Moje nové tetovanie svrbí – môžem ho poškriabať?

Ako komentátor a spisovateľ tetovania sa spolieham na svoje osobné skúsenosti a čas práce v tetovacom štúdiu.

Ženské „rukávové“ tetovanie hlavy dámy s motýľmi

Ženské „rukávové“ tetovanie hlavy dámy s motýľmi

Clare Reid

Môžem poškriabať svoje nové svrbivé tetovanie?

Nie. Môžete't.

Škrabanie nového tetovania skôr, ako sa úplne zahojí, môže spôsobiť veľké poškodenie tetovania.

Prečo?'t Zoškrabem si svoje nové tetovanie?

Pri novom tetovaní sa atrament môže zachytiť v epidermis alebo vo vrchnej vrstve kože. Ako sa to zahojí, časť tohto atramentu sa pomaly vpije do pokožky a vášho tetovania. Ak ho poškriabete, môžete predčasne odstrániť hornú vrstvu pokožky alebo chrasty, čo by mohlo na vašom novom tetovaní spôsobiť škvrnité miesta, kde sa stratil atrament. Môže sa to javiť ako biela značka, ktorá môže zmiznúť počas dvoch až troch rokov (ale kto to chce?).

Tiež, keď poškriabate svoje čerstvo napustené tetovanie, vy'pretiahnete špinu a choroboplodné zárodky po novej rane. Tento typ kontaktu medzi baktériami a otvorenou ranou sa môže vyvinúť do infekcie, ktorá môže vážne poškodiť vaše umelecké diela a spôsobiť zdravotné problémy.

Prečo ma moje tetovanie tak strašne svrbí?

Svrbenie pokožky je bohužiaľ len jednou z fáz procesu hojenia. Odumreté kožné bunky sa z vašej pokožky odlupujú, pretože sa objavujú nové a nepohodlie je len vedľajším účinkom.

Aj keď to pekelne svrbí, vedzte, že vy'nie si sám.

Aké škody môže poškriabanie spôsobiť tetovanie?

Pri poškriabaní liečivého tetovania vám nechty predčasne oškrabú vrchnú vrstvu kože alebo chrastu. Keď je namiesto náhodného rozpadania a odpadávania odstránená buď koža alebo najmä chrasta, niekedy môže z vášho tetovania vypadnúť aj atrament. Na mieste, kde bola chrasta, než sa zoškrabala, sa objaví hmlistá, ľahká škvrna.

Ďalším vážnym následkom poškriabania je infekcia. Vaše nechty sú hostiteľom širokej škály zárodkov a mikroorganizmov, bez ohľadu na to, ako vyzerajú čisto. Keď si človek ťahá nechtom po kúsku kože, zbiera ďalšie drobné kúsky kože a všetky baktérie, ktoré sa na koži nachádzajú. Toto sa pritiahne cez malé otvory vo vašom liečebnom tetovaní, čo môže potenciálne spôsobiť infekciu.

Infekcia môže spôsobiť obrovské škody na tetovaní a v extrémnych prípadoch je známe, že ľudia prišli o končatinu. Ak máte podozrenie na infekciu, ihneď navštívte lekára.

Ako sa vysporiadať so svrbivým tetovaním

Intenzívne svrbiace tetovanie dokáže každého rozumného človeka poblázniť. Či ty'keď stojíte v rade pri pokladni alebo sedíte doma v pohodlnom kresle, svrbenie vás môže udrieť každú chvíľu a vaše prsty môžu byť nevedomky siahajúce a škriabajúce sa.

Poškodenie tetovania bezduchým poškriabaním môže nastať v zlomku sekundy. Tam'Už sa nevrátite, akonáhle sa vaše ostré nechty dostanú do kontaktu s jemnou, liečivou tetovacou pokožkou.

Don'Neočakávajte súcit so svojim duševným stavom a svrbivými šialenstvami. Samozrejme, urobili ste to sami tým, že ste získali úžasné kusové umenie.

Vonku to môže byť drsné, ale tam'nie je potrebné sa desiť. Mierne až intenzívne svrbenie je súčasťou liečebného procesu. Vlastne, keby si nebol'Ak pociťujete určitú mieru svrbenia, potom by ste mali dvakrát skontrolovať, či sa vaše tetovanie skutočne hoja správne.

Okrem poškriabania existuje niekoľko ďalších spôsobov, ako odstrániť svrbenie:

 • Pohladkajte svoje tetovanie alebo ho jemne plieskajte otvorenou dlaňou. Kľúčové slovo je tu nežnosť.
 • Na tetovanie položte hrubý materiál a jemne ho pritlačte na prsty. Je to niečo ako šteklenie pokožky bez úplného poškriabania.
 • Naneste schválený krém na následnú starostlivosť o tetovanie. Don'Nepreháňajte to však, pretože prílišná aplikácia môže vytvoriť prostredie priaznivé pre infekciu.
 • Dajte si krátku teplú sprchu. Ešte raz don'neprežeňte to a namočte si tetovanie. To môže tiež brániť uzdraveniu.
 • Odvráťte pozornosť od svrbenia. Choďte na prechádzku, niečo zjedzte alebo si nájdite niekoho, s kým sa porozprávate.
 • Na svrbivú oblasť položte na krátky čas chladnú, vlhkú handričku. Chlad žinky by mal odstrániť nahnevaný, svrbivý a pálivý pocit. Aby bola veľmi studená, dajte ju najskôr na niekoľko minút do mrazničky.
 • Držte plochú dlaň na mieste bez toho, aby ste s ním hýbali, kým svrbenie nezmizne.

Ak máte trik, ako si zabrániť poškriabaniu svrbivého tetovania? My'rád by som o tom počul. Napíšte svoje tipy do sekcie komentárov v spodnej časti stránky, aby si ich mohol prečítať každý.

AfterShock Tattoo Aftercare Box Set

Pre kompletný systém následnej starostlivosti odporúčam Pole hodnoty AfterShock ktorý obsahuje všetky produkty, ktoré potrebujete pre celý proces. Má antibakteriálne mydlo na tetovanie, hojivé krémy na tetovanie a denné vody na zvlhčenie a neustálu starostlivosť o vaše tetovanie. Táto prémiová súprava má tiež peelingový gél určený na omladenie a rozjasnenie starého tetovania.

Mužské tetovanie na ruke

Mužské tetovanie na ruke

Ondrej Konupčík

Prečo?'t Moje tetovanie Vlhké?

Vaše tetovanie je otvorená rana a stojatá voda (napr. Voda do kúpeľa) nie je bez baktérií. Predstavte si, ako sa špina z vašich nôh vznáša k vašej novej tetovacej rane a preniká do krehkej vonkajšej vrstvy. To'nie je to pekný obraz, ani infekcia.

To znamená, že extrémne krátke obdobia pod vodou by nemali poškodiť vašu liečivú pokožku. Ak je namočený vo vode na primeranú dobu, vy'Budem musieť nechať čo najviac zaschnúť. Niektoré chrasty sa môžu potenciálne začať predčasne dvíhať, ak príliš zvlhnú. To môže a s najväčšou pravdepodobnosťou povedie k určitej strate atramentu.

Ale najlepší spôsob, ako zabrániť poškodeniu a infekcii tetovania, je zostať mimo vody!

Ako zabránite tvorbe chrastavitosti na svojom novom tetovaní

Chrasty sú jednoducho prirodzenou súčasťou liečebného procesu spolu so suchou, nepriehľadnou, šupinatou pokožkou vášho liečebného tetovania (koža, ktorá'zbláznite sa). To znamená, že príliš veľa chrastavitosti môže byť problémom.

Čo spôsobuje svrab

Do jednej až dvoch hodín bezprostredne po sedení z vašej rany vytekal atrament aj plazma (zložka krvi, ktorá sa javí ako číra, zlatožltá tekutina).

Táto tekutina tiež obsahuje časť atramentu, ktorý vám umelec uložil pod kožu pri vytváraní návrhu. Keď sa plazma zmieša so vzduchom, stvrdne. Chrasty sú výsledkom spojenia vašej plazmy, atramentu a vzduchu na vonkajšej strane čerstvo napusteného tetovania.

Vytváraniu chrasty môžete zabrániť dôkladným a pravidelným umývaním tetovania. Použitím antibakteriálneho umývania schváleného v odvetví tetovania by sa malo do jednej až dvoch hodín jemne umyť všetku plazmatickú tekutinu. Tým udržíte chrasty preč, ale vy'Budete musieť vymeniť svoje telo's liečebnými tekutinami so schválenými pleťovými vodami.

Viac informácií o vašom liečivom tetovaní

 • Tipy na následnú starostlivosť o tetovanie: Ako sa mám starať o svoje nové tetovanie?

  V tomto článku nájdete praktické a testované pokyny pre následnú starostlivosť o tetovanie. Zistite, čo musíte urobiť, prečo to musíte urobiť a ako byť čo najefektívnejší.

 • Práve som si dal nové tetovanie – kedy si môžem zaplávať a nechať si tetovať mokré?

  Prečítajte si to, ak'Nedávno som si nechal tetovať atramentom a chcem vedieť, či a kedy si môžete tetovanie namočiť.

Potetované ženy v histórii, Betty Broadbent

Potetované ženy v histórii, Betty Broadbent

Betty Broadbentová

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

Komentáre

Meye 13. februára 2020:

Toto je moje prvé tetovanie a veľmi ma to svrbí! Len ho poklepkávam, kedykoľvek ho svrbí, a niekedy ho jemne poškriabe handrou nad ním. Svrbenie je šialené a ja môžem'nečakaj, kým sa to zahojí.

dapo 4. februára 2020:

Poškrabal som si tetovanie a teraz to vyzerá skreslene. Je to niečo, čo môže dobrý umelec opraviť dotykom?

Nelson Johnson ml. 22. decembra 2019:

Dajte svoje tetovanie pred chladný ventilátor na vysokú rýchlosť a pokračujte tam, kým sa nebudete cítiť lepšie

Keith k 20. novembra 2019:

Užívam lieky na alergiu, ktoré pomáhajú upokojiť svrbenie.

Dallas Bosworth 4. júna 2019:

PRÁVE V NEDEĽU som si dal svoje tetovanie A DOBRE TAKÉ, ŽE NIEČO SVRBENIE, ALE IM SA NA TO PRIPRAVILO LOL. BYŤ PRVÝM ČLENÍKOM, KTORÝ MÁ TATTOO, JE ÚŽASNÝ PROCES

Alexandra Fox 20. mája 2019:

Funguje ľadový balíček pokrytý utierkou, mierne ho vtierajte do tetovania a uistite sa, že neodtrhnete žiadne chrasty, skutočne pomôže pri svrbení a procese hojenia 🙂

Leina 3. mája 2019:

Niekoľko dní po tom, čo som si prešiel rukou cez ruku .. keď sa to dostalo do bodu, kedy som to už nemohol vydržať, som len položil ruku pod studenú tečúcu vodu, kým mi ruka necitila. Potom si dajte a&da to udržalo zvládnuteľné niekoľko hodín lol

Angie 10. októbra 2018:

Na chladenie používam sušič vlasov, aby som zastavil svrbenie

E 5. októbra 2018:

Položte naň ľad

Britney 12. júla 2018:

Pozerám sa na to, aké je to pekné, a snažím sa nehovoriť, aby som to nepokazil

Heather 10. júla 2018:

Aquaphor je pleťová voda odporúčaná mojím výtvarníkom, ktorá skvele zmierňuje svrbenie!

Kat 4. júla 2018:

Dosiahol som určitý úspech s pravidelným umývaním a nanášaním masti, ako aj s jeho zabalením do čistého obalu alebo obväzu a s tlakom, ktorý ho svrbí, pretože ho necháva zabalený aj v noci, pomáha udržať ho v bezpečí.

Poštolka poštová 30. júna 2018:

Riešil som to tak, že som poškriabal to isté miesto, na ktorom je moje tetovanie, ale na druhej strane tela

Latassia 22. apríla 2018:

Keď svrbí, jemne si tetovanie potriem.

Jayhawks 19. apríla 2018:

Toto nie't moje prvé tetovanie, ale kliknite na moje nové tetovanie a vyhralo'Neprestávajte svrbieť, čo ešte máte robiť

Randy 4. novembra 2017:

Zistil som, že fúkanie na moje tetovanie pomohlo pri svrbení

Lala 23. augusta 2017:

Minulý týždeň som sa nechal tetovať. Jediné, čo mi pomáha, je táto hrubá a priehľadná vec, ktorú na ňu položil. Na ňu len jemne poškriabem. to'je príliš ťažké to skrz to preškrtnúť. Inokedy zase len prevetrám rameno, na ktorom je tetovanie.

Roro 30. júla 2017:

Poklepkám na oblasť, kde je svrbenie, alebo zatrasiem časťou tela, na chvíľu ma to rozptýli.

Nikita 4. apríla 2017:

Teraz mám 6 tetovaní a 1, ktoré som práve dostal, musí byť najhoršie, pretože ma tak svrbí

Dni 09.03.2017:

Moje tetovanie ma tak svrbí'poškriabal som sa na druhej ruke a pomohlo to. Tiež som sa poškriabal, ak nie, ale nie na ňom. možno som to len ja, ale stojí to za vyskúšanie!

Mike 06.12.2016:

Zistil som, že keď tetovanie bláznivo svrbí, súvisí to s jeho vysychaním. Zvlhčovač bez parfumácie zvyčajne nanášam 3-5-krát denne (najmä v suchých zimných mesiacoch), aby ho príliš nesvrbilo..

Emily 25. októbra 2016:

Buďte aktívni a snažte sa nemyslieť na svoje tetovanie

cc 2. októbra 2016:

Mierne fádna kuchynská mýto na tetovanie 🙂

Sathiya 10. augusta 2016:

Minulý týždeň som dostal svoje nové tetovanie Anchor na prednú ruku ľavej ruky, ale stále je tetovanie ako liečivé a obrys pokožky sa stále zmenšuje. Len chcem vedieť, kedy môžem vidieť svoje konečné štádium tetovania.

Glen fleetham 09.08.2016:

Použil som malý make -up štetec a mierne pošteklil svoje tetovanie, ale nie tak veľmi, ako by som sa bál, že ho poškodím

Vanessa 09.02.2016:

Na upokojenie svrbenia doňho jemne vháňam, ako keď som mal na ruke odliatok.

Emily 4. januára 2016:

Aktuálne mi na tetovanie tlačí ľadový obklad. Zdá sa, že pomáha pri svrbení.

nebo poslané 23. septembra 2015:

Veľmi ľahko sa škrabem na oblečení, kde som'nekopem..pomáha, ale stále nie je't rovnaké ako kopanie…

Šialený 09.09.2015:

Ak svrbenie nie je príliš intenzívne, fúkanie naň trochu pomôže, ale iba vtedy, keď vy'fúka na to. Svrbenie okolo tetovania pomáha bez dotyku tetovania. Tiež, ak do neho fúknete, don'pľuť na to. Dúfam, že vaše svrbenie čoskoro zmizne!

Davey 22. júla 2015:

Nedávno dostal malý rebrovaný kus. Nie je to miesto, kde by som sa chcel neskôr dotknúť. Prvým krokom je vždy orezanie nechtov na chrbte tak pohodlne a bezpečne, ako je to možné. Ja'pri predchádzajúcich tetovaniach sme zistili, že keď svrbenie urobíte, urobte si sprchu/umytie tetovania. Toto tetovanie vyčistí a odstráni dráždivú odumretú pokožku naraz a zdá sa, že pravidelné umývanie zmierňuje svrbenie.

Keď to's nie je k dispozícii, jemne zľahka prejdem jedným prstom na vonkajšej strane košele pozdĺž tetovania. Zdá sa, že mi to aspoň pomôže.

Búrka 29. mája 2015:

Trasiem si časť tetovania, pomáha to

strojníčka 20. mája 2015:

teraz robím studenú tkaninu/kompresiu. pomáha to, ale veľmi dočasne. Lol môj bf mi už dnes vyčítal, že sa dotýkam môjho tetovania.

Mirian 10. apríla 2015:

Pred tetovaním sa uistite, že ste si vybrali ten správny čas a nie to, že sa chystáte na dovolenku alebo akýkoľvek výlet .. Svrbenie je šialené..

Anne (autor) z Hobartu, Tasmánia ~ Austrália. (Trochu odlomené dno AUS), 27. marca 2015:

Tetovanie môže byť príčinou silného svrbenia. Aký je váš trik, aby ste nepoškriabali!

About the author