Ako rýchlo vyliečiť tetovanie: Časy na zotavenie a tipy pre následnú starostlivosť

Mám 23 tetovaní, takže viem jednu alebo dve veci o tom, ako zabezpečiť, aby sa vaše tetovanie správne hojilo.

Ak ste si práve dali tetovanie alebo zvažujete, že si ho necháte urobiť, vy'Pravdepodobne sa čudujem, ako dlho to trvá'Vezmem sa liečiť a ak tam bude'je všetko, čo môžete urobiť, aby ste urýchlili proces hojenia. Pravdou je, že tam'Existuje veľa rád tam a tam'Nie je to žiadna osvedčená metóda na uzdravenie tetovania za menej ako niekoľko týždňov. Pokračujte v čítaní a zistite všetko, čo potrebujete vedieť o starostlivosti o svoje nové tetovanie.

Prečítajte si všetko o tom, ako sa starať o svoje nové tetovanie, aby sa hojilo čo najskôr.

Prečítajte si všetko o tom, ako sa starať o svoje nové tetovanie tak, aby sa hojilo čo najskôr.

Canva

Čo'je najlepší spôsob, ako uzdraviť nové tetovanie?

Zdá sa, že každý je odborníkom na hojivé tetovanie – stačí sa opýtať a povedia vám, že vedia najlepšie, najrýchlejšie a jediný spôsob, ako to urobiť..

Ja'Nie som odborník, ale mám niekoľko tetovaní a takmer všetky sa uzdravili – ale nie všetky! Ja'postupom času pokusom a omylom som sa celkom dobre začal starať o ne'dozvedeli sme sa, že tajomstvom je:

 • Venujte pozornosť tomu, ako sa vaša pokožka cíti a ako vyzerá.
 • Používajte dobré výrobky.
 • Byť pripravený.

Niektorí vám do písmena povedia, aby ste počúvali svojho umelca a urobili čokoľvek, čo vám povedia. Toto nie't nevyhnutne najlepšia rada. Viem to, pretože ja'Skúsil som to niekoľkokrát so zlými výsledkami. Prečo? Každý'Koža je iná, každé tetovanie je iné a tam'neexistuje žiadny univerzálny list následnej starostlivosti.

Namiesto toho by ste mali počúvať tvoj kože a prísť s vlastnou metódou, ktorá'je pre teba najlepšie Keď nájdete produkt, ktorý sa vašej pokožke páči, držte sa ho! Naučiť sa, ako sa vaša pokožka najlepšie uzdravuje, a potom zlepšiť svoju osobnú techniku, je tajomstvom rýchleho a bezpečného uzdravenia veľkých i malých tetovaní..

V tomto článku som'Podelím sa o to, čo ja'dozvedeli sme sa o starostlivosti o tetovanie a ukážeme vám moju preferovanú metódu. Použite ho ako bod skoku na prispôsobenie metódy pre vás.

Výrobky sú flexibilné. V skutočnosti vás povzbudzujem, aby ste vyskúšali niekoľko produktov'plánujete si dať urobiť viac ako jedno tetovanie, aby ste zistili, čo'je najlepšia pre vašu pokožku. Byť pozorný k pokožke a chrániť nové tetovanie je najdôležitejšie. Akýkoľvek kvalitný výrobok, ktorý je vhodný, bude pracovať s touto metódou.

Nechaj's začať!

Tetovaniu chvíľu trvá, kým sa uzdraví, preto sa o svoje nové tetovanie poriadne starajte, aby sa hojilo čo najrýchlejšie.

Tetovaniu chvíľu trvá, kým sa uzdraví, preto sa o svoje nové tetovanie poriadne starajte, aby sa hojilo čo najskôr.

Canva

Tetovacie poťahy

Váš umelec by mal zakryť vaše nové tetovanie predtým, ako odídete z obchodu, za predpokladu, že je oblasť pokrytá. Bežné krytiny sú:

 • saran alebo plastový obal,
 • chirurgické obväzy,
 • alebo nepriľnavé tlakové obväzy.

Existuje mnoho myšlienkových smerov, kedy by ste mali tento kryt odstrániť, ale úplné minimum by malo byť dve hodiny. Vaše nové tetovanie je otvorená rana a je náchylné na infekciu, najmä počas prvých hodín. Baktérie prenášané vzduchom, dotýkanie sa rukami alebo lízanie domácim zvieraťom môžu spôsobiť problémy, z ktorých niektoré môžu spôsobiť trvalé poškodenie a môžu vyžadovať okamžitú lekársku pomoc..

Nové tetovanie bude počas počiatočnej fázy hojenia presakovať čírou tekutinou nazývanou krvná plazma. Všeobecne platí, že čím viac oblasti sa so strojom pracovalo, tým viac plaču uvidíte. To'Je dôležité zabrániť tomu, aby sa táto plazma vysušovala na koži, pretože môže prispieť k vzniku chrasty. Chrasty môžu spôsobiť zmenu farby, zjazvenie alebo dokonca úplnú stratu atramentu. Oni'sme tiež nepríjemní a liečenie trvá oveľa dlhšie.

Vyskúšajte metódu cez noc

Rada minimalizujem toto riziko tým, že v prvý deň udržím obväz čo najdlhšie. Moje osobné odporúčanie je nechať to pôsobiť cez noc a nasledujúce ráno ho obviazať. Obvykle to je asi 8 – 20 hodín. Plač sa v tomto bode spravidla zastavil, takže chrasty sú oveľa menej pravdepodobné.

Bonus za spanie s tetovaním previazaným tetovaním prvú noc je na obliečkach nie sú žiadne škvrny od tetovacieho atramentu. Niekedy to vyjde, ale väčšinou sú škvrny trvalé.

Po odstránení krytu

Raz ty'odstránil som ti tetovanie's krytom, ktorý by ste mali urobiť do 24 hodín od prijatia tetovania, umyte ho vodou a antimikrobiálnym mydlom. Don'tetovanie znova prikryte, ale umyte ho niekoľkokrát denne a po umytí naneste svetlú vrstvu antibakteriálnej masti. Medzi umývaním a nanášaním masti alebo pleťovej vody nechajte tetovanie uschnúť. Ty'Tento proces budete musieť usilovne opakovať niekoľko týždňov, aby sa podporilo optimálne uzdravenie.

Proces hojenia tetovania

Vaše tetovanie sa bude hojiť v dvoch fázach, každá asi týždeň. Tu'Toto je základný postup, ktorý používam na liečenie tetovania všetkých veľkostí:

Fáza 1: Počiatočné uzdravenie

 1. Dobre si umyte ruky. Odstráňte obväz a miesto umyte zriedenou mydlovou zmesou a teplou vodou. Uistite sa, že voda nie je'príliš horúce a nie't drhnúť tetovanie. Namiesto toho odstráňte kryt jemným tlakom "sliz" že vás'budem cítiť Keď je všetok sliz preč a vaša pokožka je hladká, nie klzká, vy'hotovo. Nechajte tetovanie opláchnuť v studenej vode a nechajte uschnúť na vzduchu alebo osušte papierovou utierkou.
 2. Asi po 10–15 minútach naneste na tetovanie tenkú vrstvu Aquaphoru. Tenká vrstva znamená, že vaše tetovanie bude lesklé. Používajte iba po trochách, kým nie je rovnomerne pokrytá celá oblasť. Ak sa výrobok zohrieva na priľahlú pokožku, vy'použil som príliš veľa.
 3. Aplikujte znova podľa potreby po celý deň, kedykoľvek vaše tetovanie prestane vyzerať lesklé. Nenechajte svoje tetovanie vyschnúť. (Rád so sebou nosím tubu Aquaphoru, aby som sa mohol znova ľahko prihlásiť. Ak je vaše tetovanie zakryté oblečením, budete musieť znova podať žiadosť častejšie.)
 4. Pred spaním tetovanie opäť jemne umyte a osušte na vzduchu. O 10–15 minút neskôr naneste ďalšiu tenkú vrstvu.

Fáza 2: Väčšina tetovaní medzi 4. až 7. dňom

 1. Keď sa vám väčšina tetovania odlupuje, môžete na akýchkoľvek neošúpaných miestach prejsť na neparfumovaný zvlhčovač s Aquaphorom. Môžete ho prestať umývať ráno aj večer. Odteraz by malo stačiť raz denne alebo každý druhý deň.
 2. Podľa potreby znova naneste zvlhčovač po celý deň. Ešte raz, don'nenechajte pokožku vyschnúť.
 3. Asi po dvoch týždňoch by mal byť úplne uzdravený. Vždy, keď je pokožka suchá alebo napätá, použite nejaký zvlhčovač.

Prvé dva týždne po tetovaní sa nechoďte kúpať ani sa kúpať.

Don'prvé dva týždne po tom, ako si necháte vytetovať, sa choďte kúpať alebo sa kúpať.

Canva

Čomu sa vyhnúť po tetovaní

Prvé dva týždne po tetovaní sa vyhýbajte:

 • Kúpele
 • Plávanie
 • Vírivky
 • Horúca voda
 • Bazény
 • Jazerá
 • Vystavenie slnku
 • Solária
 • Opaľovač bez slnka
 • Exfoliácia
 • Opaľovací krém
 • Makeup
 • Parfum
 • Neosporin
 • Škrabanie
 • Zber
 • Voňavé mlieka
 • Nadmerné potenie

Okrem toho dávajte pozor, aby ste:

 • poškriabajte alebo si vyberte svoje nové tetovanie,
 • potiahnite za odlupujúcu sa kožu,
 • alebo sa dotknite svojho tetovania (čo najviac).

Počas procesu hojenia udržujte svoje tetovanie čisté a zvlhčené.

Počas procesu hojenia udržujte svoje tetovanie čisté a zvlhčené.

Felipe Sagn

Krok 1: Udržujte ho čistý

To'Je dôležité umyť si nové tetovanie jemným čistiacim prostriedkom. Pred umývaním tetovania by ste sa tiež mali umyť rukami. Mnoho tetovačov odporúča antibakteriálne mydlá. Podľa mojich skúseností oni'sú zbytočné, a tam'Mnoho výskumov naznačuje, že pri odstraňovaní mikróbov a zárodkov nie sú účinnejšie ako obyčajné mydlá.

S doktorom Bronnerom som mal vynikajúce výsledky's Kastílske mydlá. Kastílske mydlo je jedným z najjednoduchších a najprirodzenejších čistiacich prostriedkov, ktoré má k dispozícii, a má neskutočné množstvo použití.

Prvý týždeň odporúčam prať raz denne. Nezabudnite tento produkt zriediť! To's koncentrovaný.

Krok 2: Udržujte ho zvlhčený

Aquaphor sa mi páči, pretože'je lacný, extrémne zvlhčujúci a ľahko sa nosí so sebou. Dávam prednosť rúrkam pred väčšími vaničkami'je jednoduchšie zabrániť kontaminácii.

Krok 3: Po tetovaní odstráňte ľahší hydratačný krém

Na úplné uzdravenie môžete použiť iba Aquaphor, ale aj to'je trochu ťažký a oblečenie sa naň zvyčajne prilepí. Ľahké pleťové mlieko bez parfumácie je skvelým spôsobom, ako ukončiť svoje uzdravenie.

 • Obvykle pridávam mlieko alebo tetovací krém okolo 3. alebo 4. dňa. Keď sa celé tetovanie odlupuje, prestanem používať Aquaphor a niekoľko dní používam iba ľahší zvlhčovač, kým pokožka už nepotrebuje dodatočnú vlhkosť, aby sa cítila hladká..
 • Uistite sa, že vyberiete niečo, čo neobsahuje žiadnu vôňu, éterické oleje ani opaľovacie krémy-Lubriderm, Eucerin, Aveeno a Cetaphil ponúkajú pleťové vody bez vône, ktoré budú fungovať (pre istotu si prečítajte iba ingrediencie).

Voliteľné: Pridajte do svojho režimu olej z Emu

Ja'mali sme vynikajúce výsledky s emu olejom ako súčasťou následnej starostlivosti.

 • To'Nie je dosť zmäkčujúci, aby som ho používal sám, takže spravidla ráno používam kombináciu môjho zvlhčovača bez parfumácie a emu oleja po celý deň..
 • Udáva sa, že olej z Emu má vlastnosti, ktoré mu umožňujú preniknúť hlboko do pokožky, a obsahuje aj účinné protizápalové vlastnosti..

Varovanie: Na čo si dať pozor

Ak počas procesu hojenia spozorujete niektorú z nasledujúcich vecí, navštívte lekára.

 • Zvýšená bolesť
 • Červené pruhy smerujúce preč z oblasti tetovania
 • Veľký opuch
 • Potetovaná oblasť je "goopy"
 • Hnis: zelený, žltý alebo hnedý
 • Zdurené lymfatické uzliny
 • Horúčka

Toto sú bežné príznaky toho, že je vaše tetovanie infikované, a ak sa u vás vyskytne ktorýkoľvek z týchto príznakov, mali by ste okamžite vyhľadať lekársku pomoc.

Jedno z mojich obľúbených tetovaní, ktoré urobila úžasná Hanna Sandstrom v Idle Hand v San Franciscu.

Jedno z mojich obľúbených tetovaní, ktoré urobila úžasná Hanna Sandstrom v Idle Hand v San Franciscu.

Starostlivosť o tetovanie po uzdravení

 • Prvé dva týždne po tom, ako si dáte tetovanie, si ho zakryte oblečením, kedykoľvek budete chcieť'budem vystavený slnku. Látkové šatky dobre fungujú v horúcich dňoch, keď sa nenosíte'nechcem nosiť dlhé oblečenie
 • Po vás'sa uzdravil, to'Je skutočne dôležité používať opaľovací krém na akúkoľvek potetovanú pokožku, ktorú vystavíte slnku. UV lúče sú príčinou škôd na prvom mieste. Keď tetovací pigment absorbuje ultrafialové lúče, začne sa rozkladať. To sa prejavuje rozmazaním čiar, nerovnomernou sýtosťou a zmenami farby.

Svetlé farby vyblednú najrýchlejšie a čierna sa s vekom často zmení na zelenkastú alebo modrú. Chráňte svoje tetovanie po celý život a vždy si budete môcť vychutnať jeho krásu, namiesto toho, aby ste si to želali'lepšie som sa o to staral, keď ste mali možnosť.

Často kladené otázky o liečení tetovania

Ako dlho mám nechať zábal na svojom novom tetovaní?

Uchovávajte ho zakryté prvých 2–24 hodín po tetovaní. Hneď ako odstránite obal, umyte si tetovanie a nerobte to'znova to nezakryť.

Ako často si mám tetovať??

Tetovanie si umývajte niekoľkokrát denne neparfumovaným mydlom.

Ako často si mám tetovanie navlhčiť?

Po vyčistení (niekoľkokrát denne) svoje tetovanie zvlhčite ľahkým neparfumovaným zvlhčovačom.

Ako dlho bude trvať, kým sa moje tetovanie zahojí?

Vaše tetovanie sa môže na povrchu liečiť 2 až 3 týždne, ale úplné uzdravenie tetovania trvá 3 až 4 mesiace..

Môžem urobiť niečo, aby sa moje tetovanie uzdravilo rýchlejšie?

Okrem starostlivosti o svoje tetovanie tak, ako je to popísané v tomto článku alebo popísané vašim tetovacím umelcom, tam'nie je rýchly a ľahký spôsob, ako liečiť vaše tetovanie. Buďte usilovní pri čistení a zvlhčovaní svojho tetovania a vyhnite sa všetkému, čo môže spôsobiť infekciu alebo vyblednutie, a o niekoľko krátkych mesiacov budete'Budem mať krásne tetovanie, ktoré vydrží celý život!

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

© 2012 Tom Maybrier

Ako uzdravíte svoje tetovanie?

NS 30. marca 2019:

10 tetovaní … vždy umyté 2/3 krát denne tekutým mydlom Dial Gold a vlažnou teplou vodou osušte papierovou utierkou a viackrát denne používajte nevoňajúce mlieko, kým sa úplne nezahojí. Vlastne ju denne krémujem'je skvelé na tetovanie, aby bolo navždy pekné a zvlhčené.

Anthony 19. decembra 2017:

Použil som kombináciu zvlhčovačov a chladovej terapie (sedím tu vonku v delaware takmer v zime) a studený vzduch núti póry sa zavrieť, čím sa skôr stáva chrastou a udržuje ju zvlhčenú. Práve som to dostal 12-15-2017

Oriešky 20. augusta 2017:

Aquaphor je potenciálne reakčným činidlom pre niektoré typy pokožky …. takže nie.

Renee Christman 11. februára 2017:

(2. tetovanie .. prvé pred 17 rokmi) Pred 18 dňami som si dal vytetovať bočné rebro. Viacfarebné, červené, žlté, oranžové, čierne atď.). Asi 9 palcov dlhý. Aquaphor som používal 5 dní, pretože som sa obával, že som deň po tom, čo som ho dostal, jazdil 15 hodín a nemohol som'počas jazdy neumývajte a zvlhčujte v sterilnom prostredí. (A neurobil't). Piaty deň som potom prešiel na lubriderm. Pred aplikáciou trikrát denne umyte číselníkovým mydlom a nechajte 10 až 15 minút prirodzene vyschnúť. Po týždni. Nemal som chrasty ani lúpanie. Dva týždne .. stále žiadny peeling. Teraz, 18 dní, 19 dní, som sa nikdy nelúpal. Vyzerá to samozrejme trochu nudnejšie, ako keď ste to urobili prvýkrát. Zavolal som svojmu umelcovi, pretože som sa obával, že s mojim liečebným procesom nie je niečo v poriadku, a povedal mi, že sa môžem ľahko ošúpať a zmyť prebytočnú kožu, ale niektorí ľudia nie't veľa. A že som sa o to dobre staral. Tiež, aby bol informovaný o všetkých zmenách. Doteraz som mal šťastie a budem pokračovať tak, ako doteraz. Tieto jednoduché produkty sa mi veľmi osvedčili a odporúčam ich. Stále mám strach, že v treťom týždni sa budem lúpať. Mali ste už niečo také?'t lúpané.

Leeann 6. augusta 2016:

Nechal som si vytetovať pred 2 dňami v záhybe lakťa a je trochu červený iba v náplasti pri žile, mám trochu obavy, pretože mám gt 16, a to sa nikdy predtým nestalo.

David Tupponce z Virginie, 27. júla 2015:

Ak použijete A.&D – ako mám na všetkých 7 mojich tetovaniach a všetky sa zahojili perfektne a pomerne rýchlo – používajte čisté veci, nie biele! Pokiaľ ide o opaľovací krém, keď je už zahojený, ak chcete zachovať svetlé / nevyblednuté farby – je to úplná nevyhnutnosť. Páči sa mi, že tvrdíš, že každý je iný a že ľudia by mali používať to, čo na jeho koži najlepšie funguje.

julieannbrady 5. júna 2014:

@julieannbrady: Myslím si, že je dôležité vedieť, ako liečiť tetovanie, ktoré sa uzdravilo, aby vyzeralo sviežo..

julieannbrady 25. augusta 2013:

To'je to už nejaký čas, čo som mal nové tetovanie na uzdravenie. Jemné mydlo je dôležité, aby oblasť nedráždilo. Myslím si, že je dôležitá dlhodobá starostlivosť, aby vyzerali čo najčerstvejšie.

Narodeninové želanie odtiaľto 4. augusta 2013:

Presne tak, ako ste to zdieľali vyššie! Veľmi dobrý objektív! Vďaka za zdieľanie!

spisovateľka 12. mája 2013:

Ja nie'V skutočnosti nemám žiadne tetovanie, ale poznám veľa ľudí, ktorí to robia … V ten večer som mal sen, že si môj manžel dal tetovať, a ráno som sa ho spýtal, či si ho plánuje dať. LOL! Povedal, že nie je. Ale táto šošovka mi padla do oka, pretože nie'Naozaj mi neprichádza na um, že by si musel "uzdraviť sa…" ale myslím, že keďže sú zahrnuté ihly, chcelo by to nejaké uzdravenie. Dobré info!

Teri Villars z Phoenixu v Arizone 7. marca 2013:

Nie ste si istí, ale to je jeden cool vyzerajúci lakeť. Zdá sa, že máš rád veľa rovnakých vecí, ktoré mám rád. Tiež milujem graffiti, čo ty? Ďakujeme, že ste to zverejnili pre ľudí, ktorých trápi tetovanie!

MissMalaprop 8. februára 2013:

Hej, ja'nikdy som nepočul o emu oleji! Pokiaľ ide o moje tetovanie (moje jediné, ale dokončenie trvalo niekoľko relácií), počúval som svojho umelca a udržiaval som ho v dostatočnom množstve. Teraz, keď to'Po uzdravení sa tiež uistím, že si naň dám opaľovací krém kedykoľvek'Nechám to vystaviť slnku, aby sa farby nedostali't vyblednúť!

anonymný 16. januára 2013:

Takže potom, čo odstránim pôvodný obväz nasadený tetovacím umelcom, musím znova previazať obväz alebo ho nechať od tej doby odkrytý.??

anonymný 11. decembra 2012:

Toto je veľmi užitočná informácia! Budem to mať na pamäti. Mám 3 tetovania a každé sa hojilo veľmi odlišne. Ten, ktorý som udržal veľmi vlhký s príliš veľkým množstvom AnD, sa však uzdravil najrýchlejšie: O

victoriahaneveer 5. decembra 2012:

Ja nie'nemám osobne žiadne tetovanie, ale mám priateľov, ktorí ich majú (a jeden z nich mal infikované, ouch ouch ouch !!!!!)

Peggy Hazelwood z púšte Southwest, USA 22. novembra 2012:

Ja nie'nemám žiadne tetovanie, ale sú to skvelé informácie pre tých, ktorí ich majú.

kburns421 lm 6. novembra 2012:

Niekedy uvažujem o tetovaní. Mám piercing, takže viem, čo ty'hovoríme o miliónoch rôznych metód následnej starostlivosti a o tom, ako vám každý človek a webová stránka povedia svoju cestu, je správna cesta a tamto'je to Vaša rada sa však zdá celkom rozumná. Ja'Ak si dám tetovanie, budem to mať na pamäti.

Tom Maybrier (autor) 6. novembra 2012:

@greenmind: Áno, ja'Počul som o tom ako o metóde následnej starostlivosti. môžem'Predstavte si, že to fungovalo veľmi dobre, aké boli vaše skúsenosti?

Sprievodcovia GreenMind z USA 4. novembra 2012:

Keď som dostal svoje pred 25 rokmi, waaay, ktokoľvek iný ako námorník, bývalý podvodník alebo obaja boli jediní ľudia, ktorí ich mali (bol som v kapele), chlpatý chlapík, ktorý to napustil, mi povedal, aby som dal liek na hemoroidy. Príprava H na to. Tak som si tie divné veci rozmazal po celom chrbte. [Sem vložte nevhodný vtip].

JoleneBelmain 14. septembra 2012:

Nikdy som si nedal tetovať, ale rád by som si ho nechal urobiť. Už viem, čo chcem a kde … len čakám na správnu chvíľu, aby som to dostal. Ďakujem veľmi pekne za skvelé tipy. Keď miniete peniaze na tetovanie, chcete sa uistiť, že sa uzdraví a zostane pekný a jasný 🙂

Tom Maybrier (autor) 14. augusta 2012:

@diy-plan: Skvelé! Dúfam, že to bude užitočné!

Jim Brown z Atlanty, Georgia 14. augusta 2012:

Práve som sa včera rozprával s bratom o jeho novom tetovaní a pýtal som sa ho, ako sa o to stará … to je dobrá informácia, Tom.

Ja'tweetnem mu to 🙂

About the author