Etiketa tetovacieho salónu

Mám trinásť tetovaní. Myslím, že oni'všetci sme celkom v pohode (a určite nie't kvalifikovať ako "zlá kvalita").

Ste hosťom v tetovacom zariadení, takže sa správajte ako jeden

Ste hosťom v tetovacom zariadení, takže sa správajte ako jeden

Ako sa správať v tetovacom salóne

V nedávnom článku som vysvetlil, ako sa dostať k tetovaniu prvýkrát, diskutoval som o procese rozhodovania a preskúmal, ako byť asertívny voči svojim myšlienkam. Ale etiketu v tetovacom obchode som sa dotkol iba stručne a určite je to téma, o ktorej treba adekvátne diskutovať.

Mal som tú česť zobrať niekoľko ľudí na prvé tetovanie, a hoci väčšina nováčikov bola v ich najlepšom správaní a mali sme pozitívnu skúsenosť, bol jeden prípad, na ktorý by som chcel zabudnúť. Mená budú utajené, aby sa chránila vinná, ale v zásade sme v tom čase s priateľkou zobrali nášho priateľa, aby jej priniesol prvý kúsok atramentu – malú padajúcu hviezdu na spodnej časti chrbta. Nebola pripravená na nevysvetliteľnú (a podľa mňa nie príliš neznesiteľnú) bolesť spojenú s vpichovaním tetovacej ihly do vášho tela. Väčšina ľudí sa s touto bolesťou vyrovnáva zaťatím zubov a znášaním, možno trochu zafňukaním; vysporiadala sa s tým, že na vrchole pľúc rozbalí ukážkové melódie, z ktorých pozostáva "Veslujte, veslujte, veslujte na lodi" a "Mary mala malé jahňa."

Pretože sme urobili chybu, keď sme ju nechali vytetovať na prázdny žalúdok, keď v polovici postupu zasiahla vlna nevoľnosti, musela sa rozbehnúť do kúpeľne. Ale namiesto behu sa vrhla na podlahu a plazila sa po podlahe salónu. Keď zvracala, plazila sa späť a zdvihla sa do kresla na tetovanie. Cítil som sa kvôli nej zle, pretože niektorí ľudia jednoducho nie sú vybavení na to, aby zvládali bolesť, ale tiež som bol ponížený. Rovnako ako všetky ostatné obchodné prevádzky, aj tetovacie salóny majú pravidlá etikety a nevyslovené kódexy správania, ktoré by sa mali dodržiavať..

Tetovač vám pred zahájením práce poskytne cenovú ponuku za prácu, ktorú chcete vykonať. Môžete buď prijať cenu a začať postup, alebo s cenou nesúhlasiť a odísť. ale nie skúste s výtvarníkom zjednať zníženie ceny. Ceny tetovania nie sú stanovené v kameni; líšia sa od obchodu k obchodu a od umelca k umelcovi. Niektoré miesta sa nabíjajú po hodinách, zatiaľ čo iné sa nabíjajú podľa veľkosti tetovania. Aj keď dostanete jediné malé písmeno "A" na zápästí, majte na pamäti, že všetky obchody majú nevyhnutné minimum, ktoré je zvyčajne stanovené okolo 40 dolárov. Ak zúfalo potrebujete tetovanie a nemôžete si dovoliť uvedenú cenu, opýtajte sa, či obchod ponúka plány platieb alebo tetovanie na viac zasadnutí. Pretože ceny tetovania sú spravidla na rozhodnutí umelca (a nie všetci umelci sú čestní), je možné, že vám budú účtované nadmerné poplatky. Ak máte pocit, že vás okráda nespoľahlivý jednotlivec, odíďte a nájdite si iný obchod.

Nebojte sa, keď začne bolesť. Mohlo by to byť ťažké, ale snažte sa uhryznúť do jazyka a udržať emócie na uzde. Tetovanie znamená, že ihla rýchlo prenikne do vašej pokožky desiatkami štipiek za sekundu. Nie je to prechádzka parkom a bude vám dobre slúžiť, keď si to zapamätáte pred príchodom do salónu. Ak už viete, že máte nízku toleranciu bolesti, tetovanie nemusí byť pre vás. Ak sa napriek tomu rozhodnete nechať sa napustiť atramentom a môžete'neovládaš sa, ty'skončíte tak, že budete vyzerať ako toto dievča, a tatér nakoniec bude nenávidieť vaše vnútornosti.

Tattoo Artist Isn't Smiech

Neodchádzajte bez preklopenia. Tetovačom sa nevyplatí stanovená hodinová mzda. Zarábajú malé percento z celkových nákladov na tetovanie, ale inak sa spoliehajú na tipy, ako sa uživiť. Rovnako ako v reštaurácii, 10% je absolútna hodnota minimum mal by si odísť 15% alebo dokonca 20% je lepších a zvyčajne je to štandard. Po skončení obväzu atramentu podajte tip svojmu umelcovi na konci postupu.

Nevstupujte do obchodu pod vplyvom drog alebo alkoholu. Nielenže zo seba pravdepodobne urobíte blázna, ale bude to zbytočné, pretože obchody s tetovaním si vyhradzujú právo odmietnuť vám službu, ak'znova zmätený. Ak si z nejakého dôvodu nevšimnú váš podnapitý stav, stále pravdepodobne urobíte zlé rozhodnutie a vyberiete sa na tetovanie'Neskôr budem ľutovať. Okrem toho vám alkohol v systéme spôsobí silné krvácanie, čo ovplyvní sfarbenie atramentu.

Stávajú sa zlé tetovania

Buď zdvorilý. Ak ty'priniesol som s tebou priateľa, opýtaj sa tetovania, ak áno'je v poriadku, aby sa s vami vrátila na stoličku, či už's držať vás za ruku alebo fotografovať. Nie všetky obchody tiež povoľujú. Ak si to's druhým, požiadajte o povolenie aj to. Niektoré miesta neumožňujú fotografovanie, zatiaľ čo iné budú fungovať, pokiaľ nie je blesk, alebo ak na to upozorníte umelca skôr, ako sa blesk vypne. Divoké odtrhnutie tetovania pôsobí rušivo a môže spôsobiť, že tetovanie zdeformuje. Vziať so sebou deti je tiež veľmi rušivé, pretože tetovanie je precízne umenie, ktoré si vyžaduje úplné ticho a úplné sústredenie.

Pamätajte si, aj keď vy'je napustený chlpatým 300-kilovým mužom menom "Pavúk", ste stále v obchodnej atmosfére. Správajte sa ako zákazník, rešpektujte majiteľa a vaše skúsenosti budú príjemné.

© 2007, pretože je aktívny

Komentáre

Joe 24. apríla 2019:

Čo mám robiť, ak mi obchod, konkrétne majiteľ, poskytne cenovú ponuku na 6 mesiacov a ja som zaplatil vopred a urobil jedno sedenie a teraz sa mi vyhýba?

Neeko 8. júla 2018:

Ako povedal autor tohto článku, ceny tetovania sa veľmi líšia. Bez ohľadu na cenu, NIKDY NEKRAJTE tetovača pre jeho umelecké schopnosti, kreativitu, trpezlivosť, talent a čas. Ja'Potom, čo som videl hotový prírastok do svojho životného príbehu, som vždy taký nadšený. Moji priatelia si však myslia, že ja'Som blázon a vyhadzujem peniaze, pretože som 50% -75% tipér naviac za nezjednanú cenu za tetovanie. Len hovorím svojim priateľom, či je človek s tetovaním spokojný alebo nie, cena bude cena. Slovné komplimenty a udelené bezdôvodnosti ukazujú jedno's uznaním a uspokojením pre tátoša's prácou. Za tetovanie platím kreditnou/debetnou kartou, ale sprepitné iba v hotovosti. Navyše, to, ako sklopím, mi určite pomôže rýchlejšie sa vrátiť na sedadlo, ak chcem ďalšie, stačí povedať!

Mandy. 08.05.2016:

Prial by som si, aby štandardný obchod bol v Austrálii iba 40 dolárov!

Don'Nebojte sa odosielať e -maily rôznym obchodom. Ja nie't skontrolovať ceny za moje prvé tetovanie a skončil s preplatkom. Tiež stresové loptičky skutočne pomáhajú odolať bolesti a vám'je oveľa menej pravdepodobné, že si poškodíte zuby tým, že ich zatnete. Čím viac úsilia vynaložíte na stlačenie stresovej loptičky, tým ľahšie vás odvrátite od bolesti.

Tetovací umelec 14. apríla 2015:

Tipy sa vždy cenia. A pokiaľ ide o komentáre používateľov k predraženým tetovaniam, zrejme si neuvedomujú, že umelec nie'obvykle to neberiem domov. S tým je spojených toľko výdavkov, že väčšinou má umelec šťastie, že dosahuje minimálnu mzdu. Pracoval som v niekoľkých obchodoch, ktoré mi účtovali 50% z toho, čo som zarobil, za nájomné za deň (tetovanie 50 dolárov, 25 dolárov vo vrecku .. tetovanie 1000 dolárov, pre mňa 500 dolárov) tetovanie je trvalým doplnkom vášho tela, a ak máte radi prácu svojich umelcov, potom im všetkými prostriedkami ukážte, že sa vám to páči. A stále sa vracať!

ja 24. apríla 2012:

Pracoval som v obchode s tetovaním a zaujímalo ma, ako si zákazníci robili srandu a vysmievali sa im hneď, ako po tetovaní opustili závod. Ak by niekto niekedy počul, čo títo ľudia hovoria, už by si tam nikdy nedali vytetovať. Je to veľmi milé na tvári, keď máte všetky tie peniaze v rukách … nie je také pekné, keď je všetko povedané a urobené.

KikiCobain z Lancasteru, Lancashire 5. marca 2012:

Toto bolo skvelé! 🙂

Zvláštne 4. marca 2012:

Aren't tetovania sú už dosť drahé. Mne to príde smiešne. Veľkým dôvodom, prečo server dobre vyklopíte, je to, že zarábajú menej ako minimálnu mzdu. Hmmm stále si to myslím'Je pre vás čudné viac sily, ak tipnete svojho umelca na predražené tetovanie.

Krash 10. novembra 2011:

A skúste si zapamätať, že sa uvoľníte. Napnuté svaly môžu spôsobovať, že tat nevyzerá správne, keď je hotový (naučilo sa to, nie zlým tetovaním, našťastie mi môj umelec stále pripomínal, aby som sa uvoľnil). To boli 3 hodiny sedenia na chrbte, ktoré sa mnohokrát prechádzali po tej istej oblasti kvôli tomu, aké zložité/podrobné je to tat a prišlo to ÚŽASNÉ!

Krash 10. novembra 2011:

Páni, vždy som dúfal, že som na strane preklopenia ako pod preklopenia. Pri čítaní vyššie uvedeného som asi v poriadku. Obvykle tipujem medzi 20-40%, ale moji chlapi stoja za to. Poznajú ma po mene, nájdu si čas a porozprávajú sa/nakreslia, čo chcú, a sú skvelí umelci. Niekedy si pokecáme, inokedy si zaspomíname.'t, ideme jednoducho s tým, čo uznáme za vhodné. Myslím si, že je to veľká vec, vedieť, kedy sklapnúť a nechať ich, aby sa sústredili na svoju prácu.

Tara 4. novembra 2011:

Tieto veci určite robím. To dievča vo videu mi dalo LMAO. Tiež som mohol povedať, že umelec bol na pokraji smiechu. Pri oboch som cítil bolesť, ale nebolo to tak't TAK zlé. Myslel som, že uzdravenie bolí oveľa viac. Uistím sa, že aspoň 10%dám tip na umelca, ku ktorému idem. Posledný, ktorý som dostal, som to vlastne tiež uložil.

HoDunk 18. septembra 2011:

Ďakujem za tip na tipovanie 🙂

nita 28. apríla 2011:

ďakujem za informácie o tom, ako konať v tetovacom salóne I'Čoskoro si robím kmeňové tetovanie na chrbát a neurobil som to'ani neviem, že si im mal dať tip. Moja priateľka si dala urobiť dve tetovania na rovnaké miesto a umelca nikdy nedala sprepitné, iba zaplatila dohodnutú sumu za tetovanie. Ja nie'neviem, možno nie'Neviem ani o sprepitnom umelca, alebo bolo sprepitné zahrnuté v stanovenej cene. Ako presne to robíte? Stačí im to odovzdať s dohodnutou sumou. Každopádne ja'Jednoducho zahrniete sprepitné do stanovenej ceny alebo tak niečo

ashley 22. októbra 2010:

chodím s umelcom a úplne nenávidí, keď sa ľudia pokúšajú zjednať cenu tetovania, minimum v obchode je presne to, MINIMUM! Tiež som k nemu priviedol svoju najlepšiu priateľku a ona neostala sedieť. ahe sa stále triasla a vyzeralo to, že dostala záchvat. teraz má pre ňu nie práve peknú prezývku a odmieta si ju znova tetovať.

Samizzle 15. októbra 2010:

AB, stalo sa mi takmer to isté. Zavolal som späť a oni to radi vyriešili. Nestálo ma to nič a myslím si, bohužiaľ, vyhodili osobu, ktorá mi robila tetovanie.

Niekomu pokaziť tetovanie je vážna vec, najmä preto, že som to pre ňu nakreslil s výraznými farebnými detailmi. Zavolajte a požiadajte o naplánovanie aplikácie, ktorá to opraví, a mali by to urobiť zadarmo.

Ak nie, je to mimoriadne neprofesionálne miesto a mali by ste ísť inam, aby to opravili. V závislosti od toho, čo musíte urobiť, možno budete musieť obchodu zaplatiť minimum, ale stojí to za to, pretože toto je vaše tetovanie a je tam na celý život. Veľa štastia!

AB 7. septembra 2010:

Práve som si urobil kus v oblasti lopatky. To's 3 slová v sanskrtskom texte. Hneď ako to bolo hotové, skôr ako pokračoval obväz, pozrel som sa na to v zrkadle & Miloval som to! Ale neskôr v noci, doma, keď som si dal dole obväz, som si všimol, že umelec zabudol na jeden z riadkov v texte, čo zmení význam slova. Cítim sa ako idiot, že som to neurobil'nevšimol som si, keď som bol v obchode:/.

Chcem sa teda informovať, aké sú pravidlá telefonovania a žiadania o nápravu? Mám platiť viac??

katy 30. júla 2010:

preboha … ja nie'Pri pôrode toľko nekričte – bez drog a desať kilového dieťaťa!

Ďakujem za centrum – prvé asi za týždeň a hoci väčšina z nich je očividná, je pekné mať čo najviac informácií.!

Anon Amuz 8. mája 2010:

Tipy nie sú'nutnosť. Rovnako ako pracovník reštaurácie, ak robia veci napoly @nahodene, nič si nezaslúžia, okrem toho, že zákazník svojim priateľom NIKDY nepoužije tohto umelca. Ak by jeden z mojich zákazníkov nebol'Nie som spokojný so ničím zo svojich služieb, potom som urobil zlú prácu.

Väčšina DOBRÝCH umelcov je na svoju prácu hrdá, ale existuje veľa obchodov, ktoré s ich talentom zle zaobchádzajú. Tento výsledok sa z dlhodobého hľadiska rovná zlej práci. Dobrý obchod dáva umelcovi veľa zo svojich ziskov.

Súhlasím s tým, že niekto by nemal byť vysoký počas žiadneho z konzultačných procesov, ale ja a ďalší známi umelci odporúčajú pre ľudí s väčším tetovaním (ako zadný diel alebo plný rukáv) liek proti bolesti..

Etiketa závisí od umelca, ale je to dobrý plán, akým sa môžete vydať.

Viem, že asi milión umelcov/obchodov bude nesúhlasiť, ale ja'Hovorím ako umelec, že ​​mojím jediným veľkým miláčikom, okrem toho dievčaťa vo videu (lol), je niekto, kto si nevyberá správne tetovanie pre svoje telo. Ja'Nikdy som nemal sťažnosť alebo nešťastný zákazník, pretože milujem svoju prácu a myslím si, že väčšina umelcov sa musí zbaviť svojich vysokých koní..

Iðunn 06.03.2010:

haha, iskra, ja tiež. (na praku), čo to bola za šašo. Vďaka vášmu komentáru ma inšpirovalo skutočne sledovať video. Sám mám niekoľko, ale nemám'Asi by som bol, keby som sa tak správal O.O

pretože je to skvelé centrum, dobré rady.

iskra1916 z írskeho Belfastu. 06.03.2010:

Čára,

dobrá rada pre nováčikov v tetovaní! To dievča na videu bolo friginské pološikovné! Ja'vyhodil som jej zadok na ulicu.

Musím sa začať venovať písaniu centra spojeného s tetovaním, aby som predviedol svoje vlastné 16+ tetovania, ktoré sú všetky čiernym atramentom.

Choďte raibh maith agat leis an 'stredisko' cara,

je mise le Meas,

Iskra 1916.

Beir bua !

Tiocfaidh ar la!

Neil 3. marca 2010:

Ja'Tento víkend si robím prvé tetovanie a zaujíma ma etiketa v tetovacom salóne, najmä tipovanie. Svojmu tatérovi veľmi dôverujem a teraz viem, že som vyhral'Nie je jednoduché ho meniť, pokiaľ ide o tip. Vďaka!

just_got_one 3. decembra 2009:

Dakujem vela !!! Ja'Som typ umelca v inom odbore a netušil som, aký je vhodný tip na tetovanie. Omylom som zmenil tetovanie (12%)'Určite to vynahradím, keď budúci týždeň urobí moju druhú. Tiež rozprávanie v. Nehovorenie môže byť dobrým predmetom na spomenutie. Viem, že niektorí umelci nie'nemám rád, keď ma rozptyľuje konverzácia.

Whitney 23. júla 2009:

Ďakujem veľmi pekne za zverejnenie tohto článku, zajtra sa chystám na prvé tetovanie a o etikete situácie som nevedel absolútne nič. To mi veľmi pomohlo. Ďakujem.

Andrew 7. marca 2009:

Milá Anon,

Choďte na dočasné tetovanie a požiadajte svoju matku, aby vám ho pomohla nasadiť, ak sa s bolesťou a stresom z tetovania dokážete rozumne vysporiadať. Plač je v poriadku, ale správať sa ako detský blázon kvôli malej bolesti je pre ľudí dosť starých na to, aby sa dali tetovať, neslýchané.'s. Správanie sa ako to dievča je neprijateľné a očividne by sa v prvom rade nemala dať tetovať, takže ak si myslíš, že takto sa správať je v poriadku, ale smiať sa na správaní nie, myslím, že by si to mal znova zvážiť. Tiež som si dal urobiť prvé tetovanie a bolo mi povedané, že je to najnesnesiteľnejšia bolesť na svete, a vo väčšine som sotva škubl. To's asi šesť palcov dlhý cez moje predlaktie a trvalo 2,5 hodiny robiť len s obrysovou ihlou, hrubšia ihla pre umelcov na plnenie hadn'Ešte som neprišiel poštou a bolo mi dobre. Potom mi povedal, že to bude pravdepodobne trvať o hodinu menej a bude to desaťkrát menej bolestivé. Mali by ste to zvládnuť.

anon 8. februára 2009:

Vážne, dokážem pochopiť dôležitosť etikety. Zároveň si myslím, že je nesprávne vysmievať sa niekomu, kto vám platí za službu. Plánujem si dať vytetovať z osobných dôvodov, mám nízku toleranciu bolesti, pravdepodobne budem plakať a možno aj kričať, zaplatím im toľko, aby mali rešpekt. Ak by som tam išiel na tetovanie a videl by som, že vstanem, odídem a nájdem niekoho iného. Ako ste povedali, je to podnikanie a existujú štandardy etikety. To isté by mal držať aj tatér.

Donny 27. augusta 2008:

Som spoluvlastníkom v salóne Tattoo. Nachádzame sa v bare, takže veľmi často vidím ľudí so zlou etiketou !!! Váš príklad by malo nasledovať viac ľudí…

Sadie_H 2. júna 2008:

Prial by som si, aby som to vedel predtým, ako som si šiel urobiť prvé tetovanie! (Ja nie'Nechovaj sa ako to dievča, sľubujem) Toľko ľudí sa len tak bez zmyslu túla dovnútra a hľadá výhodné obchody. Áno to's bolestivé-mám veľký priamo nad obličkami a nemohol som'niekedy ani nehovorím-ale je to tak'úplne to stojí za to. Tetovanie je umenie a ľudia, ktorí robia tetovanie, sú umelci a malo by sa s nimi tak zaobchádzať!

Adrian Walker z Magnólie, AR 26. mája 2008:

Toto je skvelé! Skutočne užitočné informácie vám poskytnú dobrú predstavu o tom, čo môžete očakávať.

Katherine 20. mája 2008:

Ďakujem za to. Málokto tam diskutuje o (nevysvetliteľne nepozornej) etikete. Ja'Chystám sa čoskoro dostať svoju prvú a ja'Bol som nervózny z mojej reakcie – nevoľnosti, plaču atď., haha, ale potom, čo som videl to dievča, viem, že áno'Budem v poriadku 🙂 hahaha, videl som ďalšie video s dievčaťom, ktoré má na vrchu chrbta pekne zeleného motýľa. Evidentne ju niečo bolelo, ale zvládla to tak dobre. Myslím, že som ju dokonca videl potom, ako si utiera slzy. Naozaj, v porovnaní s týmto dievčaťom vo videu, ktoré ste zverejnili, nie'nevadí mi trochu mokrá tvár, ak to znamená nerobiť zo seba totálneho zadku haha. Ďakujem, že si to zverejnil: D

About the author