Zakrývajte tetovanie 101: Všetko, čo potrebujete vedieť (fotografie pred a po)

Vidieť, že vám tetovanie nevychádza podľa vašich predstáv, je neskutočne sklamaním. V tomto mieste možno nemáte predstavu o tom, ako sa zbaviť neatraktívneho dizajnu tetovania. Strata času, peňazí a úsilia sa tiež stáva predmetom obáv. A môžete uvažovať o kompromitácii situácie.

Je pravda, že prijatie nechceného tetovania je tvrdý oriešok. Pretože to malo byť vychvaľované, teraz to budete musieť skryť.

S potešením zistíte, že krycie tetovanie vám môže pomôcť, ak ste si pomýlili farbenie svojho obľúbeného dizajnu. Proces a náklady budú závisieť od dizajnu, odborných znalostí tatéra a množstva potrebného prepracovania. Tento článok popisuje každý aspekt spojený s krycím tetovaním.

zakrývanie tetovania      zakryť tetovanie

Čo je to krycie tetovanie?

Krycie tetovanie prebieha podľa postupu, v ktorom je vaše predchádzajúce a nechcené tetovanie je nahradené novým. Vo väčšine prípadov táto metóda zvládne prácu bez toho, aby ste zlomili svoju banku.

Môžete sa tiež rozhodnúť pre krycie tetovanie, ak váš starý dizajn slabne. Na svetlých alebo vyblednutých tetovaniach sa celkom ľahko pracuje s použitím tmavého atramentu.

Všetko, čo potrebujete, je vybrať si nápad a dohodnúť si stretnutie s vašim tetovacím umelcom. Umelec vás ďalej prevedie, na čo by ste mali myslieť.

Významným rozdielom je tiež výber dizajnu na zakrytie starého tetovania. Je tiež pravdepodobné, že niektoré návrhy sa nezdajú byť najlepším spôsobom, ako vyriešiť váš problém.

Ako funguje zakrývanie?

Atrament bol uložený najmenej jeden milimeter pod vašou pokožkou do dermis – vrstvy pod epidermis (koža), keď ste si urobili prvé tetovanie. V procese zakrývania sa atrament opäť ukladá do tej istej dermy, kde je už prítomný atrament z predchádzajúceho tetovania.

Pigment nového atramentu neprechádza cez pigment vášho starého tetovania. Tieto dve farby sa spoja a vytvoria novú farbu. Existuje šanca, že v zmesi budú dominovať tmavé atramenty. Napríklad modrá a červená sa pod vašou pokožkou zmenia na purpurovú.

Väčšina tetovačov navyše považuje čiernu farbu za najúčinnejšiu na zakrytie takmer akéhokoľvek starého tetovania. Mnoho ľudí nepreferuje čierny atrament v celom dizajne, ale znie to oveľa lepšie ako žiť s tým hrozným predchádzajúcim tetovaním.

Keď umelec pracuje na skrytí tetovania, zvyčajne sa kladie dôraz na farbu starého tetovania a spôsob jeho začlenenia do nového atramentu. Certifikovaní tetovači začnú pracovať po vytýčení stratégie, ako opatrne umiestniť nový dizajn a farbu na predchádzajúce tetovanie. Nehovoriac o tom, že zakrytie vám umožní predviesť vaše tetovanie na verejnosti.

Farby používané na skrytie tetovania

Napriek tomu, že prerobenie starého tetovania sa môže stať bolesťou na krku, trpiaci hrozným zážitkom z tetovania mu dajú radšej šancu. Ak ste to vy, učenie sa o farbách používaných pri prepracovaní sa javí ako múdry nápad. Pomôže to aj pri rozhodovaní.

 • Čierna je štandardná farba, ktorú každý tetovací umelec používa pri maskovaní.
 • Pokiaľ ide o kamufláž, môžete nájsť aj pomaranče, zelenú, modrú, magentovú a hnedú farbu.
 • Tmavé odtiene rovnakej farby môžu vaše tetovanie rýchlo zakryť.
 • Nové atramenty v kombinácii so starým atramentom na tetovanie vytvoria úplne novú farbu.

Môžete tiež vidieť, ako umelec experimentuje s farbami a šikovným umiestnením dizajnu, aby skryl dizajn nechceného tetovania. Používanie svetlých odtieňov sa tiež stalo bežnou praxou na zakrytie nerovnomerných ťahov starého tetovania. Budete príjemne prekvapení, keď zistíte, že váš tetovací umelec môže v krátkom čase nahradiť svetlomodrú za kráľovskú modrú alebo purpurovú alebo limetkovo zelenú za smaragdovo zelenú..

zakryť tetovanie

Proces zakrývania

Postup návrhu zakrytia zahŕňa nasledujúce:

 • Vaši tetovači začnú postup tým, že na predchádzajúci návrh umiestnia pauzovací papier, aby načrtli významné vlastnosti vášho starého tetovania. Tento krok je zásadný, pretože pomôže nájsť referenciu na časti tetovania, ktoré získajú maximálne pokrytie.
 • Umelec dá obrys pod svetlo a na jeho vrch položí ďalší tenký pauzovací papier.
 • Proces zakrývania sa začne prácou na slabom obryse vášho starého tetovania, aby ste túto oblasť skryli.

Navyše, certifikovaný krycí tetovač vie, ako začleniť starý dizajn do nového-takže je menej šancí, že umelec dizajn zničí. Expert v tejto oblasti napríklad vyvinie skriptovanie do tečúcich viníc alebo stoniek.

V prikrývkach umelec priťahuje veľa pozornosti k dizajnu tým, že vytvára zaujímavé vzory okolo neatraktívnych oblastí vášho starého tetovania. Tento trik pravdepodobne nechá nový zrak na očiach.

Navyše, vo väčšine prípadov tetovači odporúčajú vytvoriť asi o 30% väčší nový dizajn v porovnaní s prvým tetovaním. Tento krok nakoniec kamufluje starý dizajn. Svetlé odtiene sa navyše používajú na neutralizáciu pokožky, na ktorej je na koži vytlačené iba krycie tetovanie. Ak sa to urobí správne, tieto kroky skryjú oblasť odstraňujúcu každý centimeter predchádzajúceho návrhu.

zakrývanie tetovania

Pozri tiež:

 • 55+ úžasných návrhov tetovania s prezývkou srdca by ste mali zvážiť
 • 255+ roztomilých tetovaní pre dievčatá 2018: krásne vzory s významom & Tipy
 • 75 brilantných nápadov tetovania ruženca a ich významy
 • 125 fantastických myšlienok tetovania na rebrá (s význammi)
 • 125+ návrhov tetovania motýľov na zobrazenie transformácie

Môže zakrývanie meniť iba farbu tetovania?

Je pravda, že väčšine milovníkov tetovania sa dizajn páči, ale zápasí s jeho farbou. Výber správnej palety farieb môže byť mätúci kvôli množstvu svetlých a tmavých odtieňov. Ľudia, ktorí chcú zmeniť iba farbu, si myslia, že v tejto súvislosti nie sú k dispozícii žiadne možnosti. Na rozdiel od toho môžete vždy ísť za svojim krycím tetovaním, aby ste opravili odtiene svojho tetovania. Zdá sa to riskantná úloha, ale certifikovaný umelec to zvládne sám. Navyše by ste sa mali naučiť, že nie každý odtieň sa môže zmeniť na novú farbu. Existuje však možnosť transformácie svetlejších odtieňov na tmu, ako napríklad:

 • Môžete sa zmeniť na červenú až hnedú
 • Ružová dobre ladí s purpurovou
 • Modrá sa mieša s fialovou
 • Vždy môžete zmeniť žltú na zelenú

zakryť tetovanie

Čo si zapamätať, než sa rozhodnete pre krycie tetovanie

Pokrytie neporiadku novým dizajnom sa zdá byť múdrou možnosťou. Aby ste dosiahli požadovaný výsledok, odporúčame vám vziať si na vedomie niektoré rady.

Veľkosť tetovania

Nový alebo zakrývaný dizajn bude vždy väčších rozmerov. Existujú možnosti, že nezískate veľkosť podľa vlastného výberu. Vďaka veľkému portrétu elegantného kmeňového dizajnu však budete mať možnosť úplne skryť neatraktívny dizajn..

Nebolo by nesprávne tvrdiť, že väčšie prevedenie vám umožní siahnuť po drastickom štýle a predstavách. A ak si stále nie ste istí farbením veľkej časti pokožky, neváhajte a prediskutujte to so svojim umelcom, aby ste našli špičkový dizajn..

Farby na tetovanie

Paleta farieb, ktorá pokrýva staré vzory tetovania, sa pohybuje od modrej cez hnedú až po čiernu. Pokiaľ ide o skrytie existujúceho tmavého atramentu, odtiene ako pomaranče, červené a žlté neposkytujú správne pokrytie. Tetovači používajú svetlé farby na opravu vzorov vykreslených jasnými farbami. Na maskovanie predchádzajúceho tetovania by ste sa mali rozhodnúť pre odvážne a tmavé farby.

Tmavá farba môže byť priehľadná

Ak je vaše staré tetovanie tmavé, krycí atrament ho môže presvitať. Vo väčšine prípadov tetovanie používa prebytočný tmavý atrament, aby dosiahol požadovaný efekt. V porovnaní s odtieňmi bielej alebo žltej sa na krycom tetovaní objavia atramenty ako modrý alebo čierny. Stojí za zmienku, že použitie svetlej farby s vysokou hustotou môže vytvoriť významný vplyv na krycie tetovanie.

Staré tetovanie je ľahké zakryť

Dôležitý je aj vek vášho tetovania. Je zrejmé, že tetovanie časom vybledne. Je to možné, pretože atrament vo vašom tetovaní sa pravdepodobne časom rozpadne. Červené a žlté farby sú náchylné na rýchle vyblednutie, zatiaľ čo odtiene ako čierna a tmavo modrá zostanú dlhší čas. Ukrývanie roky starého tetovania je v porovnaní s úplne novým časovo menej náročné. A staré dizajny neukazujú zakrytím dizajn ako nové.

Dizajn vášho tetovania

Keď sa rozhodnete pre krytie, vezmite na vedomie, že na dizajne vášho tetovania veľmi záleží. Nie každý dizajn je možné ľahko maskovať. Kmeňové vzory napríklad obsahujú množstvo väčších alebo menších detailov, ktoré je ťažké vymazať, zatiaľ čo malé tetovanie s nejakým symbolom sa rýchlo skrýva. Aby ste sa vyhli týmto problémom, pokúste sa pri prvom tetovaní zvoliť striedmy dizajn tetovania. Ak sa z toho stane chyba, môžete sa ho zbaviť za kratší čas.

Zakrývanie nie je nové tetovanie

Skrytie tetovania závisí od toho, koľko chcete do určitej miery pokryť. Zakrytie tetovania neznamená, že si necháte urobiť nové tetovanie. S pomocou svojho tetovacieho umelca určite nájdete spôsob, ako nahradiť váš starý dizajn novým. Nemôžete to nazvať novým tetovaním, pretože niektoré časti predchádzajúceho tetovania ho môžu vidieť.

Nájdite skúseného tatéra

Je len na vás, či pôjdete k svojmu predchádzajúcemu tatérovi alebo si nájdete nového. Odporúčame však rozhodnúť sa pre toho, kto má skúsenosti s krytím. Tento proces sa zdá byť časovo náročný a vyžaduje si úsilie. Preto je nevyhnutné nájsť umelca, ktorý má schopnosti nahradiť váš poľutovaniahodný dizajn niečím zaujímavým. Pred finalizáciou umelca za skrývanie preto investujte trochu času a urobte dôkladný prieskum.

Triky používané v krycom tetovaní

Niet pochýb o tom, že prepracovanie dokončeného návrhu vyžaduje čas aj úsilie. Bolo by nesprávne tvrdiť, že je to riskantné zamestnanie. Rôzni certifikovaní krycí tetovači však našli rýchle a účinné spôsoby alebo triky, ako dosiahnuť požadovaný výsledok v krátkom časovom období. Niektoré z bežných trikov sú:

 • Udržujte dizajn zakrytia tak blízko ako ten starý
 • Posilnenie slabých čiar alebo začlenenie funkcií
 • Rozhodnutie pre určité ilúzie na zlepšenie celkového vzhľadu tetovania
 • Oprava pravopisu v tetovaní
 • Vyblednutie tetovania odstránením prebytočného atramentu
 • Pri kreslení tetovania na bielom alebo podloženom pozadí vyžaduje krátke relácie umiestnenie bieleho atramentu na atrament predchádzajúceho. Každé sedenie zosvetlí vaše staré tetovanie až o 10%, čo môže po niektorých reláciách dosiahnuť 30%..

Tipy na udržanie krycieho tetovania

Prerobenie alebo prepracovanie sa môže zdať ako fantastický spôsob, ako sa zbaviť objatia dizajnu tetovania – ale prináša to rôzne riziká. Tetovači odhaľujú, že asi 77% ľudí sa rozhodne skryť svoje staré tetovanie z niekoľkých dôvodov vrátane neatraktívneho výsledku. Rozhodnutie, do ktorej časti tela by ste si mali dať vytetovať, štýl, typ alebo farbu, vás môže ušetriť od starostí. Akonáhle navyše skryjete svoje predchádzajúce tetovanie, musíte sa oň obzvlášť starať, aby ste podporili proces hojenia.

Tu je to, čo môžete urobiť.

Počúvajte svojho tatéra

O svoje prerobené zakrývacie tetovanie sa môžete obzvlášť starať, ak budete postupovať podľa rady umelca. Pokúste sa dodržať každý krok pokynov, nielen aby sa tetovanie uzdravilo rýchlejšie, ale aby ste sa vyhli aj bakteriálnej infekcii.

Vyhnite sa vymazaniu tetovania

Je bežné, že zakryté tetovanie svrbí, keď sa kúpete alebo sprchujete. Ak máte pocit svrbenia (dokonca aj intenzívneho), neutierajte bežným uterákom. Utieraním si novo skrytého tetovania uterákom roztrhnete ošetrenú pokožku. Skúste si pokožku poklepať vreckovkou, mäkkou handričkou alebo nechajte uschnúť na vzduchu.

Používajte iba antibakteriálne mydlo

Skrytie tetovania je dosť podobné tomu, ako si zaobstarať nové, pokiaľ ide o starostlivosť oň. Aby ste zabránili vstupu baktérií do rany, mali by ste používať iba antibakteriálne mydlo. Použitie bežného mydla v tejto súvislosti nemôže zastaviť bakteriálnu infekciu, ktorá vedie k vážnym problémom spojeným s pokožkou.tetovanie-zakrývanie

Umyte si tetovanie po niekoľkých hodinách

Vaše tetovanie musí zostať čisté 24/7. Keď teda odstránite obväz, je načase dať tetovanie poriadne opláchnuť. Používajte iba vlažnú vodu a predpísané výrobky, aby ste predišli akýmkoľvek nepriaznivým účinkom.

Vyhnite sa tvorbe chrastavitosti

Očistite svoje prerobené tetovanie mäkkou handričkou, ale úplne ho nevysuší. Preto sa odporúča potľapkávanie, pretože udržuje vaše tetovanie vlhké. Ak tetovanie vysušíte, vytvoria sa na ňom chrasty a bude trvať dlho, kým sa odlupujú.

Použite hydratáciu

Tetovači odporúčajú udržiavať tetovanie zvlhčené. Napriek tomu by ste to pri zvlhčovaní novo skrytého tetovania nemali preháňať. Potrebuje dýchať, aby sa uzdravil primerane a včas.

Ako sa vysporiadať so svrbením

Po dni alebo dvoch očakávajte, že sa z tetovania odlepí tenká vrstva. Vďaka tomuto postupu bude vaša pokožka svrbivá. Tetovací umelci prísne zakazujú poškriabať vaše tetovanie v tomto stave. Namiesto toho by ste mali použiť detský olej alebo mliečny krém. Tieto výrobky nielen udržia vaše tetovanie vlhké, ale okamžite uľavia od vášho svrbenia.

Vyhnite sa prebytočnej vode

Musíte ovládať bazén a saunu, kým sa skryté tetovanie nezahojí. Okrem toho sa vyhnite namáčaniu v bazénoch alebo kúpeľoch, pretože to môže spôsobiť infekciu ošetrenej pokožky. Na urýchlenie hojenia by ste sa mali rozhodnúť pre teplé sprchy, ale určite netrávte v sprche viac ako 15 minút.

Vyhnite sa slnečnému žiareniu

Slnečné svetlo spôsobuje vašej tetovanej pokožke nevyliečiteľné škody. Nevystavovať ju slnku sa zdá byť múdry nápad. Pokúste sa zostať čo najviac v uzavretých priestoroch. Rôzni tatéri sa zhodli na tom, že ultrafialové (UV) lúče bránia procesu hojenia tetovania.over-up-tetovanie

Buďte trpezliví s uzdravovaním

Vaše maskované tetovanie sa nemôže liečiť cez noc. Je založená výlučne na faktoroch, ako je veľkosť a dizajn. Jednoduchý štýl alebo typ zvyčajne trvá týždeň, zatiaľ čo zložitý dizajn s množstvom drobností sa môže liečiť niekoľko mesiacov. Počas obdobia hojenia musíte starostlivo dodržiavať pokyny, aby ste predišli nepriaznivým účinkom.

Choďte na retušovanie

Ak sa vášmu tetovaniu stratí atrament po jednom alebo dvoch dňoch, ihneď kontaktujte svojho tetovacieho umelca. Štúdio by to malo urobiť zadarmo, ak sa to stane do niekoľkých dní. Na zachovanie sviežosti tetovania je potrebná oprava. Môžete dokonca ísť po týždňoch alebo mesiacoch na vylepšenie farieb a dizajnu.

Krycie tetovanie vybledne?

Rovnako ako si dávate tetovanie prvýkrát a po určitom čase vybledne, aj krycia vrstva stratí lesk a farbu. Rôzni ľudia odhaľujú, že ich zakryté tetovanie nevyzerá nápadne a sviežo ako pred mesiacmi-k tomu dochádza kvôli vyblednutiu.

Farebné zakryté tetovanie je navyše náchylné k vyblednutiu. Ak sa nebudete dobre starať, tieto farby rýchlo vyblednú. Umelci tetovania odporúčajú svetlé odtiene, ako je limetkovo zelená a ružová, vyblednúť rýchlejšie ako fialová, čierna a kráľovská modrá.

Ľudia, ktorí sa rozhodli pre akvarely a pastely, sa tiež stretávajú s podobným problémom. Pokiaľ ide o odtiene ako sivá, fialová, čierna a modrá, musíte byť opatrní, pretože tieto farby sa postupom času stávajú svetlejšie.

Tu je niekoľko faktorov, ktoré prispievajú k vyblednutiu krycieho tetovania.

over-up-tetovanie

Kvalita atramentu

Životnosť tetovania závisí od kvality atramentu. Ak atrament na tetovanie obsahuje komponenty nízkej kvality, vaše tetovanie nezostane čerstvé a nápadné dlhší čas. Nadmerné riedenie atramentu má navyše za následok vyblednutie tetovania, s čím neskúsení tatéri neuvažujú.

Svetlý atrament mizne rýchlejšie. A aby ste sa vyhli problémom, mali by ste zvoliť krycí dizajn obsahujúci veľa tmavých farieb, textúr a detailov. Odporúčame vám vyhnúť sa odtieňom ružovej a žltej, aby ste svoje krycie tetovanie využili na maximum.

Navyše, začlenenie zvýraznení do vášho návrhu neznie múdro ani z rovnakých dôvodov. Neváhajte sa preto opýtať na kvalitu atramentu, ktorý by váš umelec použil na získanie dlhotrvajúceho krycieho tetovania.

Umiestnenie tetovania

V tejto súvislosti záleží na umiestnení vášho krycieho tetovania. Odtlačky tetovania na určitých častiach tela, ako je vnútorné stehno, biceps, medzi prstami, sú náchylné k vyblednutiu. Je to možné, pretože tieto oblasti sa trú o iné časti tela.

Ak je vaše tetovanie umiestnené na ramene, je pravdepodobné, že sa dizajn časom zosvetlí kvôli neustálemu kontaktu oblečenia. Toto dôsledné trenie oblečenia spôsobuje, že vaše krycie tetovanie postupne vybledne, čo je zrejmé až po určitom čase.3D-zakrytie-tetovanie

Kvalita liečenia

Blednutie krycieho tetovania je spojené s bezpečnostnými opatreniami. Ak nezabezpečíte preventívne rady, vaše tetovanie sa o niekoľko mesiacov zosvetlí. V prvých týždňoch tiež nechajte atrament vášho tetovania usadiť sa na mieste, aby sa v budúcnosti zmiernilo vyblednutie tetovania..

Potrebujete zabaliť svoje krycie tetovanie?

Je dosť mätúce zistiť, či je zabalenie krycieho tetovania nevyhnutné alebo nie. Rôzni tetovači odhalili, že zakrytie si vo väčšine prípadov vyžaduje výrazné prepracovanie. Tento druh skrývania sa často považuje za podobný tetovaniu prvýkrát.

Jediným účelom zabalenia dizajnu tetovania je chrániť ho pred baktériami a choroboplodnými zárodkami. Tieto prvky môžu počas procesu hojenia spôsobiť mierne až závažné kožné infekcie, ktoré si nemôžete dovoliť.

Tetovači odporúčajú tetovanie zabaliť, kým ho sami nevyčistíte. Ideálny odhadovaný čas na balenie je najmenej 4 – 6 hodín – potom ho zmyte teplou vodou a antibakteriálnym mydlom.

Spodná čiara

Zbavenie sa poľutovaniahodného dizajnu tetovania sa stalo možné pomocou skrývania. Rozhodnite sa preto pre zastieranie a urobte zmenu.

About the author