Starostlivosť o liečivé tetovanie

Raye má mnoho telesných režimov, školenia SFSI, bývalé kredity CFR-D a desaťročie pôsobiaci ako BellaOnline'redaktorka body artu pod pásom.

Pred tetovaním

Pomoc a rady pre potetovaných ľudí (alebo pre tých, ktorí sa chystajú byť)

Tu je niekoľko mojich najlepších rád zozbieraných z vlastných skúseností pod ihlou (I.'som tetovaný viac ako 25 rokov), z rozhovorov s inými tetovanými ľuďmi a z toho, že som 11 rokov bol redaktorom Body Art v BellaOnline. Existujú tipy pre všetky fázy tetovania (pred, počas a po), informačné odkazy, odporúčané produkty a ďalšie.

Odkazy uvedené nižšie sú rýchlymi odkazmi na rôzne časti tohto článku, takže si môžete buď prečítať celú vec, ak uvažujete o troche atramentu, alebo sa môžete vrhnúť na sekciu, ktorú potrebujete, ak'už mám trochu atramentu Tam'je tiež miestom na konci, kde sa môžete pýtať. Upozorňujeme, že ak je odpoveď v článku a zmeškali ste ju, ja'Len vám poviem, vráťte sa a prečítajte si príslušnú časť. To'nie som nič osobné a ja'Nefúkam ťa, len ma to zachraňuje písať stále tie isté veci znova a znova.

Predtým, ako sa necháte tetovať

Ak ty'Chystáte sa ísť na prvé tetovanie? Tu je pár vecí, ktoré by ste mali vedieť.

 • Keďže tetovanie je hojivou ranou na povrchu, v období hojenia sa musíte vyhýbať vírivkám, bazénom a namáčaniu vo vaniach s vodou. Kým sa povrch zahojí, pokožka je náchylná na infekcie a verejné bazény a voda sú ľahkým zdrojom baktérií.
 • Tiež namáčanie môže spôsobiť, že chrasta sa odlepí príliš skoro, čo môže tiež poškodiť vaše nové tetovanie. Tak don't ísť na tetovanie deň pred plážovou dovolenkou alebo plavbou! Uistite sa, že máte dobrú noc'večer pred tetovaním spite a dajte si dobré jedlo hodinu alebo dve vopred. Proces znášania tetovania je únavnejší, ako by si väčšina ľudí predstavovala, a často stresuje telo rovnako ako dynamická aktivita, aj keď nie ste.'byť veľmi aktívny.
 • Nepite alkohol a neužívajte aspirín, kým sa necháte tetovať. Oba tieto riedia krv a môžu spôsobiť, že počas procesu tetovania budete silne krvácať.
 • Nenechajte sa opiť ani byť vysoký, keď sa rozhodnete pre tetovanie. Zo zlých rozhodnutí sa na svet narodí viac zlých tetovaní ako čokoľvek iné.
 • Ak sa chystáte tetovať na dlhší čas, uistite sa, že máte bezpečný spôsob, ako sa dostať domov, alebo vás bude viesť niekto iný. Niektorí ľudia začnú byť po dlhom tetovaní dezorientovaní alebo majú trochu rozmazanú hlavu kvôli návalu endorfínu..

Ak máte alergiu na antibiotické masti, latex alebo ropné produkty, povedzte to svojmu tetovačovi skôr, ako na vás začne vykonávať akúkoľvek prácu. Tak budú môcť zaistiť bezpečnosť akéhokoľvek zariadenia alebo produktov, ktoré na vás môžu použiť.

Zatiaľ čo vy're Nechajte sa tetovať

Samotný proces tetovania je najzaujímavejšou časťou. To'je tiež najbolestivejšia. Ale tu je pár návrhov, ktoré vám pomôžu vydržať.

 • Snažte sa príliš nehýbať alebo sledujte, čo umelec robí. Akékoľvek náhle pohyby z vašej strany môžu mať za následok trvalú chybu! Uistite sa, že požiadate svojho tetovača, aby prestal, ak si zrazu uvedomíte, že musíte kašľať alebo kýchať.
 • Na pitie si vezmite vodu alebo džús. Pri väčších kúskoch niekedy ľudia prídu na to, že si radi oddýchnu a dajú si malé občerstvenie, ktoré im pomôže prejsť týmto procesom.
 • Ak máte radi hudbu, ktorú chcete skutočne počúvať, vezmite si so sebou slúchadlá a prenosný prehrávač hudby.
 • Ak si budete musieť ľahnúť, aby ste sa dali tetovať, možno by ste si chceli vziať obľúbený vankúš alebo prikrývku, aby boli pohodlnejšie.
 • Niektorí ľudia si vezmú na pomoc priateľa. Uistite sa, že sa vopred opýtate, či je váš tetovač v poriadku s niekým, kto visí a pozerá sa, alebo či s vami môže sedieť a hovoriť alebo vás držať za ruku..

Po tetovaní

Ako vidíte na ľavej strane tohto obrázku, moje hotové pávie perie.

Ako vidíte na ľavej strane tohto obrázku, moje hotové pávie perie.

foto Kris Smith

Opaľovací krém na tetovanie je zásadný

starostlivosť o tetovanie

Foto Relache/Rae Schwarz

Starostlivosť o liečivé tetovanie

Akonáhle je vaše tetovanie hotové, urobte to'Nie je príliš ťažké zaistiť, aby liečilo to najlepšie, čo môže. A stojí za to niekoľko dní špeciálnej starostlivosti po všetkých tých nákladoch a nepohodliach, ktoré bolo potrebné na jeho získanie.

 • Čokoľvek robíte, nevyberajte si chrastu na svojom novom tetovaní. Ak chrasta vypadne príliš skoro, riskujete, že budete mať atrament "uzdraviť sa," čo zanechá prázdne miesto v dizajne a potom vás'Túto časť budem musieť prerobiť. Počas prírodného liečenia sa to môže trochu stať, ale vyberanie z chrasty to do značnej miery zaručuje. Bez ohľadu na to, ako veľmi to svrbí, don'nepoškriabať to.
 • Môžete sa osprchovať svojim tetovaním, ale nie'nenechajte ho sedieť pod sprejom a namočte ho. Jemne ho umyte jemným prírodným mydlom iba končekmi prstov a pokúste sa zrolovať alebo zoškrabať čo najmenšiu chrastu. Rýchlo opláchnite a uistite sa, že keď vyschnete, potetujete (nie štetcom/škrabkou) potetovanú oblasť.
 • Tetovania, ktoré sú úplne nové, sa na ne nanesú ľahkým náterom z antibiotickej masti, kým sa nevytvorí chrasta. Akonáhle začne chrasta, budete chcieť prejsť na prírodné alebo organické neparfumované mlieko, aby bola pokožka zvlhčená. Na uzdravenie tetovania nechcete používať nič, čo obsahuje lanolín alebo vazelínu, pretože tieto upchávajú póry a často prispievajú k hojeniu atramentu.. Osobne hovorím ľuďom, aby sa vyhýbali krémom na plienkové vyrážky (aka A&D masť alebo bepanthen), pretože veľmi často obsahujú lanolín a ropu. Ja'Tiež sme sa dozvedeli, že austrálsky výrobok Lucas Paw Paw Masť obsahuje vazelínu (aj keď nie'povedzte to na štítku), takže sa tomu vyhnite!
 • Kým sa tetovanie uzdravuje, chcete sa vyhnúť traumám pokožky. To môže zahŕňať oblečenie, ktoré príliš trie oblasť, akékoľvek činnosti, pri ktorých by tetovanie bolo tvrdo zasiahnuté, čokoľvek, čo poškriabe alebo poškriabe liečivý povrch a silne sa potí. Pot je spôsob, akým sa telo ochladzuje a zbavuje toxínov. Tento toxický pot môže spôsobiť infekciu vášho nového tetovania.
 • Počiatočné uzdravenie od nového tetovania po chrastu je v priemere asi 3 dni a chrasta často odpadne okolo 7. až 10. dňa, ale vaše individuálne hojenie pokožky sa môže líšiť. Tetovanie má väčšinou stále navrchu suchú pokožku (prezývanú "saranský zábal" fáza mnohými, pretože tetovanie môže vyzerať lesklé) po tom, ako sa odstráni ťažký chrasta a po dvoch týždňoch sa povrch pokožky často zahojí. V tomto mieste môže byť tetovanie ploché k pokožke, alebo môže chvíľu trvať, kým sa zarovná s pokožkou. Kým sa celý povrch nezahojí, chcete sa vyhnúť plávaniu alebo namáčaniu vo vírivke!
 • Teraz a po celý život potrebuje vaše tetovanie toľko slnečnej ochrany, koľko dokáže. Ak je povrch stále surový, nedávajte si naň opaľovací krém, pretože môže podráždiť pokožku. Uchovávajte ho prikrytý mäkkým oblečením a mimo slnka. Úpal spôsobuje, že tetovanie stráca farbu alebo mizne na intenzite, a preto môžu byť jemné čiary a detaily rozmazané..

Pamätajte si, že vaše individuálne hojenie pokožky a reakcie sa môžu líšiť! Ak si myslíte, že máte problém, vráťte sa a porozprávajte sa so svojim tetovačom alebo navštívte lekára!

Ako rozpoznať infekciu

 • Tetovania môžu byť červené, opuchnuté (vyvýšené), plačlivé/krvácajúce a jednoducho bolestivé, keď sú hotové. Čím je dizajn zložitejší a čím dlhšie ste tam sedeli, tým je väčšia pravdepodobnosť týchto symptómov. Ak vás váš tetovač skutočne pevne uchopil alebo ak naň zvyknete byť citliví, môže dôjsť dokonca aj k pomliaždeninám..
 • Ak sa vám tetovanie začervená, stane sa bolestivejším a koža alebo tekutiny, ktoré vytekajú, začnú mať žltozelenú farbu, to všetko sú klasické príznaky infekcie. V takom prípade sa vráťte k svojmu tetovačovi alebo lekárovi, aby vám infekciu potvrdil a vyhodnotil.
 • Ak sa infekcia nelieči, môže nielen poškodiť samotné tetovanie, ale môže viesť aj k ohrozeniu života, napríklad k otrave krvi..
 • Niektorí ľudia majú alergické reakcie na tetovacie atramenty alebo sa u nich prejavujú nežiaduce kožné reakcie. Aby ste to zistili, musíte navštíviť lekára alebo dermatológa.

Ak máte ďalšie otázky týkajúce sa infikovania vášho tetovania, navštívte lekára!

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

© 2007 Raye

Máte otázku o tetovaní? – v záujme šetrenia miesta a času, I'odpoviem na veci, ktoré ešte neriešil Hub.

Reece 12. mája 2019:

Ahojte chlapci, prečítajte si tento článok o Bepanthene a zdá sa, že sa všetkým zdá, že nie je dobré ho používať. Použil už niekto ako krém na následnú starostlivosť o tetovanie liečiteľa na tetovanie z mr bees manuka ?? dajte nám vedieť 🙂

https://www.mrbeesmanuka.com.au/bepanthen-for-tatt…

Dan 12. januára 2019:

Ďakujem za informácie o masti na labku. Myslel som si, že by to bolo dobré miesto pre Dr. Pickles Tattoo Balm, ale očividne nie.

Rachael 31. mája 2017:

Ahoj, po týždni som sa vrátil k svojmu tetovačovi a povedal som jej, že okolo jednej oblasti je malá červená. Povedala, že je to len podráždenie z niečoho, čo sa pomaly spomaľuje, pretože na to používam benthpan, ale je to len svetlo červená a návrhy je masť z labky labky dobré použiť

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 24. augusta 2016:

Frank, človek, ktorý môže'V skutočnosti vaše tetovanie nemôže robiť len náhodné odhady. Je to extra atrament na koži? Pokazil sa umelec? Nemám potuchy, môžem'nevidis o com hovoris Musíte sa poradiť s niekým, kto sa vám môže pozrieť na ruku, ako iný tetovací umelec, osobne.

Frank Robinson ml. 12. júna 2016:

Včera som sa nechal tetovať a na 24 hodín som si nechal obväz. Bolo tam uvedené, že ak dôjde k nadmernému úniku, môžem ho odstrániť, čo som dnes urobil. Niektoré jemné čiary pôsobia trochu rozmazane. Je to normálne? Môj NOVÝ normál? Plakať.

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 26. apríla 2016:

Shanni, nevidím jemné biele hrbole, môžem'nehovorte presne, čo sa deje, ale NIE je to normálne a navrhujem, aby ste sa vrátili a nechali vášho tetovača, aby sa znova pozrel na to, čo'sa vyvíja. Komerčné kakaové maslo môže obsahovať veľa chemikálií, takže môžem'nehovor, či by som to odporučil.

shanni 26. apríla 2016:

Pred 3 dňami som si nechal urobiť tetovanie a včera som si uvedomil, že sú na ňom jemné biele pupienky .. je to normálne? Kakaové maslo je tiež dobrou masťou, ktorú naň môžete použiť?

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 23. decembra 2014:

Martin, nemám. Ja nie'nepoužívajte nič, čo nie je't organické na vlastnej koži alebo na hojenie rán.

Martin 22. decembra 2014:

Skúsili ste Ospravedlňujeme sa mami? Majú krémy na liečebný proces, na staršie tetovanie a opaľovací krém na tetovanie.

Skúsil som to a myslím si, že moje tetovanie sa uzdravuje rýchlejšie!

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 30. novembra 2014:

Tanya, to, čo opisuješ, je pre nové tetovanie normálne, ale pre každého človeka'koža sa uzdravuje vlastným tempom. Vaše tetovanie sa vyrovná, pretože sa bude hojiť úplne.

Tanya 29. novembra 2014:

Pred 2 týždňami som si nechal vytetovať zápästie a písmo je stále zdvihnuté a pod kožou vyzerá lesklo. Píšu dole, ak áno, ako dlho to bude trvať? Vďaka

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 29. augusta 2014:

Selena, čo si myslíš, že sa stane, ak niekto zje bravčové mäso a lieči si tetovanie?

Raye (autor) zo Seattlu, WA 17. marca 2014:

Jessica, nechaj trochu zaschnúť a potom naň nanesieš veľmi tenký náter organického zvlhčovača a uvidíš, ako to funguje..

jessica 16. februára 2014:

Ahoj, práve som dostala ružu na rameno a keď som prišla domov, umyla som si krém, natreli ho a natreli krémom na labky, pričom si neuvedomovali, že atrament bude tiecť. všimol som si to po nejakej dobe, takže som rýchlo zmazal krém, ktorý vzal trochu atramentu, ale zdá sa, že je v poriadku, čo mám teraz robiť? Uchovávajte zapečatené v chladnom obale alebo nechajte vyschnúť?

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 2. februára 2014:

Rita, pozrela si si to tetovanie? Nejaké príznaky infekcie? To je to, čo teplo často naznačuje.

rita 30. januára 2014:

Srdce mám štvrtinu veľkosti za uchom a takmer po dvoch týždňoch'stále cítim horúcu senzáciu. Čo to znamená?

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 22. januára 2014:

Tina, bude to vyzerať ešte rozmazanejšie, pretože chrasta na povrchu zhustne. Akonáhle sa zaparenina strhne (žiadne trhanie!) Vy'Nájdem ostrejšie línie, ktoré pravdepodobne ešte budú potrebovať trochu viac uzdravenia.

Tina 20. januára 2014:

Nedávno som si nechal urobiť tetovanie na ľavej strane krku a na ramene'sú práve 3 dni a tetovacie písmo vyzerá rozmazane? Je to normálne .. Zapne sa to časom ?

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 23. decembra 2013:

Tina, trauma z tetovania spôsobuje, že sa do tejto oblasti nahrnie krv'je to, čo vytvára pocit tepla.

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 23. decembra 2013:

Djs, 1) don'Postavte sa do vodného postreku, aby po celý čas lialo na nové tetovanie, 2) Umyte veľmi dobre't, y rukou, nie žinkou alebo práčkou, 3) ihneď opláchnite a 4) veľmi jemne osušte.

Tina 21. decembra 2013:

Moja oblasť tetovania je veľmi horúca, je to v poriadku.

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 3. decembra 2013:

Marissa, to'je to ako liečiť akýkoľvek iný druh rezu alebo škrabky. To'je zima,'je mu zima, spi pre dobrotu s dekou' sakra…

Marissa Philp 2. decembra 2013:

Ahoj, pred 24 hodinami som sa nechal tetovať na stehno. To nie'Nechcem byť dostatočne konkrétny o tom, či sa môžem v noci prikryť dekou?

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 20. novembra 2013:

Gruzínsko, hlavnou otázkou je, prečo sa ten jeden trojuholník tak zle zahojil? Bola to zlá reakcia na iný odtieň atramentu (ktorý má často rôzne pigmenty)? Alebo je koža na jednom mieste odlišná? Svetlejšie farby nemôžete tetovať cez tmu ako zakrytie, to nie'nefunguje, pretože koža je priesvitná. Krycie tetovanie funguje iba vtedy, ak umiestnite tmavšie farby na svetlejšie. Ukázali ste to svojmu tatérovi a prediskutovali ste s ním situáciu? Ak je prvé tetovanie zjazvené, tam'Je šanca, že prejdením tej istej oblasti by sa vytvorilo viac jazvového tkaniva.

Gruzínsko 20. novembra 2013:

Ahoj, asi pred 4 mesiacmi som si dal na zápästie žlté tetovanie. Boli to tri žlté trojuholníky (triforce.) Dva z trojuholníkov boli tmavšie zlatožlté a uzdravili sa a vyzerali dobre. Tretí trojuholník mal svetlejší odtieň žltej. Obrys vyzerá skvele, ale tam, kde bol vyplnený farbou, je zle zjazvený. Vyzerá to veľmi červené. Keď zatlačím na kožu, krv na chvíľu zmizne a vidím svetlo žltý atrament pod ním. Dá sa to nejako opraviť? Ak si v tejto oblasti dám vytetovať zlatožltú cez svetložltú, pravdepodobne zakryje všetku červenú z tejto jazvy? A nie, ja nie'pohrajte si s chrastou, kým sa hojila … Vďaka!

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 12. novembra 2013:

Barbara, zdá sa, že tvoja dcéra spôsobila tvojmu tetovaniu čerstvú, hlbšiu ranu. Možno sa začína nakaziť alebo sa môže stať niečo iné. Vráťte sa a ukážte svoje tetovanie svojmu umelcovi a uvidíte, čo hovoria.

BARBARA 12. novembra 2013:

ZATOČILA SOM TATTOO AKO 4 DNI ROSÁRNY REŤAZ OBBALENÝ OKREM MOJEHO ZÁPIERKA PO 2. PÁTE MOJEJ RUKY PO PREDNEJ RUKE MOJE TATTOO A CENTRUM SRDCA JE STÁLE VYZNAMENÉ NEZOBRAZUJE BYT BYT AKO INÉ SRDCE ZDVIHNUTÉ A NIE VYSUŠENÉ

rcorcutt 22. októbra 2013:

Pekné tipy. Uvažujem o tom, že by som si čoskoro nechal urobiť prvé tetovanie, takže sa s najväčšou pravdepodobnosťou vrátim do tohto centra a požiadam o radu.

JJL618 1. februára 2013:

Ďakujem ti za pomoc. Táto časť je v tomto časovom okamihu lesklejšia ako zvyšok zakrytia, ale odvtedy, čo som ju prekryl, ubehlo iba 7 dní. Možno sa to časom zlepší. Povedali mi, že pravdepodobne budem môcť vidieť niektoré zvyšky starého tetovania bez ohľadu na to, ako dobre to bude'je krytý. Myslím, že v prípade potreby to ešte dokážem opraviť.

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 1. februára 2013:

Nechal som si urobiť krytie. A v tomto bode to'je to už viac ako desať rokov, odkedy sa to tiež robí. Moja skúsenosť bola, že zakryté tetovanie bolo trochu vyvýšené a časom to skončilo'je zarovnaný rovno, aby som iba ja mohol zistiť, kde sa pod novým atramentom nachádza.

JJL618 1. februára 2013:

Mám na teba otázku Nechali ste si niekedy urobiť krytie? Na zápästí som mal malé tetovanie (bol to obrys kríža, ktorý nebol vyplnený), ktoré som dvakrát laseroval. Zosvetlilo to, ale tiež vytvorilo tkanivo jazvy. Nechal som to zakryť minulý týždeň po asi 2 rokoch odstránených z môjho posledného laserového sedenia. Pod novým tetovaním môžete stále vidieť obrys starého krížového tetovania. Zlepší sa to tým, že sa to zahojí, alebo budem musieť vidieť starý obrys? Zaujímalo by ma, či s tým máte skúsenosti. Možno len potrebujem nechať ho chvíľu uzdraviť, aby som videla, ako sa usádza v koži.

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 15. januára 2013:

Michaelagirl, ľudia si dajú tetovanie prefarbiť, keď to neurobia'nevyšli tak, ako chceli, bez ohľadu na to, koľko času uplynulo…

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 15. januára 2013:

Mihaelagirl, ak si išiel za najlepším tetovačom vo svojej krajine 1) prečo si nespokojný s tým, ako tvoje tetovanie vyzerá, a 2) Prečo s útočiskom'Vrátil si sa k tejto osobe a sťažoval sa, že tvoje tetovanie stráca toľko farby?

Mihaelagirl 14. januára 2013:

Ľudia prefarbujú tetovanie po rokoch, nie po niekoľkých mesiacoch 🙂

Mihaelagirl 14. januára 2013:

Ale mám svoje tetovanie 7 mesiacov, nie roky … Išiel som k najlepšiemu tatérovi v mojej krajine 🙂 môže't byť bledý 7 mesiacov … Mimochodom, na začiatku som sa k svojmu tetovaniu správal veľmi dobre!

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 9. januára 2013:

Jediným spôsobom, ako tetovanie zosvetliť alebo stmaviť, je nechať ho prefarbiť.

Mihaelagirl 9. januára 2013:

Tetovanie mám od mája, dnes som si to všimol'je trochu bledý … Čo mám robiť? Existujú nejaké špeciálne ošetrenia? To'je to už 7 mesiacov, čo som'mám toto tetovanie…

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 28. decembra 2012:

Peter, tetovanie starne spolu s tvojou pokožkou, takže zatiaľ čo môžeš robiť povrchové, dočasné zmeny vo vzhľade tetovania, časom sa budú pomaly meniť. Tetovanie s pribúdajúcim vekom omdlie a linky zmäknú. Hydratácia pokožky je len povrchovou zmenou a v skutočnosti nemá žiadny vplyv na samotné tetovanie, aj keď môže dočasne pôsobiť tmavšie alebo jasnejšie..

Peter 23. decembra 2012:

Čo možno použiť na to, aby staré tetovanie vyzeralo dobre. Potieram si tetovaním detský olej, je to v poriadku

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 22. novembra 2012:

John, pozrite sa na ďalšie nedávne otázky. Tento sa ma pýtali len pred pár dňami. Krátka odpoveď je "č."

john 21. novembra 2012:

Ahoj, dnes som si dal vytetovať a je žltý, ale vďaka krvi vyzerá oranžovo a zostane tak aj naďalej.

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 20. novembra 2012:

Rio, ja nie'ani neodporúčam. Paw Paw obsahuje ropné produkty a Nivea má príliš veľa chemikálií.

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 20. novembra 2012:

Marie, žltá plus červená (krv) robí oranžovú. Kým sa tetovanie nezahojí a nezačne vypadávať chrasta, vďaka vlastnej krvi, ktorá sa zmieša s atramentom, kým budete mať tetovanie, budú farby vyzerať trochu inak. Ja'Je mi ľúto, že váš umelec nemôže'netrvaj dve minúty na to, aby si to vysvetlil.

Marie 14. novembra 2012:

Nechal som si teraz moje nové tetovanie wk a všimol som si, že časť žltej je oranžová, išiel do obchodu a on je žltý, nech sa vyrovná. Ale prečo to vyzerá oranžovo. Akékoľvek nápady, prosím

Rio 09.11.2012:

Môžem na labku, ktorú som dnes mala, použiť labku alebo labku od Nivea? ??

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 15. októbra 2012:

Angela, v prvom rade nemáš na hrudi plienkové vyrážky, tak prestaň používať A&D na to. Dostávam VEĽA e -mailov od ľudí, ktorí sa sťažujú na stratu farby pri ich používaní. Podprsenka bez ramienok a voľnejšie košele sú dobrý nápad. Alebo si dajte podprsenku bez ramienok, jemnejšie/staršie tielko alebo tielko a potom svoju krajšiu košeľu. Ak môžete byť k tetovaniu prvý týždeň a desať dní nežní, musíte'budem mať jasno.

Angela 15. októbra 2012:

Dobrý deň, práve som si nechal urobiť pekné tetovanie veľkého hrudníka a je to len 3 dni starý, čistil som ho a používal a&d na to ….. som kaderník, takže musím nosiť košele, lol, tiež mám veľmi veľké prsia, takže by som mal budúci týždeň nosiť podprsenku, keby som nosil podprsenku bez ramienok a voľné košele. nechcem, aby sa o mňa moje oblečenie obtieralo a kazilo ho, plz, ďakujem, ďakujem

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 8. októbra 2012:

Nikki, pokiaľ nemáš na bruchu bakteriálnu infekciu alebo plienkovú vyrážku, prestaň používať oba tieto výrobky. Pekelne vám vysušia tetovanie a zabránia dýchaniu pokožky. Použite na to prírodné mydlo a organické mlieko, ako sa odporúča v tomto rozbočovači. (vráťte sa hore a zistite, čo to hovorí o následnej starostlivosti)

Nikki 8. októbra 2012:

Chcel som dostať škorpióna na brucho pred 2 dňami'používame antibakteriálne mydlo s číselníkom a a&d masť Všimol som si takmer biely film, ktorý zakrýval môjho škorpióna, je to normálne? Ak nie, čo môžem urobiť, aby sa lepšie uzdravilo?

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 4. októbra 2012:

Amy, toto môže byť pár vecí. Mohlo ísť o bakteriálnu infekciu odobratú z tetovacieho štúdia. Ukázalo sa, že mnoho ľudí ich získava z baktérií vo vode. Mohlo by ísť o reakciu na niečo v atramente. V súčasnosti používané atramenty sú s najväčšou pravdepodobnosťou úplne odlišné od tých, ktoré boli na trhu pred 6 rokmi. A môže to byť latexová reakcia. Naozaj "na to" obchody don'Ak už nepoužívate latexové rukavice, používajú nitril (druh vinylu) na ochranu tetovacích umelcov a zákazníkov pred vystavením latexu. Ty'Budem musieť navštíviť lekára, aby zistil, čo presne'deje sa.

Amy 27. septembra 2012:

ahoj, pred 6 rokmi som mal 4 tetovania .. všetko v poriadku, žiadne problémy .. ďalší som mal minulý týždeň, veľkú rozprávku na stehne, hojilo sa to veľmi dobre, ale v noci, keď som to mal hotové, som vyšiel na ovčie kiahne ako vyrážka na spodnej časti nohy .. nie okolo tetovania, ale stále je tam. je to svrbivé a škaredé, môj tetovač si myslí, že je možno alergický na latex, ale ja som nikdy predtým nereagoval?

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 14. septembra 2012:

Lauren, tetovanie môže vyzerať úplne inak, keď je uzdravené, a čerstvé, niečo také'spadajú pod nedávnu diskusiu v komunite body art. Ak máte suchú pokožku, je to problém s vlhkosťou, ale ak hovoríte o tom, ako tetovanie vyzerá tmavšie alebo "lepšie" keď zvlhčujete, potom to'ako vlastne vyzerá tvoje tetovanie. Ak je táto druhá situácia taká, môžete zvážiť návrat k svojmu tetovačovi a požiadať o opravu alebo dokonca nechať prefarbiť diely, ak to neurobili.'nevychádzaj tak, ako si chcel.

lauren 14. septembra 2012:

ahoj, mal som tetovanie na zápästí asi pred 4 týždňami, ale vyzerá to, že je všetko vysušené. musím ho stále navlhčiť, inak to vyzerá dosť zle.

máte prosím radu?

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 18. augusta 2012:

Mike, hovoriac ako žena s tetovaním na hrudi, tiež som považoval za nevyhnutné, aby som pri liečení vynechal košeľu. Prvý týždeň, keď som bola najviac chrastavá, som nosila košele, ktoré boli jemnejšie, a nový atrament som nechala tak nezakrytý, ako som mohla, keď som bola doma..

mike 17. augusta 2012:

Práve som si dal vytetovať hruď a nedá sa vyhnúť tomu, aby som musel nosiť košeľu. Neustále to trie o tetovanie. Bude to problém?

Raye (autor) zo Seattlu, WA 16. augusta 2012:

bing, kedysi som čítal citát známeho tetovača Eda Hardyho, kde povedal, že ľudia si dajú tetovanie, aké si zaslúžia. Možno by ste sa mali nad tým chvíľu zamyslieť. Týmto spôsobom sa vodou poškodí iba nové/nezahojené tetovanie, takže vaše tetovanie musí byť skutočne nové, aby bolo z vášho pobytu v bazéne tak pokazené. Buď môžete s tetovaním žiť tak, ako je, navštívte dermatológa a zaplatte obrovské množstvo peňazí, aby ste sa pokúsili odstrániť neporiadok, alebo sa môžete vrátiť k tatérovi a nechať ho tetovať/opraviť tetovanie a potom urobiť. NEVSTUPUJTE do žiadnych bazénov, kým sa celý povrch úplne nezahojí.

Raye (autor) zo Seattlu, WA 16. augusta 2012:

Fred, ak nie si'Ak trpíte plienkovou vyrážkou, prečo na svoje tetovanie používate krém na vyrážky z plienky? Ja'počul som úplne najhoršie príbehy od ľudí, ktorí používajú A&D, väčšinou ako ten váš, ktorý sa tu hojenie atramentu. Nakoniec vy'musím nechať tetovanie liečiť čo najjemnejšie (a Hub hovorí o tom, čo použiť a čo NIE) a potom vy'Budem sa musieť vrátiť a nechať si pokazené miesta znova vytetovať.

bing 14. augusta 2012:

dostal tetovanie pred 7 dňami sa opil a omdlel s tetovaním v bazéne. koža cez tat sa scvrkla a stiahla sa. tetovanie teraz stratilo väčšinu farby

fred504 1. augusta 2012:

ok, teraz som sa dal tetovať pred týždňom. Pochopil som, že všetko sa zdá byť v poriadku. Je to môj prvý, takže som dodržal každý postup, ktorý mi bolo povedané, aby som urobil, dokonca aj keď som videl, že je salón čistý. O tetovanie sa starám pomocou antibakteriálneho mydla a A.&D masť (výber umelca). Ale asi tretí deň si všimnem, kde sa umelec odfarboval do siva okolo niektorých častí tetovania. (farby sú čierne & šedá). Chcem tým povedať, že kúsky mojej pokožky sú preč z troch malých, ale viditeľných častí umeleckého diela. Vrátil som sa do tetovacieho obchodu, aby som zistil, či nie je niečo v poriadku, a umelec mi povedal, že je v poriadku a nie je infikovaný, stačí ho vyčistiť. Tiež mi povedal, že on'Prejdem to, až sa to zahojí. IDK, ale stále sa mi to nezdalo správne. Zvyšok tetovania je liečivý okrem častí, kde v skutočnosti vidíte moje mäso okolo tetovania. To ma už niekoľko dní otravuje. Teraz, keď uplynul týždeň, vypadol ďalší netienený kúsok a vyzerá podobne ako chýbajúce kúsky kože, ktoré zmizli. Moje tetovanie už nie je možné ani prezentovať, pretože chýbajú škvrny. Je to normálne? Btw. Mám citlivé, ale iné tieňované škvrny vyzerajú normálne v porovnaní s tmavšími škvrnami. Veľa ľudí sa domnieva, že umelec zašiel príliš hlboko, keď ho zatienil a spôsobil, že sa mi koža úplne stratila .. Existuje však spôsob, akým by som mohol liečiť tieto otvorené rany bez toho, aby som pokazil tetovanie? Uvedomujem si, že akonáhle sa to zahojí, budú mať choré chýbajúce časti pokožky, ale pri prechádzaní sa s týmito boľavými vecami ako na tetovaní to vyzerá horšie. PROSÍM POMOC !!! čo môžem urobiť? a čo môžem použiť na uzdravenie tetovania aj rán, pretože a&Masť pre mňa nerobí dobrú prácu..

len aby som spomenul, z tetovania nevyteká kunda ani nemá zápach.

fotky:

(Deň 2)

[IMG]http://i1254.photobucket.com/albums/hh617/NUToriou…[/IMG]

(deň 3-4), keď sa koža odlepila.

[IMG]http://i1254.photobucket.com/albums/hh617/NUToriou…[/IMG]

o týždeň neskôr

(deň 7) potom, čo som ho umyla a naniesla krém

[IMG]http://i1254.photobucket.com/albums/hh617/NUToriou…[/IMG]

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 10. júla 2012:

Jack, neviem odhadnúť, ako dlho to bude trvať'vezme ťa, aby si sa uzdravil. Tento hovor budete môcť uskutočniť iba vy.

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 8. júla 2012:

Ashley, ohniská ekzému na rovnakom mieste ako tetovanie by mohli časom zničiť dizajn. A netuším, či tetovanie na mieste, kde nie'Obvykle ich získanie môže spôsobiť podráždenie a viesť k tomu, že sa tam dostanete. Ak ste naozaj potrestaní tetovaním, mali by ste sa poradiť s profesionálnym determatológom.

Jack 7. júla 2012:

Tento piatok 13. Je to len obrysový štýl tetovania na mojom vnútornom bicepse a 23. apríla sa chystám do svojej kajuty. Budem do tej doby dostatočne uzdravený, aby som mohol plávať v jazere? Obvykle som veľmi rýchly liečiteľ a z môjho posledného tetovania neboli žiadne problémy. Ďakujem.

Ashley 4. júla 2012:

Ja'mam excema cely zivot. Ja'rozhodol som sa dať si tetovať Mám si dať tetovať vzhľadom na to, že mám excema?

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 2. júla 2012:

Jantárová, každý sa lieči inak, takže to znie, že buď si pomalý liečiteľ alebo tam'je časť tetovania, ktorá sa počas tetovania zranila alebo je viac namáhaná počas hojenia. To'je ťažké povedať, čo sa deje, pretože ty'popisovali sme tetovanie, ale nehovorili sme nič o tom, ako sa oň staráte. Prečítajte si znova toto centrum a zistite, či vám niektorý z týchto tipov na starostlivosť vyhovuje.

Amber 1. júla 2012:

môj tat má týždeň a časť stále plače, zdá sa, že chýba malé množstvo skutočnej pokožky …. pomoc?

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 30. júna 2012:

Emily, tvoja krv prefarbí bledé farby atramentu a veci budú vyzerať inak, ako v skutočnosti sú. Čerstvé žlté tetovanie často vyzerá oranžovo, biele môže vyzerať ružovo a niekedy šedé kvôli krvi v chrastavitosti. Počkajte, kým sa celé tetovanie nezahojí, a uvidíte, ako oči skutočne vyzerajú.

Emily 30. júna 2012:

Ahoj,

Včera som si dal urobiť tetovanie, gekončík chocholatý, čo je skvelé, až na jeden detail, ktorý z toho vyhodí krásu. Umelkyňa sa sama rozhodla, že urobí červené oči. Keď som to spomenul, povedala, že pomôže pridanie trochu hnedej. Vďaka červeným očiam to vyzerá … Vypnuté. Existuje nejaký spôsob, ako to opraviť?

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 30. júna 2012:

Dan, to všetko znie úplne normálne.

Dan 30. júna 2012:

Tak som si nechal urobiť prvé tetovanie a zdá sa, že je akési špinavé a atrament trochu odchádza.'je normálny proces hojenia správny?

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 26. júna 2012:

Lee, oblečený v tesnom oblečení, ktoré trie povrch liečebného tetovania, môže poškodiť liečebný povrch tým, že spôsobí strhnutie chrasty. Ty nie'Nechcem to urobiť, kým nebude celý povrch pokožky bez chrasty alebo hojivých oblastí. Ty'Na posúdenie poškodenia budete musieť počkať, kým sa pokožka úplne nezahojí, ale môžu sa objaviť škvrny, ktoré je potrebné vykonať znova..

Lee 26. júna 2012:

Práve som si nechal vytetovať prvé komiksové kresby jedovatého brečtanu a na druhý deň som mal na sebe legíny a keď som si ich vyzliekol, použil som mierne studenú vodu a časť atramentu bola na mojich legínach potom, čo som ho odstránil a ja'obávam sa, že som odtiahol trochu atramentu, ale ja'Nie som si istý, či má tvár jedovatého brečtanu miesto, ktoré teraz vyzerá inak ako ostatné

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 31. mája 2012:

Ak sa vám tancom bude nové tetovanie otierať o topánku, je to zlý nápad. A pitie (ktoré riedi krv) môže spôsobiť, že budete plakať alebo viac krvácať. Buď odložte tanec a pitie, alebo urobte tetovanie niekoľko dní po tom, čo ste to urobili.

Bex19 31. mája 2012:

Rezervoval som si tetovanie na zajtra, je to moje prvé a teším sa, že si ho zaobstarám, ale večer mám veľkú narodeninovú oslavu a premýšľal som, či je zlý nápad dať si tetovať na nohu (iba malý) a potom večer choďte von piť a tancovať?

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 30. mája 2012:

Ak vás tetovač trochu hlboko dostal, môže to byť citlivejšie a do akej miery môže plač oblasti súvisieť s rovnakou vecou alebo umiestnením. Ja'počas prvých dní som mal z liečivých tetovaní extra atrament a neskôr bez problémov.

Marie 18. mája 2012:

Včera som si nechal vytetovať ruku, že'je to moje prvé skutočne farebné tetovanie a ja'nie som si istý, či áno'len sa hojenie líši od farby? To'je červená, opuchnutá a presakujúca … ja nie'nevidím žiadne biele alebo zelené vytekanie, ale keď ich pohladím uterákom, vytekanie začne mať farbu atramentov.'Nikdy predtým sa mi to nestalo, normálne?

louromano 22. marca 2012:

Milujem tetovanie Ďakujem za váš príspevok. Myslel som si, že tetovač bude naozaj odborník.

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 15. marca 2012:

dritz, jediný skutočný spôsob, ako rozjasniť tetovanie, je nechať ho prefarbiť. Zistíte, že tetovanie môže dočasne vyzerať lepšie len zvlhčením pokožky (nie príliš mastnou alebo lesk blokuje vzhľad). Všetko, čo urobíte, bude mať vplyv na vrstvy pokožky, bude mať za následok predčasné starnutie tetovania (hlavným vinníkom je pobyt na slnku). Akýkoľvek druh dermabrázie opotrebuje pokožku, čo môže spôsobiť, že tetovanie bude o niečo jasnejšie, ale tiež odhalí vrstvu pokožky, kde je viac atramentu, čo potenciálne urýchli stratu atramentu z tejto vrstvy. Čiary a tieňovanie v priebehu času zmäkčujú, pretože koža starne a molekuly atramentu sú absorbované (vtiahnuté do tela) alebo stratené (vytláčané). Vyhrať malo zoškrabanie kožných buniek'tieto procesy zvrátiť.

dritz 14. marca 2012:

Ahoj. Zaujímalo by ma, či by ste mi mohli odpovedať na otázku. Bolo mi povedané, že pomocou

mikrodermový odrenový krém & nárazník na staré tetovanie, by ho rozjasnil & urobiť

vyzerá to opäť nové. Viete, či je to pravda? Ak leštíte starú pokožku

bunky vypnuté, odstraňujete aj staré tetovanie?

Ďakujem za váš príspevok. Myslel som si, že tetovač bude naozaj odborník.

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 12. marca 2012:

Donny, gravitácia ťahá všetky ďalšie telesné tekutiny z traumy nadol, a preto tvoj opuch. To'Je normálne, že sa to stane bezprostredne po tetovaní a môže trvať niekoľko dní, kým sa stratíte.

Donny 06.03.2012:

Mám tetovanie na boku, ak mám pred viac ako 48 hodinami lýtko a práve som si všimol, že moja noha pod tetovaním je opuchnutá, boli to asi 3 hodiny práce, je to normálne alebo si treba robiť starosti

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 2. marca 2012:

Gamergrl, veľa tetovačov don'Nepoužívajte samotný latex, aby ste minimalizovali svoj vlastný kontakt s ním. Neváhajte im to oznámiť'je mimoriadne dôležitý problém v súvislosti s tetovaním. Tetovači by vám mali byť schopní poskytnúť zážitok bez latexu.

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 2. marca 2012:

Jase, ako dlho budete môcť po tetovaní na chrbte plávať, bude závisieť od toho, ako dlho trvá, kým sa všetka chrasta zahojí a kým sa povrch uzavrie. Ty nie'nechcem ísť plávať, ak je pokožka stále otvorená alebo zaparená alebo sa inak nedokončila, keď sa tetuje.

Gamergrl z Williston Parku 28. februára 2012:

Vážne uvažujem o tetovaní. Ale som alergický na latex. Moja otázka je, či tetovatelia používajú aj iné druhy rukavíc okrem latexových? Rovnako ako nitrátové, vinylové alebo polyuretánové rukavice.

Jase28 28. februára 2012:

Ja'práve som si rezervoval obrys celého zadného dielu, 3. júla, I'Potom sa vrátim na tieňovanie 16. júla – teraz tu's problém Chystám sa na dovolenku na pláž 27. júla. Bude mať dostatok času na uzdravenie a budem môcť vstúpiť do bazéna? V minulosti som nemal tetovanie v oveľa menšom meradle zakryté slnečným mliekom. Alebo by som len najlepšie rezervoval neskôr? Alebo by to malo byť v poriadku, bude to mať štrnásť dní na uzdravenie.

ginji86bell 23. februára 2012:

ďakujem, veľmi užitočné, prajem si, aby som si to prečítal skôr, ako na neosporín nanesiem, pretože sa mi odtlačil atrament…

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 30. januára 2012:

vres, nie žeby's chrastou, nenamáčajte ho vôbec, pretože predčasné vypadnutie chrasty môže poškodiť tetovanie.

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 30. januára 2012:

johnny, dávaj pozor, aby sa strupa netrhala alebo trhala, a určite tetovanie jemne zvlhčuj. Popraskanie chrasty je normálne, ale čerstvé krvácanie nie.

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 30. januára 2012:

Aaron, prebytočný atrament vychádza ako súčasť procesu hojenia. Uistite sa, že tetovanie nie je'byť príliš vlhký a musí byť odhalený, aby sa dostal vzduch.

vres 24. januára 2012:

Mal som tetovanie na zápästí znova týždeň a odvtedy som bol párkrát v horúcom kúpeli, pretože som sa 10 minút namočil, pretože som nevedel, že by to mohlo uškodiť. Moje tetovanie je stále trochu červené, ale zdá sa, že sa prepadá niekoľko prasklín, používam jednoduchý zvlhčovač, aby som zastavil svrbenie a aby nevyschol. a robím správnu vec

johnny 23. januára 2012:

práve som sa dal tetovať pred týždňom a jeho praskanie v chrastách trochu krváca z praskliny, zničí mi to tttooo?

Aaron 15. januára 2012:

Práve dostal nový tat a zdá sa, že sa sám potí a stráca trochu farby. Nemám'cvičenie alebo čokoľvek iné. Je to normálne??

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 14. januára 2012:

Milly, nohy môžu byť po tetovaní celkom jemné a nič, čo popisuješ, neznie nezvyčajne.

Milly 12. januára 2012:

Hej, pred 2 dňami som si nechal vytetovať nohu. Na druhý deň to nebolo'nebolo to bolestivé, ale dnes, keď som sa zobudil, to bolo skutočne bolestivé. Veľa som toho prešiel až do dnes a ja'nie som si istý, či to'Prečo ma to bolí alebo či sa mám báť infekcie.

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 8. januára 2012:

Estrella, rôzne oblasti tela reagujú a liečia sa rôzne, takže'pravdepodobne je toho súčasťou. A pamätajte, že chrasty zachytávajú veľa prebytočného atramentu, takže tetovanie môže vyzerať trochu inak, keď sa povrchová vrstva odlepí..

Estrella 7. januára 2012:

Nové tetovanie som dostal pred 3 dňami & používali Aquaphor denne. Len pred chvíľou, po nanesení ďalšej masti, sa mi tat začal veľmi odlupovať! Ja'Som veľmi znepokojený, pretože to vyzerá, ako keby sa veľa atramentu stiahlo s kožou & existujú miesta, ktoré už vyzerajú vyblednuté. Čo mám robiť? Je to normálne? Posledný som dostal vo februári minulého roku & don'nepamätám si, že sa to tak lúpe. Nejaké nápady?

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 23. decembra 2011:

jeremiah dodge, ak s ním robíte veci, ktoré ho poškodia ako súčasť vašej práce, potom áno. Ak nie, tak nie.

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 23. decembra 2011:

Hailey, to'Nie je neobvyklé, že tetovanie pri tvorbe chrasty trochu praskne.

jeremiah dodge 23. decembra 2011:

Dnes si dávam tetovať zápästie a zaujímalo by ma, či to práca v bare nezruinuje

Hailey 22. decembra 2011:

prave som dostal tatku asi pred 3 dnami. povedali mi, aby som použil lotion free fragrence, ale bolo to také suché, že som to použil raz a čítal som online, že NEPOUŽÍVAJEM obsah vazelíny a táto pleťová voda to má. Ihneď som to zmyl a obávam sa, že to môže pokaziť môj tat. co si myslis?

a po druhé, veľmi ma praskajú, obávam sa, že moje tetovanie môže mať trvale stopy po prasklinách

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 21. decembra 2011:

Kim, miesto, ktoré po niekoľkých týždňoch stále krváca, stojí za to sa obrátiť na lekára, aby si bol istý, že sa neoženíš'nemáte iný zdravotný problém.

About the author