Aký je problém s tetovaním?

Tetovanie je často vnímané ako forma rebélie. Myslím si, že keď som dostal svoje v zrelom veku 55 rokov, mohlo to byť znakom toho.

Prečo si ľudia nechávajú tetovať??

Som už dosť starý (bohužiaľ) na to, že si pamätám, keď si tetovanie robili iba Popeye a ďalší námorníci a jednotky. Teraz sa zdá, že väčšina mladých ľudí má množstvo tetovaní a je pomerne ľahké pochopiť, prečo si ich mladí ľudia nechávajú. Obvykle napodobňujú akúkoľvek celebritu, ktorú v súčasnosti idolizujú'je považovaná za skvelú vec, a ak zasiahne aj vašu mamu a otca, potom … výsledok! Tri vtáky ukameňovali s jedným tetovaním.

Ale zdá sa, že teraz existuje aj trend, keď sa tetujú aj starší ľudia. Tu je zdôvodnenie možno zložitejšie … alebo nie? Možno to má niečo do činenia s tým, že chcete vyzerať mlado alebo cool? Je to opäť tá celebrita? Je nepravdepodobné, že by podnecovanie rozhorčenia rodičov malo vplyv na ich rozhodnutie ozdobiť si pokožku – rovnako je to tak'deti, ktoré chcú pobúriť? Aj deti s vlastným tetovaním môžu zle reagovať na tetovanie svojich rodičov. To'je to niečo ako dvojitý štandard.

Nový štýl body art

Tetovanie je tu už od praveku. Poznáme to z mumifikovaného tela ľadovca Otziho, ktoré pochádza z obdobia okolo roku 3000 pred n. L., Aj keď jeho tetovanie môže súvisieť s nejakou formou ranej akupunktúry na úľavu od bolesti, pretože sa zhodovalo s oblasťami poškodenia na jeho kostre. Mnoho z dneška'Etnické kmene od dávnych čias používali tetovanie na identifikáciu a vymedzenie sa od ostatných. The Maoris Nový Zéland je len jedným z príkladov pôvodných obyvateľov, ktorých návrhy majú nielen význam, ale aj umeleckú krásu a ako plátno používa ľudské telo..

Dnes toto hľadanie krásy a významu pokračuje, pretože tetovanie je stále kreatívnejšie. Teraz potenciálni tetovaní vyžadujú niečo trochu luxusnejšie ako nahé dámy, dýky a hady, ktoré milovali starí tatéri, a návrhy sú prevzaté z mnohých kultúrnych vplyvov od pôvodných obyvateľov Ameriky cez orientálne až keltské a dokonca až po citáty, ktoré majú osobitný význam. význam pre nositeľa. Niektoré tetovania majú však zlovestnejšie súvislosti a je lepšie sa im vyhnúť. Ruské zločinecké triedy už dlho používajú tetovanie na vymedzenie postavenia v rámci svojej tienistej spoločnosti.

Kde nosíte tetovanie?

Zdá sa, že spolu s novými nápadmi na návrh tetovania prichádza aj nová kreativita umiestnenia, aj keď treba priznať, že niektoré z týchto umiestnení musia byť mimoriadne bolestivé. Teraz sú tetovanie vidieť na spodnej časti chrbtice, na zápästiach a na vrchoch členkových kostí a dokonca aj za ušami ako príklady viditeľnejších oblastí. Čím viac nervových zakončení je v oblasti, tým bolestivejšie to bude, ale stále sa zdá, že neexistuje žiadny limit na to, kde je možné zobraziť toto osobné posolstvo bolesti..

Tetovanie a moje deti

Obe moje deti si v tínedžerskom veku, bez môjho súhlasu, dali tetovať malé tetovanie. Moje dcéry sú malé klesajúce vtáča a môj syn dostal diskrétne čierne logo Ankh. Vedel som, že testujú, kam až siahala ich osobná sloboda, pretože chceli posunúť hranice, aby videli, ako zareagujem. Zamyslel som sa a riadne som uznal ich nové umelecké diela, ale bez toho, aby som toho príliš rozdával.

Uvedomil som si, že hoci to boli moje deti, čoskoro ich budem musieť nechať urobiť vlastné rozhodnutie. Prichádzal čas, aby mohli začať lietať sólo, pričom boli vždy pripravení so skrytou záchrannou sieťou. V skutočnosti, napriek tomu, že sa tetovanie stalo pre niektorých závislosťou, môjho syna nikdy nelákalo nechať si urobiť ďalšie tetovanie a moja dcéra počkala, kým bude mať tridsiatku, kým sa rozhodne pre ďalšie..

Moje tetovanie na ramene

Moje tetovanie na ramene

Angie Jardine

Tetovanie a ja

Tetovanie bolo zvyčajne vnímané ako forma rebélie a myslím si, že keď som ho dostal v zrelom veku 55 rokov, mohlo to byť znakom toho. Môj manžel nedávno zomrel a ja nie'už sa o nič moc nestarám. Cítil som, že si so sebou urobím, čo chcem. Rozhodne som nikdy nepremýšľal o tej starej sponke 'vieš, že sa ich nikdy nemôžeš zbaviť' že ľudia vyklusajú. Prečo by ma malo zaujímať, keď to sestra videla, keď ma kúpala v opatrovateľskom dome, keď som bol neuveriteľne starý. Na čom to záležalo? Pre mňa to bol a stále je iba symbol, ktorý som skutočne žil, ktorý som počas svojho života experimentoval a moje tetovanie predstavuje moju najmenšiu ľútosť.

V deň, keď som impulzívne zavolal do tetovacieho salónu, som sa veľa naučil. Bol to deň, keď som zistil, že keď ste v mojom veku a nosíte dlhý čierny mestský kabát a ťažké šnurovacie motorkárske topánky, všetci muži si myslia, že ste z úradu DPH a nervózne hltáte. Bol to deň, keď nastalo obrovské, svalnaté peklo'Anjelský typ s chvostom mi dal lízanku, aby ma rozptýlil, keď mi jemne vyryl našu vlastnú spoluprácu keltského vzoru na pleci a povedal mi, ako dokázal zaplatiť svojej mame.'s hypotéka. Bol to deň, keď som sa dozvedel, že čierne tetovanie je bolestivejšie ako farebné a že ženy znášajú bolesť tetovania lepšie ako muži (aj keď mám podozrenie, že to môže byť pravda, myslím si, že sa možno len pokúšal dostať na moju dobrú stranu s tento jeden). Bol to deň, keď som získal trvalý záznam o zaujímavej skúsenosti a on aj ja sme sa naučili neposudzovať knihu podľa obalu.

A možno aj to'je čas, aby aj ostatní ľudia opustili svoje predsudky o tetovaní a ľuďoch, ktorí ich nosia.

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

Komentáre

Angie Jardine (autor) z Cornwallu, krajiny večne mladej mysle … 19. septembra 2014:

Ďakujem veľmi pekne za váš uhol pohľadu, James. Jednoducho si myslím, že tetovanie sa stalo prijateľnejším a vrstvy spoločnosti, ktoré spomínate, si tetovanie robia, niekedy veľa. Existuje však veľa dôvodov, prečo si ľudia nechávajú tetovať, a nemyslím si, že je vždy ľahké definovať prečo. Možno je najlepšie nebyť voči nim príliš odsudzujúci?

James 18. septembra 2014:

Ľudia si tetovanie pridávajú, pretože aby neboli hrubí, oni'si slabý. Vie, že vyhrali't veľa, takže aby sa cítili zvláštne / jedinečné, dajú si tetovať.

Alebo si to myslia'si ťažký. Milujem vidlákov v mojom meste (a skutočne každé malé mesto, najmä tie mimo veľkých miest), ktoré si nechávajú tetovať, ako keby'ste naozaj ťažkí chlapci. Ako človek, ktorý vyrastal v mestách s kriminalitou, som sa na týchto klaunoch smial ako blázon …. Oni'byť rozžuvaní a vypľúvaní, než budú vedieť, čo ich postihlo vo veľkom meste so skutočnými tvrdými chlapmi [gangmi].

To'je akési smutné. Trochu vtipné. A veľa žalostných.

Hovorím to preto, že keď sa na to pozriete, tak to je'je určitý druh triedy spoločnosti, ktorá sa tetuje. Zabudli sme na celebrity a ich ovečky [skalní fanúšikovia]'Takmer vždy sú to ľudia pracujúcej triedy, chudobní a chudobní, ktorí dostávajú tetovanie. Welfare a ten druh.

Dal som si tetovanie To's armádou. Má to význam. Tetovanie Milujem ťa Mama na zadku [ako som videl jednu šibalku] len ukazuje, že máš psychické problémy. Ľudia, bohužiaľ, majú polovicu šance vytetovať si na kožu každého kocúra, vtáka a harryho, o ktorých vedia, že … s dátumom … pokazené … a samozrejme si nechajú niekoľko miest pre ceneného rodinného maznáčika.

Ako som povedal, úbohé.

Sebeexpresionizmus je v súčasnosti BS, ktorú vydávajú za tetovanie. Áno, expresionizmus sa prejavuje aj v umeleckých dielach, knihách a niektorých 3D grafitoch.

Čo tak skúsiť namiesto zápisu na kožu niečo ZAUJÍMAVÉ, čo o 50 rokov bude vyzerať, ako keby na vás niekto šiel s magickou fixkou.

Angie Jardine (autor) z Cornwallu, krajiny večne mladej mysle … 4. novembra 2013:

Je mi ľúto, ak sa vám tento rozbočovač nepáčil, Brooke … môžete mať pravdu. Ďakujem za názor, pekný deň.

Brooke 3. novembra 2013:

Toto bolo také hlúpe. Uvažovali ste niekedy o tom, že prečo hodíte slovo "čl" okolo tak voľne je možno zle? Tvoje tetovanie je odpad, pretože ty nie'Neocenite skutočné umenie tetovania, a preto je zrejmé, že vy're len dôvod, prečo si ktokoľvek necháva tetovať, je vyzerať ako blázon alebo napodobňovať celebritu. Ľudia sú úplní ignoranti.

Angie Jardine (autor) z Cornwallu, krajiny večne mladej mysle … 19. marca 2013:

Ahoj Sue … Myslím, že to veľmi závisí od toho, aké tetovanie má človek.

Hádam nemáš orla s myšou v pazúroch … alebo nahého námorníka alebo … driftuješ ma.

Je nám ľúto, že máte rakovinu prsníka … Želám vám veľa zdravia a trpezlivosti.

Susan Bailey zo South Yorkshire, Veľká Británia 17. marca 2013:

Tetovanie nenávidím a vždy som tvrdil, že by som ho nikdy nemal. Netušil som, že vo veku 58 rokov skončím s dvoma. Sú to lekárske tetovania, ktoré som sa rozhodol mať po rekonštrukcii po rakovine prsníka. Páčia sa mi tieto tetovania!

Angie Jardine (autor) z Cornwallu, krajiny večne mladej mysle … 3. apríla 2012:

; O … ako sa ti páči?!

thost z irského Dublinu 1. apríla 2012:

Ach Angie,

Odvážne a sexy ….. nemôžem odpovedať zo strachu z cenzúry … lol.

Angie Jardine (autor) z Cornwallu, krajiny večne mladej mysle … 31. marca 2012:

Ahoj thost … to tam samozrejme je. Aj keď by som musel mať hlavu dozadu, aby som mohol vidieť svoju.

Aby som vám povedal pravdu, len málokedy si spomeniem, že tam je … príležitostne sa na to pozriem v zrkadle. Zdá sa, že jeho účel teraz pripomína

a) veľkorysý muž (môj manžel),

b) nesúdiť ľudí podľa vzhľadu (veľký, chlpatý motorkár, ktorý mi vpísal – a prikrášlil – dizajn, ktorý som si vybral na kožu, pričom mi rozprával o jeho mame) a

c) prinútiť ostatných, aby sa čudovali, čo si myslím. 🙂

Život nie je nič bez humoru.

Odvážne a sexy, však? Ano, to'som v poriadku. No bolo to kedysi … lol.

Ďakujem veľmi pekne za vašu láskavosť pri komentovaní a hlasovaní.

thost z írskeho Dublinu 30. marca 2012:

Tetovanie vyzerá dobre na iných ľuďoch. Ale nie sú pre mňa; Nudí ma pozerať sa na to isté znova a znova. Pri pohľade na obrázok vytetovaný na koži do konca života by sa mi zamotala hlava. Ale ty si poskytol pohľad z druhej strany, čo je akési odvážne a sexy. Veľký rozbočovač. Bude hlasovať.

Angie Jardine (autor) z Cornwallu, krajiny večne mladej mysle … 27. marca 2012:

No sakra, Mark … to'druh. Ďakujeme, že ste sa vrátili a pridali nápady…

To'Je zábavné, že by si mal odpovedať na môj dnešný komentár, pretože som práve premýšľal o tetovaní, keď som záhradkárčil. Myslel som na niekoho, kto sa zdal byť presvedčený, že každý, kto má tetovanie, to začne ľutovať a zaujímalo ho, prečo sú pre nich tetovania takou anatémou. To'je obrázok na koži … tak čo? Nie je to také dôležité. To, aký ste človek, je oveľa dôležitejšie.

Ale potom, aj keď mám prepichnuté uši (len jedno na každé ucho), nemôžem zniesť všetky kovové opotrebenia, ktoré niektorí ľudia majú na tvári a tele, takže myslím, že aj ja mám dvojaký meter.

A BTW som stále dosť ješitný, aby som to ocenil 'nóbl' tag 🙂 Nie som si istý, či si zaslúžim odvahu:/

Alexander Silvius z Portlandu, Oregon, 23. marca 2012:

Zablúdili ste do horúcej témy! Musím povedať, že môj názor je čiastočne formovaný z náboženských dôvodov, ale ja nie'Neviem, kde sa v Biblii hovorí, že nemôžete zmeniť svoje telo umením – a logicky by to nemalo byť't náušnice potom tiež byť v rovnakej kategórii? Niekedy majú ľudia môjho presvedčenia dvojaký meter! A v tomto si myslím, že musím zmeniť svoje názory. Podľa mňa si nielen stále elegantný, ale teraz aj odvážny.

Angie Jardine (autor) z Cornwallu, krajiny večne mladej mysle … 21. marca 2012:

Ďakujeme, že ste sa pripojili k svojmu komentáru, Mark.

Keď som písal toto centrum, napísal som ho, pretože som cítil, že v dnešnej dobe sa na telo kladie príliš veľký význam na úkor duchovného. Život je o oveľa viac, ako o tom, či má človek na jednom dizajn alebo nie's pokožkou.

Moje tetovanie je väčšinu času zakryté, takže keď som pracoval, nemohlo nikoho uraziť. V lete sa to niekedy prejavuje. Toto nie'neobťažujte ma tak či onak. Je to spomienka na emocionálne obdobie … a úprimne povedané, nie'neľutujem to.

Musím priznať, že som trochu zmätený z reakcie na toto moje odhodené centrum…

Alexander Silvius z Portlandu, Oregon, 21. marca 2012:

Musím povedať, že koniec ma dosť prekvapil, ale čítanie bolo zábavné.

Z tetovania mám veľmi zmiešané pocity. Chcel som jeden, ale ako starnem, nemám'nevidím zmysel. Akúkoľvek krásu mi Boh dal (väčšinou vnútornú krásu – ha ha!), Môžem'nevidím tetovanie, ktoré by to poznamenalo.

Navyše, pretože ich každý deň vidím toľko, začali mi pripadať ako veľký neporiadok. Raz za čas bude jeden vystupovať ako skutočne jedinečný.

Mám jednu známu, ktorej po boku idú krásne kvety – a obdivujem, že išla naplno, urobila si veľké tetovanie a bolo skvelé sa na to pozerať..

Ale pokiaľ ide o mňa, môžem'Nevidím dobrý dôvod na to, aby som znehodnotil (NIE JE URČENÝ ÚTOČOK) časť môjho tela. Rešpektujem však tých niekoľko, ktorí sa rozhodnú získať jeden, pretože to pre nich má osobný význam – niečo krásne.

Moje obľúbené tetovanie bolo pred rokmi na lýtkach bežného chlapa, ktorý prechádzal letiskom. Na ľavom lýtku to stálo, "západ," a vpravo bolo napísané, "pobrežie." To sa páči môjmu zmyslu pre surfera – predpokladám, že to súviselo s úplným oddaním sa jeho láske k plážam amerického západného pobrežia. Samozrejme, vieš, čo sa hovorí o predpokladoch…

Angie Jardine (autor) z Cornwallu, krajiny večne mladej mysle … 23. augusta 2011:

Ahoj chlapci – ospravedlňujeme sa za oneskorenie odpovedí na vaše komentáre … neurobil som to'neviem, že si tam bol! Spoločnosť HP neurobila'nepovedz mi!

Princezná Pitt … ďakujem za váš hlas … a máte pravdu, niekedy musíme myslieť aj na ostatných. Našťastie pre mňa som sa v tej chvíli mohol iba potešiť…

maxravi – ďakujem, že si sa zastavil a okomentoval … svoj priestorný'Buddhovo tetovanie znie ako veľa práce – to'je veľa bolesti!

carolineicke … ďakujem za body, ktoré si uviedol v tomto komentári. Evidentne tetovanie už nie je také 'dolný trh' ako kedysi boli … sú stále prijateľnejší … ale ako hovoríte, stále existujú ľudia, ktorí voči nim namietajú. Rovnako ako vy, zaujímalo by ma, prečo.

carolineicke zo Spojeného kráľovstva 19. augusta 2011:

Skvelé centrum, mám dvadsať a dve tetovania, jedno na členku a druhé na zápästí – oni'si aj dosť veľký! Musím ich do práce kryť (pracujem ako čašníčka) a tiež sa čudujem, v čom je problém s tetovaním. Moje nie sú útočné, sú farebné a odrážajú moju osobnosť. Tetovanie nie je't pre každého, ale ja nie'Nechápem, prečo ich na niektorých miestach stále obklopuje také tabu! Dobrá práca, keď získate ten svoj – skutočne verím, že tetovanie mapuje náš život, napríklad umelecké spomienky, a nemalo by sa'neľutuj sa alebo sa utajuj 🙂

Ravi Singh z Indie 17. augusta 2011:

Môj izbový je taký blázon do tetovania. mal to po celom tele. Páči sa mi jeho pán Buddha tetovanie. Ďakujem za vaše centrum

Princezná Pitt 15. augusta 2011:

čau ?! Si odvážna dáma .. rada .. Myslel som si, že som odvážny, ale tetovacie ihly ma trhajú..

Ale v mene svojho Otca musím zostať vyčistený LOL. Nechcem, aby dostal infarkt…

Hlasovalo sa úžasne!

Angie Jardine (autor) z Cornwallu, krajiny večne mladej mysle … 15. augusta 2011:

Ahoj jacqui … ďakujem za milé komentáre a nadšenie pre toto centrum. Som skutočne ohromený reakciou, ktorú dostal!

Keď máte tetovanie, nie je sa čoho báť … dobre, je to bolestivé, priznané … ale je to sotva neznesiteľná bolesť. A padajúca hviezda znie super…

Bolo mi povedané, že čierne sú najbolestivejšie – niečo, čo súvisí s potrebnou hĺbkou farby alebo nejakou podobnou. Zvláštne, aj keď si na svoje len málokedy spomeniem, nechcel by som'nebyť bez toho. Predstavuje to pre mňa moment v čase….

Angie Jardine (autor) z Cornwallu, krajiny večne mladej mysle … 15. augusta 2011:

Ahoj bwhite – ďakujem za tvoj komentár … Úplne súhlasím s tým, že tetovanie by malo mať zmysel a hádam aj tvoje prvé bolo … znamenalo to, že sa vzbúriš proti rodičom a začneš sa rozhodovať sám. Preto predstavoval obrad prechodu od dieťaťa k nezávislému dospelému.

Angie Jardine (autor) z Cornwallu, krajiny večne mladej mysle … 15. augusta 2011:

Ahoj Mamadrama … ďakujem veľmi pekne za milý komentár. Prinútilo ma to zamyslieť sa. Mali ste jasnú myšlienku nechať si na seba vytetovať zmysluplné rande, takže by to malo znamenať, že moje tetovanie, ktoré som urobil v stave bezstarostnosti po tom, čo môj manžel zomrel, mi ho bude navždy pripomínať.

Pekná myšlienka…

Angie Jardine (autor) z Cornwallu, krajiny večne mladej mysle … 15. augusta 2011:

Ahoj JS – ďakujem za komentár k tomuto. Nikdy som si nebol istý, ako bude tento kúsok prijatý. 55 -ročná žena, ktorá sa necháva tetovať … šok, zdesenie!

Ale samozrejme som nemal nič iné ako pozitivitu od svojich priateľov. Je to taká zvláštna komunita úžasných spisovateľov…

Tešíme sa, že od vás budeme počuť viac…

jacqui2011 z Norfolku vo Veľkej Británii 14. augusta 2011:

Wow, aké úžasné centrum. Dobre, že máš svoje tetovanie. Vždy som chcel na pleci malú vlečúcu sa hviezdu, ale stále som trochu vystrašený. Teraz mám 46 – dostal som sa tak ďaleko, ako som chodil v tetovacom salóne, listoval som v umeleckom diele a utekal. Môj partner má všade veľa tetovaní. Často je považovaný za nejakého pekelného anjela, ale je najsladším a starostlivým mužom. To'je pravda, čo hovoríš "nikdy nesúď knihu podľa obalu." Úžasný článok, za ktorý som hlasoval.

Brianna W. z východného pobrežia 14. augusta 2011:

Toto je silné centrum. Mám pocit, že na tetovaní nie je nič zlého'pokiaľ pre vás niečo znamenajú. Mám celkom štyri a stále chcem ďalších. Priznávam však, že keď som mal v 16 rokoch svoj prvý, bolo to viac než pravdepodobné, že to bude v pohode a pretože moji rodičia nesúhlasili. Ale ako som starol, uvedomil som si, že to pre mňa bola forma vyjadrovania sa.

Mamadrama zo štátu New York 14. augusta 2011:

Milujem toto centrum. Mám 5 a všetky pre mňa znamenajú niečo špeciálne. Najnovšie som dostal na predlaktie dátum 07 30 08. Je to dátum, kedy sme s manželom zistili, že náš najmladší syn nemá rakovinu. Milujem tetovanie, milujem vidieť ľudí všetkých vekových skupín, ako vyjadrujú svoj život prostredníctvom body artu. Je dobré, že si sa stal členom klubu! Ďakujeme za zdieľanie vašich skúseností.

JS Matthew z Massachusetts, USA 14. augusta 2011:

Skvelý článok Angie! Ste pravdepodobne jediný človek na HubPages, ktorý to vie (okrem môjho synovca, ktorý tu píše), ale mám aj tetovanie! Mám ich na chrbte, takže ľudia nie'neviem, že ich mám. Pre mňa to'je to osobné-okrem leta, keď plávam alebo čo. Niekedy zabúdam, že ich mám aj ja! Páči sa mi fotka tvojho ramena a rád som si prečítal tento Hub! Pokračujte vo skvelej práci!

JSMatthew ~

Angie Jardine (autor) z Cornwallu, krajiny večne mladej mysle … 18. júna 2011:

Hm, ďakujem za varovanie, Duch … kým bude môj vyblednutý blob, hádam aj ja budem!

Peter Yexley z Veľkej Británie 18. júna 2011:

Pred mnohými mesiacmi boli moje tetovania jasné, jemné a svieže; teraz len obyčajné rozmazanie, vyblednutá škvrna …. čas a tetovanie nie'nenastúp!

Angie Jardine (autor) z Cornwallu, krajiny večne mladej mysle … 26. marca 2011:

Pokiaľ ste práve nemali zbierku … nový spôsob, ako predvádzať svoje víťazstvá, však? Len prejdete posledným a nižšie zadáte nový…

Ďakujem za komentár, Hypno 🙂

PS ja nie'Nemysli si, že sa ramená niekedy kývajú – lol.

CMHypno z druhej strany slnka 26. marca 2011:

Som rada, že si sa dala na tetovanie Angie! Ja'Som príliš kura a teraz, keď som starší, budem musieť nájsť niečo, čo nie'kývať sa! LOL. Vec, ktorú nikdy nepochopím, je mať milenca'vytetované meno – neskôr v živote by bolo ťažké vysvetliť

Angie Jardine (autor) z Cornwallu, krajiny večne mladej mysle … 26. marca 2011:

Hej, Geisha! Teraz ma to skutočne necháva chladným … ale znova, choďte do toho. Vlasy sú v poriadku, že'budem rásť.

Vlastne sa mi páči, ako to na niektorých ženách vyzerá … Sinead O'Connor, spevák, vyzeral lepšie bez vlasov. Pravdepodobne preto, že mala takú sladkú tvár, obrovské oči.

Ďakujem za podporu, m'drahá : )

Literárna gejša z Filipín, 26. marca 2011:

i'som s Amandou, t.j.'Tiež ma nikdy nelákalo, aj keď sa teším na čas, kedy nájdem odvahu a oholím si hlavu a budem s ním hrdo kráčať. : D

vďaka za zdieľanie!

Angie Jardine (autor) z Cornwallu, krajiny večne mladej mysle … 25. marca 2011:

Milujem drámu čiernych vzorov, aj keď by to bolo veľmi bolestivé okolo členka, pretože je to taká kostnatá oblasť. Myslím si, že to má niečo do činenia s hĺbkou začernenia potrebnou na vyplnenie alebo s niečím podobným.

Milujem myšlienku džinovej fľaše…

Jeannie Marie z Baltimore, MD, 25. marca 2011:

Pravdepodobne by som mohol ísť s čiernym prevedením okolo členka. Ale veľmi sa mi páčia farebné tetovania. Hmmm. Jedného dňa si predsa chcem dať vytetovať džinovú fľašu. Postarám sa, aby to nebolo ružové. 🙂

Angie Jardine (autor) z Cornwallu, krajiny večne mladej mysle … 25. marca 2011:

Ďakujem za komentár, Jeannie – prečo nie'Skúsite namiesto toho čierny brečtan? Zaujímalo by ma, čo je v ružových a zelených farbivách, ktoré nie'nesúhlasíte s vašou pleťou? Možno je lepšie nevedieť, hm?

Jeannie Marie z Baltimore, MD, 25. marca 2011:

Mám dve tetovania a zistil som, že ružový a zelený atrament nie sú pre moju pokožku dobrým priateľom. Nemal som problémy s čiernou, bielou ani žltou, ale vďaka svetlejším veciam som mal pocit, že som v plameňoch. To bola skutočne dôležitá informácia, ktorú som sa mal dozvedieť vzhľadom na to, že nabudúce som chcel dostať brečtan okolo členka. Celé to zelené? nie!

Som rád, že máš tetovanie. Tetovanie je úžasné a každý, kto ho chce, by ho mal dostať.

Angie Jardine (autor) z Cornwallu, krajiny večne mladej mysle … 25. marca 2011:

Ďakujem za to Amanda … to'je to len prípad osobnej slobody, ja s'póza, a to'je niečo, čo tvrdo obhajujem! V dnešnej dobe bohužiaľ príliš statočne 🙂

Amanda Severn z Veľkej Británie, 25. marca 2011:

Ja'Nikdy som nebol pokúšaný, ani na malý okamih, ale dobré pre teba, že máš odvahu.

About the author