

 • Rook Piercing: bolesť, cena & Tipy na následnú starostlivosť (s 55 príkladmi)
 • 125 najlepšie hodnotených návrhov polynézskeho tetovania v tomto roku
 • 125 najlepšie hodnotených návrhov geometrického tetovania v tomto roku
 • 125 tetovaní rýb Koi s významom, zoradených podľa popularity
 • 155 Cool Star tetovanie pre mužov & ženy

dračie tetovanie

Tetovanie Phoenix a Dragon

dračie tetovanie

Phoenix je ďalšia krásna, nebeská bytosť. Drak a fénix symbolizujú Jin a Jang z čínskej kultúry. Legenda o Feng Shui to má, fénix a drak predstavujú perfektne vyváženú kombináciu.

Drak a Fénix spájajú svoje schopnosti a prejavujú lásku, bežne známu ako „keltský uzol lásky“. Ukazuje to, že fénix a drak sú v perfektnom manželstve. Vďaka tomu je tetovanie ideálnym tetovaním pre páry. Keďže toto tetovanie je unisex, funguje u oboch partnerov.

Čínsky drak tetovania

drak

Keď hovoríte o čínskej kultúre, drak ukazuje šťastie, moc a super silu. Číňania oslavujú draka ako nikto iný. V jeho blízkosti oslavujú čínsky nový rok. Veria, že ktokoľvek sa narodí pod dračím zverokruhom, je vážny, spoľahlivý, čestný a nezávislý.

Na čínskom umení môžete vidieť, že draka kreslia s horiacimi perlami v rukách. To symbolizuje dračiu nesmrteľnosť, múdrosť, spiritualitu a prosperitu.

Ak si myslíte, že v sebe ukrývate tieto atribúty, potom je to dokonalé tetovanie pre vás alebo ak ste niekto, kto sa narodil v roku draka. Čínsky drak má dlhé telo podobné hadovi, vďaka ktorému je dokonalým tetovaním na paži, stehne, ramene a páse. Jedná sa o kultúrny pútavý dizajn tetovania.

Japonské tetovanie draka

Musíte vedieť, že japonské umenie je jemnejšie a má viac tieňov ako čínske. Z tohto dôvodu je japonské umenie v tetovaní rozšírenejšie. Ak sa snažíte o tetovanie, ktoré má dramatický nádych, mali by ste ísť na toto fascinujúce tetovanie.

Symbolika

Keď hovoríte o japonskom drakovi, miestni obyvatelia ho chápu ako ničivú, desivú a zlú bytosť, ako európske draky. Považujú však niektorých drakov za múdrych a veľkorysých a používajú svoje povrchné schopnosti na to, aby uprednostňovali ľudí. Uvidíte, že japonskí draci nemajú krídla. Japonci ich vidia ako morské hady. Títo draci tiež symbolizujú múdrosť a silu a pripomínajú nám, aby sme tieto vynikajúce a jedinečné vlastnosti používali na niečo dobré, čo by prospelo nám aj ostatným.

Umiestnenie

Ideálne miesto pre toto tetovanie by bolo na vašej ruke alebo vzadu na krku.

Dračí tetovací rukáv

dračí tetovanie

Dračie tetovanie je veľmi rozmanité. Uvidíte, že veľa ľudí si nechá urobiť tetovanie draka, aby si z nich urobilo rukáv. Môžete si nechať tetovať draka veľkej veľkosti, ktorý by vám zakryl celú ruku od zápästia po rameno. Mnoho bláznivých nadšencov tetovania sa rozhodlo pre rukáv draka. Toto tetovanie vyzerá na ženy veľmi oslobodzujúco, pretože zobrazuje ženy ako silné a nezastaviteľné. Môžete ho dostať z bicepsu do predlaktia. Do dizajnu môžete pridať prvky a dosiahnuť, aby vyzeral zaujímavo.

Tetovanie na chrbte draka

dračí tetovanie

V poslednej dobe si tetovanie na chrbte získava veľkú pozornosť. Váš chrbát je dokonalým plátnom pre obrovské tetovanie ako drak. Bude to jedno tetovanie, ktoré predvedie všetky detaily vášho draka. V tomto tetovaní so zrkadlom môžete jasne vidieť stupnice, krivky a pazúry. Bude to perfektný doplnok, ak nosíte top bez chrbta. Je to odvážne a sebavedomé tetovanie.

Tetovanie veľkého draka na chrbte ukáže, že máte veľkú odvážnu osobnosť. Ste nezávislá dáma, ktorá je silná, krásna a sexy!

Malé tetovanie draka

tetovanie malého draka

Ak prvýkrát farbujete, aby ste získali drobnosť, malé tetovanie je múdra voľba. Je to tiež dobrá voľba pre tých, ktorí nie sú fanúšikmi veľkého objemného tetovania, alebo máte nízku toleranciu bolesti. Veľké alebo malé dračí tetovanie bude vždy zobrazovať silnú a silnú osobnosť.

Koi Dragon Tattoo

koi drak

Toto tetovanie draka Koi je ďalším fantastickým tetovaním draka, ktoré by ste si mali dať urobiť. Tieto tetovania väčšinou obsahujú čierne potrhané obrázky draka koi a vo vašom tetovaní zvýrazňujú divokosť a hnev živý.

Symbolika

Ryba Koi vás naučí, že pokora vám bude trvať dlho a umožní vám prekonať niektoré z najväčších životných výziev, ako je plávanie proti prúdu rieky a dostať vás na vrchol. Ak veríte v pokoru, potom je toto tetovanie pre vás ideálne. Tetovanie predstavuje silu v pokore.

Umiestnenie

Ideálne miesto pre toto tetovanie by bolo na vašom chrbte, pretože umelecké zobrazenie tetovania tam perfektne sedí.

dračie tetovanie

mužské tetovanie draka

Keltské tetovanie draka

Keď hovoríte o keltskej mytológii, draci v nich majú značný podiel. V mytológii nájdete veľa odkazov o tomto stvorení. Hovorí sa, že draci sú bránou mnohých mystických ríš. Dodávajú týmto krajinám silu a energiu. Z tohto dôvodu majú božské vlastnosti a povrchné schopnosti.

Wales má vo svojej vlajke aj draka, ktorý zobrazuje erby. Keltské umenie ukazuje, že drak zvyčajne žerie svoj vlastný chvost, ktorý je symbolom nesmrteľnosti, a jeho prirodzený cyklus..

Tetovanie bradatého draka

V súčasnom svete majú jašterice skriňovú podobnosť s drakom. Z tohto dôvodu v mnohých kultúrach po celom svete ľudia hovoria, že tieto plazy majú mýtické schopnosti ako draky.

V týchto kultúrach uvažujú o bradatých drakoch ako o znaku múdrosti, duchovnosti a dravosti. V austrálskych krajinách stále nájdete bradatého draka. Väčšina ľudí im hovorí austrálska jašterica. Môžete nájsť niekoľko zaujímavých príbehov o sne o tomto stvorení.

Bradatý drak nemá doslova bradu, ale na krku má extra kožu. Koža sa nafúkne, keď sa zviera cíti napadnuté. Toto tetovanie predstavuje svoju krajinu, prírodu, divokú zver a svoje jedinečné silné vlastnosti.

Záver

Dračie tetovanie má veľký význam vo všetkých mnohých kultúrach po celom svete. Mnoho kultúr má legendy o tomto stvorení ako zlom, niektoré ich majú ako pokornú bytosť. V mnohých kultúrach si ľudia myslia, že drak má veľké krídla, niektorí si myslia, že žije hlboko v mori.

Draci sú však jedným z najfascinujúcejších tvorov pre ľudí. Ľudia na celom svete tieto mýtické bytosti neustále hľadajú. Preto si ich dajú na kožu, aby ukázali svoju lásku k tomuto stvoreniu.

Je v poriadku, ak môj drak nemá žiadnu farbu?

Ak sa obávate, že vaše tetovanie bude vyzerať hlúpo, pretože nemá farbu, mýlite sa. Môžete si nechať urobiť krásne tetovanie draka bez akejkoľvek farby. Mnoho ľudí si myslí, že je potrebné, aby boli ich dračie tetovania živé a farebné. Tetovanie je úplne vaša osobná voľba.

Záver

Pomocou týchto fascinujúcich nápadov na tetovanie draka môžete dosiahnuť jedno z najhorúcejších tetovaní na svojom tele. Poponáhľajte sa, rezervujte si stretnutie s tetovaním a rozžiarte v sebe ohnivú osobnosť.

About the author