Sterilizačné postupy v tetovaní

Jason Goodrow, inak známy ako "Goodboy," je licencovaný tetovací umelec, ktorý sa vo svojich článkoch delí o svoje znalosti so svetom.

Získajte informácie o metódach sterilizácie a o tom, ako vyčistiť tetovacie zariadenie.

Získajte informácie o metódach sterilizácie a o tom, ako vyčistiť tetovacie zariadenie.

Gabriel Laroche cez Unsplash; Canva

Sterilizácia a postupy tetovania

Tetovanie je staroveké umenie, predvádzané v tisíckach obchodov v USA. V poslednej dobe sa však všetko zmenilo a najmodernejšia technológia mala významný vplyv na produkt, prax a politiku. Dnes má každý štát svoje vlastné pravidlá, nariadenia a špecifické sterilizačné postupy, ktoré je potrebné dodržiavať. Moderný obchod tiež potrebuje viesť správne záznamy o každom vykonanom sterilizačnom postupe. Ak sa zistí nedbalosť alebo správy o nesprávnej údržbe zariadenia, je to mesto's oddelením zdravia'je zodpovedný za dodržiavanie týchto zákonov.

V tomto článku budem…

 • poskytnúť informácie o sterilizačných postupoch,
 • poskytnúť alternatívne metódy (ak nie je možné kúpiť drahé vybavenie),
 • vás prevedie krokmi používania parného autoklávu na čistenie rúrok a špičiek a
 • odpovedzte na často kladené otázky o postupoch.

4 Základné metódy sterilizácie zariadenia

Existuje niekoľko spôsobov sterilizácie zariadenia. Všetky fungujú, ale usilovnosť a pozornosť k detailu sú dôležité, pokiaľ ide o údržbu vášho zariadenia, a ak nie'Ak nebudete postupovať správne, žiadna metóda nebude fungovať. Vždy si musíte uvedomiť fakt, že ste prvou a poslednou obrannou líniou, pokiaľ ide o šírenie chorôb prenášaných krvou. To znamená, že to robíte správne pri každom čistení a sterilizácii.

V tetovacej komunite sa bežne používajú štyri druhy sterilizácie:

 1. Steam
 2. Plyn
 3. Sterilizácia za studena
 4. Suché teplo

1. Steam

Steam je najbežnejšie používanou metódou sterilizácie tetovania. Nákup autoklávu vyrábajúceho paru je relatívne cenovo dostupný a údržba autoklávov je veľmi jednoduchá. Ceny sa pohybujú od niekoľkých stoviek dolárov po niekoľko tisíc.

Autokláv je vyrobený na používanie pary a vyzerá veľmi podobne ako tlakový hrniec. Existujú však znateľné rozdiely.

Ako funguje parný autokláv (Steam-Clave)

 • Steam-clave ohrieva vodu na výrobu pary. Táto para sa zachytáva v parnom chladiči a v tejto nádobe sa vytvára tlak.
 • Aby ste odstránili škodlivé baktérie alebo choroby prenášané krvou, musíte dosiahnuť minimálny tlak 12 libier.
 • Malo by byť spustené 30 minút pri tlaku najmenej 12 libier. Ak tak neurobíte, zariadenie nebude sterilizované.
 • Poznámka: Sterilizačné vrecká majú vstavané indikátory, ktoré menia farbu po úspešnej sterilizácii.

2. Plyn

Pri tejto metóde sa používa etylénoxid, bezfarebný a horľavý plyn. Plynová sterilizácia sa bežne používa v lekárskej komunite, ale je k dispozícii aj majiteľom obchodov s tetovaním.

Tieto typy autoklávov sú spravidla drahé – spravidla sa pohybujú od osemnásťsto dolárov do niekoľko tisíc. Je to veľmi rýchly a spoľahlivý spôsob sterilizácie vášho zariadenia. Počiatočné náklady sú však vysoké.

3. Studený

Sterilizácia za studena je podľa mňa najpodivnejšia metóda. Tu sú položky ponorené do kvapalných chemikálií (schválených EPA), zvyčajne vrátane glutaraldehydov, kyseliny peroctovej a prípravkov na báze peroxidu vodíka. Táto metóda sa najčastejšie používa v zubnom lekárstve a trvá 8 až 24 hodín v závislosti od použitej chemikálie.

Sám som túto metódu nikdy nepoužil a mám pocit, že každú položku, ktorá prišla do styku s krvou, je potrebné autoklávovať. Ak by to však osoba použila ako metódu predčistenia a potom na dokončenie sterilizácie použila autokláv, bola by to podľa mňa pravdepodobne bezpečná metóda.

4. Suché teplo

Toto je najlacnejší spôsob sterilizácie. Väčšina sterilizátorov na suché teplo vyzerá ako tie mini-piecky, ktoré používajú tepelné prvky na zvýšenie teploty, čím sa eliminuje väčšina foriem baktérií. Aby to fungovalo, musíte udržiavať teplotu 400 ° F najmenej 2 hodiny.

Táto metóda už nie je uznávaná ako forma lekárskej sterilizácie a neodporúča sa pre tetovanie. Stále sa však používa na sterilizáciu predmetov, ako je hlina, prášky a rôzne pigmenty.

Čo'je najbezpečnejšou metódou sterilizácie?

Vlhké teplo (parný autokláv) je najúčinnejším spôsobom podľa Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC).

záujem-lekcia tetovania-5-sterilizácia-metódy

Podrobný sprievodca čistením vašich tetovacích trubičiek a tipy

Tu je jednoduchý zoznam pokynov na čistenie a sterilizáciu tetovacích úchytiek a rúrok.

 1. Vložte tetovacie úchytky a skúmavky do ultrazvukového zariadenia s vhodným čistiacim roztokom a nechajte pôsobiť 30 minút.
 2. Vyberte ich zo zariadenia a skontrolujte ich. Ak je viditeľný atrament alebo krv na tetovanie, pomocou štetcov na tuby a tekutého mydla vyčistite všetky zvyšky, ktoré v skúmavke zostali.
 3. Opláchnite a osušte.
 4. Vložte ich do správnych sterilizačných vreciek a zalepte podľa pokynov.
 5. Zapečatené sterilizačné vrecká vložte do parného kúpeľa a nechajte pôsobiť 30 minút.
 6. Vyberte z parného klapek a umiestnite na chladiaci stojan, kým ich nebudete môcť použiť.

Pamätajte si, že ak nemáte ultrazvukový čistič, nebojte sa! Buďte usilovní a vyčistite všetky škvrny od atramentu alebo krvi, ktoré sa môžu nachádzať na vašom zariadení. Buďte usilovní a dodržiavajte dobré návyky. Odplata je vynikajúca povesť vďaka čistote, a to znamená viac zákazníkov.

Videonávod: Ako sterilizovať skúmavky a ihly

Môžete sterilizovať tetovacie zariadenie bez autoklávu?

Ak nie'nemáš autokláv, don't mať predsterilizované jednorazové prostriedky a't kombinovať ultrazvukové čistenie s chemickým kúpeľom, vašou jedinou možnosťou je suché teplo, ktoré je možné použiť na sterilizáciu zariadenia, ale jeho správne vykonanie vyžaduje oveľa viac úsilia, času a úsilia.

Mám použiť suché teplo na sterilizáciu tetovacieho vybavenia?

Pokus o sterilizáciu suchým teplom trvá dlhšie, vyžaduje si viac úsilia'Je spoľahlivý a stojí približne rovnako ako nákup autoklávu. Táto metóda vyhrala'ani vám dlhodobo ušetrí peniaze, pretože náklady na účinný a dôveryhodný sterilizátor suchého tepla sú približne rovnaké ako náklady na autokláv. Pretože tam'nie je žiadny dôkaz, že to fungovalo bez ohľadu na to, ako ste opatrní'nie je zaručená'bude 100% sterilný. Započítajte náklady na súdny spor a náhradu škody, ak ublížite svojmu klientovi nesprávnou sterilizáciou a má zmysel kúpiť si autokláv, ak'to s tetovaním myslí vážne.

Aký je rozdiel medzi dezinfekciou a sterilizáciou?

Dezinfekcia znižuje riziko infekcie, ale úplne ju neodstraňuje. To môže výrazne znížiť množstvo baktérií na objekte, ale existuje'Neexistuje žiadna záruka, že odstráni všetky baktérie. Sterilizácia na druhej strane môže pri správnom vykonávaní úplne odstrániť všetky baktérie a potenciálne škodlivé mikroorganizmy.

Môžem svoje zariadenie vopred sterilizovať?

Vzduch nie je sterilný. Aby sterilizovaný predmet zostal sterilný, musí byť uchovávaný vo vzduchotesnej a sterilnej nádobe.

Zbaliť sa

Na túto tému som poskytol niekoľko zbežných informácií. Pokiaľ ide o sterilizáciu vášho zariadenia, pochopenie toho, ako to urobiť, je nevyhnutné a dosiahnutie sterilizácie je najdôležitejším aspektom zabezpečenia klienta.'zdravie.

Dúfam, že vyššie uvedený materiál bol nápomocný a poučný. Naozaj chcem zdôrazniť, že čistota je veľmi dôležitá. Nechcete byť zodpovední za to, že niekomu spôsobíte infekciu. Súdne procesy sú bolestivé pre povesť vašej firmy a rýchlo vás vyradia z práce.

Vďaka za prečítanie. Ak máte akékoľvek otázky alebo pripomienky, rád odpoviem na vaše otázky!

© 2012 Jason Goodrow

Komentáre

Martin Beamer 17. apríla 2018:

Ďakujem za skvelé tipy, používam francúzsku rúru. Rúry položím na podnos a alobal pod ne, pretože môj podnos je zbitý. Poškodí fólia moje tuby??

fialový 26. októbra 2016:

Som mladý umelec a dúfam, že sa dostanem k tetovaniu. Práve sa učím o všetkých povinnostiach a dôležitosti tetovania. Bol som nesprávne poučený mužom, ktorý nemal potuchy, čo robí, a teraz hľadám správne vedenie. Naozaj ma zaujíma oveľa viac o procese sterilizácie plynom? a proces sterilizácie za studena? ak by mi nejaké telo mohlo pomôcť, bolo by to skvelé, ďakujem. tu je môj e -mail, ak by mi niekto chcel poradiť: [email protected] ďakujem – violet marie

guyboriblog 06.09.2016:

dobrý blog. Ja'Videl som infekciu zlým tetovaním a vyzerá to hrozne, ľudia to možno budú musieť zakryť alebo odstrániť, čo si myslím, že nie'nechcem

kingcobra1310 24. júla 2016:

Dobrý deň, ja'Som na tomto fóre nový a čoskoro sa budem sám učiť v krásnom umení tetovania a po stopách jedného z mojich strýkov, ktorý bol tetovaním. Mám otázku, ak áno'nevadí, že sa pýtam. Môžete použiť tlakový hrniec ako autokláv na sterilizáciu svojho tetovacieho zariadenia, ak nie'nemáš riadny autokláv?

kingcobra1310 24. júla 2016:

Môžete použiť tlakový hrniec ako autokláv na strilizovanie tetovacieho zariadenia, ak nie'nemáš poriadne? Ak nie'nevadí, že sa pýtam

About the author