Ako sa starať o staré tetovanie, aby bolo svieže a svetlé

Ak vás, ako obrovská časť populácie, zaujíma tetovanie, je pravdepodobné, že ste o ňom už počuli, že následná starostlivosť sa začína v momente, keď sa nepozorovane zdvihnete zo stoličky po tom, čo ste celé hodiny sedeli v rovnakej (strašne nepohodlnej) polohe..

Akonáhle bude vaše nové telesné umenie nešikovne zviazané v priľnavej fólii a siatej plazmou (TMI?), Vy'Dúfajme, že si potom naberiete veľa užitočných liečebných rád od odborníkov, než sa vyberiete na bolestivú cestu domov, aby ste začali s režimom následnej starostlivosti.

Ale vec, ktorú vám nikto v skutočnosti nehovorí, než si necháte urobiť prvé tetovanie (alebo potom), je, že proces následnej starostlivosti sa nikdy skutočne nekončí…

tetovanie-následná starostlivosť-celoživotný záväzok

@Seteph on Unsplashed

Uzdravenie vášho tetovania

Čerstvé tetovanie sú v podstate len chladne vyzerajúce rany a ako všetky rany ich treba udržiavať čisté a suché, ak chcete, aby sa správne hojili. Pretože celkový výsledok vášho tetovania závisí vo veľkej miere od toho, ako sa oň v tejto fáze staráte, bude'je dôležité, aby ste tento krok zobrali vážne.

Aj keď každý prisahá na svoje vlastné liečebné metódy, ktoré im dobre fungujú, najlepšia rada, ktorú môžem nováčikom poskytnúť, je riadiť sa pokynmi, ktoré vám dal váš umelec..

Okrem toho je pri starostlivosti o nový atrament potrebné pamätať na niekoľko kľúčových bodov:

 • Akonáhle ste doma, môžete odstrániť lepiacu fóliu, ktorá chránila vaše umelecké diela.
 • Čerstvé tetovanie po niekoľkých hodinách jemne umyte neparfumovaný, antibakteriálne tekuté mydlo.
 • Tetovanie jemne osušte. Určite sa vyhnite hrubým uterákom alebo handričkám.
 • Naneste tenkú, rovnomernú vrstvu neparfumovaný hydratačný krém.
 • Proces umývania/zvlhčovania opakujte 3 až 5 krát denne.
 • Opakujem, nechajte si tetovanie čisté a suché. Žiadne namáčanie do kúpeľa alebo bazéna, pokiaľ nie je vašim cieľom infekcia.
 • Objímajte svojho vnútorného upíra a vyhýbajte sa priamemu slnečnému žiareniu.
 • Odolajte drvivej potrebe vybrať si odlupujúcu sa kožu alebo poškriabať tetovanie.

tetovanie-následná starostlivosť-celoživotný záväzok

@itfeelslikefilm na Unsplash

Keď tetovanie vyzerá matne alebo vyblednuto

Keď ty'staráte sa o nové tetovanie (najmä ak vy'nikdy predtým som to neurobil), čas sa často môže cítiť'Pretiahnete, ale po uplynutí dvoch týždňov by mal váš nový atrament vyzerať celkom dobre zahojený.

Tiež ste si mohli všimnúť, že vaše tetovanie nadobudlo matný a mierne zakalený vzhľad, ale nie'nenechajte sa sklamať! To všetko znamená, že existujú hlbšie vrstvy pokožky, ktoré sa stále opravujú, takže nie'nevzdávajte sa rutiny, ktorú ste si osvojili potom, čo ste si prvýkrát dali tetovanie.

tetovanie-následná starostlivosť-celoživotný záväzok

@clesulie na programe Unsplash

Dlhodobá následná starostlivosť o tetovanie

Akonáhle sa vaše tetovanie úplne zahojí, môžete začať presúvať svoju pozornosť na zachovanie svojho vzhľadu. Koniec koncov, celý zmysel tetovania je, aby bol jasný, pútavý a atraktívny na pohľad.

Nanešťastie pre nás milovníkov body artu je vyblednutie nevyhnutným faktom starnutia tetovania. Existuje však mnoho spôsobov, ako tomu zabrániť a udržať vaše tetovanie čo najdlhšie svieže.

Našťastie táto celoživotná starostlivosť nevyžaduje množstvo úsilia a mala by byť dostatočne jednoduchá na zapojenie sa do vášho každodenného života.

tetovanie-následná starostlivosť-celoživotný záväzok

@kitsujay na Unsplash

Ako sa starať o staré tetovanie, aby bolo čerstvé

 1. Najprv to prvé, ty'budete chcieť nájsť intenzívny zvlhčujúci krém na tetovanie – najlepšie dvakrát denne. Aj keď je na trhu k dispozícii množstvo pleťových vôd špecifických pre tetovanie, nikdy som z toho neodišiel Palmers kakaové maslo ktorý je bez krutosti, úplne cenovo dostupný a robí zázraky na čerstvom aj uzdravenom tetovaní.
 2. Pitie veľa vody môže znieť divne, ale zvlhčenie vášho tetovania nie'ak nie si, veľmi ti to pomôže'hydratovať sa zvnútra. Voda pomáha zbaviť naše telo toxínov a dostatočné pitie môže dodať pokožke žiarivejší lesk, takže vaše tetovanie bude pôsobiť jasnejšie..
 3. Napriek tomu, čo si veľa ľudí myslí, exfoliácia tetovania nespôsobí vyblednutie. Naopak, exfoliácia odstráni nahromadené odumreté bunky pokožky a zanechá vaše tetovanie jasnejšie. Najlepšie výsledky dosiahnete investovaním do telového peelingu s glykolom.
 4. Pamätáte si, že sme hovorili o vyhýbaní sa priamemu slnečnému žiareniu pri hojení tetovania? No aj zahojené tetovanie sa môže poškodiť tým, že budete tráviť príliš veľa času na slnku. Aby ste sa vyhli expozícii, naneste hydratačné mlieko a opaľovací krém bohatý na SPF alebo noste ochranný odev.
 5. Chudnutie alebo prírastok na váhe nie je vždy pod našou kontrolou a existuje množstvo životných faktorov, ktoré ovplyvňujú telesné zmeny, ale extrémne výkyvy hmotnosti môžu spôsobiť skreslenie tetovania, takže'Najlepšie je pokúsiť sa tomu zabrániť, ak je to možné.
 6. Ak vaše tetovanie z akéhokoľvek dôvodu dosiahne bod, v ktorom značne vybledlo, môžete sa k nemu vrátiť a opraviť ho. Zahŕňa to premaľovanie celého dizajnu a v podstate jeho oživenie.

Dúfam, že vám tento článok poskytol niekoľko tipov na dlhodobú starostlivosť o vaše tetovanie, ale ak máte nejaké otázky, neváhajte ich zanechať v sekcii komentárov nižšie..

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

© 2019 BunnyClaws

About the author