Koľko bude stáť moje tetovanie?

Ako komentátor a spisovateľ tetovania sa spolieham na svoje osobné skúsenosti a čas práce v tetovacom štúdiu.

Tetovanie lebky na žene

Tetovanie lebky na žene

Andrea Lanzi

Vedieť, koľko to bude stáť, pomôže pri plánovaní vášho vysnívaného tetovania. Cenu určuje mnoho faktorov: zručnosť, povesť, umelecké schopnosti, poloha na tele, veľkosť tetovania a zložitosť.

Kvalitné tetovanie vykonávané v registrovanom profesionálnom štúdiu alebo salóne je spravidla drahšie ako tetovanie, ktoré robí nejaký škrabadlo pracujúci mimo svojej zadnej miestnosti. Vzhľadom na to, že by ste si potenciálne mohli vziať domov chorobu spolu s mizerným trvalým neporiadkom, zaplatenie trochu viac môže z dlhodobého hľadiska určite stáť za to..

Vo všeobecnosti platí staré známe: Dostanete to, za čo zaplatíte. Aj keď tam'nie je žiadna záruka, že kvalita tetovania rastie s jeho nákladmi, prinajmenšom sa môžete uistiť, že vy'ste niekde na ihrisku.

Priemerné hodinové sadzby tetovania

Poznámka: Napriek tomu, že náklady na celom svete sú podobné, kontaktujte prosím svoj tetovací obchod a zistite presné čísla pre vašu krajinu. Tieto sumy sú len odhadom a mali by slúžiť len ako vodítko.

Tetovací umelec $ Hodinová sadzba Plný rukáv

Učeň alebo začiatočník (1-3 roky)

80 – 120 dolárov za hodinu

800 – 1 000 dolárov

Sólový tetovač (3-5 rokov)

120 – 150 dolárov za hodinu

1 200 – 1 500 dolárov

Etablovaný umelec (5-10 rokov)

150 – 180 dolárov za hodinu

1 500 – 1 800 dolárov

Vyučujúci umelec (10 a viac rokov)

150 – 220 dolárov za hodinu

2 000 dolárov+

Populárny umelec

180 dolárov +

Čokoľvek chcete

Koľko stoja tetovania?

Cena vášho tetovania bude závisieť od nasledujúcich faktorov, ale môže sa pohybovať od 50 do 2 000 dolárov+.

 1. Zručnosti a skúsenosti umelca: Toto je hlavný faktor pri určovaní ceny, ktorú tetovací umelec účtuje. Profesionálny tetovač si za svoju službu priplatí. Účtujú sa spravidla po hodine, ale cena tetovania bude účtovaná, ak ide o malé tetovanie, ktoré je možné vykonať na jedno sedenie. Ak roky tetujú, ale nemajú žiadnu zručnosť, alebo alternatívne majú zručnosť, ale nemajú skúsenosti, vyhrali't byť schopný účtovať prémiovú cenu. Umelec musí vlastniť oba tieto atribúty, aby mohol požiadať o veľké peniaze.
 2. Zložitosť: Komplexný dizajn s množstvom zložitých detailov bude trvať niekoľko relácií a dlhé hodiny. Napríklad akvarelové tetovanie stojí oveľa viac ako jednoduché písanie čiernym atramentom, pretože na jeho vytvorenie je potrebné veľa farieb a zručná technika. Čas, ktorý potrebuje na tetovanie, bude preto silným určujúcim faktorom.
 3. Farba: Čím viac farieb je, tým dlhšie to bude trvať, pretože viac farieb znamená, že dizajn je o niečo komplikovanejší. Akvarelové tetovanie môže stáť až 400 dolárov za štyri palce širokej oblasti.
 4. Umiestnenie tela: Umiestnenie tetovania je tiež veľkým určujúcim faktorom. Niektorí umelci si za tetovanie v náročnej oblasti tela účtujú o 10% až 25% viac. Medzi ťažké polohy patrí krk, lakeť, chodidlá a tvár. Tetovanie rukou alebo prstom je relatívne jednoduchšie.
 5. Vlastný návrh: Jednoduchý bleskový dizajn, ktorého výtvarník alebo tetovací salón už má šablónu, bude stáť približne 50 až 100 dolárov. Ak má umelec vytvoriť originálny dizajn na základe toho, čo chcete, čas, ktorý venuje konceptualizácii a nakresleniu diela, sa odrazí v cene..
 6. Geografická poloha: Cena za tetovanie bude vo väčších mestách vyššia ako v menších mestách. V USA môže veľké tetovanie stáť tisíce dolárov v metropolitnej oblasti, ale iba stovky v meste s malou premávkou. Náklady na tetovanie vo Veľkej Británii sa zvyčajne pohybujú okolo 40 až 100 libier.
 7. Veľkosť: Čím menšie tetovanie bude, tým bude lacnejšie. Malé tetovanie na zápästí vás môže zraziť o 50 dolárov nižšie, ale tetovanie na chrbte vás bude stáť v priemere 2 000 až 5 000 dolárov a viac..
 8. Popularita umelca alebo štúdia: Vyššie ceny môžu účtovať aj populárni alebo známi umelci a obchody s tetovaním. Keď sú schôdzky obmedzené, výdavky sa tiež pravdepodobne vždy zvýšia.
 9. Nástroje na tetovanie: Nástroje a zásoby použité na vytvorenie vášho tetovania sú ďalším výdavkom, ktorý umelec vynaložil a prešiel na vás, spotrebiteľa. Medzi tieto položky patrí atrament, ihly, sterilizačné jednotky, atramentové kazety, pleťové vody, obrúsky a spreje.

Príklad tetovania a jeho náklady (všetky ceny a dĺžky sú odhadované)

Čo's Priemerné náklady na malé tetovanie?

Opäť to bude závisieť od niekoľkých vyššie uvedených faktorov. Menšie tetovanie nie'to nutne neznamená, že to bude lacnejšie. Ak získate niečo s mnohými zložitými detailmi, často krát, menšia veľkosť bude ťažšie kresliť do týchto detailov.

Jednoduché tetovanie bude stáť v priemere 50 až 80 dolárov a bude trvať asi 45 minút.

Odhad nákladov na jednoduché tetovanie

Priemerné náklady na jednoduché tetovanie sa dajú vypočítať na 10 dolárov za štvorcový palec.

Ak si teda dáte tetovanie 6 x 6 palcov (36 štvorcových palcov), zaplatíte zhruba 360 dolárov.

Opäť je to len odhad. Presnú cenu získate od svojho umelca.

Ružové tetovanie v podpazuší

Ružové tetovanie v podpazuší

Matt Jordan

Ako bude váš tetovací umelec uvádzať náklady

V odvetví tetovania existujú dve formy cien a váš umelec vás bude citovať na základe jednej z týchto metód.

1. Nastavte cenu za celý kus

To sa často robí, keď zákazník príde s vopred určeným dizajnom a umelec dokáže približne predpovedať, ako dlho bude tetovanie trvať. V prípade veľmi veľkých alebo zložitých prevedení, ktoré budú drahé, môže vaše tetovacie štúdio požadovať nevratný vklad vo výške približne prvých 100 dolárov..

2. Do hodiny

Tento citát zvyčajne obsahuje čas potrebný na aplikáciu šablóny a dokončenie tetovania. V niektorých prípadoch, ak vám umelec vytvoril vlastný dizajn, môžu do ceny zahrnúť časť tohto kreatívneho času.

Minimálny poplatok za cenovú ponuku na hodinu je vždy jedna hodina, aj keď vám tetovanie trvá iba päť minút. Dôvodom je, že bez ohľadu na čas, ktorý vám tetovanie trvá, váš umelec musí pre každé tetovanie poskytnúť nové a sterilizované vybavenie.

Dobré tetovanie Aren't Lacné a lacné tetovanie Aren't Dobre

"Dvorček" alebo domáci tetovači (nazývaní aj škrabkáči) doslova vychádzajú zo svojich garáží, zadných dvorov, prístreškov, kuchýň a obývačiek. Je pravda, že niektorí veľmi talentovaní umelci vyrábajú vo svojich domácich štúdiách slušné tetovanie. Všimnite si však, že hovorím o štúdiách – miestach venovaných tetovaniu. Rozdiel medzi štúdiom a stieračom budete môcť rozpoznať tak, že sa pozriete na niekoľko vecí.

Ako zistíte, či je váš domáci tetovací umelec legitímny

 1. Je štúdio alebo pracovisko hygienické? To zahŕňa lavičky, vybavenie, stôl a miesto všeobecne. Vyzerá to čisto??
 2. Používa umelec všetko vybavenie, ktoré sa bežne vidí v tetovacom salóne?
 3. Nosia pri tetovaní rukavice??
 4. Vidíte sterilizačnú stanicu? Tip: Sterilizačná stanica by nemala byť iba hrncom, ktorý vrie na sporáku.
 5. Kde vzali svoje vybavenie? Kúpili ho od legitímneho obchodníka alebo ho kúpili na eBay?
 6. Konzumuje umelec pri tetovaní alkohol alebo drogy? Toto je obrovská červená vlajka.
 7. Poskytujú iba vágne alebo zmätené pokyny, ako sa starať o svoje tetovanie?
 8. Keď tetujú, zistíte, že to skutočne bolí a že ich to baví'ste hrubí so zariadením?

Teraz, ak máte najmenšie obavy z vyššie uvedeného, ​​musíte ísť hneď! Okrem riskantného tetovania si môžete odniesť domov aj oveľa viac, ako ste v podobe infekcie alebo dokonca choroby očakávali. Navyše, väčšiu bolesť môžete pociťovať, ak si namiesto profesionála dáte tetovanie zbabraného umelca.

Pretože často škrípajú, môžu škrabkári ponúkať tetovanie za výhodné ceny. Aj keď ty'Trochu ušetrím (možno aj niekoľko stoviek na veľkom tetovaní), nakoniec vy'Zdvojnásobíte peniaze, ktoré ste pôvodne minuli, a to buď tým, že ich budete musieť zakryť alebo odstrániť.

Odstránenie tetovania je nákladné, bolestivé a trvá dlho. Laserové odstránenie tetovania stojí okolo 200 až 500 dolárov za sedenie a bude vyžadovať najmenej šesť bolestivých sedení. To by vás mohlo vrátiť o 1 500 až 5 000 dolárov! Ak skončíte so zlým tetovaním a don'Nechcem prejsť laserovým odstraňovaním, jedinou ďalšou možnosťou je nechať si zakryť tetovanie, ktoré vás bude stáť oveľa viac alebo dokonca drahšie ako originálne tetovanie, pretože navrhovanie tetovania bude pre tatéra komplikovanejšie..

Na druhej strane, ak chcete, aby vám tetovanie dlho vydržalo, profesionálny umelec použije kvalitnejší atrament, ktorý vyhral't šmuha.

Strávte trochu viac a do prvého výplatného dňa po tom, ako sa nafarbíte, bolesť z vašej chudoby zmizne, keď sa pozriete na svoje fantastické nové tetovanie.

Tipy, ktoré je potrebné mať na pamäti pred tetovaním

Po znalosti všeobecných noriem a položení otázok vopred by ste mali byť schopní odhadnúť všeobecný cenový rozsah tetovania, ktoré chcete, a urobiť dobré rozhodnutie..

 • Porozprávajte sa s umelcom a uistite sa, že sa s ním a jeho zručnosťami cítite dobre.
 • Zvážte načasovanie. Niektoré návrhy tetovania zaberú niekoľko sedení a musíte sa uistiť, že medzi zasadnutiami alebo chvíľu po dokončení návrhu nebudete na slnku. Ja'Pozerám sa na teba plážový vandrák!
 • Ak nie't v súčasnej dobe nemajú peniaze na to, aby si mohli dovoliť slušného tetovania, šetria ďalej. Frajer po ceste ťa neurobí šťastným, sľubujem.
 • Ja'd tiež odporúča, aby ste počkali, ak máte menej ako 18 rokov. Vaše telesné umenie tam bude navždy a kedy aj vy'50 rokov to vyhralo'nezáleží na tom, čo ste minuli – vaše mizerné tetovanie bude stále len mizerné tetovanie. To je, samozrejme, ak nemáte'nezomrel alebo neprišiel o končatinu v dôsledku smrteľnej choroby.
 • Ak je niečo zlé, don'Nebojte sa hovoriť alebo sa vráťte a požiadajte o opravu, ak atrament vyjde príliš svetlý. Niekedy tetovanie prvýkrát precvičí opatrnosť, takže vrátiť sa druhýkrát a požiadať o silnejšie sfarbenie je v poriadku.
 • Rovnako ako pri kúpe auta by ste nemali't si nekúpte tetovanie v prvom salóne, ktorý uvidíte. Nakupujte! Pozrite sa, čo tetovacia komunita ponúka v podobe úžasných umelcov. Môžete byť nakoniec chudobnejší o 300 dolárov, ale vy'Za tie roky budem určite šťastnejší. Začnite šetriť. To'nie je tak ďaleko mimo dosahu.

Scratchers vs. Studios

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

Komentáre

John Palmer 10. júna 2020:

Ja'Snažím sa zistiť, koľko to stojí'Budem si dať vytetovať CK na krk

Anthony 24. februára 2020:

Vyhnite sa tetovaniu Wild Bills v Roseville v Kalifornii

Biff 23. januára 2020:

Nie som si istý, či niekto čítal tento článok? Vyššie sú uvedené odhady cien, tak prečo sa pýtať tu? Ďakujem za tento článok.

Anne (autor) z Hobartu, Tasmánia ~ Austrália. (Trochu odlomené dno AUS) 1. júna 2019:

Všetky komentáre s ODKAZMI budú odstránené!

Anastasia 6. októbra 2018:

Vie niekto, koľko by bolo malé (trochu väčšie ako veľkosť miniatúry) purpurového srdiečka na hrudnej kosti?

mac 3. septembra 2018:

Chcem jednoslovné tetovanie. koľko?

Nhlanhla Majola 28. augusta 2018:

Ja'chcela by som sa opýtať, koľko by stálo malé tetovanie na zápästí

O 16. augusta 2018:

Chcel by som vedieť, koľko stojí tetovanie s úplným rukávom a možné vzory v tom čase dostupné

Harper 29. mája 2018:

Chcem, aby fungovala iba jednoduchá morská mušľa na prečnievajúcej strane môjho pravého ukazováka. Stálo by to 50 dolárov?

Stella 17. mája 2018:

Chcem dostať svoju dcéru'meno "Olivia" potetovaný

Mikuláš 14. mája 2018:

Čo si dám vytetovať na ruku, poviem stoner, koľko ma to bude stáť ?

Monika 29. apríla 2018:

Chcem nakresliť kresbu svojho otca na hornú časť chrbta. Koľko to bude účtovať?.

Chetanská sapkota 28. apríla 2018:

Ahoj,

Plánujem si dať vytetovať obrázok môjho otca a matky

Na paži. Môžem vedieť cenu?

j 06.04.2018:

tie motýle by trvali menej ako hodinu.

Tiffanypreete 08.03.2018:

Koľko tetovanie plne rukávy

Venkatsai 23. februára 2018:

Koľko bude stáť tetovanie ..? 3 písmena na mojej ruke

Tiffanypreete 23. februára 2018:

Koľko dostať úplné tetovanie

Prázdne 6. decembra 2017:

Drogy nie sú'To je pravda, že som prišiel k chlapovi, aby robil tetovanie a jeho sada bola dopovaná, ale keď prestal fajčiť, jeho umenie išlo z kopca, stále je známym tetovačom..

Isabel ashley 26. novembra 2017:

Chcel som dostať tetovanie s manželom – meno Hank Steven Nundhirribala na pravú ruku a obaja na pravej strane hrudníka? KOĽKO NÁKLADOV JE NÁKLADY..

Asha 21. novembra 2017:

Ako by to vyzeralo, keby som dostal meno so 7 písmenami na ruke

Che 13. novembra 2017:

Chcem v náručí tetovanie ružencom .. koľko stojí? Páči sa mi len čierna farba, vďaka

Sandra jureviciute 10. októbra 2017:

Ahojte, zaujímalo by ma, koľko ma bude stáť tetovanie meno Mia

Adam 1. septembra 2017:

Množstvo zlej gramatiky a nesprávneho pravopisu v tomto reťazci komentárov je hrozné. Prestaňte zabíjať angličtinu.

Palton Murmu 31. augusta 2017:

Chcem vedieť, koľko by stálo tetovanie v plnej veľkosti? Pravá hruď, pravé rameno a plná ruka. Prosím daj mi vedieť.

Jules 12. augusta 2017:

Všetky tetovania som dostal od muža, s ktorým som býval, ktorý ich urobil všetky 4 za 2 dni.'potom to bolí, ale bude'bolo by lepšie, keby som dostal svoju profesionálnu prácu a začal sa mi zdať rozladený, ale ja'Mám ich 3 roky

Meg 24. júna 2017:

Koľko by stálo bezfarebné tetovanie, ktoré mi zakrýva hruď a má dvoch vtákov, slnko a písanie?

Kerrie Heartwell 20. júna 2017:

ahoj, toto bude moje prvé tetovanie a nechám si urobiť malé na zadné rameno a zaujímalo by ma, koľko by to stálo, aby som mohol ušetriť dosť peňazí

Debismita Bhattacharyya 13. júna 2017:

Ahoj!

Chcel som vedieť, koľko by stálo tetovanie strednej veľkosti? Asi o veľkosti 2"x3". Prosím daj mi vedieť.

Maria ruby ​​Betts 06.06.2017:

Dobrá práca, mám rád tetovanie, ale tentoraz nebudem mať peniaze na zaplatenie

Brandon 5. júna 2017:

Chcete tetovanie mojej ženy'meno na mojom bicepse wat by to stálo

Wesley 23. mája 2017:

Na 18 -tku chcem získať tetovanie, ktoré mi zakrýva asi 90% vrchu ruky a dlane, chcem ružu s nápisom rodina priamo nad kĺbmi, ako aj niekoľko malých symbolov, ktoré sa budú dať šíriť hore a dole. mojich prstov

Constance Rayfordová 21. mája 2017:

Chcem dostať meno roy na svoje prsia. Koľko to bude stáť?

vánok 11. mája 2017:

koľko by znamenalo mať na ľavej strane hrudného koša niekoho meno a priezvisko a tam dátum narodenia a úmrtia?

Shirley Scarboro 4. mája 2017:

Obrázok malého anjela

S mamou & Otec pod kožou..

Krystal DiCampo 1. mája 2017:

Chcela by som tetovanie s menom a dátumom narodenia svojich detí, ale neviem dizajn, ale môžete mi prosím pomôcť

chasi kleiman 14. apríla 2017:

Koľko to bude malé tetovanie motýľa na chrbte??

Justin Wood 16. marca 2017:

Koľko by stál plný rukáv

cheyanne 28. februára 2017:

Chcel som si dať vytetovať na vonkajší stehno a premýšľať, koľko to v priemere bude stáť

Alicia 25. októbra 2016:

Ahoj, volám sa Alicia,

Ja'plánujem svoje prvé tetovanie ľavou rukou. Chcel som malé tetovanie sov, pretože mám rád sovy. Tiež som chcel darček k narodeninám.

Vďaka,

Alicia

sojan 6. októbra 2015:

Mám rád tetovanie

Kt 22. apríla 2015:

Lol nohy s motýľmi sú v skutočnosti pančuchové nohavice, nie tetovanie. Ja'Kúpil som nejaké podobné v obchode na etsy.

About the author