Prečo by si starší ľudia mali dať tetovať?

Umelec, blogger, spisovateľ na voľnej nohe. Medzi skúsenosti patrí umenie, kutilstvo, záhradníctvo, pozorovanie búrok, starostlivosť o dieťa, farmárčenie, čítanie a dieťa wranglin.'.

Tetovanie na krku je možné ľahko zakryť.

Tetovanie na krku je možné ľahko zakryť.

wikimedia commons CC-BY-SA 2.5

Je v poriadku nechať sa tetovať, keď ste starší?

Toto nie'článok povzbudzujúci mladých ľudí, aby s tetovaním počkali, kým budú starší. Nie je'článok, ktorý hovorí, že by ho mal mať každý.

Toto je skôr článok, ktorý uvádza niekoľko dobrých dôvodov, prečo by si ich ľudia, ktorí chcú tetovať, mali dať urobiť, bez ohľadu na ich vek.

"Vždy som chcel tetovanie, ale nikdy som si ho nedal. Hádam'už je neskoro…"

Si to ty? Nemalo by'byť. Napriek tomu, že spoločnosť kladie na tetovanie stereotypy, v skutočnosti sú to telesné umenie. Ako také si môžu vychutnať všetci.

Najčastejší (nenáboženský a nekultúrny) dôvod, prečo ľudia NEDÁVAJÚ'K tetovaniu po určitom veku patrí:

 • Obavy z profesionálneho imidžu
 • Obavy z neskorších výčitiek
 • Reakcia rovesníka a rodiny
 • Zdravotné problémy

Tu preskúmame, či tieto obavy rýchlo zastarávajú alebo nie.

prečo-starší-ľudia-by si mali dať tetovať

wikimedia obrázok vo verejnej doméne

Myslite na polohu

Tetovanie má mnoho veľkostí a môže byť umiestnené kdekoľvek na tele. Ak máte obavy z toho, čo si bude myslieť váš šéf alebo kolegovia, vždy sa môžete rozhodnúť pre súkromnejšie tetovanie.

Tetovanie vyhralo't Poškodte svoj profesionálny imidž

"Ty'Ak máte tetovanie, nikdy nezískam dôstojnú prácu."

Tento mýtus je stále vžitý do väčšiny ľudí'myseľ v súvislosti s tetovaním. Potetovaní ľudia pracujú na čerpacích staniciach, v hamburgeroch alebo v cestných posádkach. To je pravda. Ale … pracujú aj v opatrovateľských domoch, doktor's kancelárie, nemocnice, banky, právnik's kancelárie, poisťovacie agentúry, 5-hviezdičkové reštaurácie, školy a množstvo ďalších profesií.

Osobne poznám päť zdravotných sestier, troch lekárov, troch bankárov, dvoch bankových úradníkov, dvoch majiteľov malých firiem, poisťovacieho agenta, sudcu, štyroch realitných agentov a množstvo úradníkov, sekretárok, učiteľov a profesorov, ktorí športujú viditeľné tetovania. Prečo? Pretože profesionálny svet je voči tetovaniu oveľa zhovievavejší.

Pre tých, ktorí už majú solídnu kariéru, je etika práce a zručnosti už dobre zavedené. Starší ľudia sa môžu pozerať na odchod do dôchodku, môžu už byť na dôchodku alebo môžu skúmať samostatne zárobkovú činnosť na čiastočný úväzok. V žiadnom z týchto prípadov tetovanie určite neublíži vašej finančnej budúcnosti.

Je pravdepodobné, že ak cvičíte správnu deportáciu v práci, je nepravdepodobné, že by tetovanie pútalo negatívnu pozornosť. Koniec koncov, váš talent, schopnosti a prístup by mali hovoriť hlasnejšie ako vaše telesné umenie, bez ohľadu na to, koľko tetovaní máte.!

Otestujte Vody

Skúste športovať a dočasné tetovanie asi deň, než sa rozhodnete pre skutočný. Dočasný dizajn je skvelý spôsob, ako zistiť, ako budú ľudia okolo vás reagovať. Navyše si môžete vyskúšať niekoľko prevedení a oblastí tela, ktoré vám neskôr môžu pomôcť pri trvalom umiestnení tetovania.

Umenie nepotrebuje ľútosť

"Ty'Budem ľutovať, že mám toto tetovanie, keď budeš starší."

Bez ohľadu na to, koľko máte rokov, keď sa nechávate tetovať, je veľmi pravdepodobné, že budete počuť vyššie uvedený komentár. Či už je tetovanie pominuteľné ako logo kapely, alebo symbolické ako vaše dieťa'dátum narodenia, niekto je povinný nesúhlasiť.

Ako starší dospelý pravdepodobne máte jasnú predstavu o tom, čo sa vám páči a prečo. Dnes si viac ľudí všetkých vekových skupín vyberá skôr symbolické než trendové tetovanie.

Môžu to byť všeobecne uznávané symboly, ako napríklad znak mieru, alebo to môže byť niečo, čo je dôležité iba pre jednotlivca, ktorý tetovanie dostáva. Medzi príklady symbolických tetovaní patrí:

 • Motýle (sloboda)
 • Anjeli
 • Náboženské symboly
 • Kvety (či už pre význam kvetov alebo pre niekoho)
 • Citácie
 • Motto
 • Čísla
 • Astrologické symboly
 • Symboly zverokruhu
 • Mená detí/vnúčat
 • Informačné stužky

Ako starší (a dúfajme, že aj zrelý) dospelý budete pravdepodobne dlho a tvrdo premýšľať o tom, čo chcete uplatniť. Alebo sa môžete zo zvedavosti zatúlať do tetovacieho salónu, pozrieť si dizajn a vedieť, že je to správne tetovanie a vhodný čas pre vás. Ak naozaj chcete tetovanie s logom kapely, existuje veľa kapiel, ktoré sú také ikonické a legendárne, vaše tetovanie bude aj vo veľkom štýle aj o 100 rokov!

Niektoré návrhy tetovania, ktoré môžu trvať celý život

Potrebujete inšpiráciu? Tu je niekoľko ukážok tetovania, ktoré by bolo možné použiť na rôzne účely

Ste …? Tattoo Design Alebo

Spisovateľ

Hrot pera s kvapkou atramentu

Inšpiratívny citát

Umelec

Silueta palety farieb

Váš podpis umelca

Quilter

Ihla a niť so stehmi

Gombík, paplónový blok,

Matka

Kvetina pre každé dieťa

Prvé iniciály spojené v reťazci

Otec

Siluety tváre

Geometrický tvar pre každé dieťa

Fotograf

Pásmo filmového pásu

Citát od obľúbeného fotografa

Idealista

Myšlienková bublina

Silueta mysliteľa

Večný študent

Štylizovaný otáznik

Latinské motto

Trochu zo všetkého

Váš symbol zverokruhu

Obľúbený citát

Tetovanie a vek

Máte právo byť výstrední

"Čo si si myslel?"

Jeden z najlepších dôvodov, prečo si nechať tetovať, keď ste starší, je, že ste si zaslúžili právo byť výstrední. Čo keď teda budete mať iba 50, 60, 70 alebo 80 rokov na bloku, ktorý dostáva atrament? Staňte sa udávateľom trendov!

Čím ste starší, tým viac ste si zaslúžili právo byť sám sebou. Možno budete chcieť predať všetok svoj majetok a batoh po celom svete. Možno budete chcieť začať nosiť viktoriánsky odev a mať čajové večierky v záhrade. Alebo si len chcete dať tetovanie.

Ako ľudia starnú, (dúfajme) sa stávajú pohodlnejšími pre seba. Naučia sa oddeľovať to, čo sa im skutočne páči, od sociálnych očakávaní toho, čo by sa im páčiť malo. So skúsenosťami prichádza poznanie, že tieto sociálne normy sa neustále menia a jediný spôsob, ako byť skutočne šťastný, je potešiť seba.

prečo-starší-ľudia-by si mali dať tetovať

sharkye11

Vyhralo't Zabiť ťa

Tetovanie ako staršieho človeka nehrozí žiadne ďalšie riziko. Keď som hovorila so svojim manželom'doktorka pre tetovanie povedala, že zdravotné problémy súvisiace s tetovaním pre staršiu osobu sú pre každého rovnaké.

Chcete uznávaného tatéra, čisté vybavenie a sterilné prostredie. Existuje len veľmi málo dôvodov, prečo by človeku bolo odporučené, aby sa tetovaniu vyhýbal. Ak máte obavy, obráťte sa na svojho lekára.

Len si pamätajte, že ľudia, ktorí nie sú tetovaní (alebo čo sa týka toho), majú tendenciu používať taktiku negativity a strachu. Ak teda naozaj chcete tetovanie, urobte si druhý alebo možno tretí názor. Doktor's sú zdravotnícki pracovníci a nemali by do svojej praxe vnášať svoje vlastné osobné názory.

Tu je niekoľko úžasných ľudí, ktorých som stretol a ktorí boli tetovaní v neskoršom veku, a ich zdravotný stav:

 • Môj manžel: Diabetik, ktorý prekonal srdcový infarkt. Diskutoval o rizikách so svojou lekárkou a ona mu dala súhlas. Počas hojenia sa o tetovania mimoriadne staral. Jeho tetovanie? Meno našej dcéry, dieťaťa, ktoré nám povedali, že by sme nikdy nemohli počať kvôli jeho cukrovke.
 • Švagor: Diabetik so zlyhaním pečene. Pred transplantáciou si dal vytetovať, pretože vedel, že potom už nebude môcť. (tí, ktorí užívajú akékoľvek imunosupresíva, by sa mali pred tetovaním porozprávať so svojim lekárom!) Jeho tetovanie? symbol Ikarus s menom jeho syna, ktorý zahynul pri autonehode.
 • "Jane": 78-ročná žena so srdcovou chorobou, ktorá sa dala tetovať, pretože "Ona nie'už sa nemusím nikomu zodpovedať." Dlhé roky bola týranou manželkou. Jej tetovanie? Motýľový a kvetinový veniec.
 • "Ronnie": 68-ročný muž, ktorému diagnostikovali Alzheimerovu chorobu v počiatočnom štádiu's. Jeho tetovanie? Čítanie riadkov " Moje meno je Ronnie, moja manželka'volá sa Paula" aby mu to neskôr pripomenul, keď mu zlyhala pamäť.
 • "Ellen": 62-ročná žena, ktorá prežila rakovinu prsníka a ktorá si spolu s dcérou a vnučkou dala vytetovať na zápästie. Ich zodpovedajúce tetovanie? Ružové srdiečka so siluetou stužky na vedomie.

To sú len niektorí zo starších ľudí, ktorých som stretol a ktorí si neskôr v živote dali tetovať. Je ich viac. Oveľa viac. Nechávajú si symbolické tetovanie. Nechávajú si tetovať, čo pre nich niečo znamená. Tetujú sa len preto, že sa im páčil dizajn.

Nech už bola ich motivácia akákoľvek, nikto z nich nemal z aktuálneho tetovania žiadne zdravotné dôsledky. To, čo však mali, bolo obrovské emocionálne uspokojenie z ich rozhodnutí.

Hororový mýtus

Napriek upozorneniu "s vekom sa to natiahne" tetovanie zvyčajne vyzerá rovnako aj u starších ľudí. Ak vám to robí starosti, vyskúšajte tieto miesta na svojom tele:

 • Členok
 • Rameno
 • Nadlaktie
 • späť
 • Zápästie

V dnešnej dobe sú dokonca veľmi starí ľudia vitálni a mladiství ako ich mladší príbuzní. Genetika a starostlivosť o seba hrá obrovskú úlohu v tom, ako vaša pokožka starne.

Máte čo oslavovať

Mnoho ľudí sa bojí starnutia. Ale čo skutočne definuje "starší"? Každý deň sme starší ľudia ako včera. Každý deň sa učíme niečo nové. Každý rok vidíme viac míľnikov, splnených cieľov, prežených skúšok a vytváraných spomienok.

Tetovanie môže byť skvelý spôsob, ako osláviť všetky tieto útržky života, vďaka ktorým sa stanete tým, kým ste. To nie'to znamená, že si musíš svoj životný príbeh vytetovať na chrbát (pokiaľ nechceš!)

Môžete si vybrať tie najdôležitejšie časti a spracovať ich do dizajnu, ktorý bude odrážať vašu osobnosť a úspechy.

Inšpiratívne slovo je dobrou voľbou pre tetovanie.

Inšpiratívne slovo je dobrou voľbou pre tetovanie.

lorettaflame prostredníctvom morguefile.com

Pretože chcete!

To je najlepší dôvod na tetovanie. Nezáleží na tom, čo si myslia ostatní. Ak sa chceš dať tetovať, ale nie si't "mladý'', kto ti v tom má zabrániť? Len ty.

Koniec koncov, ak:

 • Tetovanie je legálne
 • Tetovanie môže byť osobné
 • Zvíťazilo tetovanie'nezničiť si kariéru
 • Zvíťazilo tetovanie'nezabijem ťa
 • Zvíťazilo tetovanie'nenechajte svojich priateľov, aby vás vyhodili
 • Zvíťazilo tetovanie'nezmeníš, kto si vo vnútri

Tak prečo by nemal't choď do toho?

Motýle sú nadčasové a nestarnúce

Motýle sú nadčasové a nestarnúce

Earl53 cez morguefile.com

Tetovať alebo netetovať?

Pri skúmaní tohto článku, online aj osobne, som si nechal malý zápisník a čmáral ľudí'názor na tetovanie. Neskôr som poznamenal, že všetky reakcie na myšlienku tetovania spadajú do troch odlišných kategórií:

 • Chcem/mám tetovanie.
 • Neznášam tetovanie a don'Nemyslím si, že by mali byť legálne.
 • Ja nie'nemám ich rád, ale ja nie'je mi jedno, či ich majú ostatní.

Pre zábavu uvádzam niekoľko ďalších informácií, ktoré som počas tejto malej cesty objavil. Keď som hovoril s ľuďmi, ktorí mali tetovanie, boli ďalej rozdelení do podskupín:

 • Dal som si tetovať a teraz ich ľutujem
 • Dal som si tetovať a ja'Nikdy som s nimi nemal problémy a chcem viac.
 • Dal som si tetovať (alebo viac) a teraz som spokojný.

Keď som sa opýtal skupiny ľútosti, čo je to o tetovaniach, ktoré ľutovali, tu boli najčastejšie reakcie:

 1. Mám pocit, že som si poškvrnil telo.
 2. Teraz si myslím, že sú hriechom.
 3. Môj partner nie'neschvaľujem, alebo nie'nemám partnera, pretože mám toto tetovanie.

Zaujímavé! Ďalej som hovoril so skupinami 2 a 3. Všetci boli zamestnaní, vrátane ministra (s veľmi očividným tetovaním kríža na zápästí). Z 24 boli všetci ženatí alebo v celoživotnom partnerstve, s výnimkou jedného vdovca.

Nikto z nich nikdy nepovedal, že im tetovanie nejakým spôsobom prekáža v živote, láske či šťastí. Ak to platí pre tetovanie, ktoré nosíte mnoho rokov, určite to môže platiť pre tetovanie, ktoré sa rozhodnete získať neskôr v živote..

Pre záznam, hlavné dôvody, ktoré ľudia tvrdili, že tetovanie by malo byť nezákonné, boli z náboženských dôvodov alebo preto, že sa cítili byť tetovaním nevkusnými. Nasleduje samozrejme, ako by vám zničili život.

V zásade to znamená, že neexistuje žiadna správna alebo nesprávna odpoveď na otázku, či by ste sa mali dať tetovať alebo nie. Iba názor. Ale nechám vám zoznam úžasných celebrít vo veku 30 a viac rokov, ktoré majú tetovanie. A môj osobný názor je, že cítim, že ľudské telo je krásne v každom veku, v akejkoľvek veľkosti, s ozdobou alebo bez nej.

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

© 2013 Jayme Kinsey

Komentáre

Annie 26. decembra 2019:

Nedávno som nechal urobiť cat tat na pamiatku svojej staršej mačky, ktorá zomrela a veľmi mi chýbala (čakal som viac ako rok). V 58 rokoch som cítil, že som si zaslúžil právo rozhodnúť sa. Milujem to a nemám žiadne negatívne komentáre, naopak. Môžem sa rozhodnúť, či to ukážem alebo nie, a myslím si to'je dobré, ak si trochu vyspelejší.

Tammie, Survivor NHfL 14. mája 2019:

Už asi rok sedím na plote na tetovaní .. Thxsml za článok !!! Verte, že zajtra zavolám a naplánujem si tetovanie .. !!! Vždy som si myslel, že sa položím na chrbát, ale teraz si to môžem dať na ruku. Blíži sa dvojročné výročie odpustenia od CA a čoskoro pôjdem do dôchodku. Idem na to … Ďakujem ☺️ Ešte raz !!!!!

Kimadams1970 27. augusta 2018:

Mám 48 rokov. Vyrastal som v násilnom dome so sociopatickým bratom. Keď som mal 44 rokov, môj život sa zastavil, keď môj brat zavraždil našu matku a na jeho 48. narodeniny spáchal samovraždu. Bol som dva roky neporiadok (niekedy som ešte stále).

Pred dvoma rokmi som sa vrátil do školy, začal som dobrovoľníčiť s odchovancami a pracovať s tínedžermi. Začal som sa obnovovať. Z mojich 4 detí sa stali dospelí a ja som sa potreboval ocitnúť mimo bytia "Mama".

Minulé leto som počul o tetovaní bodkočiarkou a význame za ním. Bodkočiarka sa používa vtedy, ak sa autor mohol rozhodnúť ukončiť svoju vetu, ale rozhodol sa, že tak neurobí. Autorom ste vy a veta je váš život. Ako mnohí hovoria, "Môj príbeh sa nekončí."

V mojom živote som bol mnohokrát samovražedný, začal som vo veku 11 rokov. Po samovražde svojej matky a brata som si uvedomil, aké dôležité je získať pomoc a posilniť sa. Tiež som si uvedomil, že sa chcem nechať napustiť atramentom. Takže vo veku 47 rokov, so 4 dospelými deťmi a bývalým morským manželom-som sa stal prvým v rodine, ktorý si dal tetovať!

Moje prvé tetovanie mi urobili na pravom členku. Je to srdce s bodkočiarkou. Druhý mi robili na ľavom členku, znak nekonečna s krížom. Pridal som k tomu jeden a mám kvety drieňa (ktoré predstavujú silu a odolnosť) a môj štvrtý (práve minulý týždeň) je malý krížik so stredníkom na ľavom zápästí. Už plánujem svoje piate na pravé zápästie (myslím, že som v tomto bode závislý). Keď moje deti začnú mať deti, plánujem tetovanie svojich vnúčat'stopy, mená a dátumy narodenia niekde na mojom tele.

Takže áno, starší ľudia by to mali určite zvážiť. Príliš som sa obával toho, čo si ľudia myslia. Daj si to tetovanie! Dajte si piercing, kým ste'si na to! Pri čakaní na svojho tetovača som sa spontánne rozhodol nechať si prepichnúť nos a milujem to!

Vďaka za prečítanie!

Kalispe 21. augusta 2018:

Som rád, že som to našiel. Túžil som po tetovaní od svojich 18 rokov. Za tie roky som si buď sadol, alebo nebol práve ten správny čas. Moja 23 -ročná dcéra mala nedávno malú a teraz plánujeme ísť spolu. Postavil som sa jej, keď som to povedal jej otcovi a starej mame. Obaja ich nemajú radi.

Skvelé rady a tipy! V 53 som si už začínal myslieť, že som príliš starý … ale teraz, sakra, nie som 🙂

Práve sme našli skutočne skvelý obchod s tatami … cenný, ale stojí za to.

Susie 24. marca 2018:

Mám 3 tetovania a vraciam sa na svoje štvrté. Milujem ich a som na nich hrdý.

Kathy 09. októbra 2016:

Mám 8 tetovaní. Nikdy to nebudem ľutovať Môj manžel nemá rád tetovanie a dokonca mi povedal, aby som sa už viac nedostal. Ale neskôr povedané "ak ti to pomôže vyrovnať sa s týmto bláznivým svetom, myslím, že je to v poriadku." Mám 53 rokov a pravdepodobne dostanem ďalšie 2. Moje sú všetky dosť malé, ale majú pre mňa veľký význam, okrem mojej mikičky. Je jednoducho rozkošný. Hovorím, choď do toho, ak chceš.

Judy 25. augusta 2015:

Dostal som tatko na moju oslavu 75 rokov. Teší.

Peg Cole zo severného Dallasu, Texas, 14. júna 2014:

Tetovanie je v dnešnej dobe oveľa prijateľnejšie, ako keď som bol dieťa. Vtedy ich väčšinou videli na starých námorníkoch a boli menej atraktívne ako dnes's farebné variácie. Jednou z dôležitých úvah, ktorú je potrebné urobiť, je, že odstránenie tetovania je dosť bolestivé a vyžaduje si značnú prácu s laserom, aby ste ich odstránili. Rád pozerám tú šou, "Tetovanie nočných môr" kde sa pokúšajú opraviť falošné tetovania.

Keď som učil na obchodnej škole, jedna zo študentiek mala na ruke vytetované listy canibusu, celkom viditeľné a možno aj na ujmu procesu prijímania zamestnancov, pretože chcela pracovať v administratívnej oblasti. Raz sa to možno tiež zmení.

Linda Crist zo Strednej Virgínie 18. decembra 2013:

Ha! Dokázali ste to. Toto centrum bolo všetko, čo som potreboval, aby som prinútil túto starú 58 -ročnú ženu, aby to urobila. Ja'od 18 rokov prokrastinujem zo všetkých dôvodov, ktoré ste uviedli. Myslím si, že to bolo úžasné centrum, a tak som zaň hlasoval. Je komplexný, ľahko čitateľný a plný informácií, ktoré dúfajme umožnia viacerým z nás, starých ľudí, robiť si, čo chceme. Dobrá práca!

Peter Geekie zo Sittingbourne 7. septembra 2013:

Milá Sharkye,

Ďakujem za dobre napísaný a vyvážený článok.

Slúžil som v kráľovskom námorníctve a spoločne s mnohými som mal na nadlaktí vkusne urobeného draka. Môj neskorší pracovný život bol farmaceutickým a priemyselným chemikom a zistil som, že mi to pripomína, že áno'nie som úplne nudný starý f ** t. Pred niekoľkými rokmi som bol veľmi vážne chorý a pri všetkej nedôvere som zistil, že mi to pomáha udržať si nejakú identitu. Veľa šťastia a bezpečnú jazdu vášmu manželovi – kúpil som si Harley na dôchodku – nie je to najlepšie, ale na cestách má najväčšiu prítomnosť a dôveryhodnosť.

Hlasovalo, užitočné a zaujímavé

s pozdravom Peter

Jools Hogg zo severovýchodného Spojeného kráľovstva 15. augusta 2013:

Zaujímavé centrum – moja dcéra si nedávno dala tetovať na prázdniny, je to citát, ktorý si vymyslela o svojej láske k hudbe & život; Sám by som si tetovanie nedal, ale každý po svojom – viac mi išlo o to, keď som to povedal jej starým rodičom, čo ti hovorí, že tetovanie je generačná záležitosť.'Teraz o nič nejde – moja matka by nikdy neuvažovala o tom, že by si nejaký zaobstarala, ale moja dcéra ich má a veľa jej priateľov ich tiež má.

Suhail Zubaid alias Clark Kent z Mississaugy, ON, 27. júna 2013:

Už niekoľko mesiacov uvažujem o tetovaní a je to na vyjadrenie mojej lásky k prírode a ochrane prírody. Takže v podstate to bude nevinné tetovanie z každého uhla lol. V ideálnom prípade by som chcel mať tváre niekoľkých ohrozených zvierat. cez vonkajšiu stranu nôh tak, aby boli odhalené, keď vidím šortky počas mojich príležitostných osobných prechádzok. Nie som si však istý, či je to ekonomicky možné.

Toto bolo skutočne veľmi originálne, poučné a zaujímavé čítanie.

Deb Hirt zo Stillwater, OK, 8. júna 2013:

Veci sa za tie roky zmenili a teraz si myslím, že väčšina ľudí je veľmi zhovievavých a bezstarostných. Ľudia by mali dostať to, čo by chceli mať. Koniec koncov, toto je slobodná krajina a k ničomu by nemali byť pripojené žiadne stigmy. Tiež viem o niekoľkých vynikajúcich občanoch, ktorí majú vynikajúcu prácu a športové tetovanie.

Jayme Kinsey (autor) z Oklahomy 6. júna 2013:

@soconfident-máš úplnú pravdu. Ja'Rozhodne sa nepokúšam hovoriť s niekým, kto nie'nemám rád tetovanie, aby si si ho nechal urobiť. Povzbudzovať ľudí, ktorí chcú, aby robili to, čo chcú, bez ohľadu na stereotypy. Ďakujem za komentár! 🙂

Stephanie z Kanady 6. júna 2013:

Tetovanie je teraz také bežné! Kedysi sa to zvažovalo "nervózny", ale teraz sa nikto dvakrát nepozerá na niekoho – akéhokoľvek veku alebo akéhokoľvek pohlavia – s tetovaním. Niekedy o tom premýšľam, ale nie'nemyslím si'niekedy nejaký dostanem. Prečo? Pretože neznášam akúkoľvek bolesť. Haha!

Derrick Bennett 06.06.2013:

To nie'nezáleží na tom, koľko máš rokov, ale ľudia majú svoj názor na to, prečo vyhrali'nedaj sa tetovať

About the author