Všetko, čo potrebujete vedieť pred tetovaním na rukáve

Michelle je fascinovaná tetovacou symbolikou a umením. Medzi jej obľúbené návrhy patria staroveké symboly a náboženské témy.

Pred tetovaním na rukáve objavte všetko, čo potrebujete vedieť.

Pred tetovaním na rukáve objavte všetko, čo potrebujete vedieť.

Daniel Gomez cez Unsplash; Canva

Dať si tetovanie na rukáv je obrovský záväzok, ktorý si vyžaduje viac plánovania ako typické telesné umenie. Nemôžete impulzívne vybrať obrázok zo spojiva alebo z internetu a prilepiť si ho na ruku. Ak chcete decentne vyzerajúci dizajn, ktorý nemá'Ak sa necháte vysať alebo prinútiť prehodnotiť svoje životné voľby, musíte si o tomto procese urobiť podrobný prieskum, premyslieť si tému a štýl, porozhliadnuť sa po renomovaných umelcoch a potom si sadnúť k umelcovi, ktorého si vyberiete, a navrhnúť tetovanie..

Tento článok sa zaoberá tým, čo potrebujete vedieť pred tetovaním na rukáve, aký je postup pri jeho získavaní (nedá sa to urobiť v rámci jednej relácie) a čo musíte urobiť potom, aby ste sa oň postarali.

4 typy tetovania na rukáve

 1. Štvrťročný rukáv: Pokrýva oblasť od hornej časti ramena do polovice lakťa.
 2. Polovičný rukáv: To siaha od hornej časti ramena po lakeť.
 3. Celý rukáv: To siaha od hornej časti ramena po zápästie.
 4. Hikae: Jedná sa o rukávové tetovanie v japonskom štýle, ktoré pokrýva časť prsného svalu na hrudi a siaha až po lakeť alebo zápästie.

Ako naplánovať tetovanie na rukáve

Najťažšie na tetovaní je naplánovanie témy, motívu a dizajnu. Plánovanie je ešte dôležitejšie, pokiaľ ide o rukávy, pretože ide o prepracované umelecké diela, ktorých kreslenie trvá dlho. Ty nie'Nechcem prežiť hodiny bolesti a potom byť nespokojný s konečným výsledkom. Úzko spolupracujte so svojim umelcom na prispôsobení presného obrazu a farieb.

Najdôležitejšia vec, ktorú si musíte zapamätať, je, že vy MUSIEŤ spolupracujte so svojim umelcom a dajte mu/jej určitú voľnosť v procese navrhovania. Získanie rukáva je podobné zadaniu nástennej maľby: Povedzte umelcovi svoju predstavu a nechajte ho/ju, aby tento koncept zmenil na profesionálne umelecké dielo..

8 vecí, ktoré musíte urobiť, kým sa necháte tetovať

 1. Nakupujte pre umelcov. Najväčšou chybou, ktorej sa ľudia dopúšťajú, je návrh vlastného tetovania pred výberom umelca. Tento dizajn sa zmení, pretože žiadni dvaja umelci nebudú kresliť predmet rovnakým spôsobom. Každý umelec má svoj vlastný štýl a vkus. Vyberte si svojho obľúbeného na základe ich štýlu a spolupracujte s ním na vizualizácii svojich nápadov. Ak chcete tetovanie žraloka, ale umelec nie'nemá vo svojom portfóliu žraloka, nie je'na tom nezáleží. Každý umelec môže nakresliť žraloka. To'na tom, ako to nakreslia, záleží. Keď si vyberiete umelca, ktorý sa vám páči, urobte malý prieskum, čo je dobrým tetovacím umelcom, a zistite, či zaškrtne všetko v zozname. Okrem štýlu sú rovnako dôležitými faktormi profesionalita a osobnosť.
 2. Pozrite sa na rôzne štýly. Rozhodnite sa, aký štýl chcete (kmeňový, nová škola, tradičný, akvarel, japonský, keltský atď.) Niektorí umelci sú špecializovaní a budú v jednom štýle lepší ako s ostatnými..
 3. Rozhodnite o celkovej téme. Chcete, aby to bolo gotické? Možno sa vám páči niečo, čo vyzerá ako scéna z rozprávky alebo sci-fi filmu. Možno chcete rukáv na rameno s náboženskou tematikou alebo taký, ktorý ukazuje vašu lásku k hudbe.
 4. Vyberte niekoľko motívov. Chcete, aby vaše tetovanie predstavovalo lásku, smrť, sny alebo vieru atď.?
 5. Vyberte niekoľko symbolov. Keď máte v mysli štýl, tému a posolstvo, mali by ste vybrať niekoľko symbolov, ktoré dodajú celkovému dizajnu zmysel. Napríklad, ak milujete oceán a chceli by ste si dať vytetovať kmeňový štýl, ktorý by predstavoval zlomeného srdca, môžete pouvažovať nad začlenením symbolov, ako sú srdcia, vädnúce ruže, stroskotaná loď, zlomená kotva, vlny narážajúce do skaly v tvare srdca, atď.
 6. Zamyslite sa nad farbou. Chcete čiernobiele, v odtieňoch sivej alebo farebné?
 7. Diskutujte o umiestnení. Ak máte nízku toleranciu bolesti, budete sa chcieť vyhnúť podpazušiu, lakťom, vnútorným lakťom a zápästiam. Naplánujte si to.
 8. Diskutujte a plánujte so svojim umelcom. Nikdy do toho nechodte s trvalou víziou. Mali by ste sa porozprávať so svojim tetovacím umelcom o svojich obľúbených a nepáči sa im a povedať im presne, čo chcete sprostredkovať. Sadnú si k vám a naplánujú niekoľko návrhov, ktoré budú zahŕňať vaše nápady. Nechajte ich trochu slobody umenia. Na konci budete mať posledné slovo v tom, čo sa vám natrvalo nalepí na telo, ale dovtedy nechajte umelca urobiť to, čo vie najlepšie: dizajn.

Tipy

 • Don'nebojte sa byť nejasný. Ty nie'Nemusíte prísť s nakresleným a zafarbeným dizajnom. Ukážte svojmu umelcovi niekoľko obrazov, ktoré vás inšpirujú, piesne, ktoré sa vám páčia, fotografie tetovania, ktoré sú podľa vás skvelé, atď..
 • Niektorí ľudia plánujú roky a potom si to celé potetujú v rámci jednej série sedení. Iní vytvárajú vágnu tému, aby mohli v priebehu času pridávať rôzne symboly a prvky, keď získavajú spomienky alebo dokončujú míľniky. Rozhodnutie je na vás.
 • Nikdy neporovnávajte ceny, iba porovnávajte kvalitu. Vaše tetovanie bude trvať večne, preto urobte hodnotnú investíciu. Prípadne môžete minúť viac peňazí na ich odstránenie alebo do konca života žiť s ľútosťou.
 • Don'nebyť lacný. Don'Nesnažte sa ušetriť tým, že požiadate o menší. Proporcie budú vyzerať mizerne!
 • Don'Nesnažte sa vtesnať veľa významov a symbolov do jedného dizajnu. Vďaka tomu to vyzerá chaoticky.

Budovanie tetovania na rukáve: Tipy a postup

Ako dlho trvá tetovanie na rukáve?

Priemerný čas potrebný na rukáv je 10–15 hodín, niektorým však trvá 80 a viac hodín. Rukáv zahŕňa niekoľko sedení, ktorých dokončenie môže trvať týždne, mesiace alebo dokonca roky. Čas, ktorý bude trvať, bude všetko závisieť od toho, ako je dizajn prepracovaný a ako dlho trvá vášmu telu, kým sa medzi sedeniami uzdraví.

Ako dlho trvá každé sedenie?

To bude úplne závisieť od umelca a vás. Každé sedenie zvyčajne trvá tri až šesť hodín. Ak nemôžete tak dlho sedieť, umelec by mal byť flexibilný a vymaľovať priestor tak, aby zahŕňal viac relácií. Jedna z najdlhších relácií, ktoré tetovanie Bret Baumgart absolvoval, bola 16 hodín! Šialené!

Ako často sú relácie?

Bežne to trvá dva týždne medzi sedeniami, ale ak ste niekto, ktorého telo potrebuje určitý čas na uzdravenie, obchod vás môže naplánovať na každé tri týždne.

Návrhy tetovania na rukáve pre ženy a mužov

Je bolesť tolerovateľná?

To všetko závisí od vašej úrovne tolerancie bolesti, ale vo všeobecnosti vás bolia rukávy, pretože musíte byť pod ihlou hodiny na sedenie a musíte sa vrátiť na niekoľko sedení v priebehu niekoľkých týždňov. Vaša ruka bude na chvíľu cítiť necitlivosť!

Väčšina ľudí uvádza, že pociťujú najväčšiu bolesť v oblasti lakťa, vnútorného lakťa, zápästia a podpazušia. Predtým, ako sa pustíte do tetovania, zistite, kde vás na tele bude najviac bolieť, a naučte sa, ako bolesť minimalizovať.

Plný rukáv.

Plný rukáv.

Hunter Newton cez Unsplash

Koľko stoja tetovanie na rukáve?

Celkové náklady budú samozrejme závisieť od toho, ako dlho to tetovačovi trvá a či ide o čiastočný alebo plný rukáv. Tetovači v priemere 100 dolárov za hodinu a priemerná cena celého rukávu sa pohybuje od 1 500 do 2 500 dolárov, pretože tento proces trvá v priemere 10 až 15 hodín práce rozdelenej do niekoľkých relácií. Impulzívny nákup to rozhodne nie je!

Plný rukáv

To bude trvať minimálne 10 až 15 hodín. Priemerne 100 dolárov za hodinu to vychádza asi na 1 500 dolárov. Samozrejme, ak dizajn vyžaduje veľa farieb alebo zložitých detailov, potom je normálne zaplatiť až 4 000 dolárov. To's 40 hodín práce!

Polovičný a štvrtinový rukáv

To trvá najmenej päť až osem hodín. Priemerné náklady sú od 500 do 2 000 dolárov.

Prečo je to také drahé?

Rameno nie je ploché plátno. Keď umelci uvažujú o dizajne rukávového tetovania, musia uvažovať v 3D formáte, pretože obrázok bude pokrývať štyri časti ramena: horné vonkajšie rameno, vnútorné nadlaktie, vnútorné predlaktie a vonkajšie predlaktie. Vďaka tomu je tento proces veľmi časovo náročný a zložitý a cena tomu zodpovedá.

Priemerné hodinové náklady na akékoľvek tetovanie sa pohybujú od 70 do 220 dolárov (alebo viac). Na presný odhad ceny budete musieť vziať do úvahy niekoľko faktorov.

Don't Buďte lacní

Napriek tomu, že rukávy trvajú dlho a stoja veľa peňazí, investícia sa oplatí. Nezabudnite, že cena a bolestné za odstránenie tetovania budú dvojnásobné, preto si vyberte kvalitného umelca a renomované štúdio!

Rukáv astronaut a galaxia.

Rukáv astronaut a galaxia.

Aký je postup?

 1. Potom, čo sa rozhodne pre návrh, umelec zmeria vašu ruku, aby ju mohli prispôsobiť proporciám.
 2. Počas prvého zasadnutia bude obrys napísaný atramentom.
 3. Druhá alebo tretia relácia bude zahŕňať tieňovanie alebo kreslenie v detailoch.
 4. Posledné sedenia budú venované farbeniu a doplneniu.

Tento proces môže trvať niekoľko mesiacov, pričom sedenia sa opakujú každé dva až tri týždne. Každá relácia je v priemere tri až päť hodín, ale to bude závisieť od toho, ako dlho môžete vy a váš tetovač sedieť a sústrediť sa..

Nezabudnite si naplánovať svoj pracovný rozvrh a prázdniny, pretože medzi sedeniami a počas šiestich mesiacov, ktoré je potrebné na úplné uzdravenie, bude obmedzená pohyblivosť.

Proces hojenia

Je veľmi dôležité, aby ste sa potom starali o potetovanú oblasť, aby ste sa vyhli infekcii. Toto je obzvlášť dôležité pri získavaní rukáva, pretože sa musíte vrátiť na niekoľko sedení a zničenie tetovania pred dokončením sťaží dokončenie kresby návrhu, čo znamená, že to bude trvať dlhšie a bude to stáť viac..

Pokyny pre následnú starostlivosť

 1. Po relácii nechajte obväz niekoľko hodín.
 2. Umyte antibakteriálnym mydlom. Jemne osušte.
 3. Nechajte 10 minút prevzdušniť. Potom naneste tenkú vrstvu pleťovej vody.
 4. Pokračujte v umývaní a zvlhčovaní oblasti dvakrát až trikrát denne, kým pokožka nedokončí odlupovanie (asi dva až tri týždne). Je normálne vidieť, že niektoré stopy atramentu odpadávajú, keď sa vám koža odlupuje.

Ak sa tetovanie nelieči pred ďalším sedením, proces sa oneskorí. Postupujte podľa týchto pokynov, aby sa tetovanie uzdravilo rýchlejšie a zabránilo sa chrastaveniu.

8 vecí, ktorým sa treba po tetovaní na rukáve vyhnúť

 1. Don'nevyberajte si chrasty alebo odlupujúcu sa pokožku. Nechajte to prirodzene odpadnúť; v opačnom prípade riskujete infekciu a zničíte si tetovanie.
 2. Don'napeňte na hrubých vrstvách pleťovej vody. Chcete, aby vaša pokožka dýchala, aby sa minimalizovala infekcia.
 3. Don'nekúpať sa alebo ísť plávať Dlhodobé pôsobenie vody je veľmi škodlivé.
 4. Don'v sprche to nepreháňajte. Aj keď sa vaša ruka nenachádza priamo v palebnej línii sprchovej hlavice, vystavenie horúcej pare a vlhkosti môže poškodiť vaše tetovanie, urobte preto rýchlu, vlažnú sprchu.
 5. Don'nespať na ruke. Keď je vaše tetovanie nové, spánok na ňom bude nielen bolieť, ale tiež vyhladí oblasť kyslíka (čo vedie k infekcii) a poškodí atrament, pretože tetovanie sa môže prilepiť na listy.
 6. Don'nenoste priliehavé košele. Opäť chcete, aby vaša ruka dýchala, takže nemôžete'nedajte baktériám šancu rásť.
 7. Don'nevystavujte oblasť slnečnému žiareniu. Slnečné žiarenie spôsobuje zjazvenie, zosvetlenie a nerovnomerné hojenie.
 8. Don'ani sa neopaľuj.

Zdroje

 1. "Najlepšie tipy na skrátenie času hojenia tetovania," Autorizačné tetovanie. Prístupné 11. novembra 2017.
 2. ROC, "8 vecí, ktoré musíte vedieť o procese hojenia tetovania," Tattoo Healing Pro. 5. september 2017. Prístup 11. novembra 2017.

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

About the author