Starostlivosť o tetovanie: Tipy a triky pre ľudí s citlivou pokožkou

Heather píše o hudbe, editácii A/V, interiérovom dizajne, móde, tetovaní, tipoch na organizáciu, zdravom stravovaní a o prírode.!

Umelec: Kris 'Squiggy' Snead

Umelec: Kris 'Squiggy' Snead

Máte citlivú pokožku?

Už po prvom tetovaní som vedel, že si budem musieť nájsť špeciálnu rutinu následnej starostlivosti. Moja koža bola niekoľko dní červená a opuchnutá, ale našťastie reakcia nebola taká zlá, aby poškodila moje tetovanie. Len musím venovať zvýšenú pozornosť tomu, ako ich liečim.

Typ pokožky môže výrazne ovplyvniť to, ako sa uzdravujete, a určí, ktorý režim následnej starostlivosti je pre vás najvhodnejší. V niektorých extrémnych prípadoch vám kožné podmienky a citlivosť môžu brániť v tom, aby ste sa vôbec dali tetovať. Ak máte obavy, či sa vaše tetovanie zahojí správne, prediskutujte svoje obavy s dermatológom alebo tetovacím profesionálom.

Moje prvé tetovanie dokázalo, že citlivá pokožka bude hrať veľkú rolu v tom, ako sa o svoje tetovania starám.

Moje prvé tetovanie dokázalo, že citlivá pokožka bude hrať veľkú rolu v tom, ako sa o svoje tetovania starám.

Ako citlivá pokožka reaguje na tetovanie

Vždy je najlepšie začať s rutinou následnej starostlivosti, ktorú odporúča váš umelec. Ak však spozorujete akékoľvek problémy so spôsobom, akým vaše telo zvláda liečebný proces, môžete zvážiť zmenu rutiny alebo diskusiu o rôznych liečebných možnostiach..

Niekoľko vecí, na ktoré si dajte pozor:

 • Vlhkosť vyrážka: Je to spôsobené nanesením príliš veľkého množstva masti alebo nadmernou vlhkosťou pod igelitový obal alebo obväz zakrývajúci tetovanie.
 • Nadmerné potenie: Ak používate metódu plastového obalu, môže to viesť k vyrážke alebo infekcii.
 • Akákoľvek vyrážka: To môže byť reakcia na masť alebo hojivý výrobok vrátane lekárskej pásky.
 • Suchosť: Je normálne, že nové tetovanie je svrbivé a suché, keď sa začne odlupovať. Dávajte však pozor na to, ako rýchlo vaše tetovanie po umytí schne, alebo sa vám zdá, že medzi aplikáciami masti alebo pleťovej vody príliš rýchlo schne. Mám tento problém, pretože sa rád sprchujem veľmi horúco, čo má tendenciu vysušovať pokožku. Možno budete chcieť teplotu trocha znížiť, aby sa tak nestalo. Ak masť alebo pleťová voda, ktorú použijete, nie'Ak chcete, aby vaše tetovanie bolo veľmi dlho vlhké, skúste prejsť na iný produkt. Vyhnite sa prílišnému nanášaniu, pretože to môže spôsobiť alergickú reakciu alebo vyrážku z vlhkosti.
 • Nadmerné zjazvenie alebo bublanie: Ak sa to stane, okamžite kontaktujte svojho umelca alebo tetovacieho profesionála. Mohlo by to poškodiť tetovanie.

Po mojom prvom tetovaní môj umelec odporučil tieto kroky, aby sa moje tetovanie uzdravilo: V závislosti od veľkosti a umiestnenia tetovania buď:

 • použite Aquaphor alebo,
 • nechajte oblasť zabalenú v plastovom obale.

Robil som to asi rok, než som sa rozhodol zmeniť veci. Zdá sa, že oba postupy zahojili tetovanie v poriadku, ale nepáčilo sa mi, ako Aquaphor odiera všetko, vrátane oblečenia a obliečok, a zanecháva mastné škvrny..

Ale keďže mám citlivú pokožku, Aquaphor mi urobil niekoľko pupienkov okolo potetovanej oblasti, čo nikdy nie je dobré, keď'pokúša sa uzdraviť. Rutina držať pokožku prikrytú igelitom a držať ju na mieste lekárskou páskou bola nepríjemná. Fungovalo to dobre na veľké plochy, ktoré vyžadovali veľa masti, alebo pod šatami, ktoré som nerobil'Nechcem trieť alebo dráždiť tetovanie, keď sa uzdravuje, ale moju pokožku ľahko dráždi lekárska páska. Po opakovanom tejpovaní v rovnakých oblastiach by bola moja pokožka červená, svrbivá a bolestivá. Napriek tomu, že som tetovanie voľne obmotal a otvoril po bokoch, aby dovnútra prúdil vzduch, po prikrytí pokožky som sa oveľa viac potil. Plastový obal sa prilepí na môj nový atrament a po niekoľkých hodinách bude páchnuť. To bolo obzvlášť zlé v lete. Rozhodol som sa vyhnúť rutine, ako som to neurobil'Nechcem riskovať infekciu.

Umelec: Kelsey Rogers

Umelec: Kelsey Rogers

Revolučná fotografia

Čo fungovalo pre mňa

Toto je vlastne jeden z mojich obľúbených kúskov. Získal som to na zjazde pred niečo viac ako rokom a potom som sa rozhodol skúsiť zmeniť svoj režim následnej starostlivosti. Dopadlo to dobre, pretože jeseň sa len začínala a počasie bolo príjemné. Chcel som sa vyhnúť tomu, aby som tetovanie musel zabaliť do igelitu, a tak som sa prilepil na šortky alebo nohavice voľného strihu, aby som oblasť dráždil oblečením. Tiež som sa rozhodol vyskúšať iný liečebný produkt, pretože som tak neurobil'nemá rád Aquaphor. Ja'vždy som mal problém s ťažkými pleťovými vodami; pre mňa sa cítia lepkaví a hrubí.

Starostlivosť o tetovanie pre citlivú pokožku

 • Tetovanie si zabaľte, pokiaľ to nie je nevyhnutné.
 • Vyhnite sa tesnému alebo drsnému oblečeniu. To pomôže eliminovať potrebu zabaliť tetovanie. Ak ho musíte zabaliť, vymeňte plast každých pár hodín alebo vtedy, keď sa začne potiť alebo lepiť.
 • Ak sa v tejto oblasti nadmerne potíte, opláchnite ju párkrát denne studenou až vlažnou vodou. Ty nie'nemusíte používať mydlo; len sa zapotiť.
 • Umyte neparfumovaným, jemným mydlom, najlepšie bez množstva tvrdých chemikálií. Začnite tým, že to urobíte párkrát denne počas prvých dvoch alebo troch dní. Potom raz denne (v sprche je najľahšie), kým sa tetovanie nezahojí.
 • Po umytí vysušte alebo vysušte na vzduchu a pred nanesením väčšieho množstva mlieka nechajte tetovanie úplne vyschnúť. Ja'zistili sme, že ak ho znova použijem bezprostredne po umytí, zaschne o niečo rýchlejšie ako obvykle. Vždy je dobré nechať ho úplne vyschnúť a z času na čas dýchať.
 • Použite ľahké, čisté mlieko. Je menej pravdepodobné, že upchá póry alebo spôsobí vyrážku v dôsledku nadmerného nanášania. Žiadne husté masti a rozhodne nič na báze ropy.
 • Vyberaním produktu, ktorý je ľahký a priehľadný, aby spočiatku tetovanie uzdravil, môžem pokračovať v používaní toho istého produktu, akonáhle sa tetovanie začne odlupovať, aby bolo hydratované a pomohlo pri svrbení. V tomto mieste vám umelci zvyčajne odporúčajú prejsť z liečivého prostriedku na neparfumované mlieko.
 • Keď sa tetovanie zahojilo, pokračujem v používaní prírodného zvlhčovača. Vďaka tomu je tetovanie a pokožka zdravá.
 • Vždy si dajte opaľovací krém!
 • Pri výbere produktov vezmite do úvahy typ pokožky. Moja pokožka je prirodzene mastná a citlivá. Vybral som si výrobok, ktorý by udržal moje tetovanie čisté a bez oleja, bez toho, aby bol drsný. Vlhkosť zostáva, ale ja nie't vypuknúť.

Môj preferovaný produkt

Po preskúmaní niekoľkých rôznych produktov som sa rozhodol vyskúšať Tattoo Goo. Dodáva sa v súprave, ktorú nájdete na Walmart. Držal som sa toho, pretože to na mňa dobre fungovalo od prvého dňa. Sada obsahuje pleťovú vodu a mydlo, ktoré sú bez parfumácie a veľmi šetrné k mojej pokožke.

Skôr som sa striasol pri myšlienke, že si prvé dni budem musieť umyť tetovanie, pretože mydlo bude horieť a štípať. Potešilo ma, keď som vyskúšala mydlo Tattoo Goo. Bolo to jemné a upokojujúce a vôbec to nepálilo. Lotion sa mi osvedčil, pretože bol veľmi ľahký a priehľadný, takže som ho mohol aplikovať pod oblečenie alebo pred spaním. Aj keď nie je hustý a veľmi rýchlo sa vstrebáva. Moje tetovanie nie't krátko po nanesení pleťovej vody vyschnúť. Zostal vlhký, aj keď sa všetko mlieko absorbovalo a ja som nemohol'necítim to na povrchu svojej pokožky. Súprava je dodávaná aj s masťou na dlhodobú starostlivosť, ktorá je príjemná, ak chcete osviežiť staršie tetovanie, a palicou na opaľovanie. V lete trávim veľa času vonku, takže to bolo plus.

Nechajte svoje tetovanie vyzerať nové

Jedna vec, ktorá môže mať obrovský vplyv na starostlivosť o vaše tetovanie po jeho uzdravení, je počasie. Tu v Oklahome máme bublinové horúčavy a mrazivé zimy. Prvky si môžu na vašom atramente vyberať daň, rovnako ako na zvyšku pokožky.

Nemôžem to dostatočne zdôrazniť: Používajte opaľovací krém! Slnko poškodzuje a starne pokožku a poškodí a starne vaše tetovanie. Vyrábajú opaľovacie krémy špeciálne pre tetovanú pokožku. Zistil som, že fungujú tak dobre, že ich používam na svoju nepotetovanú pokožku aj na bežný opaľovací krém. A ak máte citlivú pokožku, fungujú dobre aj na to. Nikdy som si na tvár nenanášal opaľovací krém. Skúsil som všetko a stále som sa spálil na slnku. Ja nie'už ten problém nemáš.

Zima môže byť na váš atrament rovnako drsná ako horúce letné slnko. Chladné teploty a vietor vysušujú a popraskajú pokožku. Spôsobili, že moje tetovanie mierne vybledlo a nevyzeralo tak sviežo a pekne. Používanie takých vecí, ako sú zvlhčujúce telové mlieka a pleťové vody, môže zabrániť tomu, aby sa to stalo. Najradšej používam prírodné produkty, najmä na svoje tetovania. Kto vie, aké drsné chemikálie môžu poškodiť tento krásny atrament? Pokiaľ ide o moje menšie kúsky, pokračujem v ich umývaní mydlom následnej starostlivosti, pretože bolo vyrobené tak, aby bolo bezpečné pre tetovanie. Snažím sa držať rovnakých mliek, ktoré by boli vhodné pre čerstvé tetovanie. Obvykle sa odporúča neparfumované. Preferujem výrobky ako kakao alebo bambucké maslo, o ktorých viem, že budú šetrné k mojej pokožke a vyhrali't poškodiť alebo vyblednúť moje tetovanie.

Starostlivosť o zranenie pri tetovaní

Mať krásne tetovanie je len ďalší stimul k tomu, aby ste boli opatrní a starali sa dobre o svoju pokožku a telo. Ale každú chvíľu naozaj tvrdo zachraňujem longboard (niečo, čo by som naozaj nemal'vôbec vzhľadom na to, ako som nekoordinovaný.) a dostať škaredé škrabance a modriny. Mal som šťastie, že z jedného tetovania bola poškodená iba malá časť. Bol to dostatočne ľahký škrabanec, ktorý som neurobil'Nemusíte sa starať o zjazvenie, ale strata farby je bežná, keď je koža na tetovaní poškodená, najmä ak sa zapráši. Ošetril som tetovanie čerstvým atramentom, premyl som ho tetovacím mydlom, ktoré používam na nové tetovania, vysušil som ho škvrnou a nechal som ho voľne prikryté obväzom, kým sa nezačalo hojiť, ale'nezačnite sa obúvať. V tomto mieste som použil pleťovú vodu, ktorú som použil na nové tetovanie. Zdá sa, že to funguje, pretože poškodená časť tetovania vyzerala po uzdravení ako nová.

Vezmite prosím na vedomie!

Toto sú tipy, ktoré som považoval za užitočné pri prispôsobovaní liečebného procesu tak, aby vyhovoval mojim osobným potrebám. Nemusia fungovať pre každého. Ak je to vaše prvé tetovanie, môže byť najlepšie držať sa pokynov, ktoré vám dá váš umelec. Ak sa vám zdá, že vám niečo nefunguje, nepokúšajte sa pokračovať v liečebnom procese týmto spôsobom. Namiesto toho sa vráťte k rutine stanovenej vašim umelcom. Oni to vedia najlepšie. Ak počas procesu hojenia narazíte na nejaké problémy, ako sú infekcie, vyrážky alebo reakcie na liečebný produkt, poraďte sa so svojim umelcom alebo dermatológom. Vďaka za prečítanie!

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

Komentáre

mishka 3. septembra 2018:

ahoj, práve sa mi nedávno medzi prsiami potil, potím sa, ale na tetovanie používam vlažnú vodu, aby som ho navlhčil a zbavil väčšiny potu. Potom ho nechám uschnúť na vzduchu a použijem masť, ale začína sa odlupovať.'nechcem, aby mi tat zmizol ???? 🙁 je normálne, že sa vám tetovanie po týždni odlupuje?

Josinah Mabuela 4. mája 2018:

Práve som si nechal vytetovať na hrudník pred 4 mesiacmi..Ale to tetovanie je stále bolestivé a páliace, z čoho ma bolí ľavý prsník a chrbát.

zuber 23. februára 2017:

Na tetovaní mám bubliny….

Heather Basgall (autor) z Oklahomy 31. decembra 2016:

Fairysmom – znie to ako vlhká vyrážka? Pri aquafore je dôležité, aby ste sa nepoužívali nadmerne, pretože nedovolí vašej pokožke uvoľniť prebytočnú vlhkosť (tj. Pot), a tým spôsobiť hrbole. Uistite sa, že je to veľmi tenká vrstva. Lepšie je nanášať menej často, ako preháňať a zabrániť pokožke správne dýchať, kým sa uzdravuje.

Víla 31. decembra 2016:

Som tetovací veterán. Len nedávno som si dal tetovať a môj umelec poradil aquaforu, čo je v poriadku. Ja'boli sme typ, ktorý v ňom používal kokosový olej'panenský za studena lisovaný stav. Tak som si myslel, že áno'd vyskúšajte aquafor. Moja dcéra to používala a nemala žiadne problémy. Umiestenie môjho umenia mi sťažovalo dosiahnuť ho. V dni, keď som nemohol'Nedosiahnem dobre, použil by som iba olej. Nedávno jedno z mojich ďalších detí začalo používať aquafor a teraz mám po celom tatre malé červené škvrny

Sarah Smithová 21. júla 2016:

Chcem si dať urobiť prvé tetovanie, ale mám strach o svoju citlivú pokožku. Ďakujem za radu o znížení teploty, keď sa osprchujete, aby ste to neurobili'tak veľmi nevysušujte pokožku. Teraz už len musím nájsť dobrého tatéra, ktorý sa mi páči. http://www.boundlesstattooco.com/

luke 20. septembra 2014:

Práve som si to nechal vytetovať'je veľmi červená a horí, je v poriadku

About the author