Tetovať alebo netetovať: To je známa otázka!

Som Mary a žijem v malom meste, ktoré sa volá Tillson. Rád čítam, píšem a zabávam sa.

to je tetovanie-alebo-nie-tetovanie-to je otázka

Tetovanie sa stalo hlavným prúdom

Práve som dočítal Dievča s dračím tetovaním. Jej tetovanie ma prinútilo zastaviť sa a premýšľať o ženách a tetovaniach.

Musím priznať, že hneď dopredu; Mám tetovanie. Jeden som dostal, keď som mal 50; bol to môj narodeninový darček pre seba. Krásny Claddagh na mojom ľavom ramene, trochu nízky, takže nie je vždy viditeľný.

Prečo teda tetovanie?

Keď som bol mladý, jediní ľudia, ktorí mali tetovanie, boli motorkári a chlapci v službe. Motorkári to pravdepodobne urobili, aby ukázali, akí sú macho, a väčšina chlapcov v službe to robila večer pri pití, pretože chceli byť mužnými mužmi. Vtedy bolo na chlapcov vytetovaných veľa kotiev. Vždy tam bol starý opitý "Matka" vytetované na stužke na ruke. Jediné ženy s tetovaním boli v cirkuse alebo z ďalekých krajín, ako sa uvádza na stránkach National Geographic.

Kedy sa to zmenilo Kedy sa tetovanie stalo hlavným prúdom? Teraz sú hlavným prúdom, viete. Každý to robí, od mladých dievčat po malé staré dámy, dospievajúcich chlapcov až po starých mužov a všetci medzi nimi.

Načrtnite mapu sveta na bicepse

Načrtnite mapu sveta na bicepse

História tetovania

Po prvé, čo je to tetovanie? Wikipedia to definuje ako „telesné umenie vyrobené vložením nezmazateľného atramentu do dermisovej vrstvy pokožky…." Niektorí nazývajú tetovanie znesvätením Božieho chrámu, iní ho považujú za ozdobnú úpravu tela. Nech to nazvete akokoľvek, stále je to tetovanie. Podľa Harris Interactive niektorí Američania s tetovaním tvrdia, že sa cítia viac sexi (34%) a atraktívnejšie (26%). Mnohí, ktorí nie'nemajú tetovanie, ale myslia si, že ľudia, ktorí ich majú, sú menej príťažliví (42%), rebelantskejší (57%) a menej inteligentní (31%). Hmm, som vzpurnejší alebo menej inteligentný?

Na múmiách boli tetovania (v starovekom Egypte to bola veľká vec pre mužov a ženy) a v Japonsku sa na identifikáciu konkrétnej zločineckej rodiny použilo konkrétne tetovanie.

Keď preskočíme do Ameriky v 20. storočí, zistíme, že tetovanie nebolo v žiadnom prípade považované za hlavný prúd. Tetovanie mali len ľudia z nižšej triedy. Na začiatku dvadsiatych rokov minulého storočia boli tetovanie „cestovnými značkami“. Podľa tetovania sa dalo zistiť, kde sa človek nachádzal.

Tetovanie na vzostupe

Podľa prieskumu, ktorý v roku 2006 uskutočnil Journal of American Academy of Dermatology, sa nechalo tetovať 24% Američanov vo veku od 18 do 50 rokov a 36% ľudí vo veku 18 až 29 rokov. Do roku 2010 sa tieto čísla vyšplhali na 36%, respektíve 40%. Tetovanie je na vzostupe, či už ide o prijatie alebo popularitu. Či už alebo nie's na vrchole nie je známe. Vďaka novým predpisom, hygienickým normám, nástrojom a materiálom je tetovanie jednoduchšie a prístupnejšie než predtým.

Aj keď tetovanie prešlo mnohými zmenami, dôvody pre tetovanie sa veľmi nezmenili. Umelecké tetovanie je na vzostupe, ale pretrvávanie tetovania gangov ukazuje, že tetovanie sa stále používa na označenie príslušnosti k kmeňom a rodine. Zdá sa, že v šesťdesiatych rokoch sa veci začali trochu meniť. Tetovanie sa presunulo k motorkárom s vyšším postavením a s tetovaním sa začali ukazovať aj známe osobnosti.

Mainstreaming sa však skutočne začal v 80. a 90. rokoch minulého storočia. Angelina Jolie je pravdepodobne najznámejšou „tetovanou dámou“: ženskou celebritou s množstvom trvalých tetovaní. Hovorím, že natrvalo, pretože existujú herci, ktorí používajú dočasné tetovanie, aby to nezasahovalo do ich remesla. Myslím na to, zamyslite sa nad tým: vidíte, povedzme, Alenku v ríši divov s tetovaním veľkého pavúka na ruke? Nefungovalo by to dobre Samozrejme, existuje mnoho ďalších hercov a herečiek, ktorí majú pre svoje úlohy len zakryté tetovanie. Make -up od skutočného vizážistu dokáže zakryť čokoľvek. Čo športovci? Čo hovoríte na Dennisa Rodmana alebo Mikea Tysona?

Celebrity s tetovaním

Eva Longoria

Eva Longoria

Colin Farrell

Colin Farrell

Tetovanie pre takmer každého

Neviem, či sa v deväťdesiatych rokoch minulého storočia zrodilo tetovanie spodnej časti chrbta alebo nie, ale zdá sa, že vtedy si skutočne získalo popularitu. Samozrejme, je to nazývané mnohými inými hanlivými názvami, ako napríklad „trampská pečiatka“, ale veľa mladých dievčat si necháva a stále dáva tetovať spodnú časť chrbta. Pretože dolná časť chrbta je „sexy a krivá“, je to skvelé miesto, kde predviesť dievčenské tetovanie! Tetovanie v tejto oblasti má väčšiu šancu, že časom zostane rovnaký, pretože táto oblasť sa zvyčajne neroztiahne, nerozšíri alebo nevyjde z formy..

V roku 2000 a neskôr začala televízia propagovať tetovanie pomocou show ako Miami Ink. Vidieť skutočné tetovanie vyradené zo zadných ulíc a sledovať, ako sa to robí, povzbudilo viac ľudí, aby to vyskúšali. Och, možno to aj tak vyskúšali, ale vedieť o tom viac a pochopiť, že je to teraz hygienické, to pomohlo propagovať a mnohí, ktorí by sa báli, boli ovplyvnení ležérnym prístupom v šou..

Ľudia tiež zistili, že tetovanie už nie sú len základné, tmavé farby: k dispozícii je takmer každá farba. Návrhy tetovania sú nekonečné a vy si môžete navrhnúť svoje vlastné. Nevidíte len kotvu alebo "matka" už. Na telách ľudí sú prepracované umelecké diela. Niektorí majú úplne ruky a nohy "rukáv" (pokryté tetovaním, bez holých škvŕn). Iní majú chrbát alebo čelo úplne zakryté.

Teraz môžete vďaka internetu získať milióny návrhov tetovania online a odniesť ich k svojmu miestnemu tatérovi. Niektoré weby, na ktorých môžete navštíviť nápady, zahŕňajú Checkoutmyink a 1001 tetovaní.

Makeup tetovanie

Potom je tu „permanentný make -up“, čo je vlastne tetovanie, ktoré odstraňuje potrebu nanášania make -upu. Vážne! Ženy si nechávajú vytetovať viečka, riasy a dokonca aj pery. Nič poburujúce, iba farba, takže nemusia používať make -up. Mala by som vedieť: Nechala som si urobiť viečka, pretože som alergická na každý typ očného make -upu.

Moje tetovanie Claddagh

Moje tetovanie Claddagh

Majetok Tillsontitana

Moje tetovanie

Umenie, znesvätenie, akokoľvek to nazvete, bolí to! Keď si začneš dávať tetovanie, už to nebude'Necítim sa tak zle, ale ako tetovanie znova a znova dopĺňa čiary a farby, začne to bolieť a začína to bolieť. Očividne prežijete, ale v závislosti od úrovne bolesti a veľkosti tetovania to môže byť bolestivý proces.

Tetovať alebo netetovať

Je ľahké povedať, že tetovanie nie je módnou záležitosťou; neboli módou v starovekom Egypte a nie sú ani módou teraz. Teraz je v každej profesii a vekovej skupine športových tetovaní dostatok ľudí na to, aby povedali, že to presahuje výstrelok toho, čo som pôvodne povedal, hlavný prúd.

Takže tetovať alebo netetovať? To je otázka, na ktorú môžete odpovedať iba vy, či už ju považujete za umelecký druh, dekoráciu, symbol niečoho alebo znesvätenie. Je to určite osobné rozhodnutie, ale je tu určite možnosť zostať!

Ak sa vám tento článok páčil, zanechajte komentár. Neváhajte sa oň podeliť so svojimi priateľmi.

Koľko ľudí, ktorí to čítajú, má tetovanie?

Koľko čitateľov by si v skutočnosti dalo tetovanie?

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

© 2011 Mary Craig

Komentáre

Mary Craig (autor) z New Yorku 23. januára 2013:

Súhlasím, Jenn, ak má tetovanie osobný význam, určite neoľutuješ. Vážim si, že ste sa zastavili.

jenbeach21 z Orlanda, FL 23. januára 2013:

Skvelé informácie o histórii tetovania. Aktuálne mám 2 tetovania a ľutujem iba jedno z nich, moje "trampská pečiatka." Myslím si, že keď má tetovanie osobný význam, dáva tetovaniu účel a je menej pravdepodobné, že to neskôr budeš ľutovať.

Mary Craig (autor) z New Yorku 17. októbra 2012:

Alecia, milujem tvoj komentár k tetovaniu tvojho vlastného mena…"nemôžeš si to pamätať?" Ďakujem za vaše komentáre … vždy si ich vážim a vždy vás to bude baviť.

Alecia Murphy z Wilmingtonu v Severnej Karolíne 16. októbra 2012:

Ja'som mladý, ale to'nikdy som nebol niečo, čo ja'vážne som zvážil. Ako povedala Mary- obávam sa, že predstavenie si tetovania na mojej staršej koži. Ale celkovo moje zdôvodnenie, prečo ho nemám, je hlavne preto, že nikdy necítim potrebu urobiť to, čo ktokoľvek iný, aby potvrdil svoju identitu alebo sebahodnotu. Zdá sa, že niektorí ľudia sa nechávajú tetovať, aby mohli "pasovať." Myslím si to však'Je smiešne, ak si necháte vytetovať svoje vlastné meno- nemôžete si to spomenúť?

Zábavné a zaujímavé centrum!

Mary Craig (autor) z New Yorku 16. októbra 2012:

Je to znak doby, Mary. Verím, pokiaľ sú 'vkusný' sú v poriadku …. a oni'budem sa im smiať na vráskach;)

Mary Hyatt z Floridy 16. októbra 2012:

Všetky moje vnučky majú tetovanie a ja to neschvaľujem! Dobre, ja'm staromódny. môžem't si predstavte všetky tieto mladé dievčatá s tetovaním, keď zostarnú ….. tetovania vo svojich vráskach!!!

Viem, že ich dnes majú všetci mladí ľudia. Vidím, ako si robím očné linky.

Hlasoval som pre UP a zaujímavé.

Mary Craig (autor) z New Yorku 16. októbra 2012:

Rozhodne si to musíš premyslieť Stephanie, máš pravdu, zostane to s tebou navždy! Ďakujeme za prečítanie, hlasovanie a tweetovanie.

Stephanie Henkel z USA 16. októbra 2012:

Užite si svoj veľmi zaujímavý článok o histórii tetovania. Dať sa tetovať je veľmi osobné rozhodnutie. Štatistiky ma trochu prekvapili-aj keď som si všimol oveľa viac tetovaní, ani som netušil, že počet ľudí, ktorí ich športujú, je taký vysoký. Osobne by som sa nechcel zaviazať, že budem mať trvalé telesné umenie – ono'nie je ako šperk alebo účes, ktorý môžete zmeniť, keď vás už omrzí! Skvelé centrum, hlasovalo sa! Tweetovaný!

Mary Craig (autor) z New Yorku 30. januára 2012:

Tetovanie je určite trvalé a malo by sa nad ním premýšľať, súhlasím, Brett, ale pre tých z nás, ktorí na to najskôr myslia, je to'idem. Ja'som si istý, že tie tvoje sú jedinečné. Moja dcéra má na nohe veľmi jedinečné tetovanie, ktoré navrhol priateľ.

Cebutouristspot, tetovanie nie je pre každého. To'Je to určite vec vkusu a po tom všetkom by ste sa nemali urážať'tak prečo tam's vanilkou a čokoládou!

cebutouristspot zo Cebu 30. januára 2012:

Nikdy by som sa nedal tetovať: D Jednoducho sa mi to nepáči. Bez urážky pre tých, ktorí to robia: D

Brett C. z Ázie 30. januára 2012:

Moja rada každému, kto uvažuje o tom, že si tiež zaobstará, je, aby o tom premýšľal najmenej šesť mesiacov, než to skutočne dostane (obdobie na rozmyšlenie, pre niečo VEĽMI trvalé).

Sám mám pár, ale majú mi pripomenúť cestovanie a pripomenúť niektoré dôležité lekcie, ktoré som sa naučil. Oba som navrhol sám niekoľko mesiacov, takže aspoň zostanú pre mňa jedinečné.

Veľmi zaujímavý článok na tému, ktorá je v Ázii ešte aj dnes dosť citlivá.

Vďaka za zdieľanie.

Mary Craig (autor) z New Yorku 6. augusta 2011:

Nell, ja'som si istý'je krásny. V prvom rade sú lapače snov krásne samy o sebe a modrá je skvelá farba na čokoľvek!

Nell Rose z Anglicka 6. augusta 2011:

Ahoj, mám tetovanie, ktoré som dostal, keď som mal štyridsať, bol to môj darček! lol Vždy som jeden chcel, ale nikdy som sa k tomu nedostal. Verím, že niektorí ľudia ich získajú príliš rýchlo, potom to ľutujú, môj je pôvodný americký lapač snov! nádherná modrá, v skutočnosti, keď to ľudia prvýkrát videli, získal som si veľkú pozornosť ľudí, ktorí chceli jeden, a oni povedali, že nikdy nevideli nikoho takého, ako mám ja, milujem to! na zdravie nell

Mary Craig (autor) z New Yorku 6. augusta 2011:

Viem, čo myslíš, Lisa. Vždy som túžil po tatovi, ale nikdy som nemal nervy, kým som nemal päťdesiat!

lisa.bom 5. augusta 2011:

Skvelé čítanie. Práve som si nechal urobiť druhé tat. Prvý, keď som mal 46. Vždy som obdivoval tetovanie na iných ľuďoch. Trvalo mi dlho, kým som sa rozhodol, čo chcem, čo pre mňa skutočne niečo znamená. Vďaka za zdieľanie.

Jean Bakula z New Jersey 4. augusta 2011:

Veľa informácií tam. Môj otec bol v námorníctve a poznal mamu iba 1 mesiac, keď si nechal vytetovať jej meno na nadlaktie. Vždy som si myslel, že je to také romantické. V tých časoch ľudia mali tendenciu zostať v manželstve a na rozvod sa pozeralo zhora. Myslím si, že tetovanie je úhľadné, ale je to navždy, takže by som nechcel'nezblázniť sa s nimi ako niektorí. Viem, že dermatológovia ich môžu odstrániť alebo urobiť nejaký postup na ich zosvetlenie, ale všetko to znie bolestivo! Niekedy dostanem druh henny, ktorý vydrží len chvíľu. Dobré pre vás, získate jeden k 50. dňu B! Na Jamajku som išiel prvýkrát a prežil som jedno z najlepších období v mojom živote. To'je iba číslo. Ak sa vám páčilo "Dračie tetovanie", Recenzoval som všetky 3 knihy Millenium Trilogy o HP. Všetko najlepšie. Hlasovalo, zaujímavé, úžasné!

About the author