Prečo by ste si mali (alebo nemali) nechať urobiť akvarelové tetovanie

Ak existuje trend, ktorý sa za posledných päť rokov presadil v úprave tela, tetovanie akvarelom by to bolo ono. Toto je štýl tetovania pomenovaný podľa jeho napodobeniny voľného tvaru a diafánska kvalita skutočného obrazu metóda. Akvarelové tetovanie tak vynikne oproti väčšine ostatných štýlov tetovania, ktoré sa môžu pochváliť výraznými tmavými čiarami. Atraktívni sú, ale dostali aj kritiku: niektorí tvrdia, že časom nevydržia rovnako ako iné tetovania, iní, že tento výraz príliš často používajú tatéri neskúsení v tomto štýle. V každom prípade by ste sa mali dozvedieť viac o akvarelovom tetovaní, kým sa rozhodnete, či si ich zaobstaráte alebo nie.

 akvarel-tetovanie akvarel-tetovanie

Druhy akvarelových tetovaní

Dokonca aj vo svete tetovania akvarelov existuje viac ako dosť štýlov, ktoré robia z presnej klasifikácie výzvu. To znamená, že sa môžeme pokúsiť zúžiť na dva typy na základe jedného rozdielu: či už používajú čiernu základňu alebo nie.

Akvarel tetovanie bez čierneho podkladu

Akvarelové tetovanie bez čiernej základne je spravidla úplne bez tmavých čiar (čo neznamená, že namiesto nej môže byť nahradená čierna farba). Absencia čiernej farby v týchto kúskoch im prepožičiava obzvlášť akvarelový vzhľad. Zdá sa, že farby sa takmer roztápajú v koži a na okrajoch do nej miznú – ak sa teda dajú okraje vôbec nájsť, to znamená. Tieto typy akvarelových tetovaní sa často môžu pochváliť filmovým tieňovaním, vďaka ktorému je takmer nemožné rozlíšiť ich okraje.

Dobré príklady tohto druhu tetovania akvarelom sa vo väčšine príťažlivosti spoliehajú na živosť farieb. Niektoré z najatraktívnejších sa môžu pochváliť takou kombináciou farieb, že môže byť ťažké uveriť im, ako tetovanie, na rozdiel od laku na telo, dokonca aj.

Akvarel tetovanie s čiernym podkladom

Ďalším typom akvarelového tetovania je ten, ktorý má čierny podklad. Myslíme tým, že nejaký prvok čiarovej práce resp základný tieň je na to položený. Farby sa na ňu potom navršia, samozrejme, alebo sa použijú na vyplnenie medzier medzi riadkami. Dôležité je, že pod ním je niečo, čo by sa dalo nazvať čiernou kostrou alebo obrysom.

Záleží na zahrnutí takejto základnej položky? V mnohých ohľadoch áno. Vďaka rozdielu medzi výraznými čiernymi prvkami a čírymi farbami budú tetovanie používajúce tento štýl často vykazovať ešte vyššie kontrastné efekty ako tie bez čiernej základne. Väčšina tetovačov má tiež pocit, že tieto tetovania starnú o niečo lepšie, pretože ich čierne základy nevyblednú tak rýchlo ako ich farebné prvky..

V skutočnosti existujú najmenej dva hlavné spôsoby použitia čiernej farby ako súčasti akvarelového tetovania týmto spôsobom. Aj keď väčšina ľudí môže jednoducho vytvoriť obrysovú verziu, nie každý má v skutočnosti schopnosti alebo skúsenosti na vykonanie ďalšej metódy, ktorou je prirodzené začlenenie čiernej do farieb a odtieňov tetovania..

akvarel-tetovanie

Význam akvarelového tetovania

Akvarel tetovanie môže zobrazovať takmer akýkoľvek obrázok alebo symbol, takže ich význam je rôzny. Niektoré z najbežnejších akvarelových tetovaní sú však tie, ktoré zobrazujú farebné vtáky a hmyz. Štýl akvarela zobrazuje ich plné odtiene.

Motýle sú obzvlášť obľúbené, a preto sú často vídané motýľové akvarelové tetovanie predstavujúce život, nádej, metamorfózu a znovuzrodenie. Ďalšie špecifické motýľové tetovanie, ktoré často uvidíte v akvarelovom štýle, je to, kde je do obrázku integrovaná bodkočiarka: tieto tetovania predstavujú podporu a nádej pre ľudí, ktorí prežili samovraždu..

Abstraktné umenie je v tetovaní akvarelom veľmi bežné. Pásy a rozstreky farieb sú nasadené vo načítavajúcich konfiguráciách, aby zachytili pocit, myšlienku alebo dokonca názor. Niektorí akvareloví tetovači sa spoliehajú na to, že väčšinu myšlienok sprostredkujú samotné výbery farieb: na ukážku je možné použiť abstraktné akvarelové tetovanie s rozstrekmi dúhy atramentu podpora práv LGBT, napríklad.

 Pozri tiež:

  • 125 najlepšie hodnotených tetovaní slnečnice
  • 125 návrhov tetovania Mandala s významom
  • 125 tetovaní na strome na chrbte & Zápästie s význammi
  • 150 najlepších tetovaní bielym atramentom v USA tento rok
  • 125 Populárnych nápadov na tetovanie matky dcéry

akvarel-tetovanie-

Ideálne umiestnenie akvarelového tetovania

To, kam umiestnite svoje akvarelové tetovanie, závisí od toho, kde si ho môžete dovoliť umiestniť. Niektorí ľudia majú obmedzenia pre telesné umenie kvôli svojim sociálnym alebo profesionálnym okolnostiam. Tetovanie pre nich môže byť iba na oblastiach, ktoré môžu ľahko zakryť, kedykoľvek je to potrebné. Väčšina ľudí tohto typu si nechá urobiť tetovanie na trupe, okolo bedrovej oblasti alebo na nohách.

Keď sa rozhodnete, kde dostanete svoje, pamätajte na to: akvarelové tetovanie, najmä tie bez silných čiernych základov, vybledne o niečo rýchlejšie ako ostatné tetovania. Priesvitné používanie farieb, štýl tieňovania a celkový vzhľad diela znamená, že môže starnúť pomerne rýchlo, ak vám na ňom nezáleží..

To znamená, že ho budete čo najviac chrániť pred slnkom (pretože slnečné svetlo vybledne atramentom na tetovanie) a v prípade potreby ho budete opravovať. Ako také by ste si mali zvoliť miesto pre svoje tetovanie, ktoré ho ľahko zakryje, keď ste vonku za denného svetla.

Ďalšia vec, ktorú si musíte pamätať na tetovanie akvarelom, je, že zvyčajne vyzerá najlepšie na svetlejšej koži, ako mnoho iných farebných tetovaní. Dôvodom je, že priesvitná povaha atramentu na tetovanie je v tomto štýle tetovania ešte jasnejšia, než je obvyklé. Opäť aj z tohto dôvodu sa oplatí zvoliť si pre tetovanie krytú alebo neopálenú oblasť.

 akvarel-tetovanie   

Tipy na prípravu akvarelového tetovania

Keď príde čas na tetovanie akvarelom, môžete sa riadiť týmto kontrolným zoznamom a zaistiť si tak prípravu:

  1. Pred jedlom si dajte poriadne jedlo, či už sú to raňajky, obed alebo večera. Vaše telo sa vám poďakuje za palivo hneď, ako začne tetovanie, pretože na uzdravenie tetovania bude potrebovať energiu.
  2. Noste oblečenie, do ktorého nemusíte zápasiť ani z neho von. Ak máte napríklad tetovanie na mieste, ako je chrbát, niečo, čo môžete ľahko vyzliecť alebo vytiahnuť, vám urobí oveľa pohodlnejšie.
  3. Je vaše tetovanie pravdepodobne dlhé? Váš umelec vám môže povedať, či je, a tak môžete chcieť priniesť niečo, čím by ste predĺžili čas, ak je to tak. Dobrá kniha vás môže na chvíľu zamestnať, aj keď sa vždy môžete obrátiť na niektoré skladby v prehrávači hudby.
  4. Možno budete chcieť pripraviť všetko pre následnú starostlivosť ešte predtým, ako sa necháte tetovať. Niektorí tetovači vám po skončení relácie poskytnú balíček starostlivosti s potrebami. Iní očakávajú, že materiály získate sami. Opýtajte sa svojho tetovacieho umelca, čo by ste si mali kúpiť, napríklad antibakteriálne masti alebo gázu.

 

Priemerné náklady na službu & Štandardné ceny za získanie akvarelového tetovania

Ceny akvarelových tetovaní sa prirodzene líšia v závislosti od dizajnu a veľkosti. Ak máte na mysli maličkého maličkého s iba 2 alebo 3 farbami, pravdepodobne sa vám podarí uniknúť zaplatením iba 50 alebo 60 dolárov. Získajte jedno z komplexnejších tetovaní s viacerými farbami a efektmi tieňovania a určite zaplatíte niečo vyššie ako niekoľko stoviek dolárov..

Majte na pamäti, že nie všetci tatéri skutočne môžu robiť akvarelové tetovanie. Mnohí hovoria, že môžu – a možno majú pravdu, ale môžu to urobiť len zle. Akvarelové tetovanie vyžaduje určitý dotyk a umelecký štýl.

Preto požadujte, aby vám tetovanie pred prijatím do zamestnania poskytol príklady zo svojej práce s akvarelovým tetovaním. Lepší umelci vám za svoju prácu budú účtovať veľa – kus asi štyri palce široký môže stáť až 400 dolárov v závislosti od dizajnu – ale aspoň za svoj peniaz získate skutočnú kvalitu.

 akvarel-tetovanie

Tipy na údržbu po akvarelovom tetovaní

Ako už bolo spomenuté, udržiavanie akvarelového tetovania je do značnej miery o jeho ochrane pred účinkami vyblednutia slnka. Zakryť ho oblečením je jeden zo spôsobov, ako to urobiť, ale rovnako ľahko môžete úplne zostať v tieni.

Uvedomte si však, že svetlo odráža. Aj keď sedíte na pláži pod slnečníkom, pokiaľ je vaše tetovanie odhalené, technicky ho stále dosahuje slnko, aj keď nie tak silnejšie, ako keby ste ho účelovo opaľovali..

Lepší nápad je mať poruke fľašu opaľovacieho krému, ak žijete na slnečnom mieste. Keď sa tetovanie zahojí a viete, že idete von, položte ho na tetovanie tak často, ako môžete. To by malo trochu oddialiť vyblednutie.

Ak môžete postupovať podľa vyššie uvedených krokov, aby vaše akvarelové tetovanie zostalo nepoškvrnené čo najdlhšie, neexistuje žiadny dôvod, prečo by vaše tetovanie nemalo starnúť tak dobre ako všetky ostatné. Dnes existujú niektoré 4-ročné akvarelové tetovania, ktoré stále vyzerajú celkom dobre aj bez opravy. Keďže štýl je stále taký nový, v skutočnosti nemáme dostatok starších tetovaní, aby sme získali jednoznačnú odpoveď na to, ako dlho vydržia. Stručne povedané, debata o dlhovekosti tetovania akvarelom pokračuje, aj keď tá v ich odvolaní nie. A čo ty? Myslíte si, že majú potenciál dobre starnúť? Dajte nám vedieť vo svojich komentároch a zapojte sa do konverzácie!

About the author