Je moje nové tetovanie infikované? Čo mám s tým robiť?

Ako komentátor a spisovateľ tetovania sa spolieham na svoje osobné skúsenosti a čas práce v tetovacom štúdiu.

Infikované tetovanie

Infikované tetovanie

Ľudia proti domácim tetovačom

To'je to pár dní, čo si opustil tetovacie štúdio. Spočiatku sa vaše nové tetovanie lesklo. Teraz to'je úplne iný príbeh. Vaše kedysi krásne tetovanie je pokryté chrastami, z ktorého tečie zvláštna tekutina, a je každým dňom čoraz viac rušivé a nepohodlné.

Toto snáď nie'vaše prvé tetovanie, ale s ostatnými ste nemali žiadne problémy. Možno nie'veľmi sa neobťažujte s ostatnými dvoma a dopadlo to dobre. No a čo'teraz to ide?

Skutočnosť, že vy'Opätovné premýšľanie o tom, či je vaše tetovanie infikované, znamená, že existuje vysoká pravdepodobnosť, že je alebo sa ním aspoň uberá. Musíte konať teraz, inak nemusia byť následky pekné.

Aké sú príznaky infikovaného tetovania?

Vaše nové tetovanie je v podstate otvorenou ranou. Je citlivý na infekciu, pretože je relatívne ľahké, aby sa baktérie dostali do zlomenej kože. Tu sú najbežnejšie príznaky infekcie. Ak ty'zažívam čokoľvek z toho, že'je čas konať.

1. Opuch

To'Je normálne, že nové tetovanie nabobtná, ale ak zistíte, že sa opuch zväčšuje v priebehu troch až piatich dní, namiesto toho, aby sa zmenšoval, alebo začína presahovať tetovanie na slušnú vzdialenosť,'je určite problém.

2. Zahrejte

Infekcia môže byť na dotyk horúca. Aj keď je normálne, že tetovanie je teplé, najmä prvé dva dni, nemalo by mu byť teplo a teplo by sa nemalo zvyšovať. Ak si to'je infikovaný, celé vaše tetovanie a oblasť okolo neho budú na dotyk veľmi horúce a zvnútra tetovania bude vyžarovať teplo.

3. Vybitie

Infikované tetovanie má často slizký výtok, ktorý z nich vyteká na rôznych miestach; môže to vyzerať ako číra tekutina so zlatou farbou alebo ako hustá žltozelená škvrna, ktorá sedí v tetovaní. Môžete tiež vidieť hnis (biely, žltý alebo zelený).

4. Zápach

Výtok z infikovaného tetovania bude mať často nepríjemný zápach alebo zápach. Toto je jasný znak infekcie.

5. Bolesť

Ak ty'Znovu zažívate extrémnu bolesť, ktorá sa zvyšuje v priebehu 3 až 5 dní, alebo máte ostrú, vystreľujúcu bolesť priamo z tetovania'je to pravdepodobne infekcia.

6. Pľuzgiere

Pľuzgiere sú znakom infekcie a môžu sa objaviť aj na vrchole tetovania, prejavujú sa ako červené, vyvýšené vredy naplnené telesnými tekutinami. Ak je vaša pokožka bublinková alebo jasne červená, je to znak infekcie.

7. Zvýšená veľkosť chrastavitosti

Vzhľadom na nadnormálne hladiny výboja môžu chrasty na vašom tetovaní pôsobiť husto a cibuľovito a majú žltú a zelenú kôrku. Niektoré svetelné chrasty sú však normálne.

8. Horúčka a letargia

Ak máte horúčku alebo sa cítite letargicky a tieto príznaky nesúvisia s inými ochoreniami, potom s tým'je pravdepodobné, že vaše telo pracuje nadčas na boj s infekciou. Horúčka je v skutočnosti jedným z najistejších príznakov infekcie, aj keď je vaša teplota iba mierne zvýšená.

9. Sčervenanie alebo pruhovanie

Ak je vaše tetovanie alebo koža okolo neho extrémne červené, pravdepodobne máte infekciu. Ak vidíte z tetovania vyžarujúce tenké červené čiary, mali by ste ihneď ísť k lekárovi, pretože pruhy môžu byť skorým znakom otravy krvi..

Známky infekcie tetovaním

Najbežnejšie príznaky infikovaného tetovania. Ak sa u vás vyskytne niektorý z týchto príznakov, musíte konať teraz.

Príznak Podrobnosti

Opuch

Opuch sa zvyšuje po dvoch dňoch a presahuje tetovanie.

Teplo

Tetovanie je horúce/nahnevané zvnútra aj zvonka.

Vypúšťanie

Vytekajúci žltozelený hnis.

Zápach

Výtok často zapácha.

Bolesť

Zvyšujúce sa alebo extrémne nepohodlie v končatine a okolo tetovania.

Pľuzgiere

Zdvihnuté červené hrbole naplnené tekutinou.

Zvýšená veľkosť chrastavitosti

Chrasty sú veľké kvôli nadmernému výboju.

Horúčka a letargia

Toto je znak, že telo bojuje s infekciou.

Infikované vredy na tetovaní

Infikované vredy na tetovaní

Ľudia proti domácim tetovačom

Čo mám robiť, ak je moje tetovanie infikované?

Ak si myslíte, že je prítomná infekcia, mali by ste ísť k lekárovi čo najskôr. Váš lekár vo väčšine prípadov odporučí ďalšiu starostlivosť o ranu a predpíše vám antibiotikum alebo steroid, ktoré budete používať. To môže byť vo forme piluliek alebo krému. Spolu so svojim lekárom's návštevou, mali by ste urobiť nasledovné:

 • Predtým, ako niečo urobíte, dôkladne si umyte ruky mydlom a teplou vodou a osušte na čistom uteráku alebo vysušte na vzduchu.
 • Umyte všetku prebytočnú tekutinu a vytlačte tetovanie teplou vodou. Nenechávajte tetovanie príliš dlho mokré a použite antibakteriálne mydlo alebo mydlo. Na umývanie používajte iba ruky a nie handru.
 • Opláchnite jemným fyziologickým roztokom alebo roztokom slanej vody. Rozpustite približne 1 – 2 polievkové lyžice soli v približne litri teplej, sterilnej vody (ktorú ste uvarili a ochladili) a jemne opláchnite.
 • Chrasty nedrhnite, ale jemne umyte cudzie častice a tekutiny navyše. Vynútenie chrasty takmer určite poškodí vaše umenie.
 • Veľmi striedmo vysušte utierkou bez častíc vlákien alebo nechajte uschnúť na vzduchu.
 • Uistite sa, že úplne vyschne.
 • Podľa pokynov naneste akékoľvek masti predpísané lekárom alebo lekárnikom.
 • Keď je tetovanie v špinavom prostredí, zabaľte svoje tetovanie do špeciálne navrhnutej nepriľnavej gázy. Tiež ho zabaľte, keď je tetovacia rana vlhká, keď spíte a keď vy'nosíte oblečenie, ktoré môže trieť a dráždiť.
 • Zaistite, aby vaše tetovanie dostalo čas na sušenie na vzduchu na čistom mieste.
 • Pokúste sa udržať svoje tetovanie v suchu, ako je to možné, okrem ošetrení, ktoré vám predpísal lekár.
 • Chráňte svoje tetovanie pred slnečným žiarením čo najviac.
 • Moje nové tetovanie je opuchnuté, červené a pomliaždené, je to normálne?

  Skúsenosti s opuchom a podliatinami vášho nového tetovania, znepokojené tým'nehojí sa správne? Informácie a tipy na riešenie procesu hojenia tiel.

Čo sa stane s mojím novým tetovaním po uzdravení infekcie??

Konečný výsledok vášho tetovania závisí od toho, ako závažná je infekcia a či sa objavili hrubé chrasty, pľuzgiere alebo vredy. Vyblednutie farby alebo dizajnu je najčastejším výsledkom, aj keď v mimoriadne nepríjemných podmienkach sa pri tetovaní vyvinie jazvové tkanivo. V zriedkavých prípadoch ľudia prišli o končatiny kvôli infikovanému tetovaniu.

Opuchnuté, infikované tetovanie chodidla

Opuchnuté, infikované tetovanie chodidla

Staral som sa o svoje nové tetovanie, tak prečo som stále dostal infekciu?

Existuje mnoho dôvodov, prečo sa vaše tetovanie mohlo nakaziť, v niektorých prípadoch to môže byť'je to len prípad smoly. Tu sú niektoré ďalšie bežné príčiny infekcie:

 • Dotýkanie sa tetovania špinavými rukami (zvyčajne náhodou).
 • Príliš veľa krému na následnú starostlivosť a vytvorenie vlhkého prostredia, kde sa darí baktériám.
 • Klepanie alebo zasiahnutie vášho nového tetovania a spôsobenie traumy rany alebo neodpočinutie končatiny a nadmerné cvičenie bezprostredne po napustení atramentu.
 • Prítomnosť iných chorôb alebo chorôb môže spomaliť hojenie.
 • Do otvoreného tetovania sa dostávajú vlákna z oblečenia alebo posteľnej bielizne alebo iné cudzie telesá ako špina alebo špina.
 • Krížová kontaminácia medzi inými infikovanými tekutinami môže spôsobiť infekciu. Otvorené a vopred použité krémy a masti na následnú starostlivosť môžu obsahovať baktérie a zárodky od predchádzajúceho používateľa.
 • Oslabený imunitný systém v dôsledku nadmerného pitia, nedostatku spánku alebo odpočinku, drog alebo zlej stravy môže viesť k infekcii.
 • Nízky prietok krvi do rany môže brániť hojeniu. To môže byť spôsobené prebytočným opuchom tkaniva tetovania.
 • Umelec použil kontaminované zariadenie alebo atrament.

Mám povedať svojmu tatérovi, ak vyviniem infekciu?

Za vaše infikované tetovanie nie je zodpovedný tetovací umelec alebo štúdio. Technicky bolo štúdio zodpovedné iba za to, čo sa stalo, keď ste boli tetovaní, a nemajú žiadnu povinnosť opraviť alebo znova vykonať vaše tetovanie..

Jediná situácia, v ktorej by umelec mohol mať zákonnú povinnosť opraviť infikované tetovanie, je vtedy, ak máte dôkaz, že ste boli tetovaní v nehygienických podmienkach, a dôkaz, že ste správne vykonali následnú starostlivosť odporúčanú tetovačom. Ale naozaj, dovolili by ste im, aby sa vás znova dotkli? Lepšou možnosťou môže byť rýchle telefonovanie na oddelenie zdravotníctva, aby ste mohli ušetriť ďalšej osobe od stresu'teraz zažívam.

Prečo by som mal kontaktovať štúdio?

Štúdio vám môže byť schopné poskytnúť informácie týkajúce sa vášho problému s liečením. Ak ty'šťastie, môžu ponúknuť opravu akéhokoľvek skreslenia alebo vyblednutia farby zadarmo alebo za zníženú cenu.

Ich kontaktovanie tiež informuje tetovacieho umelca, že vy'zažívate problém. Odkedy ste'sú v podstate chodiacou reklamou na ich prácu, je pravdepodobné, že chcú, aby ste vyzerali čo najlepšie. Ak im to nikdy nepovieš'mýlia sa, vyhrali'nemôžem pomôcť opraviť.

 • Práve som si dal nové tetovanie, kedy si môžem zaplávať a nechať si tetovať mokré?

  Ak ty'nedávno som si nechal tetovať atramentom a chcete vedieť, či a kedy si môžete tetovanie namočiť, musíte si to prečítať skôr, ako pôjdete kdekoľvek k vode..

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

© 2013 Anne

Komentáre

R285821 10. júla 2020:

Moje manželky tetovanie akosi prebublávalo a vrchná vrstva, hlavne ten modrý a biely atrament, sú ako pľuzgiere kundičky pod prvou vrstvou pokožky, ubehlo len asi 18 hodín a tetovanie len jeden a pol palca, mala by si robiť starosti, čo by malo ona robí?

🙂 16. mája 2019:

ahoj, moje tetovanie je červené a tak bolestivé, že už je to týždeň, má sem -tam žltú kôrku, rovnako ako časti tetovania vyzerajú, ako keby sa atrament odťahoval z pokožky ako strih, pomôže nuban a septogard a je moje tetovanie bude zničené

Mačička 17. augusta 2018:

Moje obočie je po microbladingu zaparené a červené

Psychika 24. júna 2018:

Čo mám robiť s mojím dvojdňovým tetovaním, ktoré má vo vnútri mačku.

Rachel 28. decembra 2017:

Nechal som sa tetovať pred rokom a nedávno ma to znepokojovalo, ale dnes večer som si všimol, že krváca. Bolí to na dotyk, ale nie je to červené ani opuchnuté.

Aaa 7. novembra 2017:

Moje tetovanie je červené horúce a má na ňom žltú kôrku, môže mi niekto pomôcť s radou, nechal som to urobiť v piatok.

Heather 17. apríla 2017:

Ahoj, pred 2 dňami som si dal nové tetovanie a zabudol som, že si ho nesmieš namočiť do vane a teraz mám na tetovaní niekoľko škvŕn, čo to znamená!!!

Sabu123 5. januára 2016:

Pred 4 týždňami som si dal nové tetovanie. ale od prvého dňa mám začervenanie a svrbenie okolo tetovania, ale žiadna bolesť. Navštívil som tatéra a odporučil mi navštíviť lekára. Robím si s tým starosti.

Smieť 18. septembra 2015:

Pred 3 dňami som si dal urobiť malé tetovanie, v priebehu niekoľkých minút bola koža ružová a opuchla asi o palec okolo tetovania. Minulé leto som mal väčšie tetovanie, ktoré robilo to isté, ale uzdravilo sa v poriadku. Tiež mám veľmi svetlú pleť. Toto tetovanie je pľuzgiere, keď použijem a&d krém, ale nie bez neho. Je tu jasný výboj, nie je veľmi horúci, ani sa nezhoršil, necítim horúčku. Existuje šanca, že som alergický na jednu z farieb?

Rituparna Biswas z Kalkaty 1. júna 2015:

Informačný článok. Plánovanie tetovania. Ďakujem za informácie.

Bbytripz 11. mája 2015:

Idk, ak je moje tetovanie infikované, ale urobil som to sám

cbs55 2. apríla 2015:

Výborný článok. Ďakujem!

Ja'Mám obavy, že moje nové tetovanie je infikované. Ja'Nikdy predtým sme nemali problém s ich hojením, ale toto je po šiestich dňoch veľmi bolestivé a začervenanie siaha asi 2 palce pod tetovanie. Môj umelec je profesionál a je veľmi čistý. Nebol som'Nie som si istý, čo mám robiť, ale myslím si, že teraz po prečítaní tohto článku som'Dnes pôjdem k lekárovi.

Lindsey A S z Delaware 6. februára 2015:

Veľký rozbočovač!

Anne (autor) z Hobartu, Tasmánia ~ Austrália. (Trochu odlomené dno AUS) 14. januára 2014:

Zaujímavý produkt. Ty'má pravdu, pokiaľ ide o zložky, ktoré sú ideálne na hojenie tetovania. Znie to tak, že matka príroda nakoniec robí najlepšie pleťové vody! veľká vďaka za vaše nápady!

Anne (autor) z Hobartu, Tasmánia ~ Austrália. (Trochu odlomené dno AUS) 1. októbra 2013:

Ďakujem veľmi pekne za milé slová, Amethystraven, prišlo to v poriadku! 🙂

Ametystraven z Kalifornie 30. septembra 2013:

Toto je vynikajúce centrum. Sám mám tetovanie a nikdy som nezažil nič, čo sa týka infekcie. Pre tých, ktorí majú príznaky, ktoré ste uviedli, pokiaľ ide o infekciu a niečo, čo sa strašne pokazilo, by prvou vecou mal byť rozhodne lekár. Vždy som používal ten istý organický výrobok s éterickými olejmi, ktoré bojujú proti baktériám a infekciám, a nikdy som nemal problém s hojením tetovania. Vždy si overte, od koho si dávate tetovanie. Uistite sa, že nie't ihly opakovane používať a aby mali vždy sterilné prostredie. Ak to neurobia't sterilizujte prostredie pred sebou, požiadajte ich o to. Nemali by sa uraziť. Ak je tetovacie štúdio rešpektované a odporúčané, potom po tetovaní je na osobe, ktorá sa nechala tetovať, aby sa o to postarala. Tetovač by nemal byť obviňovaný za osobu's nedostatočná starostlivosť po dokončení tetovania. Organizovaný Kaos ponúka aj vynikajúce informácie o následnej starostlivosti. Toto centrum sa mi veľmi páči. Dávam palec hore.

About the author