Rada pre zlú starostlivosť: Pravda o produktoch pre tetovanie a piercing

Ja'm tetovaný, prepichnutý & upravený. Moje telo je mojou súčasťou, a tak mám veľa skúseností s liečebným procesom!

Prvé tetovanie som si dal urobiť, keď som mal 20 rokov, a to bolo, ehm, celkom dávno – v skutočnosti 15 rokov. To tetovanie stále vyzerá dobre, trochu vyblednuté, ale stále v dobrom stave. Nechal som to urobiť vo veľmi tradičnom (a trochu zastrašujúcom) salóne v mojom rodnom meste pri mori. Vo svete telesného umenia som bol nový, takže som to neurobil'neviem čo čakať. Ja'Nie som si istý, či boli ich postupy následnej starostlivosti v tom čase normálne, ale každý umelec's ktorými som hovoril, pretože si myslí, že ich odporúčania boli strašný nápad!

Keď tetovanie dokončili, pokryli ho veľkým kusom hrubej gázy držanej páskou z oxidu zinočnatého a odporučili mi, aby som naň niekoľkokrát denne používal Savlon (britská značka antiseptických krémov). Savlon je teraz upokojujúci a má krásnu, hladkú textúru, ale ja'bol som informovaný, že zatiaľ čo'je dobrý na hojenie konvenčných zranení, nie je vhodný na tetovanie. Avšak nestalo sa tak'Nezdá sa, že by vám niečo uškodilo, a Savlon je pre vás užitočný'máte smolu, že sa vám pri piercingu alebo tetovaní dostane (mierna) infekcia.

Čistota, hygiena a obmedzenie škôd sú kľúčové pri práci s režimami infikovaného tela. A na to potrebujete dobré rady o výrobkoch.

Trochu môjho atramentu.

Trochu môjho atramentu.

Pravda o kontroverzných výrobkoch následnej starostlivosti

Pokračujte v čítaní a pozrite sa na moje osobné odporúčania nižšie.

Je produkt skutočne vhodný pre následnú starostlivosť?

Savlon (britská značka antiseptických krémov)

Nie'je dobrý na hojenie konvenčných zranení, nie je ideálny na tetovanie.

Prípravok H krém na hemoroidy

Nie. Kedysi to bolo dobré na liečenie tetovania, ale zmenili ingrediencie.

Bepanthen krém na plienky (plienky)

Možno nie. Páčilo sa mi to, ale tento výrobok sa už neodporúča (vyskytli sa komplikácie pri hojení).

Biela ropa (vazelína)

Má svoje výhody a nevýhody (pozri nižšie).

Clingfilm (aka saran wrap)

Kontroverzný produkt, ale potrebný na spanie počas prvých pár nocí s veľkým tetovaním žalúdka.

SPF opaľovací krém

Áno! Facku na SPF 50+, vaša koža a atrament vám za to poďakujú.

Akýkoľvek vonný výrobok

Nie-nie Používajte neparfumované, kým vám'hotové uzdravenie.

Morská soľ

Nie. Obyčajná kuchynská soľ bude stačiť.

Môže prípravok H hemoroidový krém Uzdraviť tetovanie?

Všetci hovorili, že najlepším prípravkom na ochranu liečebného tetovania je krém na hemoroidy Preparation H. Bol to žart, ktorý hovoril, že ak má niekto hromady, môže ísť k lekárovi a predstierať, že má nové tetovanie. Úprimne, ja'Bol by som skúpy, keby som si to kúpil za svoje tetovanie, a nechal by pokladníka, aby som si myslel, že ja'mám hromady, ale možno ja'som jemný kvet. Samozrejme, ak ste mali tetovanie a hemoroidy, ste'budem vyjednávať!

Spýtal som sa na to tatéra a oni mi povedali, že je to skutočne pravda, ale že výrobcovia zmenili prísady, takže už nie je vhodný ako krém na tetovanie..

Plienkový krém – skvelý, ak vy'mám tetovanie na zadku, predpokladám

Ďalšou iteráciou bol krém na plienky Bepanthen, ktorý odporučilo niekoľko umelcov, ktorých som poznal. Má hladkú a mierne lepivú konzistenciu, ktorá nebola't skvelé, ale zrejme to robilo obchod pre hojenie tetovania. V skutočnosti tetovanie, ktoré som získal, keď boli moje deti malé deti (vidíte, čo som už povedal vyššie o výrobkoch na viac použití?), Je dodnes krásne a svetlé. Možno na tom niečo bolo.

Bohužiaľ, tento výrobok sa už neodporúča potom, čo niektorí ľudia zistili, že spôsobuje zlé hojenie v červenom, škvrnitom vzore. Možno zmenili aj formuláciu, alebo možno to bola smola. Aj tak ja'neriskujem.

H2Ocean: Legitímny produkt starostlivosti o tetovanie

Asi po 10 rokoch, keď som sa nechal napustiť atramentom, som navštívil tatéra, ktorý mi odporučil niekoľko produktov: Páčil sa mi zvuk H2Ocean najlepší. Skúsil som to teda a veľmi sa mi to páčilo. Keď o niekoľko týždňov dokončím svoj obrovský kus žalúdka, urobím to'Budem kupovať viac z toho a ja to viem'Toto tetovanie vydrží. Dodáva sa v malej 2-uncovej fľaši a je to biela pena, ktorú si vystriekate na prst a potom nanesiete na tetovanie. Milujem to z nasledujúcich dôvodov:

 • Ty nie'veľmi to nepotrebujem. Malý fliačik pokrýva veľkú plochu. A raz to's on, môžete mať pocit, že stačí tenká vrstva.
 • Naozaj dostanete svoje peniaze'stojí za to. Jeden z tých 2 oz. fľaše ma dostali cez štyri alebo päť slušných tetovaní.
 • Pretože je pod tlakom a vystupuje ako pena, chladí pokožku, čo má ďalší upokojujúci účinok..
 • To'nie je lepkavý ani mastný a ľahko sa vsakuje do pokožky (je to lepšie pre jej zvlhčujúce vlastnosti ako pre ochranu, ale liečebné tetovanie by ste mali vždy uchovávať mimo slnka, vlhkosti a nečistôt a pokiaľ je to možné, zakryté).

To's predáva ako prírodný produkt následnej starostlivosti o tetovanie. Ja'Úprimne povedané, nezaujíma ma, či je moja starostlivosť o pleť syntetická alebo vyrobená zo sĺz májov zhromaždených v podložke z ľalie, ale zdá sa, že robí to, čo je v ich silách.'to má byť a to je niečo, na čom mi rozhodne záleží. Podľa všetkého obsahuje "nevyhnutné vitamíny a minerály," a je v ňom aj nejaká morská riasa a morská soľ, čo je hádam v poriadku. Ja'Nie som si istý cnosťami používania morskej soli (viac o tom nižšie), ale rozhodne nie je'zlá vec (to'Nie je to výnimočne dobrá vec'všetko).

viac z môjho tetovania

viac z môjho tetovania

Vitamíny A.&D masť: ďalšia kontroverzná voľba

Keď som mal svoje najnovšie tetovanie, umelec mi dodal malý sáčok s výrobkom s názvom "Vitamíny A.&D masť." Nie som si istá, čo mi dodáva pokožke vitamíny A&D to urobí; možno som vyhral'aby sa mi nedostala rachita do epidermy alebo tak niečo. Časť z toho som použil na začiatku liečebného procesu, ale potom som sa vrátil k svojmu dôveryhodnému H2Ocean. Prečo to bolo? Pozrel som sa na prísady na zadnej strane a bolo tam napísané toto:

Aktívna zložka (v každom grame): biela ropa 93,5%

To vo veľkej miere používajú tetovacie salóny – to'je taký všestranný produkt. Umelec pravdepodobne pokryje vaše tetovanie tenkou vrstvou bieleho ropy, než ho zabalí do fólie a pošle vás domov..

To'je skvelý na ochranu jemnej a poškodenej pokožky (ako čerstvé tetovanie), ale má svoje tienisté stránky.

 • To nie't dobre vsiaknite do pokožky (alebo vôbec) a ono'je veľmi mastný a lepkavý. Je to predsa bariérový krém.
 • Ak máte tetovanie v citlivej oblasti, môže to byť dobré pre prvé dni.
 • Môže tiež pomôcť pri starostlivosti o veľké tetovanie, keď spíte (keď som začínal s veľkým kusom žalúdka uvedeným vyššie, umelec odporučil, aby som ho prvých pár dní zabalil na noc do fólie – bola to zásadná rada, ktorá bola zachovaná. je to pekné a bezpečné. V spánku sa pohybujete viac, ako by ste si mysleli!).

Moje skúsenosti s krémom Nivea

Nedávno som si nechal urobiť tetovanie v zahraničí na služobnej ceste (don'Nepýtajte sa ma, prečo tieto veci robím) a cestou späť do hotela som si uvedomil, že nemám so sebou žiadne produkty následnej starostlivosti. Katastrofa! Chcel som ho udržať zvlhčený a čistý, a tak som využil svoje šance na tubu toho najjemnejšieho, čo som mohol v letiskovej lekárni nájsť. To sa stalo Nivea osviežujúci jemný hydratačný krém s jojobovým olejom & vitamín E (čo je to s multivitamínmi v starostlivosti o pleť ?!), ktorý sa dostal do praktickej 75 ml skúmavky (myslím, že túto veľkosť si teraz môžete vziať na palubu lietadla, ale ja'nie som si istý. Ja'leteli sme niekoľkokrát tam, kde oni'trvali sme na tom, aby ste v príručnej batožine nemali žiadne tekutiny vo fľašiach väčších ako 50 ml).

Nivea je známa svojimi nezmyselnými výrobkami (bez ohľadu na jojobu) a vytváraním receptúr pre citlivú pokožku, a tak som si myslel, že to nejde'moc sa nemýliť. Otočí sabola to správna voľba. Krém je jemný a upokojujúci a kĺže perfektne.

Keď je tetovanie v raných fázach svrabu, krém'Konzistencia vám umožňuje jemne ju zvlhčiť bez toho, aby ste z nej zrazili chrasty. To nie'Vnorí sa tak rýchlo ako môj milovaný H2Ocean, ale nakoniec to urobí a nádherne to aj vonia (je to to, čo jojoba's pre? Kto vie.).

Ja by som odporučiť vám'Na začiatku buďte opatrní – je to vonný výrobok a mohli by ste na to mať reakciu, čo nie je pre vaše tetovanie skvelé. Nivea však vyrába aj neparfumovaný krém E45, ktorý je vhodný pre väčšinu ľudí (napr'odporúča sa pre každého od malých detí po starších ľudí a je obzvlášť dobrý na bolestivú a suchú pokožku).

citát vytetovaný na mojej ľavej ruke

citát vytetovaný na mojej ľavej ruke

Niečo vymyslené

Body Shop's bambuckým telovým maslom. Tento sa najlepšie používa, keď je vaše tetovanie úplne zahojené, a ako všeobecný zvlhčovač, aby bola vaša pokožka jemná a žiarivá, aby ste predviedli svoje tetovanie v plnej kráse.

Ja nie'Nemyslím si, že by bolo dobré ho použiť počas liečebných fáz, pretože áno'je parfumovaný a nerobí žiadne nároky na jeho vhodnosť pre citlivú pokožku. (The Body Shop obchoduje na svojom "prirodzené" obrázok, ale to nie'to znamená, že príroda vždy vie najlepšie. Nechcel by si'trieť žihľavu o poškodenú pokožku, však? A predsa oni'ste jedna z prírody's obľúbenými!)

Je to jeden z mojich všeobecných zvlhčovačov, najmä verzia s obyčajným bambuckým maslom-skvele vonia a pripomína mi cesto na sušienky, čo je škoda'nie je jedlý. To'je krásna a mazľavá a je potešením zapracovať sa do pokožky (ale bezchybnej, uzdravenej pokožky).

farebná včielka na mojej ruke

farebná včielka na mojej ruke

Používajte slnečné mlieko s vysokým SPF

Úpal je pre vás každopádne zlý – bolí, odlupuje pokožku a zvyšuje riziko rakoviny kože. Nie je prekvapením, že je to zlá správa aj pre tetovanie. Poškodenie pokožky a vystavenie intenzívnemu ultrafialovému svetlu spôsobí roztiahnutie a vyblednutie atramentu. Len po troche, aby to tak bolo'Nie je to viditeľné pri každej príležitosti, ale v priebehu rokov bude očividne poškodené.

Tetovanie starnutím stráca lesk a ostrosť, ale pobyt na slnku tento proces len urýchľuje. Facku na SPF 50+, vaša koža a atrament vám za to poďakujú. A prosím, prosím, prosím nie'nepoužívajte solárium. Ak chcete stmaviť pokožku, dajte si namiesto toho veľké tetovanie!

Starostlivosť o piercing

Piercing tiež potrebuje trochu lásky, obzvlášť v štádiu hojenia. Obdobie hojenia sa líši v závislosti od toho, kde sa nachádza na tele a ako sa jednotlivec'telo sa uzdravuje Niektorí ľudia sú prírodní vankúši, ale iní majú problémy s ranami, ktoré vyhrali'hojenie a kovoobrábanie, ktoré migruje. Dobrý a skúsený piercer by vám mal poradiť, čo bude najlepšie fungovať, a pomôcť vám s výberom umiestnenia, ktoré sa najefektívnejšie usadí a zahojí. Niekedy sa veci pokazia a ja o tom hovorím nižšie.

To najlepšie, čo môžete pre akýkoľvek piercing urobiť, je jednoducho ho kúpať v slabom roztoku soli dvakrát denne, kým sa úplne nezahojí (môže to trvať dlho; ďalšie podrobnosti nájdete v nižšie uvedenej tabuľke). A to'je to Don'Na to nenanášajte žiadne krémy, uistite sa, že oblečenie nie'nezasahuj do toho'nevyber si to Nechajte to na pokoji a nechajte svoje telo robiť svoju prácu.

Nie je potrebné používať morskú soľ

A práve tu leží môj ďalší chrobáč. V súčasnosti existuje móda na používanie morskej soli, keď obyčajná kuchynská soľ bude fungovať dobre. Na piercing, na varenie, do vane, čokoľvek. Ale hádajte čo? Morská soľ sa predáva ako prírodná a zdravá, ale je to tak'je menej čistý ako lacná kuchynská soľ, ktorú si môžete kúpiť za 40 p za kilogram. Ak máte v nemocnici kvapku soli alebo očné kúpele, opatrovateľky by mali získavať najjemnejšiu soľ z mŕtveho mora, ktorú zhromaždili mníšky pomocou hrncov vyrobených z najjemnejšieho kremeňa.?

 1. To'je bežný chlorid sodný, a to'je všetko, čo potrebujete. Musí to byť len slabé riešenie, preto rozmiešajte 1/4 čajovej lyžičky soli vo veľkom šálke teplej vody a oblasť kúpajte pomocou vaty. Zaistite, aby bol pekný a namočený a aby voda siahala po okrajoch rany, aby sa dostala tam, kde sa potrebuje zahojiť..
 2. Mali by ste jemne odhrnúť všetok hnis a chrasty (znie to krásne, nie'nie? To's profesijné nebezpečenstvo prebodnutých, I'obávam sa) a oblasť by ste mali nechať čistú, keď vy'hotovo.
 3. Ak si to'bolí ťa,'Budete musieť byť obzvlášť šetrní, ale aspoň sa uistite, že oblasť navlhčíte, aj keď bude'je bolestivé prejsť cez to vatovým tampónom (nemalo by'nemusí to byť také bolestivé po prvom dni, bez ohľadu na to, čo / kde je).
 4. Nechajte bezprostredné okolie prirodzene vyschnúť, ale očividne odstráňte rozliatie!

Časy hojenia bežných piercingov

Údaje reprodukované z https://www.infinitebody.com/body_piercing_aftercare/healing-times/

Čas na piercing

Ušné laloky

6-8 týždňov

Ušná chrupavka

6 mesiacov-1 rok

Obočie

6-8 týždňov

Nostril

6 mesiacov-1 rok

Septum

6-8 týždňov

Most

8-10 týždňov

Jazyk

4 týždne

Lip/Labret

6-8 týždňov

Znamienko krásy

6-8 týždňov

Líca

6 mesiacov-1 rok

Mužské bradavky

4-6 mesiacov

Ženské bradavky

6 mesiacov-1 rok

Pupky

6 mesiacov-1 rok

Povrchové piercingy

6 mesiacov-1 rok

Povrchové kotvy

2-6 mesiacov

Princ Albert

6-8 týždňov

Reverzný PA

4-6 mesiacov

Frenum

6-8 týždňov

Miešok

6-8 týždňov

Guiche

8-10 týždňov

Dydoe

8-12 týždňov

Predkožka

8-10 týždňov

Ampallang/Apadravya

4-8 mesiacov

Vnútorná Labia

4-6 týždňov

Vonkajšia Labia

3-6 mesiacov

Klitorálna kapucňa

4-6 týždňov

Fourchette

6-8 týždňov

Trojuholník

8-12 týždňov

Christina

6-9 mesiacov

Klitoris

4-6 týždňov

Princezná Albertina

4-6 týždňov

Mám tiež niekoľko piercingov do uší!

Mám tiež niekoľko piercingov do uší!

Keď sa niečo pokazí

Skúsený a uznávaný tetovač alebo piercer urobí všetko pre to, aby ich pracovné postupy boli čisté, bezpečné a vysoko kvalitné. Mali by nechať vašu pokožku v stave pripravenom na dlhodobý výsledok. Mali by vám tiež odporučiť správnu následnú starostlivosť a mali by ste dodržiavať tento režim.

Ale aj keď sú všetky tieto veci správne, veci sa môžu stále pokaziť.

Infikované tetovanie

K infekcii môže dôjsť len tak, alebo sa vám môže stať nehoda, ktorá poškodí tetovanie alebo piercing. Po prvé, don'panika – je pravdepodobné, že problém je možné napraviť, ale vy'Budeš musieť mať trochu viac trpezlivosti. Budete sa musieť vyliečiť z infekcie aj z pôvodného diela a možno sa budete musieť vrátiť do štúdia na nápravné práce..

Infikované tetovanie je vo všeobecnosti horšie ako infikované piercingy a v takom prípade by ste mali navštíviť lekára, pretože môžete potrebovať antibiotiká. Všeobecne, ak je tetovanie infikované, budete o tom vedieť, pretože bude tekuté (s lymfou) a smradľavé. Mohlo by to tiež byť chrumkavé a krvavé. Tam'Nie je na škodu sa obrátiť na zodpovedného umelca skôr, ako sa obrátite na svojho praktického lekára – hoci nie sú lekármi, budú mať základné lekárske vzdelanie špeciálne pre svoju špecializáciu. A rovnako ako lekár, aj oni to všetko predtým videli.

Infikovaný piercing

Infikované piercingy sa často vyjasňujú s trochou dôkladnejšej následnej starostlivosti, ale ak sa tak nestanú'Porozprávajte sa s piercerom a/alebo svojim praktickým lekárom.

Okamžitou liečbou infikovaného piercingu je jeho čistenie a udržiavanie v čistote. Kúpte ho v slabom roztoku soli, trikrát denne namiesto obvyklých dvoch, nechajte uschnúť, vatovým tampónom naneste malé množstvo antiseptického krému a podľa možnosti prikryte gázovým obväzom.

Piercing bol migrovaný

Piercing niekedy migruje, s infekciou alebo bez nej. V tomto prípade je najlepšie vrátiť sa do štúdia, v ktorom ste to nechali urobiť, a zistiť, čo si myslia, že je najlepším riešením..

Môže ísť o prípad, kedy sa piercing môže usadiť tam, kde je, alebo vám môže odporučiť jeho odstránenie a opätovné prepichnutie oblasti, keď je úplne uzdravená. Tam'nemôžeš vedieť, ktoré, kým nevyžiadaš ich radu, pretože všetky telá a všetky piercingy sú odlišné.

Ešte viac kovu na tvári.

Ešte viac kovu na tvári.

Môj nový piercing do Medúzy

Ja'Chvíľu som sa pohrával s myšlienkou dostať si piercing do Medúzy (philtrum), ale mal som obavy, ako by mi sadol do úst a či by sa mohol zachytiť. "web" kúsok, kde sa guma prichytáva k hornému peru (časť, kde by ste mohli mať a "usmievavý" piercing). Ale rozhodol som sa, že to bude vyzerať skvele, a tak som diskutoval o svojich obavách so svojim piercerom.

Čo je to piercing do Medúzy?

Medúza je v skutočnosti umiestnená tak, že plochá základňa čapíka labrety je sklonená nadol, aby sledovala obrysy pery. To znamená, že vyhralo'Nechytajte kúsok kože, pokiaľ nemáte obzvlášť neobvyklé ústa!

Zadná časť čapu je dostatočne vysoká, aby predstavovala pomerne nízke riziko, že by ste sa oň mohli pri hryzení zachytiť zubami. Prichádza však do kontaktu s mojimi zubami a ďasnami, pravdepodobne preto, že použité piercingové šperky sú mimoriadne dlhé-boli prepichnuté tyčou 1,2 mm v dĺžke 12 mm. Piercer uviedol, že po uzdravení môže byť pravdepodobne zmenšený na 8 mm tyčinku, ale na začiatok používa 12 mm tyče, pretože prepichnuté pery môžu veľa napučať. Deň potom, čo som si ho dal prepichnúť, som mal v ústach niečo ako "včelím bodnutím" pozri sa na to.

Ako sa môj piercing zahojil

To'je to týždeň, čo bol prepichnutý, a zatiaľ čo opuch väčšinou ustúpil, viem, že veci sa môžu počas hojenia zmeniť. Tento piercing by mal byť pripravený na kratšiu tyčinku do troch týždňov (celkovo 4 týždne), takže s dlhšou tyčinkou budem musieť byť trpezlivý. Keď sa usmejem, lišta ma šteklí na spodnej strane nosa, čo je dosť čudné, ale znesiteľné.

Tento piercing je dosť náročný na starostlivosť. Je zrejmé, že čistenie zubov dvakrát denne udržuje ústa čisté (ish), ale samotnému piercingu je potrebné venovať zvýšenú pozornosť. Na vonkajšej strane pery produkuje primerané množstvo lymfy, a pretože veľmi pohybujem ústami (rozprávanie, jedenie, spievanie, krik, to všetko),'je to trochu nepríjemné, kde mi to na koži škrípe (mmmm, pekné!). Preto potrebuje pravidelné čistenie.

Ja'm pomocou vatového tampónu na utretie fyziologického roztoku (it'je pomerne malá oblasť, takže tampón je príliš veľký), zvonka aj zvnútra pery.

Prvých 48 hodín ma vnútorná strana pery dosť bolela, pretože opuch akoby vtesnal plochú základňu labrety do vnútorného povrchu pery. Počas týchto prvých dní som sa snažil udržať ju čo naj vlhkejšiu tým, že som dostal jazyk medzi peru a tyčinku, čo tiež zmiernilo tlak na ňu. Teraz som sám povedal, aby som sa nehral s liečivými piercingmi, takže by som to neurobil'Toto neodporúčam každému, kto uvažuje o orálnom piercingu, ale ja som nemohol'nepomôžem si a nepomáha to'Zdá sa, že to nemalo žiadne nepriaznivé účinky. Bolí to určite menej a pokiaľ viem, uzdravuje sa to dobre.

Myslel som si, že tento piercing môže bolieť viac ako dolnú peru, a mám pocit, že áno, ale môže to byť preto, že ja'Vybudoval som si to v hlave natoľko, že sa to stalo sebanaplňujúcim proroctvom. Ale viem, že v tejto oblasti je sústredených veľa nervov, takže som možno mal pravdu. Tak či onak, to'Nie je to také zlé a bolí to len niekoľko sekúnd. Buď statočný!

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

© 2017 Katy Preen

Povedz mi svoje príbehy!

Yam Erez 19. októbra 2018:

môžem't nájsť žiadne informácie o použití Fenisilu na svrbenie. Vie niekto odporučiť/odporučiť?

Jenni 13. septembra 2018:

Ahojte, len krátka otázka … Nedávno som dostal prácu (pred mesiacom) a umelec, ktorý prácu vykonal, mi odporučil Bennits Nipple Cream. Aplikujem krém, ale moje tetovanie sa nehojí ako predchádzajúce? Nie som si istý, čo mám robiť?

About the author