Pravda o tetovacom atramente

Ja'Som vysokoškolský študent študujúci webový design a vášnivý spisovateľ, čitateľ a výtvarník.

pravda-o-tetovacom-atramente

Na začiatku 90. rokov si tetovanie začalo získavať na obľube. Do roku 2003 ich malo približne 36% Američanov mladších ako 29 rokov a teraz, v roku 2016, sa tento počet určite zvýšil. Tetovanie je súčasťou života – natoľko, že je všeobecne akceptované na pracovisku a oslavované v televízii. To'nie je nič pre to, aby si človek nechal robiť nové tetovanie každý mesiac – to'je to jednoduché ako 5-minútová návšteva tetovacieho obchodu. Nikto v skutočnosti neuvažuje o tom, čo presne je v atramente'injekčne sa podáva tak dlho, ako sa nerobí'nespôsobuje žiadne alergické reakcie. Žiadna reakcia to nemusí znamenať'je v bezpečí, nie? Nie vždy.

Prečo Isn't Tetovací atrament bezpečný?

Americké ministerstvo pre potraviny a liečivá nie't regulovať tetovacie atramenty, preto môžu tetovacie atramenty obsahovať množstvo nebezpečných chemikálií. Väčšina organických farbív, ktoré sa často používajú pre útočisko farieb'nebolo považované za bezpečné na lokálne použitie, ale oni'sa znova vmieša do tetovacieho atramentu a vloží sa pod kožu.

Niektoré chemikálie nachádzajúce sa vo farebných atramentoch na tetovanie sú spájané s rakovinou a pôvodne boli určené na použitie v tlačiarenských farbách a priemyselných farbách.

Chémia farieb

Farebné materiály

čierna

Oxid železitý, uhlík, výťažok z guľatiny

Hnedé ochres

Oxid železitý, íl

Červená

Cinnabar pigment, kadmium červený pigment, oxid železitý, naftol-AS pigment

Oranžová

Disazodiarylid, seleno-sufid kadmia

Flesh Ochres

Oxid železitý, íl

žltá

Kadmium žltý okrový pigment, chróm žltý pigment, disazodiarylid

zelená

Oxid chromitý, ferokyanidy, chroman olovnatý, monoazo pigment, ftalokyanín

Modrá

Azúrový modrý pigment, kobaltový modrý pigment, cu-ftalocyanín

fialový

Hliníkové soli, chinakridón, dioxazín/karbazol

biely

Uhličitan olovnatý, oxid titaničitý, síran bárnatý, oxid zinočnatý

Nosný roztok

Nosičový roztok je tekutý roztok, ktorý sa používa v tetovacích atramentoch na predĺženie životnosti umeleckého diela. Samotné nosné roztoky môžu veľmi dobre obsahovať škodlivé látky, ako je metanol, nemrznúca zmes, detergenty a formaldehyd.

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

About the author