Čo vedieť pred tetovaním

Tetovanie mi neublížilo v kariére spisovateľa, básnika a online spisovateľa.

Pred tetovaním si prečítajte 9 vecí, ktoré by ste mali vedieť.

Pred tetovaním si prečítajte 9 vecí, ktoré by ste mali vedieť.

Fotografia Allefa Viniciusa na Unsplash

1. Robíte si celoživotný záväzok

Bez ohľadu na to, ako sa zmeníte, vaše tetovanie tu bude vždy a bude o vás hovoriť to isté, čo keď ste ho prvýkrát dostali. Vaše názory, filozofie na život, výber hudby a štýlu sa v priebehu času pravdepodobne pravdepodobne značne zmenia. Skúste si vybrať dizajn tetovania, o ktorom ste si istí, že sa ho bude držať. Nové tetovanie je ako svadba: Vyberáte si niečo, s čím strávite zvyšok života, preto vyberajte múdro.

Keď si dáte tetovanie, urobte to pre seba. Môže to byť krásny, zmysluplný mier umenia, ktorý si vážite po celý život, alebo to môže byť strašná chyba, kvôli ktorej sa začervenáte vždy, keď na to niekto upozorní. Správne rozhodnutia a plánovanie vám môžu pomôcť vyhnúť sa druhému scenáru.

2. Zjazvuješ kožu

Tetovanie je v podstate jazva, do ktorej je vložený špeciálny druh atramentu, aby sa vytvoril umelecký efekt. Je to rana a na uzdravenie bude potrebný čas a náležitá starostlivosť. Keďže ide o ranu, existuje riziko infekcie. Toto riziko je malé a bude minimalizované takmer na nulu, ak si starostlivo vyberiete svojho umelca.

Tetovacia pištoľ.

Tetovacia pištoľ.

pricksofthetrade.com

3. Poznajte umelca

Tetovači by mali byť školení v krvou prenášaných patogénoch a prvej pomoci a vždy by mali používať nové sterilné ihly, ktoré pred vami vyberú z plastových obalov. Predtým, ako si vyberiete umelca a nakupujete, požiadajte o prezretie miestnosti, kde sa tetuje. Uistite sa, že umelec nosí rukavice a dodržiava všetky normy čistoty a bezpečnosti. Ak vám umelec alebo majiteľ obchodu odmietne ukázať ihly alebo miestnosť, kde sa tetuje, prejdite do ďalšieho obchodu.

4. Poznať ich štýl

Každý, kto chce tetovanie, má v mysli obrázok. Pokiaľ neprinášate presný obrázok a jednoducho nechcete, aby ho skopírovali na vaše telo, urobte si čas na výskum štýlu zvoleného umelca. Skúste sa pozrieť na ich portfólio alebo si prezrite ich online galériu. Naštudujte si ich meno a uistite sa, že ostatní klienti majú dobré skúsenosti a kvalitne odvedenú prácu.

5. Vaša pokožka sa časom zmení a rovnako tak sa zmení aj vaše tetovanie

S tebou starne. Vybledne a bude potrebovať dotyky, aby zostal svieži. Tiež sa bude vráskať a ochabovať, pretože vaša pokožka sa vráska a ochabne. Ak priberiete alebo schudnete, môže, ale nemusí to mať vplyv na vzhľad vášho tetovania, v závislosti od elasticity vašej pokožky a od umiestnenia predlohy na vašom tele. Tehotenstvo, zdravie, pobyt na slnku a životný štýl môžu mať vplyv na vzhľad vášho tetovania. Keď vyjdete z obchodu, nie vždy to bude vyzerať tak, ako to vyzerá.

6. Tetovanie bolí

Aj keď si tento zážitok užíva zvláštny človek, pre väčšinu z nás je vpichnutie ihly do pokožky znova a znova (niekedy aj celé hodiny) dosť bolestivé. Čím dlhšie bude sedenie, tým bude vaša pokožka surovejšia. Tiež to bolí viac v oblastiach s menšou dužinou, ako sú nohy alebo hrudník.

Aj keď sa veľa ľudí pokúsi opísať tento pocit ako podobný poštípaniu hmyzom, bodnutí alebo popáleniu, faktom je, že tetovanie je ako tetovanie. Je ťažké nájsť porovnateľnú senzáciu. Po počiatočných skúsenostiach môže oblasť začať horieť, potom bude svrbieť. Pre mňa je svrbenie zďaleka najhoršia časť. Čokoľvek robíte, NESKROČTE si tetovanie. Jeho klopkanie odľahčí časť nepohodlia, rovnako ako studená voda.

7. Pri liečení bude tetovanie s najväčšou pravdepodobnosťou vločkovať a/alebo sa lúpať

Je to normálne a nie je to dôvod na obavy. Nadbytočný atrament sa môže na oblečenie odlepiť počas prvých hodín po dokončení výtvarného umenia, ale vaše tetovanie bude počas tohto obdobia pravdepodobne aj tak zakryté obväzmi a celofánom..

8. Niektorí ľudia budú súdiť teba a tvoje tetovanie

Ak je vaše tetovanie viditeľné, ľudia ho môžu vidieť a urobiť si úsudok skôr, ako vás spoznajú. Aj keď tento druh diskriminácie nie je ani zďaleka taký problém, ako kedysi, stále sa vyskytuje. Zvážte to najmä pri umiestňovaní tetovaní, ktoré môžu ostatných považovať za urážlivé, napríklad kontroverzné symboly ako lebky atď.

9. Aj keď je vaše tetovanie možné odstrániť, je to drahé, bolestivé a zanecháva jazvu

Skrátka sa to neodporúča.

Dať si nové tetovanie nie je rozhodnutie robiť narýchlo alebo pod tlakom. Je to osobný záväzok. Ak si spomeniete na tieto dôležité body pred tetovaním, vaše skúsenosti by mali byť pozitívne a dúfajme, že budete mať na svojom tele milované umelecké dielo po celý život..

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

Komentáre

Mikal Smith (autor) z Vancouveru, B.C. 17. septembra 2012:

Som rád, že to počujem DRG!

Felix J Hernandez z celých USA 16. septembra 2012:

Dal som si tetovať a teraz som si úplne vedomý.

Mikal Smith (autor) z Vancouveru, B.C. 5. septembra 2011:

Maddy, znie to, že ste sa rozhodovali veľmi opatrne a zo všetkých správnych dôvodov. Ja'rád to počúvam.

Teraz je príliš veľa ľudí, ktorí si robia tetovanie bez toho, aby o tom premýšľali. Myslím si, že tetovanie a iné telesné umenie, ktoré sa stávajú takým hlavným prúdom, majú dvojaký účinok, vďaka ktorému sa tetovanie zdá byť bezpečné, a preto ľudia skáču k rozhodnutiam.

Blahoželáme k vášmu rozhodnutiu a odhodlaniu. Dúfam, že to krásne dopadne!

Maddy 4. septembra 2011:

Úžasné rady. Ja'Čoskoro si dávam svoje prvé tetovanie a premýšľam o ňom doslova roky. Začal som plánovať, keď som mal 15. Skutočnosť, že som'držal som sa s rovnakým dizajnom tak dlho, bol pre mňa najväčším indikátorom toho, že som sa rozhodol správne. Ja'Práve dostávam malý lapač snov na bok, aby reprezentoval mňa a mojich súrodencov od rodinného priateľa, ktorý'za posledných niekoľko rokov urobil niekoľko nádherných tetovaní pre ľudí, ktorých poznám. Tetovanie si treba dôkladne premyslieť'je to dôležité, prakticky trvalé rozhodnutie.

Mikal Smith (autor) z Vancouveru, B.C. 21. augusta 2011:

Aká nejasná otázka. Ja'Urobím všetko, čo je v mojich silách, aby som vám poskytol čo najmenej vágnu odpoveď.

To závisí od toho, aké dôsledky máte'má starosti Tetovanie je doživotný záväzok a ak aj'máte obavy, že ste vyhrali'nemilujem ťa'tetuj to navždy'Pravdepodobne je dobré počkať a znova to zvážiť.

Ak ty'mám obavy z bolesti, ja'povedal by som ísť do toho. Ak ty'máte obavy z toho, že to zakryjete, dajte to niekam tam'ľahko sa kryje.

Len vy môžete vedieť, či vy alebo nie'si pripravený na tetovanie Ak si môžete položiť túto otázku úprimne, mali by ste byť schopní nájsť jedinú odpoveď, na ktorej skutočne záleží.

cesca 17. augusta 2011:

Hej, myslím, že sa chystám získať tetovanie toma, ale bojím sa dôsledkov, ktoré to môže mať, mal by som to prejsť?

Mikal Smith (autor) z Vancouveru, B.C. 11. mája 2011:

Zvíťazila väčšina renomovaných tatérov'nepracujem na tebe, ak'každopádne opitý. Majú podpísať výnimku a oznámiť, že nemáte jasnú myseľ.

Bolesť je ošemetný malý lupič, obzvlášť pokiaľ ide o tetovanie. Nechal som si urobiť prakticky bezbolestný krk. Potom na mojej ruke slabý obrys a farba bola šialene bolestivá.

Hlboké dýchanie je skvelé. Ale aj staré dobré módne rozptýlenie. Vezmite so sebou priateľa na rozhovor alebo na rozhovor s umelcom. Don'ale neprines knihu. To'Je ťažké sa na tieto slová zamerať neustálymi vpichmi ihly.

To'Je tiež dôležité mať na pamäti, že tetovanie bude aspoň trochu bolieť, bez ohľadu na to. Ale rôzne časti vášho tela sa budú cítiť rôzne, rôzni umelci, iný atrament, rôzne časové obdobia mesiaca atď.

Ty'Musím ísť pripravený na bolesť. A keby aj'je príliš veľa, môžete vždy požiadať umelca, aby sa zastavil a prišiel dokončiť neskôr.

deblipp 10. mája 2011:

To'Je dôležité vedieť, že citlivosť na bolesť je premenlivá. Žena'Citlivosť na bolesť sa mení s jej mesačným cyklom. Bolesť sa dá zvládnuť meditáciou a hlbokým dýchaním, ale pitie pred tetovaním je ZLÝ nápad.

Mikal Smith (autor) z Vancouveru, B.C. 26. februára 2011:

Ďakujem Ella, som rada, že sa ti to páčilo. Skryté tetovanie sa zdá byť pre väčšinu ľudí najlepšou voľbou.

môžem'Neskrývam svoje, ale tiež môžem'nepracujem mimo môjho domu. Bolo to obrovské rozhodnutie, ktoré nebolo urobené ľahko.

Ellarose92 22. februára 2011:

To bolo veľmi dobre povedané, že mám dve tetovania, ale ja'Môžem ich kedykoľvek skryť!

QHuman z Ontaria v Kanade 7. februára 2011:

Ja'Stále premýšľam, ale ak nejaký dostanem, bude to asi len malý. To'stále je zábavné premýšľať. Ak jednu dostanem, je vyhraté'Nie je to hneď, ale je to niečo, o čom som premýšľal.

Mikal Smith (autor) z Vancouveru, B.C. 7. februára 2011:

Takže, Q, pre čo ste sa rozhodli? Rád počúvam o ľuďoch, ktorí urobili skok k svojmu prvému tetovaniu. To'je to úžasná forma kreatívneho vyjadrovania.

Dobre, vyhral som't.

aznzar 3. februára 2011:

Mám rád podivné tetovania'žolík never mi

QHuman z Ontaria v Kanade 2. februára 2011:

Ja'Dlho som premýšľal, či si mám dať tetovať, a toto je skvelý článok na rozhodnutie!

Mikal Smith (autor) z Vancouveru, B.C. 2. februára 2011:

Mám kamarátku, ktorá si zvolila tetovanie podobným spôsobom a vstúpila jej na hruď. Príbeh ma rozčúlil.

Kedysi som musel zakrývať tetovanie na krku, keď do mojej starej práce prišiel aj šéf. To'v roku 2011 je to veľmi hlúpe.

Nell Rose z Anglicka 1. februára 2011:

Ahoj, na pravej hornej ruke mám lapač snov a trvalo mi to, kým som mal 40 rokov! lol, v každom prípade si jednu zaobstarajte, ale najskôr si to premyslite. Videl som ľudí, ako idú na tetovanie a po piatich minútach sa rozhodnú, čo chcú! jedinýkrát som to musel v práci zakryť, keď sa objavili veľkí šéfovia, okrem toho to bolo v poriadku, ale skvelá rada, na zdravie

melanie_leigha.xo z Melbourne 23. januára 2011:

Veľmi dobre povedané 🙂

Mikal Smith (autor) z Vancouveru, B.C. 16. januára 2011:

Rozhodne sa musíte opýtať na svoju budúcu kariéru, ak sa rozhodnete pre akékoľvek viditeľné tetovanie, ale najmä pre tie, ktoré môžu vyvolať kontroverziu..

Ja viem'bol som požiadaný, aby som predtým kryl svoje, a môžem'nepredstavujte si, že by niekoho urazil páv alebo loď'je kormidlo.

Peg Cole zo severného Dallasu, Texas, 16. januára 2011:

Toto je dobrá rada. Ako bývalého človeka pre umiestnenie do zamestnania na obchodnej škole bolo ťažšie umiestniť uchádzačov o zamestnanie, ktorí mali viditeľné tetovanie, ktoré by sa dalo považovať za kontroverzné.

Mikal Smith (autor) z Vancouveru, B.C. 13. januára 2011:

Ďakujem veľmi pekne Kim, som rada, že sa ti páčilo 🙂

kims3003 13. januára 2011:

Veľmi dobre premyslené a písomné informácie, z ktorých môže mať prospech každý, kto uvažuje o tetovaní. Naozaj veľmi pekná práca.

About the author