Mali by byť tetovanie povolené v práci?

Lynsey zhromaždila zbierku tetovaní a piercingov za posledné desaťročie. Jej tipy na úpravu tela vychádzajú z osobných skúseností.

Bankár? Alebo Zoo asistent?

Bankár? Alebo Zoo asistent?

Ako závislý na tetovaní som si často uvedomoval možné dôsledky takejto zbierky. Viem, že tetovanie je trvalé a nie je pre každého'chutí, ale to by nemalo'neovplyvní to moju schopnosť robiť určité veci, správne?

Viem, že v minulosti bolo tetovanie v západných krajinách neobvyklé, okrem námorníkov, cirkusových bočných šou a prostitútok (alebo "dámy noci"). Z tohto dôvodu vznikla myšlienka, že každá žena s tetovaním je podivín alebo kurva. Ja'rád by som si myslel, že v dnešnej dobe je stigma preč a že ľudia môžu akceptovať našu slobodu prejavu.

Diskriminácia tetovania stále existuje

Napriek tomu, že ich popularita stále rastie, diskriminácia tetovania stále existuje. Za tie roky som mal veľa zamestnaní, kde bolo potrebné tetovanie zakaždým zakryť-dokonca aj v dňoch, keď som sa obliekol. A môžem vám povedať, že obliecť si v polovici leta na 12-hodinovú smenu nie je't pekné!

Som tiež smutný z toho, že som bol prehliadaný kvôli pozíciám, napriek tomu, že som bol kvalifikovaný a skúsený, a môžem si len myslieť, že napriek mojej ochote ich pokryť bol problém s tetovaním. Moje tetovanie neovplyvňuje moju funkciu mozgu ani nijako nemení moju povahu.

Tetovanie a štandardy spoločnosti

Na druhej strane chápem, že spoločnosť by sa chcela prejaviť ako profesionál. Možno by to mohol znehodnotiť nejaký zle navrhnutý atrament. Ale zároveň, pokiaľ moje tetovanie nie je urážlivé, prečo by som mal v horúcom dni znášať mučenie vlhkého skokana? Najmä v call centre, kde vás nikto z vašej klientskej základne neuvidí!?

Niektoré tetovania z vás môžu urobiť nezamestnateľných

Úplne chápem, prečo niektorí ľudia'Vďaka výberu tetovania sa môžu stať nezamestnanými alebo prinajmenšom obmedzia svoje šance. Napríklad Dennis Avner, the "Catman" z Nevady (pozri hornú fotografiu), môže vyzerať, že slúži mimo banky, ale dobre by zapadol do zoo. Lucky Diamond Rich, najtetovanejší muž na svete (pozri fotografiu nižšie), môže pri predaji poistenia od dverí k dverám vyzerať nemiestne, ale jeho štýl funguje dobre pre tetovača alebo pri tetovacích šou.

Poistný zástupca? Alebo tetovač?

Poistný zástupca? Alebo tetovač?

Urážlivé tetovanie môže byť pre podnikanie zlé

Tí, ktorí majú na tvárach nacistické symboly alebo satanské lepty, sa môžu len ťažko čudovať, keď sa don'neabsolvovať pohovor. Podobne sú na tom tí, ktorým z očí padajú dúhy alebo hviezdy. To nie'nevyzerať profesionálne, aby takíto ľudia zastupovali spoločnosť. Spravidla nehovorím nič nad výstrihom ani pod zápästím – aspoň to potom môže byť zakryté!

Tieto urážlivé tetovania môžu byť škodlivé aj pre podnikanie, ak potenciálni klienti vnímajú zamestnanca'je presvedčený, že je rovnaký ako zamestnávatelia. Ja nie'Nemyslím si, že by sa plánovač večierkov s tetovaním svastikou dobre hodil pri organizovaní baru Micva.

Dobre navrhnuté tetovanie sú umelecké diela

Ale. Keď sú tetovanie dobre navrhnuté a prevedené, sú to umelecké diela. Rád premýšľam o svojej vlastnej zbierke atramentu ako o mojej malej galérii umenia, ktorá zdieľa trochu príbehu. Oni'ste tiež dobrým štartérom konverzácie: "Ubližujú im?," "Odporúčate konkrétneho umelca?," atď. Ak niečo, dobrý chat môže pomôcť podnikaniu.

Policajný zbor to využíva vo svoj prospech. Polícia má teraz dovolené predvádzať tetovanie predkolenia, ak nejaké má, pričom predtým musela nosiť košeľu s dlhým rukávom. Prečo? Pretože si uvedomujú, že vďaka nim pôsobia ľudskejšie, spoľahlivejšie a sympatickejšie.

Nechaj'Bez ohľadu na to, že keď sa policajtom páči, čo sa vám páči, znamená to, že máte niečo spoločné – čím sa zvyšuje šanca, že sa im zveríte. Potom by opäť policajt s teroristickým tetovaním mal pravdepodobne opačný účinok. Preto sa používa úsudok. Neexistuje žiadny plošný zákaz.

Problémy so všeobecnými zákazmi

Chápem, prečo je jednoduchšie mať plošný zákaz takýchto vecí. To'Je jednoduchšie presadiť pravidlo pre každého, než riskovať žalobu za diskrimináciu.

Ak však moja zbierka tetovaní nie je'nie je urážlivé, tak prečo môže'Mám ich na výstave? Prečo by ma mala prehliadať práca v prospech niekoho polovične kvalifikovaného? Alebo dokonca byť nútený nosiť oblečenie s dlhým rukávom pri teplotách, kde moji kolegovia nosia vesty?

Zodpovedám za výber tetovania. Vyberám si návrhy, ktoré môžu't ľahko uraziť, a umiestnim ich na miesta, ktoré môžu byť zakryté, ak je to potrebné. Nemusia byť pre každého'chutí, ale to nie'to neznamená, že by niekoho urazili.

Dúfa v prijatie tetovania v budúcnosti

Chcel by som myslieť na to, že v budúcnosti dôjde k zmene zamestnávateľov' postoje k tetovaniu na pracovisku a že prijatie bude rozšírené. Do tej doby budem musieť zostať krytý, aby som mohol zostať zamestnaný.

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

© 2012 Lynsey Hart

Komentáre

Hari Prasad S z Bangalore 17. septembra 2017:

Zaujímavé čítanie. V Indii kedysi veľa ľudí tetovalo svojich otcov alebo matku'mená. Teraz deň'Medzi mladými sa stali populárnymi tie oveľa oslavnejšie. Tetovanie tu nie je'V mnohých profesiách sa však stalo tabu.

– hari

Lynsey Hart (autor) z Lanarkshire 26. októbra 2016:

Kmeňový dizajn alebo kvetina určite nemohli'neuraziť ani tých najzraniteľnejších ľudí. Máte právo na svoj názor, ale povedal by som, že taký strach z urážky by hraničil s jednoduchosťou a nudou. Ak chcete byť technický, členok môže na niektorých miestach urážať, ale to neznamená, že ho nechám zakrytý! A ak si niekto myslí, že takýto neškodný dizajn je v prvom rade urážlivý, mojou prvou reakciou by bolo opýtať sa ho, či vie, v ktorom storočí žije!

Pokiaľ nie je'urážlivé pre masovú populáciu akejkoľvek danej firmy/ krajiny, tam by skutočne nemalo'nebude problém.

Dokonca aj polícia má v dnešnej dobe povolené tetovanie, aby bola prístupnejšia pre širokú verejnosť.

Jay 26. októbra 2016:

Prepáč. Budem musieť nesúhlasiť. Musím sa prikloniť k všeobecnej politike, pretože pokiaľ nemôžete prísť s úplne objektívnymi kritériami, podľa ktorých môžete zmerať tetovanie's úrovňou ofenzívy (čo je úplne nemožné). Na svete sú všetky druhy rôznych ľudí a kultúr a NIKDY neviete, čo by sa dalo pre niekoho považovať za urážlivé. Napríklad budhistické tetovanie môže byť pre rakínskeho moslima z Mjanmarska úplne urážlivé, pretože v súčasnosti sú v rukách mjanmarských budhistov pod tvrdými predsudkami a etnickými čistkami. Budhizmus, spiritualita/náboženstvo, ktoré veľa ľudí považuje za skôr mierumilovné náboženstvo, je dokonca schopný urážať ľudí, takže čo iné sme tu?'nie si vedomý? Pokúšame sa teda vyhovieť všetkým masám pomocou všeobecnej politiky. Pretože koniec koncov, kto je sudcom toho, či je niečo urážlivé, ale ten, kto danú vec vníma?

Lynsey Hart (autor) z Lanarkshire 22. októbra 2013:

Áno, Iv, práve som dostal novú prácu- je to v call centre- a môžem tam ukázať svoje piercingy a tetovanie! Som v nebi!!!! Ďakujem za komentár x

freecampingaussie z južného Španielska 22. októbra 2013:

Keď som pracoval ako telemarketér, všimol som si, že je tam veľa ľudí s tetovaním !

Lynsey Hart (autor) z Lanarkshire 11. septembra 2013:

Je to pravda, Zoe, ale bohužiaľ'taká je spoločnosť. To'Preto sa to snažím vidieť z oboch strán. Ale ako tetovaný sám nie'nemyslím si, že je to správna cesta. V dnes'svete, v tejto oblasti by mala byť rozhodne väčšia voľnosť!

Zoe 11. septembra 2013:

Verím, že tetovanie a/alebo piercing by mali byť na pracovisku nahlas, pokiaľ nepracuje s jedlom, potom by piercing neprichádzal do úvahy, tetovanie pre niektorých ľudí má pre niekoho význam alebo niečo špeciálne. majú urážlivé tetovanie, potom by mali byť kryté. Mám niekoľko tetovaní, keď som v práci, vždy dostanem dobré komentáre aj od starších dám alebo mužov vo veku 60 a viac rokov. Ľudia by nemali'Nesúď podľa pohľadu ostatných.

Lynsey Hart (autor) z Lanarkshire 30. decembra 2012:

Ďakujem MAMA, vážim si tvoj čas a príspevok.

Muž z Modesta z Kyjeva na Ukrajine (predtým Modesto v Kalifornii) 30. decembra 2012:

Ak mám byť úprimný, Väčšinu ľudí VŠETKO tetovanie odradí. Mladý muž v miestnom kostole potreboval na svoju prácu v Pizza Hut nové tričko. Na zakrytie tetovania predlaktia musel mať dlhý rukáv. Podnikové pravidlá.

Robia to, pretože mnoho, mnoho ľudí je tetovaním pohoršených.

Za tie roky som najal veľa ľudí. Zamestnávam len na JEDNOM hlavnom princípe: Ak sa mi daný človek ihneď páči, najmem ho a funguje im to skvele. Ak sa mi táto osoba okamžite nepáči, tak nie'najať ich. Pracovné skúsenosti, vzdelanie … oni nie'na tom nezáleží. Dôležitý je súdržný tím, ktorý môže spolupracovať; silné a produktívne prostredie vytvára dobrý obchod.

Tetovanie alebo žiadne tetovanie, na tom nikdy nezáleží. Moji klienti však nie'ani jedno. Vlastnil som kaviarne vo Philadelphii, blízko umeleckých a študentských scén.

Zaujímavý článok, hlasovalo sa tak.

Lynsey Hart (autor) z Lanarkshire 22. novembra 2012:

Áno, ale použil som ho ako príklad extrému. Tiež som hovoril o tých, ktorí majú útočné tetovanie. Chápem, prečo by to ľudí odrádzalo, ale určite nie slušné tetovanie?

William E Krill ml z Hollidaysburgu, PA, 22. novembra 2012:

Možno áno, predsudky o tetovaní, ale pri pohľade na obrázok v hornej časti vášho článku by ste oprávnene predpokladali, že je tu niečo hlboko … narušené …. s jednotlivcom, ktorý by prešiel tak dlho pri zmene tela.

Lynsey Hart (autor) z Lanarkshire 22. novembra 2012:

Vďaka! Existuje toľko ľudí, ktorí si myslia, že si zlý človek kvôli body artu, ty'má pravdu. To'je šokujúce! Ďakujem za komentár! 🙂

Randi Benlulu z Mesa, AZ, 21. novembra 2012:

Spoločnosť je celkom zábavná, však'nie? Asi pred 5 rokmi lekárke, s ktorou som pracoval, niečo chýbalo v jej ordinácii. Jej bezprostrednou odpoveďou bolo predpokladať, že vinníkom je dievča s piercingom a tetovaním. Môj názor na túto doktorku toho dňa značne klesol, ale bohužiaľ nebola't sám. Ľudia majú tendenciu súdiť. Obdivujem a rešpektujem tvoju ochotu zakryť si tetovanie počas práce. Zamestnávateľ nemohol't a nemal by'nežiadať viac ako to! Skvelé centrum! Hore, užitočné a zaujímavé!

About the author