Ako sa stať tetovacím umelcom? 4 hlavné faktory, ktoré je potrebné zvážiť

Čo je tetovanie?

Tetovanie je forma body art, ktorá je v priebehu rokov stále obľúbenejšia. Tetovanie je trvalý dizajn na koži, ktorý sa robí prepichnutím atramentu cez ihlu. K dispozícii sú rôzne vzory a farby atramentu, ktoré môžete preskúmať.

Je to jedinečná forma sebavyjadrenia a fanúšikovia tetovania zvyčajne hľadajú zmysluplné vzory a symboly, aby sa vyjadrili. Náboženské a kmeňové symboly sú veľmi časté. Mnoho ľudí navyše dáva prednosť jednoduchým a minimalistickým dizajnom, ako sú motýle, kvety alebo koruny, len kvôli ozdobe.

ako sa stať tetovaním

Plánujete sa venovať tetovaniu ako kariéra? Tu je to, čo potrebujete vedieť

Ak máte pocit, že vlastníte schopnosti a kreativitu potrebnú na to, aby ste sa stali tetovacím umelcom, musíte poznať nasledujúce podrobnosti.

Vzdelávanie

Po prvé, pre tento druh povolania neexistuje titul, ale je dôležité, aby ste dokončili školu a titul. Je to dôležité, pretože všetky vaše univerzitné skúsenosti vám pomáhajú rásť a umožňujú vám myslieť inovatívne. Vy ste vy a to je vaša sila.

Ako budete rásť, mali by ste byť schopní naplno preskúmať seba, svoje schopnosti a záujmy. Vaše vzdelanostné skúsenosti vám umožnia preskúmať oblasti vášho záujmu a budete sa môcť rozhodnúť, či si vyberiete kariéru alebo nie.

Získanie titulu v rukáve je výhodou, pretože vám pomôže získať lepšie pracovné príležitosti a slušne platené zamestnanie. Titul výtvarného umenia, najmä preto, že by do značnej miery pomohol zlepšiť vaše kresliarske schopnosti. Ak absolvujete aj niekoľko biznis kurzov, bude to pre vás ďalšia výhoda, pretože by ste si mohli založiť vlastný tetovací salón.

Umelecké kurzy by ste mali absolvovať počas svojho pobytu v škole, na vysokej škole alebo univerzite. Tieto kurzy vám pomôžu prebudiť vášho vnútorného umelca. Nenechajte si ujsť príležitosť zúčastniť sa seminárov a workshopov o všetkom, čo súvisí s umením. Kurzy grafického dizajnu sú obzvlášť užitočné, ak máte záujem stať sa tetovaním. Takýto kurz vám pomôže navrhnúť krásne 3D obrázkové tetovanie a nechá vyniknúť vašu prácu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Otrava ☠️ .. Hotovo pomocou @silverbackink @inkjecta @inkjectapro @revolutionneedles @killerinktattoo @hustlebutterdeluxe @truetubes.

Príspevok zdieľaný používateľom Frank Carrilho (@frankcarrilho) 8. apríla 2019 o 18:59 PDT

Učňovský program

Vyhľadajte úspešných tatérov. Prečítajte si o nich a inšpirujte sa nimi. Pozrite sa na rôzne techniky a metódy kresby, ktoré používajú, a pokúste sa ich uplatniť. Medzi niektoré z najobľúbenejších patrí, Frank Carrilho a Rit Kit. Aby ste zvýšili svoje schopnosti a čo najlepšie využili voľný čas, precvičte si rôzne štýly kresby. Majte poruke náčrtník a pero vždy pri sebe. Rovnako dôležitý je návrh a aktualizácia profesionálneho portfólia.

Ďalej by ste sa mali porozprávať s tetovacími umelcami, ktorí vlastnia tetovacie salóny, a opýtať sa ich, či by vám umožnili sledovať, ako sa správajú k svojim klientom, a dokončiť celý tetovací postup. Môžete im ukázať svoje portfólio ako životopis, aby mohli získať predstavu, že ste všestranný a talentovaný umelec, ktorý je ochotný dozvedieť sa viac. Naučte sa základy a ako začať postup od odborníkov. Hovorí sa tomu učňovstvo. Väčšina učňovských odborov trvá približne 6 až 12 mesiacov.

Tieto etikety sú veľmi dôležité, pretože na konci dňa zarobíte, ak je váš klient s vašou prácou spokojný. Musíte im dať príjemný pocit a pochopiť skutočnosť, že musia byť vydesení kvôli potenciálnej bolesti. Vašou úlohou je zaistiť, aby boli uvoľnené a hydratované.

Akonáhle skončíte so svojim učňovským učením, budete si vedomí všetkých hygienických postupov a obchodných zručností spojených s tetovaním. Tetovanie si budete môcť precvičiť aj na sebe, pod dohľadom staršieho tetovača. Ak uspejete, môžu vás požiadať, aby ste vyskúšali malý dizajn na klientovi.

Licencovanie

Predtým, ako sa začnete venovať tetovaniu ako kariéra, budete potrebovať licenciu alebo osvedčenie. Zoznámte sa s licenčnými zásadami a požiadavkami vašej krajiny. Mali by ste absolvovať učňovskú prípravu a tiež mať viac ako 18 rokov. To by ste museli hľadať úrad vlády vo vašom okolí. Správne vás nasmerujú a oznámia vám všetky formálne požiadavky. Môžu vás požiadať, aby ste vyplnili niekoľko žiadostí, predložili svoj obrázok a občiansky preukaz.

Keď skončíte s učňovským a licenčným konaním, musíte si začať hľadať prácu. Môžete dokonca začať pracovať pre svojho nadriadeného v jeho tetovacom salóne. Ak nie, začnite sa uchádzať v iných salónoch a aktualizujte svoje portfólio. Buďte informovaní o všetkých najnovších trendoch, vzoroch a hygienických postupoch. Niekedy tiež tetovacie salóny očakávajú, že ich zamestnanci budú mať vlastné vybavenie. Kúpte si preto vlastnú sadu nástrojov.

Platové vyhliadky

Množstvo peňazí, ktoré zarobíte na svojej tetovacej kariére, väčšinou závisí od vašich schopností a reputácie v odbore. Ak je vaša práca detailne a veľmi prehľadne prevedená a zaistíte, aby bol váš zákazník úplne spokojný, určite dostanete slušne zaplatené. Sadzby závisia aj od priemerných sadzieb odvetvia vo vašej oblasti. Mali by ste sa pokúsiť vybudovať si imidž vytvorením si vlastného verejného účtu Integra. Predávajte seba a svoje schopnosti.

História tetovania

Tetovanie je starodávna prax. Staroveká Európa, Grécko a Čína mali tetovanie ako tradičnú prax. Ľadový muž Otzi je najstaršou ľudskou múmiou nájdenou v Alpách v údolí Otz, ktorá mala na tele napustené viacero tetovaní. Väčšinu z nich našli na nohách.

Starovekí Číňania používali túto formu umenia zaujímavými spôsobmi. Ľudoví hrdinovia v čínskej literatúre mali tetovanie na koži a ľudia, ktorí neboli dôveryhodní, mali tetovanie aj na koži. Indiáni naopak používali tetovanie, aby boli blízko svojmu náboženstvu a na duchovné uzdravenie. Symbolické tetovanie Om je dnes medzi Indmi veľmi obľúbené.

Starovekí Rimania tiež tetovali svojich otrokov, aby ich bolo možné ľahko identifikovať. Archeológovia našli stopy po tetovaní na múmiách starých Egypťanov. Egypťania tiež používali tetovanie ako spôsob liečby a liečenia chronických panvových chorôb. Ďalším zaujímavým faktom o tetovacích praktikách v dávnych dobách je, že Havajanom sa na jazyku lámali tri bodky, keď smútili alebo prežívali emocionálnu bolesť alebo smútok.

Mnohí dnes veria, že vytetovanie si na kožu posvätných symbolov vás spravidla ochráni pred všetkými zlými entitami a udrží vás pod záštitou Božej ochrany. Niektorí sa tiež domnievajú, že tetovanie je formou kúzla pre šťastie. Niektorí dokonca používajú tetovanie na skrytie jaziev – jaziev, ktoré im pripomínajú ich bolestivú minulosť a dodávajú im nepríjemné spomienky. Bez ohľadu na to, aký majú dôvod, tetovanie ako prax a ako kariéra nesmierne rastie.

Skoré tetovanie sa však robilo pomocou atramentov pripravených doma hlavne z oleja, uhlíka a popola. Prepichnutie a prepichnutie sa uskutočnilo pripevnením viacerých ihiel na palicu. Teraz je tetovacia hra oveľa silnejšia a je k dispozícii mnoho skvelých nových nástrojov, farieb a vzorov.

Často kladené otázky (FAQ)

Poďme sa teraz zaoberať niektorými z najčastejšie kladených otázok.

Je tetovanie dobrá kariéra?

Ak stále pochybujete, je najlepšie najskôr požiadať o učňovskú prípravu. Tak sa naučíte od odborníkov a dozviete sa všetko o ich postupoch a o tom, či je ich podnikanie prospešné alebo nie. Našťastie budete schopní správne posúdiť a rozhodnúť sa, pričom budete mať na pamäti všetky faktory. Ak ste skutočne zanietení a viete, že to dokážete, nie je dôvod, aby ste sa cítili zmätení.

Musím si dokončiť diplom, ak sa chcem tetovaniu venovať ako kariéra?

Nie nevyhnutne. Ak máte schopnosti a kreatívnu sériu potrebnú pre tento druh umenia, potom môžete ísť. Aj keď je lepšie, ak ukončíte štúdium, ak chcete lepšie platené pracovné príležitosti.

Bude mi zaplatené učňovské vzdelanie?

Nie. Väčšina učňovských odborov je neplatených, pretože ste tam len preto, aby ste pozorovali a zdokonaľovali svoje schopnosti. Môžu vás však požiadať, aby ste im pomohli s niektorými domácimi prácami. Ak sa teda plánujete prihlásiť, hľadajte si prácu ako brigádu, aby ste si zarobili peniaze. Tieto učňovské školenia môžu byť pre vás v budúcnosti prospešné, pretože váš majster vás môže zamestnať ako trvalého zamestnanca, akonáhle budete mať licenciu.

Plánujem sa stať tetovacím umelcom, aký je môj pracovný výhľad?

Kedysi tabuizovaná kultúra tetovania sa teraz stala veľmi populárnou a trendovou. Turistické centrá, ako napríklad thajský Phuket, sú plné tetovacích salónov. Táto profesia má rozsah a zarobíte si, ak budete zamestnaní na dobre známom mieste s hygienickým prostredím. Priemerná mzda tetovača je 85 dolárov za hodinu.

Ako môžem precvičiť svoje schopnosti?

Sledujte návody na YouTube a zostaňte v spojení s postupom. Skúste vŕtať vzory na mäsité ovocie pomocou noža alebo špicatého nástroja. Ak máte správne vybavenie a už ste cvičili, skúste si urobiť jednoduché tetovanie sami. Okrem toho majte so sebou vždy náčrtník, takže ak vás napadne jedinečný vzor, ​​môžete si ho načrtnúť.

Rovnako ako pre každú inú kariéru, musíte sa venovať tetovaniu, aby ste v tom mohli pokračovať s vášňou. Ak vaše vnútro nie je na to motivované, veľmi skoro nájdete náhornú plošinu. Robte to iba vtedy, ak vás to baví. Veľa štastia!

About the author