Tetovanie: Ako ho získať a prečo ho potrebujete

Som učeň tetovania, výtvarník, fotograf a kultivátor všetkého skutočného.

Skutočne potrebujete byť učňom, aby ste sa stali tetovaním?

Skutočne potrebujete byť učňom, aby ste sa stali tetovaním?

StockSnap cez Pixabay

Ak sa chcete stať tetovacím umelcom, učňovská príprava je jedným z prvých krokov, ktoré musíte urobiť. Vykonať formálne učňovské vzdelanie je ako zápis na obchodnú školu – robíte to pre zručnosti a znalosti, ktoré získate, pre kontakty, ktoré získate'Urobíme to ako krok k certifikácii a pre vaše profesionálne resumé.

Učňovskú školu nie je ľahké zvládnuť, nie je ľahké ju získať, pripraviť sa na ňu ani zaplatiť. Nikto to nehovorí'Bude to ľahké, ale pomôže vám to dostať sa tam, kam chcete. Tento článok vám pomôže dozvedieť sa výhody tetovania a ako ho získať.

Naozaj musím byť učňom??

Na to, aby ste sa stali tetovacím umelcom, absolútne potrebujete vzdelanie. Existuje dlhý zoznam dôvodov, prečo, ale väčšinou to tak je's, pretože väčšina štátov požaduje, aby mal tetovanie alebo piercing vlastníctvo licencie. Pretože väčšina licencií vyžaduje školenie a jedným z jediných spôsobov, ako získať školenie, je učňovské vzdelanie u licencovaného výtvarníka, potrebujete výučný list. To znamená, že musíte nájsť skúseného tetovača, ktorý si myslí, že máte dostatok talentu na to, aby ste si zaslúžili čas a energiu potrebnú na jeho zaškolenie..

Tu sú základné kroky k učňovskému vzdelávaniu. Každý obchod a učiteľ bude iný, ale nasleduje dobrá predstava, čo očakávať.

Ako sa môžem stať tetovacím umelcom? Aké kroky mám urobiť?

 1. Staňte sa výtvarníkom. Toto je prvý a najdôležitejší krok. Môžeš'stať sa tetovaním bez toho, aby ste najskôr boli umelcom.
 2. Vybudujte si portfólio. Myslím portfólio učňov v tetovaní, nie tetovač's portfólio. Oni'si iný. Viac informácií nájdete nižšie.
 3. Nájdite certifikovaného mentora tetovania, ktorý vás prijme za učňa. To môže byť zložité. Nižšie sa dozviete, ako pristupovať k obchodu.
 4. Naučte sa obchodovať. Počas svojho učňovského vzdelávania vy'Vykonám veľa podradných úloh, ale vy'Naučím sa tiež profesionálne obchodné zručnosti, najlepšie hygienické pracovné postupy a návrh tetovania.
 5. Získajte certifikát. Každý štát má svoje vlastné požiadavky; dozvedieť sa viac a nájsť odkazy nižšie.
 6. Nájdite si obchod, v ktorom budete pracovať. Po vyučení a certifikácii vy'Buďte pripravení začať dostávať platby! Ale najskôr ty'Budem musieť nájsť obchod, v ktorom budem pracovať.

Každý z týchto krokov je podrobne popísaný nižšie vrátane odpovedí na všetky najčastejšie otázky o procese.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je precvičiť svoje umenie a vybudovať rozmanité portfólio.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je precvičiť svoje umenie a vybudovať rozmanité portfólio.

Festival Bananada prostredníctvom Flickr Commons

1. Buďte výtvarníkom

Niektorí ľudia tento výraz počujú "tetovač" a zafixovať si slovo "tetovanie" namiesto slova "umelec." Ano, to'je to skvelá práca, ale musíte mať nielen prirodzený talent ako umelec, ale musíte ho aj trénovať, učiť sa a pracovať na niečom špeciálnom. Každý chce byť v dnešnej dobe tetovaním, takže konkurencia je dosť veľká. Ty'Budem potrebovať nejaké šialené umelecké schopnosti. To znamená, že ty'chodili sme na hodiny, výtvarne sme rozvíjali osobný a jedinečný štýl a cvičili, cvičili, cvičili.

Žiadny tetovač vás nechce naučiť kresliť. Môžu vás naučiť iba tetovať. Cieľom vášho portfólia je teda ukázať im, že máte umenie, ktoré je potrebné na to, aby ste uspeli.

Ak sa vám ťažko rozhoduje, čo nakresliť, myslite na rôzne životné skúsenosti, s ktorými by sa ľudia mohli chcieť nechať potetovať. Tetovanie môže byť o pripomenutí si času v jednom'život, zapamätanie si niečoho alebo niekoho alebo jednoducho ozdoba. Vo svojej kariére budete neustále robiť tieto druhy tetovania. Opýtajte sa svojich priateľov, aké tetovanie si dajú urobiť, a nakreslite ich. Tam'Nie je lepší spôsob, ako sa pripraviť, ako hovoriť s ľuďmi, ktorí môžu byť jedného dňa vašimi potenciálnymi klientmi.

Kresliť každý deň. Nech je každý výkres čo najlepší. Skúste zvládnuť nové zručnosti a vyskúšať veci, ktoré nie'neprichádza ti to prirodzené. Don'nevzdávaj sa myšlienky len preto, že'je príliš tvrdý alebo nudný, pretože nebudete mať vždy na výber, čo chce klient.

(Mimochodom, vo väčšine štátov vy'Tiež budete musieť mať najmenej 18 rokov a na mnohých miestach vy'Na legálne tetovanie budem potrebovať diplom zo strednej školy alebo certifikát GED.)

2. Vybudujte portfólio

Nechoďte do obchodu s portfóliom skutočných tetovaní, ktoré máte'hotovo. Pravdepodobne sa vám to obráti z niekoľkých dôvodov:

 1. Ty nie'nemáte potuchy, čo robíte, a to bude zrejmé každému, kto to vidí.
 2. Ľuďom, ktorých si vytetoval, si mohol spôsobiť škodu alebo nenapraviteľné škody … a potom si to odfotil. Svedčí to o nedostatku rešpektu voči klientovi aj voči samotnému umeniu.
 3. Každý umelec, ktorý vás prijme za učňa, bude musieť mať čas, aby vás nielen naučil správnemu spôsobu tetovania, ale aby vás aj odstavil. "škrabadlo" návyky. Vaše portfólio plné amatérskej práce ich teda varuje, že vy'Bude veľmi ťažké mentorovať.

Zrátané a podčiarknuté: Nemali by ste tetovať, pokiaľ ste neboli vyškolení licencovaným odborníkom – a ak ho máte, tak aj'nie je sa čím chváliť.

Ako vyzerá portfólio tetovaných učňov?

Samotná kniha: Vaše umelecké diela by mali byť vystavené v skutočnom portfóliu, v prípade potreby matné a umiestnené do chráničov listov. Ty'Pravdepodobne budete chcieť tri prstene, ktoré sa otvoria, aby ste mohli stránky ľahko presúvať a odstraňovať. Každá stránka by mala byť plná, preto vyberte prázdne stránky. Don't Použite iba otlučený trojkrúžkový zakladač, ktorý ste našli: Vyberte si niečo, čo vyzerá profesionálne.

Čo zahrnúť do vnútra: Vaše portfólio by malo obsahovať 25 až 100 hotových výkresov. Tu je dôležité slovo "hotový." Ty nie'nechcem vojsť do obchodu s knihou plnou čmáraníc, skíc a napoly upečených nápadov. Vyberte si iba svoju najlepšiu prácu – veci, ktoré najlepšie ukazujú váš talent.

Pokiaľ ide o kresby, chcete mať najrozmanitejšiu prácu. Zahrňte veci, ktoré si ľudia môžu dať tetovať (vrátane vašich vlastných kreatívnych nápadov), ale aj všetky vaše kresby'urobili sme, že sme predviedli váš talent, ale možno sa to do tetovania neprejaví dobre. Zahrňte prácu s farbami – akvarely a atrament sa považujú za najpodobnejšie tetovaniu. NEkopírujte ostatných interpretov' práca. Ak to's tvoja predstava tetovania, potom by si mal nájsť inú kariéru.

Ak sa posuniete nadol k spodnej časti tohto článku, vy'Nájdem zoznam desiatich tipov, ktoré vám pomôžu zostaviť skvelé portfólio.

3. Nájdite si licencovaného tatéra, ktorý vás vezme ako učňa

Nájdite obchod s dobrou povesťou, možno jeden z vás'raz by som chcel pracovať. Mnoho obchodov berie umelcov na základe ich osobného štýlu. Ak sa špecializujú na štýl, ktorý vy'si dobrý, to by mohlo fungovať – ​​ale ak máš štýl alebo talent, oni nie'Pokryté, to by tiež mohlo fungovať. Ale nie's tým si príliš nerob starosti. Väčšinou hľadajte seriózne, profesionálne obchody, ktoré majú veľa obchodov.

Don'textovú správu, hovor alebo e -mail. Choďte dovnútra, pozdravte ich a opýtajte sa ich, či áno'Pozrime sa na vaše portfólio. Ak sa pozrú, vypočujte si všetky rady, ktoré pre vás majú. Ak nie, nechajte kartu a skúste to znova ďalší deň. Buďte priateľskí, profesionálni, zdvorilí a vážte si ich čas.

Na čo si dať pozor pri tetovaní mentora:

V ideálnom prípade sa chcete učiť od niekoho, kto skutočne chce učiť, kto'je mentorovaný predtým, kto má dobré vzdelanie a kto vás vyzve. Táto osoba bude zodpovedná za to, že vám pomôže naučiť sa základy a niektoré svoje vlastné triky v oblasti tetovania, takže chcete to najlepšie.

Vytrvalosť je v tomto procese úplne kľúčová. Ak je to možné, nechajte sa potetovať umelcom, od ktorého sa chcete učiť. Ešte lepšie je nechať sa tetovať čo najviac (existuje mnoho dôvodov pre túto radu). Vyrazte si do obchodu, ak áno'dovolím ti Opýtajte sa výtvarníkov, s ktorými sa stretávate, ako sa učili, kto ich učil, aké rady majú. Môžete dokonca dobrovoľne venovať svoj čas pomoci budovať vzťah s tamojšími umelcami.

Dostanem peniaze za učňa??

To by bol zázrak. Väčšina učňovských odborov v tetovaní je neplatená. Rovnako ako študenti nie sú platení za účasť na vysokej škole, vy ste vyhrali'za svoje učňovské vzdelanie nedostanete zaplatené. Ty'Kým nezískate licenciu, pravdepodobne budete musieť vykonávať vedľajšiu prácu.

Do tetovanie učňov stojí peniaze?

Aj keď najlepšie učňovské vzdelávanie v najuznávanejších obchodoch niekedy nie'nič to nestojí, oni'sú tiež najťažšie dostupné. Učňovská príprava vás bude stáť pravdepodobne 5 000 dolárov. Niektoré učňovské školenia stoja viac (10 000 dolárov bolo najvyššie I.'Počuli sme o tom), takže sa budete chcieť rozhodnúť múdro a tvrdo pracovať, aby to stálo za to.

Naozaj musím platiť za učňa??

Pravdepodobne. Ak sú vaše schopnosti také úžasné, že máte mentorov, ktorí bojujú o prácu s vami, potom možno nie (toto nie'V skutočnosti sa to nestane, ale je to tak'je to pekná fantázia). Možno ste vyhrali'nemusíte platiť, ak je váš mentor zároveň vašim priateľom alebo ak si dokážete vypracovať nejaký obchod. Väčšina ľudí ale za učňovku zaplatí aspoň niečo.

Ako sa mám obrátiť na obchod a požiadať o výučný list?

 • Rovnako ako pri akejkoľvek inej práci, musíte vedieť, kto ste'máte čo do činenia, tak si najskôr urobte domácu úlohu. Študujte obchod's webom, pozrite sa na umelcov' bios a pozrite sa na ich prácu a recenzie.
 • Don'Choďte na víkend a choďte v čase, keď obchod nie je'príliš zaneprázdnený.
 • Ukážte sa osobne. Tvárou v tvár je najchytrejší a najpriamejší prístup.
 • Porozprávajte sa s osobou na recepcii a opýtajte sa, aký je najlepší prístup. Ku každému, koho stretnete, sa správajte rovnako úctivo. Pamätajte si, že osoba, ktorú ste'Rozhovor s tebou je pravdepodobne buď potenciálnym mentorom, alebo učňom, akým by si chcel byť, takže ťa všetci majú čo naučiť..
 • Prineste svoje portfólio. Ak je to potrebné, môžete ho tam nechať niekoľko dní, aby mali šancu sa na to skutočne pozrieť.

Záleží na tom, kde získam výučný list?

Niektoré obchody a mentori sú samozrejme lepší ako ostatní. V ideálnom prípade ty'Chcel by som sa obklopiť skvelými umelcami a zdravými scénami, ale ja'počul som veľa učňovských hororových príbehov. Určite tam sú nejaké zlé vajcia. Získanie mizerného mentora pravdepodobne vyhralo'nezabije vás, ale určite vás spomalí, preto vyberajte opatrne.

Čo keď môžem't nájsť si učňovku?

Ak môžeš'Ak nenájdete niekoho, kto by sa vás ujal, máte tieto možnosti:

 • Keď sa niekto pozrie na vaše portfólio, pozorne počúvajte, čo hovorí. Opýtajte sa ich, čo si o tom myslia, a využite ich spätnú väzbu na zrevidovanie a vylepšenie svojho portfólia.
 • Zvážte premiestnenie. Ak rozšírite svoje zameranie na polohu, vy'budem mať viac možností.
 • Sústreďte sa na svoje umenie. Absolvujte hodiny, naučte sa nové štýly, rozšírte svoje zručnosti a zdokonalte svoje techniky.

Ako dlho trvá učňovská príprava?

Obvykle pár rokov, ale niektoré trvajú 3 roky alebo viac. To'je múdre skontrolovať požiadavky konkrétneho štátu na štát'webová stránka ministerstva zdravotníctva.

Potrebujem podpísať zmluvu o učení tetovania?

Zmluva je dôležitá, aby každý presne vedel, čo robí'súhlasím Zvlášť ak ty'platíš ty'Budem chcieť podpísať zmluvu vopred, aby ste vy aj váš mentor presne vedeli, čo sa očakáva. Malo by sa v ňom uviesť, ako dlho bude učňovské vzdelávanie trvať, čo to bude stáť, aké sú vaše povinnosti a aké konkrétne schopnosti máte'budem sa učiť. Ak ty'Očakáva sa, že tam budem pracovať po získaní licencie, malo by to byť popísané aj v zmluve.

Vaše učňovské učenie bude spočiatku pozostávať väčšinou z podradných úloh, ako je upratovanie, odpovedanie na telefóny a behanie.

Vaše učňovské učenie bude spočiatku pozostávať väčšinou z podradných úloh, ako je upratovanie, odpovedanie na telefóny a behanie.

Benjamin Hoffman prostredníctvom Flickr Commons

4. Naučte sa obchodovať

Keď získate výučný list, pripravte sa na to, čo nazývajú "sučka z obchodu." Ty nie'Dostanete zaplatené a budete vykonávať všetku špinavú prácu: odpovedajte na telefóny, naplánujte si schôdzky, vyberte odpadkový kôš, pozametajte, vybavte úlohy a vybavte si zásoby, nastavte a rozoberajte stanice. Šance sú také'si všetko ty'chvíľu budem robiť. Nechajte to urobiť, aby ste sa presvedčili'sa skutočne zaujímame o prácu, vyradiť nehodných, takže tieto úlohy berte ako česť. Ty'máte šťastie, že ste tam! Konaj tak. A don'nečakajte, kým vás niekto požiada, aby ste urobili tieto veci, jednoducho ich urobte.

Čo budete robiť počas učňovskej prípravy??

Po prvé, okrem týchto podradných úloh budete so svojim mentorom spolupracovať na osvojení si profesionálnych obchodných zručností, hygienických pracovných postupov a dizajnu tetovania. Najprv však budete musieť veľa sledovať a počúvať. Toto je prvý krok k učeniu, preto buďte pozorní. Naučíte sa vyrábať ihly, používať autokláv a vykonávať zdravotné opatrenia (ktoré budete potrebovať na certifikáciu patogénov prenášaných krvou).

Potom sa začnete učiť používať tetovací stroj (nikdy ho nenazývajte a "pištoľ"!). Najprv budete v závislosti od svojho učiteľa tetovať na falošnú kožu, ovocie a možno aj seba. Dozviete sa o všetkých rôznych nastaveniach strojov a rozdieloch medzi vložkami a shadermi. Medzitým budete tiež kresliť a učiť sa kresliť rýchlo a dobre. To'je veľa driny.

Ako dlho trvá učenie o tetovaní?

Učňovská príprava môže trvať jeden až tri roky, preto to naplánujte.

Budem tetovať počas učňovskej prípravy?

Počas svojho učňovského štúdia urobíte asi 100 bezplatných tetovaní. Ale v skutočnosti, "tetovanie zadarmo" znamená, že zaplatíte náklady, takže sa uistite, že máte našetrených veľa peňazí na zásoby. Môžete tetovať priateľov, rodinu, kohokoľvek si prajete. Tipy si môžete nechať. Po vašom'S certifikáciou e môžete začať účtovať poplatky klientom.

5. Získajte certifikát

Každý štát a krajina má iné požiadavky, ale vy'Pravdepodobne budete musieť urobiť určitý počet učňovských hodín, absolvovať niekoľko kurzov BOZP a zložiť skúšku z hygienických postupov tetovania. Zistite, aké požiadavky musíte splniť, aby ste mohli pracovať tam, kde chcete. Potom, keď príde čas, vyplňte všetky formuláre, urobte testy a poskytnite všetky dokumenty potrebné na certifikáciu. Musíte mať osvedčenie na tetovanie, inak budete riskovať svoju povesť a prípadne sa dostanete do problémov so zákonom.

Raz ty'Získali ste certifikáciu, môžete si ho začať tetovať a nabíjať! Tak gratulujem! Ty'zvládol som to.

Potrebujete licenciu na tetovanie?

V niektorých štátoch potrebuje licenciu iba obchod, ale v iných potrebuje obchod aj každý jednotlivý tetovací umelec. Ak chcete zistiť, čo konkrétne štáty vyžadujú od jednotlivých tetovacích umelcov, prečítajte si toto zoznam licenčných zákonov na tetovanie podľa štátu. Táto stránka tiež odkazuje na aplikácie pre každý štát a ponúka informácie o tom, ako dlho jednotlivé štáty trvajú's licencia trvá skôr, ako jej platnosť vyprší, a je potrebné ju obnoviť.

Čo musím urobiť, aby som získal certifikát na tetovanie v mojom štáte?

Mali by ste nájsť aplikáciu na licencovanie tetovania spolu s informáciami o poplatkoch a procese odoslania vo vašej miestnej správe'webová stránka obchodného oddelenia. Požiadavky sa líšia štát od štátu, mesto od mesta, ale môže byť užitočné pozrieť sa na zoznam licenčných zákonov a aplikácií na tetovanie podľa štátu (pozri odkaz vyššie).

Keď získate certifikáciu, stačí si nájsť prácu tetovacieho umelca.

Raz ty'ste certifikovaní, stačí si nájsť prácu tatéra.

ilovetattoos prostredníctvom Pixabay

6. Nájdi si prácu ako certifikovaný tetovací umelec

Niekedy vám obchod, v ktorom ste sa naučili tetovať, uzavrie zmluvu na najmenej jeden rok po vás'dokončil si učňovku. Neustále pracujte, fotografujte každé tetovanie, ktoré robíte, a pridajte ich do nového portfólia. Po skončení zmluvy sa môžete rozhodnúť zostať vo svojom domácom obchode alebo nájdete iný obchod.

Veľká časť vášho úspechu závisí od vašich sietí a schopností vlastnej propagácie. Veľká časť práce, ktorú získate, bude ústna, spoznajte preto iných výtvarníkov a zberateľov. Choďte na konvencie! Ukáž sa, don'neuspokojiť sa. V tomto bode ste zodpovední za svoj úspech, už žiadne maznanie alebo držanie za ruky. Ísť na to! Vaša budúcnosť je vašou formáciou.

Tipy na vytvorenie veľkého portfólia pre tetovanie

 1. Pripojte motivačný list a životopis. Vytvorte si zoznam všetkých tried'máte relevantné skúsenosti.
 2. Začnite a ukončite portfólio svojimi najsilnejšími kúskami.
 3. Zamyslite sa nad tým, ako každá figúrka hrá mimo figúrky v okolí (alebo s nimi prípadne bojuje). Chcete, aby sa figúrky navzájom dopĺňali, nesúťažili ani sa navzájom nerušili. Zamyslite sa nad vzťahom stránok a budujte celkový dojem.
 4. Zahrňte všetky svoje umelecké diela'urobili ste, čo zvýrazní váš talent. Ak preukážu vaše schopnosti, priložte fotografiu sochy, ktorú ste urobili, alebo graffiti, ktoré ste namaľovali, alebo dizajnu, ktorý ste vyšívali, aj keď'nie sú tetovania. Ak robíte digitálnu prácu, pridajte ju. Ale pamätajte, že toto je portfólio tetovania a vaše kresliace schopnosti by sa mali určite prejaviť. Ak ich máte, priložte bleskové listy. Inými slovami, môžete zahrnúť veci, ktoré vyhrali'nepracuje ako tetovanie, pokiaľ väčšina zahrnutých diel predvádza vaše schopnosti v oblasti navrhovania, kreslenia, čiar, tieňovania, kompozície a farbenia.
 5. Vyberte si kúsky, ktoré predvádzajú široké spektrum vašich schopností. Ak môžete pracovať v rôznych štýloch, ukážte tento rozsah vo svojom portfóliu. Vyberte si niekoľko kúskov, ktoré ukazujú, čo sa dá robiť s líniovou prácou, farebnou prácou, bodkovanou prácou, čiernou a sivou farbou, ale tiež vyberte niektoré kúsky, ktoré ukážu, ako zvládate farby. Anatómia je ťažká. Portréty sú ťažké a realizmus je ťažký. Ak to dokážeš, ukáž to. Väčšina tetovacích umelcov by radšej pracovala s učňom, ktorý má rôzne schopnosti, s niekým, kto by dokázal všetko. Diely, ktoré zahrniete, by mali ukázať, že vy'ochotný vyskúšať veľa vecí. Ak sa vám zdá, že môžete't alebo vyhral'Ak toho veľa neurobíte, môžu si vybrať niekoho iného, ​​s kým by mohol pracovať.
 6. Na druhej strane, nie'nepotrebujem vedieť alebo byť odborníkom na každý štýl. Ak sa špecializujete na určitý štýl, tak'si niečo ty'Aj ja sa chcem predviesť.
 7. Ešte raz, don't neobsahujú žiadne polovične pripravené náčrty. Toto je vaša najlepšia, najprofesionálnejšia a najleštenejšia vec. Učeň môže nakoniec pomôcť s navrhovaním tetovania, takže ukáž, ​​ako postupuješ v jedinečnom a kreatívnom úsilí. Ak máte len náčrty, tak vy'Mám veľa práce, kým vymažete toto portfólio!
 8. Predtým, ako vojdete do obchodu, premyslite si, čo chcete o každom kúsku povedať. Ak je to potrebné, zacvičte si pred zrkadlom.
 9. Don't zahŕňať prácu, ktorá nie je't úplne váš alebo nie je't z vlastnej predstavivosti. Všetci kopírujeme ostatných' nápady niekedy, ale snažte sa nezahrnúť do svojho portfólia klišé, požičané alebo prehnané nápady.
 10. Keď im prídete ukázať svoje portfólio, vezmite si so sebou kartu, ktorá obsahuje reprezentatívne umelecké dielo, vaše meno, e -mail, telefónne číslo a odkazy na weby, na ktorých je možné vidieť vašu prácu. Ak to neurobia'Ak vás teraz nebudem mať čas vidieť, opustite kartu a vráťte sa znova neskôr.

Potrebujeme vidieť hotové umenie. Plnofarebné veci, hladká čierna a šedá, dokonalá líniová práca, pekná kompozícia, zmysel pre detail a čokoľvek iné, čo by vás odlišovalo od ďalšieho chlapa. Pamätajte si, že VŠETCI máme pocit, že na svete je už príliš veľa tetovačov. Ponuka vs. dopyt nie je v rovnováhe, takže balíček je proti vám hneď od začiatku.

– Chad Chase, tetovač

Veľa štastia!

Veľa štastia!

Festival Bananada prostredníctvom Flickr Commons

© 2008 potetovaná dáma

Komentáre

Alicia Clark 29. decembra 2019:

Kde vyplním formulár, aby som mohol dostať svoje tetovacie licencie

Fabian Diaz 22. októbra 2019:

Väčšina štátov don'nevyžadovať výučný list. Práve som strávil dva dni kódovaním právnych dokumentov pre tetovací priemysel v USA.

Skyfox 12. júna 2019:

Tento pohľad je neskutočne zastaraný. To'držia sa ľudí, ktorí boli v prvom rade využívaní učňovským učením a jediný spôsob, ako to napraviť vo svojich mysliach, je udržať to.

Strašidelný chlap z Wiganu v Anglicku 6. júna 2019:

Skvelé informácie, dobre napísané.

Toni 10. apríla 2019:

Veľmi užitočné informácie. tu. Ďakujem za vytvorenie tohto článku pre tých, ktorí ho hľadajú !! 🙂 buena suerte a todos!!

-T

Inkerz Tattoo v Lakeside, CA 4. decembra 2018:

20 000 dobre, práve som požiadal Johnnyho, ktorý mi povedal, 30 000 na učňovské vzdelanie, takže áno, môžem súhlasiť, že je to šialené. ale vyhral som'neprestávam, kým nedostanem to, čo chcem a potrebujem.

Hubtattoo požaduje za učňovstvo šialených 20 000 06.09.2018:

Šialené

Mama 13. júla 2018:

Existuje nejaká papierová práca, ktorá by dokázala, že je osvedčenie o vzdelaní legitímne? Ako rozoznám, že je to stanovená zmluva a kde získate papiere?

Johny 17. mája 2018:

Toto nie je skutočné vzdelávacie prostredie. Nechať ľudí pracovať pre nič za nič je v rozpore so zákonom a je to vtip. V zásade používajú učňovstvo na označenie voľnej práce. Celé odvetvie pre mňa potrebuje obnovu, ak tomu hovoria učňovské vzdelávanie.

Alana 5. apríla 2018:

To bolo veľmi užitočné, ďakujem!!

Pietro 15. marca 2018:

Je to také hlúpe a elitárske, nehovoriac o tom, že ste hlúpi a/alebo zlí. Ako v každom inom druhu podnikania, byť „sučkou v obchode“ a učňom je spôsob, ale nie je to ani zďaleka jediné, ani nevyhnutne rýchle. Rovnaký čas a prácu, akú je možné investovať do obťažovania, ponižovania a plytvania, je možné použiť na filtrovanie a získavanie znalostí o tejto oblasti, nehovoriac o očividnom fakte, že nezáleží na tom, ako veľmi chcete vystrašených, múdrosti a zbabelcov ako vy. zamračte sa, youtube a internet existujú a sú také silné, že existuje veľa ľudí ako vy. V prípade, že ste vynechali túto časť histórie tetovania, začalo to ako postavený mimo zákon, domorodý, bojovník označujúci druh kultúry, ale štekáte a plačete, keď ide o rešpekt a tradíciu, keď tradícia nie je viac ako dobrý nápad, ktorý sa stal trend na dlhú dobu. Avšak, podobne ako starí školáci plačú, pretože sa museli prostituovať, aby sa učili, sú vyblednutí, aby sa na ne vo veľkej schéme veľmi rýchlo zabudlo. Zostaňte v bezpečí so svojimi kaprami a návrhmi námorníka, zmeny a vlastný rast nikdy neboli určené pre zbabelcov. 🙂

James Brooker 26. novembra 2017:

Majú byť všetky zafarbené? Ak majú byť vzory tetovania v mojom portfóliu len čierne, budem musieť ešte predviesť niekoľko farebných prevedení, aj keď ich je len niekoľko.?

škrabadlo 31. októbra 2017:

mnoho veľkých umelcov začínalo ako škrabadlá. niektorí nikdy nemali v prvom rade učňovské vzdelávanie, len si založili vlastné obchody, môžete'nezískaš viac starej školy ako škrabadlo. a ty'je pravdepodobnejšie, že bude originálny ako umelec, je tu veľa nudných vecí, ktoré vyzerajú ako v každom obchode'Idem a teraz ja'hovorím o ľuďoch, ktorí si hovoria stará škola, a pritom robia obmedzenú napodobeninu imitácie niekoho iného, ​​školu tetovania, a kvôli hygiene vám stačí nová ihla, plast na stole a rukavice (a byť vo menej čistá miestnosť), to sa zvykne robiť v obchodoch pred všetkou hystériou. ak sa necháte tetovaním nakaziť alebo zomriete'si s najväčšou pravdepodobnosťou ty'vlastnou vinou, že sa o to nestaráš.

Eileen Kennedyová 25. októbra 2017:

Môžem začať s učením v tetovaní na jednom mieste a skončiť na inom

Brett Von Martin 10. septembra 2017:

Čo keby si'urobil si vo väzení sto alebo viac tetovaní? Môžeš'Nedostanete ich fotografie. Aké je teda moje smerovanie??

Blackmala 27. augusta 2017:

@leafymonkey to'Bol by som rád, keby som vedel, ako sa voláš, aby som hovoril o všetkom, na čo si sa pýtala. Ja'tento rok maturujem, ale chcel by som nájsť tento problém u vás

Kristin Anderson 14. júla 2017:

vaše informácie boli veľmi užitočné. ďakujem, že si ma mohol prečítať, čo si chcel povedať a naučiť sa

Shi 5. júna 2017:

Koľko rokov musíte mať, aby ste mohli začať s tetovaním

pratyunsha 5. marca 2017:

aky test? čo je to 'záchvat??

Jay 15. februára 2017:

Chápem, že v dnešnej dobe je potrebné vyučenie a že v dnešnej dobe nejakým spôsobom sú ľudia, ktorí sa naučili tetovať vo väzení 'škrabadlá'. Čo nerobím'Pochopte, že tetovanie je tu od nepamäti, od špinavých, ručne vyberaných kmeňov až po tetovanie na pohybujúcich sa lodiach s čímkoľvek, čo je v okolí..

Ide mi o … TO je podstata histórie tetovania. Videl som veľa tetovaní, ktoré vyšli z kĺbu a ktoré sú pre väčšinu práce vynikajúce'videli sme to hotových v pouličných obchodoch, nikdy sme sa nenakazili, nezranili alebo nevyfúkli.

Ide mi o to, ak sú ľudia ochotní byť 'škrabance' aby ste si precvičili svoje remeslo a urobili ste tetovanie stovkám ľudí (nie sebe, len hovorím ..) a v skutočnosti ste zdokonalili mnoho techník … ako to, že sedíte v obchode a vytierate podlahu, a v skutočnosti netetujete KAŽDÉHO? zlepšíš sa? Je to obrad priechodu, ak je vaša práca stále naštvaná v porovnaní s osobou, ktorá'urobil si to veľakrát? Alebo ak 'netrénovaný' tetovač sa naučil ich zručnosť skutočnými skúsenosťami a nielen tým, čo oni'bolo mi povedané? SZO'povedať, že ich učiteľ nie'nemáš zlé návyky ?? Ja'dokonca som videl obchod s dobrou povesťou, kde umelec nie't autoklávovať jeho hovno. Hmm..

Alebo je dlhý zoznam spokojných zákazníkov obradom pasáže … Zamyslite sa. Ja nie'Neviem, kedy sa tetovanie stalo v zásade novodobým bielym golierom, ale jeho bohatá história bola zrejme zabudnutá. Kedysi to bolo pre kmene, neresti, ľudí, ktorých sa spoločnosť vyhýbala … dnes, ak sa naučíte tetovať v skutočnom historickom zmysle (bez Ázie ..), považuje sa to za nie. Ja nie'nepochop to Preco moze'Osoba, ktorá preberá umelecké dielo, si sama určí, či chce výtvarníka's ihlou v koži?

Každý je v dnešnej dobe na všetko príliš dobrý …. a nie každý štát vyžaduje, aby umelec prešiel testom. Opäť hovorím, že som videl veľa tetovačiek z obchodov, do ktorých by som NIKDY nešiel.

Sitch1221 27. decembra 2016:

Rozumiem tomu, tráviť v obchode čo najviac času, myslím tým, že by som teraz mohol stráviť celý deň v obchode a dokonca ešte nemám ani učňovské vzdelanie. Ale aby som zaplatil za učňovskú prípravu a všetko vybavenie, ktoré budem potrebovať, bude mať tetovací umelec, ktorý sa ma rozhodne vziať, problém s tým, že budem počas zamestnania pracovať.?

Dennis Allen Burke 22. decembra 2016:

Ste zvedaví, ak viete, čo máte robiť, ak áno'vlastníme obchod v stave, ktorý nie'Na získanie licencie vo VA nepotrebujete licenciu na tetovanie ako wv kožušinu viac ako 3 roky

Listová opica 17. októbra 2016:

Ahoj.

Už od strednej školy som študoval tetovanie, pretože'je mojím celoživotným cieľom stať sa tetovačom. Ja'Nakreslil som tony a tony obrázkov, vytetoval som si ich ako základný výcvik. Ale je tu jeden problém, som nepočujúci. Ovplyvní to ostatné obchody, aby ma neprijali kvôli môjmu zdravotnému postihnutiu? Momentálne hľadám vyučenie, ale nenašiel som ho. Je pre mňa ťažké prelomiť bariéru, ktorá mi bráni v tetovaní. Chcel by som byť nepočujúcim tetovačom. Potreboval by som radu, ako získať nejaké vzdelanie.

Raymond C.. 14. júla 2016:

Mám 30 rokov a skutočne potrebujem profesionálne školenie …. Pravidelne kreslím a nedávno som prestal robiť domáce tetovania len kvôli bezpečnosti a hygienickým problémom …. Neustále sa snažím dať dokopy svoje portfólio …. Je staré získať učňovské vzdelanie? …. a zdá sa, že každý obchod, s ktorým sa chcem porozprávať, aby som sa pokúsil získať výučný list, je v odvetví taký tajný, prečo je to tak??

Kath 15. marca 2015:

Hej, portfólio, musí to byť iba návrhy tetovania alebo to môže byť umelecké dielo?

Alex 24. septembra 2014:

Keď som bol v Seattli, WA (milujem to tam), zašiel som tam do všetkých obchodov s tetovaním a všetci chceli moje portfólio, ale nie farebné kresby. Chceli vidieť všetky tetovania I.'hotovo. Pokúsil som sa ukázať svoje farebné kresby a bolo mi povedané, aby som sa naučil tetovať, a keď sa vrátim portfólio tetovaní. Stretol som sa s jedným z Tattoo Apprentices a spýtal sa ho, ako dlho mu to trvalo. Povedal, že musí tetovať svoj byt tri roky a účtovať si 60,00 dolárov za hodinu, kým ho Tattoo Apprentice. Potom povedal, že sa len pozreli na moje 3 -ročné portfólio a dali mi prácu s tetovaním.

Je to bežné v mnohých štátoch alebo mestách? Vďaka.

Kerry Taylor 15. júna 2014:

Ja'mám viac ako 50 rokov a rád by som mal príležitosť tetovať, rád kreslím, kopírujem, ale rád robím čiernu a sivú, myslíš si, že by sa tam pre mňa našlo miesto, ja'Som vytrvalý, túžim sa dostať von z práce na nočných smenách, ktorú momentálne robím, a robiť niečo, čo mám rád a čo kresliť. Experimentoval som s tetovacou pištoľou doma, nie na tom, aby to ľudia len cítili, a môžem úprimne povedať, že sa cítim sebaisto, s vedením a učením.'Som si istý, že sa môžem stať prínosom pre obchod s tetovaním, ak ma prijmú.

stephen 5. júna 2014:

Počas dvadsiatky som pracoval v obchode. Teraz som profesionálnym kuchárom. Tetovaniu na voľnej nohe sa venujem dodnes. Aj keď s vami súhlasím, že učňovské vzdelávanie je životne dôležitou cestou ku kariére v tetovaní, mám pocit, že toho veľa robíte.'s dôležití. Tetovanie je umenie. Je to intuitívne. Prirodzená schopnosť. Žiadny učeník nemôže, bez ohľadu na to, kto je pánom, nahradiť nedostatok prirodzených schopností. Existuje veľa "umelcov" tam vonku robí zlú prácu na ľudí, ktorí to zvládnu, pretože majú vyučenie. Mám pocit, že ľuďom dávaš nesprávny nápad. Učeník je jediný spôsob, akým môžete byť tetovaním. To nieje. Tetovač sa narodil nie je vyrobený.

ering 3. januára 2014:

Ja'Uvažovali sme o získaní učňa tetovania a tento článok zodpovedal veľa mojich otázok! Mimoriadne nápomocné bolo aj prečítanie si hromady komentárov a odpovedí autorov na otázky. Ďakujem, že ste si našli čas na napísanie tohto článku!

Jennifer V. 06.06.2013:

Úžasný článok! Skvelá rada a veľmi priamočiaro.

Urobil som a "učňovka" z domu, ktorý sa nestal oficiálnym, to skúsil znova v obchode a odišiel, pretože umelec odo mňa chcel iba jednu vec, potom šiel do obchodu a pokúsil sa o ďalšie učňovské vzdelanie. Raz za týždeň ma nechal prísť sa pozrieť, naučil ma čistiť a vyrobil niekoľko šablón. Trvalo to celkom týždeň, kým chcel, aby som tam bol. Potom ma nechal priviesť niekoho k tetovaniu. Bol som taký nadšený, ale bol zaneprázdnený klientom, mal som dojem, že ma to naučí a prevedie ma tým. Bol som na všetko sám. Ponúkol som všetok svoj čas obchodu a bol som neskutočne dychtivý a rešpektujúci umelca, ale z nejakého dôvodu to neurobil.'vôbec ma to neuč. Nikdy som neplatil a ani som nepodpísal zmluvu. Nemám problém zaplatiť a očakával som to. Moja otázka je, ako získam solídne legitímne učňovské vzdelanie? Mám strach ísť do iného obchodu, pretože neviem, ako to má fungovať. Všetko, čo chcem, je tvrdo pracovať, venovať svoj čas a robiť všetko "sučka" úlohy, ktoré sú potrebné (s potešením) a z ktorých sa nakoniec stane tetovací umelec. Existujú nejaké červené vlajky, ktoré by som mal hľadať? Ako zistím, že umelec hovorí; "ano ja'dám ti výučný list," to'bude skutočná dohoda? Ak máte nejaké rady, ukazovatele, prosím, môžem ich skutočne použiť. Som stratený a mám veľkú túžbu tetovať.

Vďaka,

Jennifer

sammcandraw 14. februára 2013:

Milujem kreslenie, trávim tým všetok svoj voľný čas a mám rozsiahlu škálu kresieb, to by som nechcel't faze ma upratať/ byť v obchode 'sučka'. Dal by som všetko pre získanie učňovského vzdelania, ale tento článok sa ukázal ako užitočný, ale skôr odstrašujúci, pretože náklady sú veľmi znepokojujúce. Zdá sa, že to dokážu len ľudia s peniazmi. Minulí učitelia a rodina mi povedali, že môžem dosiahnuť oveľa viac. Potom, čo som ich nakoniec presvedčil, to je to, čo chcem, zdá sa, že je to nedosiahnuteľný cieľ..

HotMommy0124 z Tennessee 13. februára 2013:

Mám 24 rokov a len nedávno som premýšľal o tom, že by som sa stal tetovaním. Vždy som miloval kreslenie, ale nikdy som si nedokázal nájsť prácu, kde by som sa mohol kreslením len živiť. Technologické umenie, akým je webový design, jednoducho nie'mňa nezaujíma. Nemám'V poslednej dobe sa veľa kreslí, ale začína sa odznova a kreslí denne. Zaujímalo by ma, či mi vek, v ktorom som, bude brániť získaniu učňovského vzdelania. Tam to poznám'Nemôžem so svojim vekom nič urobiť, ale hľadajú tetovacie salóny spravidla mladších ľudí ako 18 alebo 19? Mám tiež syna, takže ak budem môcť, možno budem musieť pracovať na čiastočný úväzok't získať výučný list v priebehu nasledujúcich dvoch rokov.

Angie 29. januára 2013:

Ahoj, uvažujem o učení sa remeslu, ale mám 54. Nie som príliš starý? Milujem kreslenie a maľovanie. Vďaka

RADICKÉ NÁVRHY 10. januára 2013:

Hej, ja'tetujem 18+ rokov, bez licencie. Mám veľký záujem získať licenciu, ALE, som príliš starý na to, aby som mohol byť učňom pod niekým alebo byť a " OBCHODNÁ SUDA". Ak poznáte nejaké skratky, boli by ste veľmi vďační.

potetovaná mama 11. decembra 2012:

Moja 18 -ročná dcéra práve začala učiť sa v Acheron Studios v Tennessee. Kreslila celý život. V poslednej dobe urobila pre ľudí niekoľko veľmi úžasných tetovaní s ostrými perami. V obchode, v ktorom je, dostávam atrament. Ukázal som majiteľke (mimochodom, úžasnému chlapcovi) jej umeleckú knihu. Videl v nej veľa talentu a veľmi čisté línie. Je tam od augusta a miluje to. Som veľmi hrdý na to, čo všetko môže a bude v tejto profesii robiť. Ale ako hovoríte, ona je sučka. Upratuje všetko od podláh po toalety. Ale stále to miluje. Zriaďuje stanice a už absolvovala hodinu svojich pôvodcov patogénov. Ak teda nájdete dobrý obchod s dobrými ľuďmi a môžete získať výučný list, radšej to vezmite. Vďaka!!

AmandaSLynn 25. novembra 2012:

Ja'm 24, vyštudoval výtvarné umenie v roku 2010, vždy ma fascinovala myšlienka, že moje umenie je na niekom's telom. Moje umenie je mojím kúskom a bolo by pre mňa cťou a veľkým prínosom mať to na svojom tele. môžem'Aj keď presne poznám, kedy sa mi umenie páčilo, povedzme to asi takto. Mal som asi 3 roky, našiel som ceruzku a stal sa výtvarníkom. Niektorí ľudia sa rozhodnú, že sú umelci, keď sa v 19 dostanú k Tim Burtonovi a kúpia si akvarelové farby. Toto je moja domáca nenávisť. Ja nie'Nerob umenie byť cool, však's kým som. Každá nová kresba/maľba/socha/fotografia a rôzne veci súvisiace s umením sú moje najlepšie. Myslím, že sa dostanem do najlepšieho stavu, potom znova vezmem do ruky ceruzku a uvedomím si, že môžem byť lepší. Keď to hovorím, konečne si myslím, že áno'dosiahol som úroveň presahujúcu priemer väčšiny mladých výtvarníkov, takže som'Som presvedčený, že moje umenie stačí na to, aby zapôsobilo, ale ja'Som vždy otvorený konštruktívnej kritike. Ja'Tiež sa mi podarilo ušetriť 2 000 GBP, takže mám peniaze, pretože viem, že budem pracovať bez výplaty.

Ja'Chystám sa vytvoriť C.V, aby som odišiel do štúdií potom, čo ich navštívim, aké veci by ste mi poradili uviesť v životopise? Som členom dvoch výtvarných skupín a zúčastňujem sa všetkých výstav, ktoré môžem, spomeniem to? Budúci mesiac budem obálkou miestneho časopisu, bude to dobré alebo to budú brať tak, že ja nezostanem "verný tetovaniu"?

Ja'Nechal som si urobiť žiadne tetovanie, má to svoj dôvod: chcem si urobiť vlastné prvé tetovanie. Odrazí to mentorov alebo bude najdôležitejšie moje umelecké pozadie, zručnosť a vášeň?

Mal som priateľku, ktorá získala učňovské vzdelanie, ale ona sa dostala k zlej osobe a štúdio sa zavrelo. Chcem ísť vysoko a byť tetovačom, každá rada, ako sa predstaviť, by bola skvelá!

Vďaka!

niki 11. novembra 2012:

Ďakujem vám všetkým za otázky a pripomienky. Ja'som mama učňa a bláznim sa za tie hodiny, ktoré môj syn vkladá do obchodu. Po prečítaní článku a komentárov si uvedomujem, aké je požehnanie pre môjho syna byť vo veľmi slušnom obchode zadarmo. Ja'Tiež som si uvedomil, že to vie. Prajem svojmu synovi to najlepšie pri dosahovaní jeho snov. Ešte raz ďakujem.

Rosie 6. novembra 2012:

Tattoolady – máte nejaké nápady, myšlienky, komentáre k naučeniu sa kozmetického tetovania?

Zaujímalo by ma, či existujú druhy učňov pre tento druh tetovania.

Peskus 26. októbra 2012:

Corey Miller, Kat Von D, Guy a Hannah Aitchison, Nikko Hurtado; nikto z týchto chlapcov nemal formálne učňovské vzdelanie. Corey Miller vyrobil svoj vlastný stroj s použitím gitarovej struny ako ihly. Títo ľudia patria medzi najlepších na svete. V okruhu 20 míľ od môjho domu je 8 alebo 9 obchodov s tetovaním. Len 3 z nich majú učňov, ostatní nie sú'nemá záujem. Ich postoj je "čo'je v tom pre mňa?" (áno, boli to skutočné slová použité tetovačom, ktorého som požiadal, aby ma naučil). Nechal som sa potetovať 20 rôznymi takzvanými profesionálnymi tetovačmi a ja'Som skutočne spokojný s prácou jedného z nich. Ak ty'si dobrý, ty'si dobrý. Ak ty'nie si, tak potom ty'nie som Ten chlap, ktorý sa pýta, čo to pre neho má, má špinavé štúdio, kde podlaha nie'nevyzerať na to'bol niekedy vyčistený Tetovanie, ktoré som od neho dostal, sa trvalo takmer rok, kým sa zahojilo, bolo infikované a malo za následok obrovské rozdelené diery v koži. Kým sa zahojilo, väčšina atramentu vybledla. Takže pokiaľ ide o zarábanie vašich poplatkov alebo čohokoľvek iného, ​​kvalitné školenie z kvalitného obchodu, ktorý pravidelne vykonáva kvalitnú prácu, je zriedkavejšie ako sliepky.'s zuby. Ak môžete získať výučný list a vy'si spokojný s tým, ako a čo ty'sa učí, potom to'je to úžasné, ale ja nie'Nemysli si, že všetci ostatní by to mali vzdať a ísť domov. Vygooglite si mená chlapcov, ktorých obdivujete, prečítajte si ich blogy a históriu. Vsadím sa, že jasnú libru, nájdete len veľmi málo tých, ktorí prešli učňovskou cestou…

inkedbyv 6. októbra 2012:

Som frustrovaný neskoro kvitnúci. Potom, čo som našiel nejaký úspech v mojej kariére súvisiacej s publikovaním, mojim snom bolo dlho odísť do novej kariéry tetovacieho umelca. Sledovanie L.A. Ink a Miami Ink iba posilňuje túžbu. Mám 50 rokov (ale mladý 50 -ročný … nie som tvrdohlavý, ale ani nepredstieram, že mám 20 rokov) a začal som sa zaoberať učňovským vzdelaním, ale moje e -mailové žiadosti nikto nevrátil. Nakoniec som si kúpil stavebnicu a začal som pracovať na svojich priateľoch. Ja nie'Neviem, či mi to prišlo prirodzené alebo čo, ale ide to naozaj dobre. Znova som poslal e -mail a tentoraz som odoslal svoje portfólio, ktoré si úprimne myslím, že konkuruje práci vo väčšine obchodov, v ktorých som'pýtala som sa na, ale stále nič. Nerád to hovorím, ale tetovací priemysel vytvára škrabadlá. Keď existujú ľudia ako ja, ktorí sú ochotní učiť sa a nedostanú príležitosť, my'Len si nájdeme vlastnú cestu. Moja otázka znie, existuje spôsob, ako získať licenciu bez toho, aby ste museli absolvovať učňovskú školu?

dawind z Urantie 27. augusta 2012:

Aloha

Musel som sa pripojiť k tomuto webu, aby som mohol komentovať.

Považujem to všetko za veľmi zaujímavé! Veľa súhlasím s tým, čo hovorí LAtyme (vyššie uvedený komentár)….

Tiež mi príde vtipné, ako ťa ľudia hovoria "potrebovať" učňovský odbor ….. no tak, naozaj? Polynézania to robili skôr, ako existovali "stroje" alebo čokoľvek z tohto!

Z toho, čo som videl, veľa tetovacích umelcov, ktorí nemajú tetovanie nikoho, myslím ľudí s vlastným štúdiom!

Prešiel som si tým istým svinstvom pred 35 rokmi, keď som prvýkrát začal striekať, bola to len banda ľudí, ktorí sa snažili udržať konkurenciu mimo! Väčšinou rovnaká ponuka.

Zdravotníctvo je vážny biznis, autokláv je v dnešnej dobe chorôb úplne nevyhnutný.

Môj osobný názor je, že ak sa naozaj chcete naučiť tetovať, choďte do toho …… buďte v tom skutoční a nie'necvičte na nikom, koho milujete …. lol

Skúsenosť je majstrom všetkých učiteľov, berte to tak, ako budete, pre mňa učňovskú školu nevyužijem, vyhral som'byť a "škrabadlo" buď!

Naučím sa všetko, čo môžem, a budem cvičiť, koľko budem môcť, a keď budem cítiť, že som pripravený, budem si robiť tetovanie ….. také jednoduché … ja nie'nepotrebujem nikoho'so súhlasom, nie'Nezáleží mi na tom, viem sám seba a čo som schopný …… to'všetko, čo je potrebné.

aloha nui

Chinge Su 28. júna 2012:

učňovská príprava je vytvorená z 2 skutočných dôvodov, aby sa ľudia v tejto kariére nedostali do záplav a aby vás naučili, ako tetovať správnym spôsobom a tým.'je pravdou.

Severn 22. júna 2012:

Začal som učiť sa niečo pred mesiacom a bolo to skvelé. Teraz majiteľ ukazuje, že je neúctivý voči zamestnancom a zákazníkom a rád hovorí za chrbtom ľudí. Rozumiem, že je to učeň "sučka z obchodu" ale hovoriť s niekým a zaobchádzať s ním ako so psom nie je súčasťou dohody. Ja'Som zvedavý, či sú všetci majitelia/šéfovia týmto spôsobom a robia to, aby zistili, či to zvládnete, alebo som mal len šťastie?

Jaqui 31. mája 2012:

Dáma tetovania

Zabudol som ti dať svoj e -mail: angelj[email protected] 🙂

Jaqui 31. mája 2012:

Chcela by som vedieť, či ma môžete nasmerovať správnym smerom, môj manžel začína o niekoľko dní učiť sa, ale keďže platíme značnú sumu peňazí, chcela som mať niečo v papierovej (legálnej) podobe, že v rámci rok učí môjho manžela, že nevycúva? Ja nie'Neviete, ako nastaviť tento dokument o zmluve alebo kto to pre mňa urobí alebo čo by na ňom malo byť? Môže mi niekto pomôcť?

Ďakujem ti veľmi pekne!!

Jaqui

Huba 30. mája 2012:

V súčasnej dobe budujem svoje portfólio pre učňovskú školu. Mám niekoľko priateľov, ktorí sú v súčasnej dobe učeň

tak dostanem pár tipov, ale sú tu nejaké dôležité tipy, ktoré by som potreboval vedieť, prosím, pošlite mi e-mail na adresu

[email protected] ďakujem.

johnlennon 23. mája 2012:

potetovaná pani, mohla by si mi napísať e -mail na adresu [email protected] … chcela by som sa ťa opýtať na pár otázok a poslať pár fotiek … veľmi by som to ocenil ďakujem

davedevil 18. mája 2012:

Hej, našiel som obchod, ktorý'Nie je to najčistejšie a kto pre to pracuje priateľ, je ochotný ma vziať ako učňa. Ja'm 38 a čas sa kráti, ja nemám'Veľa nekreslím, ale rád sa učím. Zdá sa mi, že je to jediné miesto, ktoré je ochotné. Práca mojich priateľov je skvelá! Nie je to tak seriózne ako v obchode. Aké sú vaše rady?

Jay 17. mája 2012:

Je to úžasné, mám sedemnásť a keď chcem jedného dňa učeňa, je zábavné, že som sa to všetko naučil, keď som ako päťročný vyrastal v obchode.

TinyTattooer 16. mája 2012:

Niektoré komentáre tu o učňovskom školstve znejú, akoby ich písali veľké deti. Tetovanie sa líši od kreslenia alebo akéhokoľvek iného obchodu. Existuje dôvod, prečo musíte stráviť rôzne mesiace, ak nie roky, aby ste sa naučili, ako byť hygienický a ako správne tetovať. Ak sa chcete skutočne naučiť remeslu, mali by ste byť ochotní stráviť v obchode najmenej 6-12 hodín denne, pričom medzi nimi bude veľmi málo dní voľna. To's vrátane žonglovania s prácou a so školou a so životom. Tetovanie ťa pohltí. Radšej buďte pripravení otestovať svoje vzťahy a priateľstvá a rozlúčiť sa so sebaúctou a sebavedomím. To'Nie je to pre každého a vždy existuje dôvod na dlhé hodiny a nekonečné upratovanie.

Prežitie najschopnejších.

potetovaná dáma (autor) z Minneapolisu 15. mája 2012:

Pokračujte v kreslení, ale NEPOUŽÍVAJTE tieto stroje. Stále rozvíjate svoje schopnosti ako umelec a súčasťou akéhokoľvek druhu umelca je trpezlivosť a disciplína. Viem, že je ťažké čakať, ale ak chceš ako tetovací umelec solídnu budúcnosť, pamätaj na rešpekt voči priemyslu a tým, ktorí v ňom pracujú.!

Veľa šťastia!

C.h 10. mája 2012:

Som skoro z najmladších ľudí, ktorí tu iba 14 kreslia, takže si pamätám, že som robil graffitti 2 roky, už mám 2 tetovania, ktoré som už dávno urobil, chcel som byť tetovaním, takže som bol desať, ale ako si povedal, že chcú aprentiship ľudí do 18 rokov, kreslím shiit everday, už mám 3 tetovacie stroje, chcem len vedieť, čo mám robiť, preto nemôžem dostať aprentiship ?

Craig 09.05.2012:

Ahoj, žijem v Anglicku a väčšina tetovačov, o ktorých viem, že tetujú viac ako 20 rokov, to viem, pretože som s nimi chodil do školy a vtedy začali s tetovaním, väčšina z nich má teraz obchody s tetovaním, ale nikdy nerobila riadne učňovské školy. ale keď už som povedal, že sú stále naozaj dobrí tetovači. väčšina z nich mala okolo trinásť alebo štrnásť rokov, keď s tým začali'to sa stane, keď idete do školy pre chlapcov.

avalon 1. mája 2012:

Ako vám to môžete povedať'znovu sa nepoužíva …. Ako by ste boli často v obchode bez toho, aby tam bol váš mentor .?… Nechajte umelca ísť domov na zavolanie a očakávajte ma tam pondelka. A musí dať vopred voľno. Navyše pracujem na inom mieste, aby som zaplatil za toto učňovské vzdelanie …. Viem, že ak niečo chceš, musíš to urobiť … Ale prekračuje to hranicu úcty ….. Pre obchod by som urobil čokoľvek….

Amy 27. apríla 2012:

Ahoj super clanok! 🙂

ja nie'neviem, či bola položená táto otázka, ale mám 2 haha, moje prvé: musíte mať tetovanie, aby ste sa stali tetovacím umelcom? tiež moja druhá otázka: v akom umení musíte byť dobrý? grafity, portréty, krajiny atď.

Môžem znieť hlúpo, ale prosím, pomôžte? Ďakujem 🙂

Greg Collins 17. apríla 2012:

Hej vy tam,

Ja'pozeral som sa na tetovanie niekoľko mesiacov a ja'Trochu sa obávam, že na mňa možno bude hľadieť ako na príliš starého na to, aby som začal. Ja'Tento rok budem mať 29 rokov a za posledné roky som urobil niekoľko rôznych vecí pre prácu'hľadám niečo, k čomu by som sa mohol odhodlať. V súčasnej dobe pracujem ako kožný technik pre tkanivovú banku, takže očividne pracujem s ostrými predmetmi, biologicky nebezpečnými materiálmi a pokožkou celý deň. Tiež som strávil 3 roky ako komerčný fotograf a začal som pracovať s niektorými veľkými osobnosťami a fotografmi tu v Denveri a v New Yorku. Nakoniec mám diplom z mikrobiológie z UK. Oplatí sa niečo z týchto vecí vychovávať, keď idem hľadať učňovku (I.'stále pracujem na portfóliu)?

Na zdravie!

potetovaná dáma (autor) z Minneapolisu 15. apríla 2012:

Nie, to nie je moja práca.

potetovaná dáma (autor) z Minneapolisu 15. apríla 2012:

Čau ľudia!

Ja'dostávam TONY e-mailov takmer každý deň, takže ja'Budem používať novú e-mailovú adresu špeciálne na zodpovedanie vašich otázok z tohto centra. PROSÍM, Majte na pamäti: Ja nie'Často navštevujete toto centrum, aby ste si prečítali komentáre, pretože som veľmi zaneprázdnený. Ak teda máte otázky, prosím, pošlite e-mail, ak hľadáte odpoveď.!

Ďakujem za všetku vašu podporu! Toto centrum zostáva na Googli číslom jedna vo vyhľadávaní tetovacích učňov!

DarkJester 13. apríla 2012:

Pozerám sa do sveta tetovania, pretože mám asi tri portfóliá vlastného nahratého blesku. Zdá sa, že vždy, keď sa idem presťahovať, moje portfóliá chýbajú, spravidla preto, že ľudia chcú tvrdiť, že moje práce sú samy. Viem, že som umelec, takže čo môžem povedať svojmu "majster" keď chcem vidieť o učňovke?

cheree thompson 4. apríla 2012:

omg milujem tetovanie a kto kedy robil tieto stránky milujem frekin u lol jkjk ale ďakujem za uľahčenie hľadania týchto informácií

RaRa 27. marca 2012:

Ako osobe, ktorá má výučný list, poznámkam škrabanca chýba skutočne dôležitý bod. Hygiena.

Bez ohľadu na to, ako dobre alebo úhľadne tetovanie vyzerá (či bude vyzerať dobre aj o 10 rokov, sa ešte len uvidí, pretože hĺbka a tlak učenia je niečo, z čoho sa nemôžete dostať z youtube), pokiaľ nepoužívate autokláv.'t čisté. Pokiaľ nie ste vyškolení v tom, ako sterilizovať svoje zariadenie, riskujete šírenie hepatitídy C, nehovoriac o rôznych ďalších chorobách a infekciách.

Ja nie'neviem o štátoch, ale vo Veľkej Británii je nezákonné vyhadzovať ihly do bežného odpadu a musí sa dávať do košov na biologický nebezpečný odpad.

Každý deň k nám prichádzajú ľudia, ktorí si nechávajú strašné tetovania od domácich tetovačov zakryť. Nechutná práca, neistá línia a veci, ktoré sú technicky bohvieako hrozné.

Nechajte sa skontrolovať.

[email protected] 21. marca 2012:

Mám 20 rokov. Vlastné tetovanie a priatelia robím už asi 3 roky. Mám stredoškolský diplom, ktorý by ma zaujímal, aby som sa mohol stať učňom

Tasha Leanne 13. marca 2012:

Ja'Mám iba 17 rokov a už najmenej rok chcem nájsť tetovanie. Ale jediným problémom je, že žijem v malom meste a obe obchody s tetovaním tu nie sú.'Naozaj nechcem učiť mladých ľudí. Mám rozšíriť svoj rozsah vyhľadávania a čo je najlepšie použiť pre portfólio a ak obrázky pozostávajú z obrázkov, ktoré ste nakreslili pre ideálne tetovanie?'s pre seba a to, čo vás priatelia požiadali, aby ste pre nich nakreslili?

Alfonský princ 13. marca 2012:

V akom veku môžem získať výučný list?

E-Young 12. marca 2012:

Hej, vražedný článok, tetovaná dáma, dúfal som, že dostanem radu …. Práve som mal 17 rokov v januári a skutočne som sa zaujímal o to, stať sa tetovacím umelcom. Ja'Povedal by som, že som v poriadku umelec, ale moje umenie je lepšie, keď mám referenciu … a aj tak si nemyslím, že je to "portfólio tetovania" materiál. A bývam skutočne sklamaný, keď moja práca vyjde zle…

Akékoľvek návrhy, ktoré mi pomôžu s mojimi problémami, by boli veľmi vítané! 🙂

Mark (iný …) 11. marca 2012:

Myslím si, že vám chýba to, že bez ohľadu na to, v akom inom médiu pracujete, či už's písanie, graffiti, maľba, digitálne atď. Kedykoľvek to môžete vymazať, namaľovať na bielo a začať odznova, alebo to vrátiť späť. Tetovanie je trvalé. To'je jediným médiom, kde môžete'nevrátiť sa a začať odznova. Nielen to, ale plátno, na ktorom pracujete, chodí, rozpráva, je a dýcha. Je skutočne spravodlivé nechať ich uviaznutých na zlom umeleckom diele? To'Je to veľká zodpovednosť a mali by ste porozumieť závažnosti situácie skôr, ako by ste mali uvažovať o tom, že si vezmete tetovací stroj. Táto osoba vám zveruje dávať niečo na ich telo na celý život.

LATyme 8. marca 2012:

tak aby som to uviedol na pravu mieru bez ohľadu na to, aby ste boli uznaní za tetovacieho umelca, potrebujete stáž. to by teda znamenalo, že na to, aby ste mohli robiť písmená, potrebujete pouličnú stáž. možno za mrežami nejaký čas vo väzení? ktorý diktuje prácu výtvarníka. Prax vytvára dokonalosť, porozumenie médiu, papieru, farbe alebo mäsu. skutočná stáž skráti čas potrebný na zapojenie sa a porozumenie. ale dobrý umelec je dobrý umelec bez ohľadu na to. kto je teda autorita niekoľko bielych ľudí, ktorí sa pokúšajú policajným atramentom? najčistejšie čiary prišli spoza mreží, a ten neporiadok a farba je zakrytá. Videl som niekoľko dobrých vyškolených tetovačov, ale sú tiež dobrými výtvarníkmi bez ohľadu na médium. Rovnako ako graffiti je len veľmi málo originálnych diel od skutočných umelcov, väčšina z nich je recyklovaný a odolný odpad. Pán Cartoon bol pred svojou stážou známy a povedal, že sa z toho poučil, ale ja nie'Myslíte si, že za to zaplatil? niektoré chuchvalce sú už roky hlavným prúdom a nedokážu robiť portréty, niektorí ľudia majú pol desaťročia a robia dokonalé portréty tušom! tak kto vlastne diktuje tieto pravidla? vy deti MTV ma naštvali. čo'skúsite diktovať? povedzme, že potrebuješ stáž na korčuľovanie, vytvoril Van Gogh svoj štýl prostredníctvom stáže?

Mark 8. marca 2012:

Do pekla, Joseph! Môžu'podrž nás!

joseph 26. februára 2012:

amen značka !!! Učil som sa z youtube a cvičil som na svojich kamarátoch, ktorí prešli vybraté tetovania a urobili ich tak, aby vyzerali lepšie a hladšie. Urobil som asi 15 tetovaní a každý hovorí, že moja práca vyzerá, ako by to urobil obchod, ale za polovičnú cenu. ja nie'Nechápem, prečo musia byť obchody tak zaseknuté a takými neprajníkmi, pokiaľ ide o zdieľanie bohatstva a zábavy. a zdravý rozum veľmi pomáha pri tetovaní, ktoré je kľúčom k tomu, aby ste vedeli, čo máte robiť vo všetkých situáciách. a ak sa nikdy nedostanem na učňovské vzdelanie, budem stále tlačiť do toho, čo viem a čo som sa naučil sám a nechať neprajníkov nenávidieť!

Eggy_ 26. februára 2012:

Ahoj, prečítal som si všetky komentáre a skutočne by sa mi páčil profesionálny názor na moju dilemu. Kreslil som teda celý život a začal som byť skutočne ovplyvňovaný tetovaním. Čoskoro som si uvedomil, že to je to, pre čo som sa narodil. Začal som dávať dohromady svoje portfólio. Po nekonečnom hľadaní učňovského odboru som ho našiel a bol som ohromený. Pracoval som teda 11 mesiacov v tetovacom obchode a zistil som, že sú dosť neprofesionálne, pretože som videl chyby a riziká, ktoré robili. Nakoniec som odišiel. Na moje prekvapenie som mal najlepšiu správu, že sa ma chce zúčastniť iný obchod'Trvalo dlho, kým som si uvedomil, že som získal niekoľko drobných zlozvykov z iného štúdia, ktoré nebolo mojou vinou. Ostatné štúdio to videlo a teraz so mnou bolo veľmi BITCHY a nie v tom zmysle, aby sa s mnou zaobchádzalo ako s učeň, ale viac na osobnej úrovni robia poznámky, že vaša práca nie je hodná, keď viem a iní umelci mi povedali, že sa mi darí naozaj dobre a že si všimnem zlepšenia po dňoch úlisných komentárov, keď prídem domov bez dôvery Cítim sa skľúčený, vystresovaný Takže moja otázka na vás Tetovaná dáma je, či by som to mal vydržať, pretože som vďačný a cítim sa veľmi požehnaný, ale narúša to moju dôveru, najmä keď tetujem v štúdiu a navyše sa nič nenaučím. bol priamo hrubý a neúctivý. Ach áno, a najlepšie na tom je, že osoba, ktorá vydáva tieto komentáre, nie je umelec, ale vlastník firmy. Nemôžem sa dočkať vašej odpovede.

amanda 26. februára 2012:

Naozaj chcem byť tetovaním, keď budem'som starší. Mám sedemnásť rokov a takmer hotový juniorský rok na strednej škole. Žijem v malom meste a momentálne som nezamestnaný. ako sa mám pripraviť na to, aby som získal dobrú aprobáciu? mám ísť na vysokú školu a študovať umenie, alebo by to boli len vyhodené peniaze? Ja'Som veľmi zanietená pre kreslenie a viem, že môžem byť dobrým tetovaním. čo mám robiť?

Mark 24. februára 2012:

Dovoľte mi objasniť. Som komerčný umelec. Striekam, maľujem atď. A za svoju prácu som dobre zaplatený. Na tieto veci som nikdy nemusel získať výučný list, tak prečo by ste mali robiť tetovanie. Je to len iné médium. Je to len ďalší spôsob, ako pre ľudí, ktorí teraz tetujú, zabrániť všetkým ostatným, aby si tam vzali prácu alebo peniaze. Poznám ľudí, ktorí 'škrabanec' z domu, ktoré odfúkli ľudí, ktorí roky tetovali. Don'Neurazím sa o teba, tetovač, ktorý musel učiť, ale ja nie'Nezáleží na tom, či ste zaplatili svoje poplatky alebo nie. Ak ste zlý tetovač, ktorý prešiel učňovskou školou alebo škrabkou, ktorá robí fenomenálnu prácu. Hádaj, koho volím.

Mark 24. februára 2012:

Nerád to hovorím, ale myslím si, že celé učňovské vzdelávanie je veľa býkov.

Sklápač 22. februára 2012:

Poslednú hodinu som prezeral internet a snažil sa zostaviť predstavu o tom, z čoho by správne portfólio umelcov malo pozostávať. (Vaša stránka sa vo vyhľadávaní Google dostala ako #7 "z čoho pozostáva portfólio dobrého umenia")

Každopádne som zmätený zo zátišia. Verím, že to robí základ a je to niečo, čo by ste mali ukázať v portfóliu prijatia na vysokú školu, ale čo svet tetovania?

azarius shaw 20. februára 2012:

Ja'm 14 a kreslím celý život. Mám v pláne byť veľkým tetovačom a byť tým najlepším, čo existuje. Mojím cieľom ako tetovacieho umelca je dokázať, že som niekto, a zafarbiť svet atramentom.

mike pedross 20. februára 2012:

pravdivé slová. 🙂

DestinyMilý 19. februára 2012:

Dobrý deň, v júni mám 15 rokov, tento článok mi veľmi pomohol, ale zaujímalo by ma, aké triedy a osvedčenia potrebujete? Pýtal som sa okolo, ale nikdy som nedostal dobrého markízy. Tiež by som mohol pracovať na recepcii v tetovacom salóne s rodičovským súhlasom? Kreslil som od mladosti, absolvoval som veľa kurzov a viem, že tetovanie a kreslenie sú dve úplne odlišné veci, ale naozaj to chcem a chcem urobiť všetko, čo je v ich silách, aby som sa tam dostal. Som pre to zanietený, cítim, že to má veľký význam a veľkú zodpovednosť, to pre mňa veľa znamená, prosím, pomôžte. Ďakujem ti veľmi pekne.

bobby d 7. februára 2012:

Ja'Momentálne som v kariére, o ktorej si myslím, že nie't čo ja'vraj robím … ja'Teraz mám 33 rokov a ja'kreslím už od malička. V skutočnosti som chvíľu chodil do školy pre výtvarnú výchovu, ale keď boli financie napäté, musel som zmeniť kariérny postup a naučiť sa staviteľskému remeslu, aby som uživil. Cítim sa ako ja'plytvám svojim talentom a vždy som to chcel urobiť, ale otázka, ktorú mám, je … je už neskoro, aby som začal s týmto učňovským vzdelaním?

leon 06.02.2012:

Ja'som na svojej tetovacej ceste tri roky a žiadne učňovské vzdelávanie nikto nechce riskovať niekoho nového, mám portfólio a čerpám každú šancu, ktorú dostanem'urobil som viac ako 100 tetovaní, je tu niekto, koho'm ny oblasť I'm v yonkers.still sa snaží dozvedieť viac, a ak nie ja'Stále ma robím a odvádzam dobrú prácu, ak by ste ma mohli viesť k učňovstvu, bolo by pekné

wsmithpa 29. januára 2012:

Mám 36 rokov a chcem získať vzdelanie. Chvíľu som hľadal a dokonca som našiel prostredníctvom priateľov obchody, ktoré chcú mať túto pozíciu obsadenú. i'nie som super škaredý ani brad pitt. Som pyšný na dobrú hygienu. Mám svoje portfólio a som pripravený urobiť všetko, čo je odo mňa potrebné, bez akýchkoľvek svinstiev … ale nikto mi nie je ochotný dať šancu s toľkými mladými ľuďmi. prosím pomôžte!!!!!!!!!!!!

HannahByrd 27. januára 2012:

Je to tvoje? Práve som to dnes videl na reddit a užívateľovi'volá sa tetovaná dáma. Tak som sa len čudoval.

http://i.imgur.com/cWT7q.jpg

Toni' SynystEmotion 25. januára 2012:

Moja sestra, ktorá sa tetovaniu venuje viac ako 10 rokov, zvažuje, že mi dá výučný list. Dáva mi na to zľavu. Mám to vziať? Ja'm 15.

Kirsty 16. januára 2012:

Kde by som hľadal výučný list?

susedské kuriatko 16. januára 2012:

mám 16 rokov a chcel som začať čo najskôr učiť sa. Už som sa spýtal svojich nájmov, či je to v poriadku, a oni odpovedali, že áno …. vie niekto o nejakých miestach, ktoré hľadajú učňov alebo akékoľvek čísla, na ktoré by som mohol zavolať a začať zisťovať?

Jay 15. januára 2012:

Ja'tetujem už 5 rokov, nauč sa niečo od priateľa, profesionálneho tatéra, kreslím vlastnú tvorbu a'nie som škrabák, viem, ako písať atramentom, nikdy nemal žiadne problémy! Ide mi o to, že niektorí ľudia majú dar, nie všetci tetovači dostanú príležitosť získať prácu učňa! Pamätajte si, že tetovanie nikdy nezačalo v štúdiu ppl I'Mám veľký rešpekt, ale ak ti nikto ochotný dať šancu, musíš na to nakresliť vlastné tetovanie a potom vypracovať čisté čiary. !

Malá slečna milovníčka tetovania 1. januára 2012:

Tento článok bol veľmi nápomocný., Pretože som chcel porozumieť všetkej práci, ktorá bola súčasťou učňovského vzdelávania. Ja'V júli budem mať 18 rokov, ale zatiaľ ja'Začnem budovať svoje portfólio & tvrdo pracovať. Ďakujem za informácie Tattoo Lady

potetovaná dáma (autor) z Minneapolisu, 2. decembra 2011:

Čaute ľudia!

Ďakujem za všetky milé slová. Pamätajte si, že ak máte otázky, je lepšie mi poslať e-mail, než zanechať komentár. Stačí kliknúť na malú ikonu obálky pod mojím obrázkom. Ja'zaujímalo by ma, na čom všetci pracujú. Ak áno, pošlite mi obrázky svojich kresieb'chcel by som nejaké ďalšie usmernenie!

ťahať1 17. novembra 2011:

tetovanie je príbeh, ktorý vám má pomôcť dokončiť veľkú časť vášho života. Počasie, tvorba umenia si má pamätať na lásku minulú alebo na zmeny v živote, ktoré sa stali pre dobro od zla.

Cori 10. novembra 2011:

Úžasný, veľmi poučný článok. Ja'veľa som čítal na internete o učňovských odboroch a veľa z toho je úplne mimo. Ďakujem, že ste mi poskytli pokoj v súvislosti s mnohými otázkami, ktoré som mal, a navyše ste ma nakopli, aby bolo moje portfólio hotové a zaprášené.!

masenka 1. novembra 2011:

Mala by som otázku ohľadom portfólia … Mám tam vložiť svoje skutočné umelecké diela alebo ich len odfotiť???

skinner 25. októbra 2011:

Naozaj chcem ísť na učňovku a chápem, že to bude tvrdá práca. ale som rád, že som prišiel na túto stránku. trochu mi to pomohlo v tom, čo skutočne potrebujem, a ďakujem!

Meleasha 7. septembra 2011:

Ďakujem všetkým, ktorí komentovali túto stránku, a samozrejme aj samotnej tetovacej dáme. Ja'Od malička som miloval kreslenie a tejto láske sa venujem po celý čas'18 rokov a chystá sa začať vysokoškolské štúdium výtvarného umenia. Neustále čmárám a kreslím na seba a svojich priateľov veľkými zmenšenými obrázkami len perom, ale moji priatelia ma vždy fascinujú, keď ma sleduje, ako to robím, a tak predpokladám, že'Som prinajmenšom dobrý, tetovanie ma začalo zaujímať asi pred 3 rokmi a odvtedy to'sa stal mojim hlavným snom. Hlavnou otázkou, ktorú som chcel položiť, je, či je možné vykonávať tetovacie učňovské vzdelanie počas štúdia titulu, pretože som'Strávim 3 roky bez toho, aby som mal ako študent veľa peňazí, a bolo by veľkou výhodou, keby som sa mohol učiť oboje súčasne. Skvelý článok tetovanie pani ty'naozaj ma inšpiroval

Evey 3. septembra 2011:

ahoj TattooedLady,

Skvelý článok – na úvod.

Čoskoro budem mať pohovor na učňovskú prípravu v skutočne úctyhodnom štúdiu, v ktorom pracujú štyria úžasní umelci, a ja'som tesne nad mesiacom!

Prišlo mi oveľa ťažšie zostaviť portfólio, ako som očakával'Je mi pohodlnejšie používať ceruzku alebo drevené uhlie ako farbu alebo letrasety, ale zvládol som to a ja'som na seba naozaj hrdý.

Ja'teraz mám 21 a ja'Folio som pripravoval nepretržite od 18 rokov – a našťastie som mal veľa rád a príspevkov od blízkeho priateľa, ktorý'tetuje už asi 12 rokov a odviedol jednu z najneuveriteľnejších prác, aké som kedy videl (keby len nemal'Presťahoval som sa do polovice sveta, ja'budem ho prenasledovať na učňovku!). Dokonca sa dostať do tejto fázy'Bola to veľa tvrdej práce a môžem'nečakám na ďalšiu fázu 🙂

V zásade som práve chcel všetkým povedať na tom istom mieste ako ja – Dokážeme to!

Enrico 20. júna 2011:

Vlastne som mal záujem o tetovanie celý život, momentálne som v práci, ktorú na smrť nenávidím!!!

Vyštudoval som grafický a webový dizajn a nenávidím ho. V súčasnej fáze sa rozhodujem, čo chcem robiť. Hrdo viem, že tetovanie je to, čo chcem robiť po zvyšok svojho života. Až na to, že žijem v SA a množstvo skvelých aj dobrých tatérov je veľmi obmedzené.

Ja'm v procese tvorby môjho portfólia, aktualizácie prekresľovania, vytvárania nových atď., pretože vidím, že je tak malé množstvo skvelých tetovačov. Ako zvýšim svoje šance na získanie učňovského vzdelania??

Mám na mysli niekoľko salónov, ale chcel by som vedieť, aké by bolo najlepšie pristúpiť k aprentinátu ??? a budú moje grafické znalosti plus ?? A odporúčate mi udržať si prácu, ktorú momentálne mám, aj keď nenávidím každú sekundu'Som stále mladý a ochotný urobiť vo svojom živote viac…

Viem, že je ťažké to nájsť, ale každý návrh a/alebo pozitívna rada je užitočná.

Vďaka

Kimberly 14. mája 2011:

"Školy tetovania sú najväčším vtipom v tomto odvetví. Ak niekto príde do slušného štúdia a hľadá prácu po 'absolvovanie školy tetovania' budú vysmiati z obchodu a možno aj trochu drsní." Je to pravda? Ja'm sedemnásť a plánoval účasť na tomto mieste tzv "Centrum pre tetovanie", len na praktické školenie.

potetovaná dáma (autor) z Minneapolisu 14. mája 2011:

Pamätajte si: ja'm som vždy k dispozícii prostredníctvom e-mailu pre rýchlejšie odpovede!

Boing- Moja matka bola na tom rovnako. Pri všetkej úprimnosti, koľko peňazí zarobíte, závisí od vášho talentu, vašej spoľahlivosti, vašej polohy a vašej klientely. To'určite riskuje, že sa dostane k tetovaniu ako k kariére. Ale vy aj ja vieme, že tetovanie sa oplatí využiť. Pamätajte si, že peniaze by nikdy nemali byť rozhodujúcim faktorom pri plnení vašich snov.

Lauren- ty'Cítim niečo prirodzené pre akéhokoľvek umelca akéhokoľvek média, obzvlášť rozšírené u mladších ľudí. Ja sám trpím rovnakým komplexom. Aj keď áno, je to veľmi skľučujúce a frustrujúce, je dôležité, aby ste pokračovali v práci. Pripomeňte si, že nie'je jedno či niekto je "lepšie" ako vy. Umenie je nikdy nekončiaci proces učenia, ktorý ani tí najväčší známi umelci nikdy nepoznali k dokonalosti. Snažte sa byť skvelí a vedzte, že vždy je čo zlepšovať. môžem'Úprimne povedané, ak sa niekedy budete cítiť úplne sebavedomo, môžem však povedať, že sa naučíte dôverovať si vo svojej práci, a to pre mňa znamená oveľa viac..

Bling- To nie'nemusí to znamenať, že môžeš't získať výučný list. To znamená, že ak nemáte'Ak ste boli riadne vyškolení, budete musieť byť nepoučení zo zlých návykov a precvičení v technikách. Dôrazne navrhujem, aby ste tetovanie na chvíľu stiahli, kým nezískate výučný list!

Sean- Aj keď si myslíš, že by si mohol byť skvelý tetovací umelec, školenie by vôbec nezaškodilo. Toto sú základy, ktoré sú najdôležitejšie pri učení sa tetovania, a musím sa čudovať, o čo ste prišli, pretože ste "naučil sa sám". Pokiaľ ide o to, čo robiť ďalej, dôrazne by som odporučil riadne učňovské vzdelanie, ale je to na vašom rozhodnutí, stačí si pozrieť svoje štátne zákony o tetovaní. To'Poskytnem vám predstavu, kam musíte ďalej ísť…

fatkat von k 6. mája 2011:

S rokmi hľadania, krvavého potu a sĺz som našiel bezplatné učňovské vzdelanie. Fantastická. Kto hovorí, že ma naučia aj piercing. Hovorí sa, že piercing sa môžete naučiť už za tri týždne. Spolu s radou k portfóliu nakreslite zľahka, pokiaľ ide o don't zaistite obrovské tmavé čiary, pretože to je ako byť 'škrabadlo' a počúvaj všetko, čo hovorí potetovaná dáma, ona'nehovorí ti zle. Veľa šťastia prajem každému z vás, obzvlášť deťom. A tiež don'nasledovať príklad, ak tam je's drogami, buďte sami vzorom! -havoc harris

sean 11. apríla 2011:

potrebujem vedieť, čo mám robiť. i'Som už veľký tetovač. učil som sa. Existuje spôsob, ako získať licenciu bez školy alebo učňa?

Lauren Baker 29. marca 2011:

Hej,

Tento článok ma skutočne inšpiroval. Posielal som e -maily po mojom miestnom meste's ako Brighton, Eastbourne a Hastings (keby som žil … Anglicko) Len sa snažím nechať si poradiť od mnohých rôznych tatérov. Ale tento článok bol zďaleka najlepšia rada, akú som kedy počul. Na vysokej škole robím A-level v umení; Tiež vždy kreslím, čmárám, ak nemám papier, bude to na stenu, stôl, seba. Všetko. Viem, že veľa ľudí považuje tetovanie za a 'rock n roll' životný štýl, ja to poznám'nie je vidím to'nie je, ale naozaj chcem vyliať svoje srdce a dušu v snahe byť jedným z najlepších vo východnom Sussexe, aj keď to znamená byť 'sučka z obchodu' dosť dlho. Jediný problém, ktorý mám, je, že to nerobím'nemyslím si, že moja kresba je takmer od začiatku úplne od začiatku. Som veľmi kreatívny. Niektoré z mojich najlepších kresieb pochádzajú z hlavy alebo z ceruzky na stole. Nakreslil som niekoľko kúskov, na ktoré som naozaj hrdý a ktoré ľudia chcú ako tetovanie'na vysokej škole ma ľudia žiadajú, aby som im nakreslil tetovanie, ALE mojím veľkým problémom je, že to nerobím'Neviem, ako sa cítiť sebaisto vo svojej práci. Odrádza ma práca ostatných ľudí. A potom naštvaní, keď to neurobia'nerobiť nič s ich talentom. Ak by som pokračoval v kreslení, dôvera a hrdosť prichádzajú prirodzene?

Boing 2. marca 2011:

Hej. Ja'm 15 a naozaj si potrpím na tetovanie a naozaj túžim stať sa tetovačom. Viem to'som na ceste preč, pretože ja'm nie som blízko k zákonnému veku pre tetovanie.

Moja mama vie, čo to pre mňa znamená, ale stále mi robí zle, keď to chcem urobiť pre kariéru tým, že hovorí 'to'nie je tvorca peňazí'. Hociaká rada?

About the author