18 nápadov na strih peria: rady stylistov

Pernaté vlasy sú dámsky strih, ktorý je jemne vrstvený a pripomína vrstvenie vtáčieho peria. Bol propagovaný v 70. a 80. rokoch minulého storočia vďaka filmom ako Charlieho anjeli a stále je v trende. Strih peria sa zvyčajne strihá do tvaru V pomocou holiaceho strojčeka, pretože vzdušné pernaté účesy sú vysoko štruktúrovanou verziou vrstveného strihu-len lepšie!

Účes zostrihaný z peria bol od čias najväčšej slávy upravovaný a štylizovaný rôzne v niekoľkých variáciách. Od dlhých jemných vrstiev Farrah Fawcett až po pixie strih, ktorý nosila princezná Dianna.

Niektoré z týchto moderných myšlienok o perníkových vlasoch otriasli A-listermi, ako sú Selena Gomez, Jennifer Lawrence, Charlize Theron a Halle Berry! Dlhé alebo krátke pernaté vrstvy sa hodia k akejkoľvek dĺžke vlasov a typu vlasov.

Ženy, ktoré majú tenké vlasy, ale chcú ich mať husté, by mali zvážiť vlnenie alebo vlnité vlasy. Tým sa zvýši objem a textúra. Feathering je technika používaná na vytvorenie objemu pre tenké vlasy a zníženie objemu a hmotnosti v hustých vlasoch.

Ak sa chcete vyrovnať alebo zoštíhliť svoj okrúhly tvar tváre, spojte okrajové vrstvy s vrstvami na rámovanie tváre. Údržba závisí od vami zvolených pernatých vlasov, krátke vlasy sú relatívne jednoduchšie. Ak chcete udržať tieto vrstvy jemne a rovnomerne tvarované, postačuje pravidelné orezávanie každé 2-3 mesiace.

Pred ďalším stretnutím s vlasmi si pozrite tieto nápady na strih peria!

Chaotický operený účes

Strapaté vlasyInstagram @erika.king_

Na dosiahnutie divokejšieho strapatého pernatého účesu je potrebných niekoľko krátkych kotletiek na dlhých rovných vlasoch. Efekt peria je to, čo vytvára ilúziu veľkých vĺn. Tmavá farba vlasov vyžaduje sprej na konečnú úpravu lesku, aby sa na každom prameňu prejavil väčší dôraz, čo zvyšuje strapatejší účes tohto vrstveného strihu peria.

Krátky a operený účes

Krátky a páperový účesInstagram @beautydivine_brenda

Krátky páperový strih je viac ako len vrstvený strih. Perie je unikátna technika, ktorá vašim vlasom dodá textúru. Ak chcete dosiahnuť krátke pernaté vlasy, požiadajte svojho stylistu, aby vám urobil krátky strih s páperovými kotletami. Táto technika je vynikajúca pre dámy, ktoré chcú mať krajšie vlasy.

Bob s operenými bočnými okrajmi

Bob s operenými bočnými strapcamiInstagram @cabelosfhabioribeiro

Bob s pernatými bočnými okrajmi môže kontrastovať s dĺžkou, ktorá je štruktúrovanejšia, takže je skvelý pre vlasy, ktoré nemajú radi prehnanú vrstvu alebo sú celkom jemné. Pohyb vytvorený z pernatej ofiny dodáva ľahší tvar a preteká prednou časťou tváre, ale zachováva úplnosť vášho bobu v celom chrbte..

Textúrovaný strih Pixie s operením

Štruktúrovaný pixie strih s perímInstagram @nikitenko_elen_

Získajte textúrovaný strih pixie s perím, ktorý zvýši objem vašich jemnejších až stredných vlasov. Textúrovanie vlasov vytvára kratšie aj dlhšie dĺžky. Kratšie dĺžky tlačia dlhšie vlasy hore a von, a preto dodávajú objemu. Mierne operenie zaisťuje, že sú vlasy zmiešané a nepôsobia tak tupo.

Perový strih v tvare V pre kučeravé vlasy

Perový strih do kučeravých vlasov v tvare V.Instagram @ronicaardosos

Ak dávate prednosť menšiemu objemu svojich kučier, vyskúšajte pernatý strih v tvare V pre kučeravé vlasy. Keď sú kučery príliš vrstvené, môžu vytvoriť veľký objem. Aby ste tomu zabránili, a pritom mali kučery tvar a hebkosť, pohybom zameraným po obvode si ponechajte mäkké zaoblenie svojej dĺžky. Strihy do tvaru V fungujú najlepšie na dlhých vlasoch a nemali by ste sa im vyhýbať ani na vlasy po ramená.

Vrstvené pernaté vlasy

Vrstvené pernaté vlasyInstagram @corazonsagrado_

Rozhodnite sa pre vrstvené pernaté vlasy, aby ste získali tenké splývavé vrstvy pre tenké dlhé vlasy. Účes s perovými vlasmi zo 70. rokov udržiava vrstvy ľahké bez toho, aby príliš zaťažovali vašu dĺžku. Pernaté vlasy sú termín, keď nie sú vrstvy ostrihané tak tupo. Použitím techniky bodového rezania, ktorá namiesto silne nasekaných vrstiev vytvára operený efekt.

Pernaté vrstvené krátke vlasy na strihu Bob

operené vrstvené krátke vlasy na strihu bobInstagram @demetriusschool

Odstupňovanie vzadu predstavuje oblejší podrezaný zadný diel tohto krátkeho strihu bob s bočnými ofinami. Krátke účesy podobné periu, ako je tento skladaný bob, vyzerajú úžasne s tmavým blond odtieňom a tiež dodávajú rozmer blonďavým predným zámkom, ktoré získali dlhší, rovnejší strih. Tento strih perových vlasov je ideálny pre ženy nad 50 rokov.

Prírodné perie a objemné vrstvy pre dlhé vlasy

Prírodné perie a objemné vrstvy pre dlhé vlasyInstagram @beautybyria_

Uvažujte o pernatých dlhých vrstvách svojich dlhých vlasov a uvidíte, ako prirodzený je tento pohyb. Tento operený účes vyzerá oveľa lepšie, keď ho sušíte fénom. Neváhajte skombinovať tento dlhý operený strih s melírmi a svetlami v žiarivom hnedom odtieni.

Blond vrstvenie po plecia s dĺžkou peria

Blond vrstvenie po plecia s dĺžkou periaInstagram @sidvisage

Posuňte svoju stredne dlhú hrivu na vyššiu úroveň a požiadajte o vrstvený strih po plecia s bočným strapcom. Dimenzionálna blondínka, vyrobená s melírom alebo balayage, bude určite najlepším doplnkom týchto pernatých vrstvených vlasov. Ak chcete dokončiť tento operený štýl, výstrek bude váš najlepší priateľ. Takto dodáte týmto pernatým strihom objem a ešte lepšie ukážete vrstvy.

Operený lob

Operený lobInstagram @antoniovhair

Pernaté vrstvy sú tým, prečo tento vzhľad preteká príťažlivosťou. Tu je operený lob, ktorý robí aj elegantný, moderný súlož strednej dĺžky! Vrstvy v tomto strihu peria vytvárajú textúrovaný efekt, vďaka ktorému sa vaše hrubé zámky budú cítiť tak ľahko. Získajte rozmernú brunetovú farbu pridaním jemných odleskov, ktoré rozžiaria pernatú textúru tohto vrstveného bobu.

Stredná časť pernatých vlasov zo 70. rokov s ofinou

Stredná časť pernatých vlasov zo 70. rokov s ofinouInstagram @salon_luisse

Stredná časť pernatých vlasov so strapcami zo 70. rokov skutočne vydáva vibrácie Farrah faucet. Použite vytvrdzovaciu žehličku, aby ste tieto závesy poriadne zametali. Rozhodnite sa pre stredné delenie pre skutočný štýl 70 -tych rokov alebo mu dodajte šmrnc bočnou časťou. Perné vlasy a perá s ofinou sú skvelé na orámovanie tváre a zvýraznenie funkcií.

Moderný stredne dlhý strih s operenými vrstvami v bočnom štýle

Moderný stredne dlhý strih s operenými vrstvami v bočnom štýleInstagram @faizas.salon

Stiahnite si moderný operený stredne dlhý strih, rozdeľte ho na jednu stranu a dodajte vlasom báječný štýl bočného ťahu! Tento strih peria pre stredne silné až silné vlasy ponúka vrstvy, ktoré zaisťujú pohyb bez námahy. Môže to byť štýl pre väčšinu žien, ktoré nie sú fanúšikmi každodenného štýlu. Neváhajte a rozhodnite sa pre tento účes z peria, ktorý bude napodobňovať klasické operené perie, ak ste tiež jedným z tých, ktorí milujú vinobranie..

Pernatý objem pre rovné tenké vlasy

Pernatý objem pre rovné tenké vlasyInstagram @hairbysamhostad

Moderné pernaté vlasy teraz vyzerajú takto. Môžete preskúmať farby, ako napríklad pútavú platinovú blond, aby zodpovedali rovným páperovým zámkom. V prípade stromov, ktoré vyžadujú plnosť, držte kotleta v polovici a potom prejdite na ďalšie vrstvy s jemnými čiarami. Jedná sa o perfektný pernatý strih, ktorý ponúka štruktúrovaný objem pre tenké vlasy.

Stredne dlhé vlasy s operenými končekmi

Stredne dlhé vlasy s operenými končekmiInstagram @love_english_with_haneen

Stredná dĺžka s operenými koncami vytvára účes inšpirovaný trendom 70. a 80. rokov. Perfektné umiestnenie vrstiev je kľúčom k jeho klasickému perovitému vzhľadu. Pre ženy s tenkými vlasmi je tento strih s pernatou vrstvou po ramená skvelý, pretože dodáva pohyb a textúru.

Jemný súlož s textúrou a ofinou na vlasoch Bronde Balayage

Jemný súlož s textúrou a ofinou na vlasoch Bronde BalayageInstagram @brit_bellasalonandboutique

Jedná sa o strih strihu z 80. rokov s krásnym okrajom! Pohojdávanie pernatého textúrovaného súloža s ofinou vám poskytne optimálnu veľkoleposť. Spárujte s tmavo-koreňovou béžovou blondínkou a uvidíte veľmi výrazný výsledok. Účesy a operenie vlasov vo všeobecnosti sú trendom, keď potrebujete detailné končeky vlasov a viac pohybu..

Tento dlhý strih peria je super ostrihaný, nasekaný okrajový účes. Bol vytvorený stylistom a majiteľom Britom Wrightom z Chipley, FL. “Ofina vám pomôže upraviť tvar tváre a umožní vám zmeniť účes bez straty dĺžky,” hovorí Wright..

Pernatú ofinu môže nosiť takmer každá žena. “Je to všetko o tom, kde končí samotný okraj.” Či už je to dlhý strapec, ktorý zvýrazňuje lícne kosti alebo skimming obočia, najdôležitejšie je vytvoriť ho tak, aby zodpovedal tvaru vašej tváre a línii čeľuste, “dodáva..

Choppy Layers on Short Haircut with Feathered Bangs

Choppy Layers on Short Haircut with Feathered BangsInstagram @beautyschoolwipeout

Jedná sa o krátky huňatý bob so záclonami a trhanými vrstvami, ručne tvarovaný, aby zvýraznil prirodzenú textúru vlasov. Kto robil styling rúk? Stylistka Emma Hamblen z Nashvillu, TN.

“Textúra v pernatých ofinách bola vytvorená pomocou objemového spreja.” Ofina, operené vlasy a roztrhnutosť sú vždy skvelou kombináciou, “hovorí Hamblen.

Ak hľadáte nápady pre pernaté vlasy, verí, že účesy typu bob sú skvelou voľbou pre strih krátkych vlasov. „Je to operené, ale trhané! Je to pre ženy, ktoré chcú kratšie účesy, ale cítia, že potrebujú väčšiu výhodu s nízkym nasadením. Pernatá ofina je dostatočne dlhá na to, aby sa dala štylizovať v ľubovoľnom smere alebo sa vám vytlačila z tváre. Tieto operené krátke vlasy môžete upraviť pomocou soľného spreja a difuzéra, aby ste získali maximálnu textúru a pohyb. “

Perie z 80. rokov s bočnými strapcami

Perie z 80. rokov s bočnými strapcamiInstagram @remedysalon115

Tento strih s perím z 80. rokov s opereným bočným okrajom vyzerá ešte lepšie s jasným blond odtieňom. Pochváľte sa vrstvami a upravte si zámky trochou textúry a bočných ofín, aby ste dosiahli efekt plného peria. Pernaté účesy pre stredne dlhé vlasy sú elegantnou možnosťou, ktorá ponúka pohyb k jemnej hrive a uberá na hrubých. Pena funguje skvele pri príprave tohto strihu peria na dlhé vlasy.

Silne vrstvený pierkový strih pre dlhé tenké vlasy

Silne vrstvený pierkový strih pre dlhé tenké vlasyInstagram @moniquemarie_hair

Dokonalý strih, ktorý je silne vrstvený pre dlhé tenké vlasy, je tu! Tieto operené vlasy ostrihané na dlhých prameňoch vytvárajú jemný pohyb, ktorý ladí s ľadovým platinovým blond odtieňom. Pridajte k tomuto strihu peria pre tenké vlasy tmavé korene a odrastenie vašich prirodzených prameňov bude menší problém. Pri úprave tohto dlhého vrstveného účesu suchý šampónový prášok vytvorí viac tela a posilní vaše korene a dodá vášmu štýlu príjemný perový nádych..

About the author