19 elegantných prstových vĺn a rôzne spôsoby, ako ich štylizovať

Prstové vlny sú ženský účes, ktorý sa vytvára rovnomerným tvarovaním vĺn v tvare písmena S pomocou gélu na vlasy a prstov alebo horúcich nástrojov. Aký lepší spôsob, ako doplniť svoj očarujúci vzhľad, ako krásne tvarované pramene a silné vyhlásenie?!

Tento podpisový štýl z 20. rokov minulého storočia, prestavaný pre modernú dobu, nikdy nezmizol z červeného koberca! Boli ste svedkami hviezdnych hviezd Amandla Stenberg, Beyonce, Zoe Kravitz a Kate Upton a ich nádherných vĺn zrastených s vrkočmi, aktualizáciami a žiarivými farbami vlasov, ktoré udávajú trend každému fanúšikovi..

Profesionálny kaderník Stephanie Anderson z The Living Room Hair Lounge v Michigane prišla so žiarivým, jemne vlnitým strihom pixie, ktorý bez akýchkoľvek pochybností ukazuje, ako všestranný je tento vzhľad-či už máte krátke, dlhé, prirodzené alebo rovné vlasy, vysoko módne vlny môžete rozhýbať aj v pohodlie vášho domova!

Ak je to na ozdobnú príležitosť, kostýmovú párty alebo jednoducho kedykoľvek, keď máte pocit, že vaše vlasy sú príliš ploché, stačí vám kulma, vaša najlepšia kefa a veľa gélu alebo laku na vlasy pre elegantný a lesklý povrch. Ďalšou možnosťou je použiť prsty na lisovanie a tvarovanie častí vlasov, ak chcete autentický vintage pocit! Nenechajte si ujsť túto príležitosť a pozrite sa na moderné spôsoby vytvárania vlasov inšpirovaných starým Hollywoodom!

Pred ďalším stretnutím s vlasmi si pozrite tieto fotografie obľúbených vĺn prstov.

Finger Wave Updo

Finger Wave UpdoInstagram @pueppikram

Ikonický vzhľad klasického účesu s prstovými vlnami, nosenie drdolu alebo akejkoľvek updo by vás preniesol do 20. rokov minulého storočia. Živé zákruty vĺn sú očarujúcim vzhľadom a ešte viac predvádzajú viacfarebné vlasy. Kulmou alebo prútikom vytvorte v oblasti čela také nádherné Marcellovy vlny.

Inšpirované prstovými vlnami 20

Finger Waves z 20. rokovInstagram @tabea_tatan_makeup

Vlny prstov inšpirované 20. rokmi sú klasickým účesom, ktorý napodobňuje ženskú silu. Na dosiahnutie kontroly sa tradične vykonáva na krátkych vlasoch. Zahrnutie peny alebo gélu podobného mlieka a použitie hrebeňa s krysím chvostom pomáha pri lisovaní, úprave a úprave vlasov pre dosiahnutie dlhodobejších výsledkov. Sýtosť je životne dôležitá pri úprave vĺn prstov a pri úplnom vysušení vlasov.

Vlny v tvare S.

Vlny v tvare S.Instagram @silverscreenvanity

Vlny v tvare S sú nadčasovým majstrovským dielom, ktoré ponúka zmyselný a leštený povrch. Používa sa na svadbách, tematických udalostiach, sviatkoch alebo fotografovaní. Obnovenie tohto účesu prichádza rôznymi spôsobmi, ale najčastejším je horizontálne delenie a pripínanie kudrliniek, začínajúc od vrchu a postupujete až do úplného vychladnutia. Stredne držiaci lak na vlasy ako veľký sexy sprej na vlasy Sexy Hair & Hrajte Cucumber Water + Fresh Gardenia Volumizing Hairspray misted on part of the hair and backcombing will help cushing the hair for a longer-styling.

Prstové vlny na afroamerických vlasoch

Prstové vlny na afroamerických vlasochInstagram @glambypeachhie

Vlny prstov na afroamerických vlasoch držia lepšie výsledky, keď je textúra vopred roztiahnutá pomocou fénu, aby bola poddajná. Následovanie peny alebo gélu podobného mlieka a hrebeňového chvosta potkana pomôže pri úprave vlasov, ich úprave a úprave. Sýtosť je pri úprave vĺn prstov zásadná. Ploché predĺžené klipy sú ďalším spôsobom, ako nastaviť a udržať tvar.

Marcel Waves

Marcel Finger WavesInstagram @iren_franc

Marcelove vlny pripomínajú vzhľad vĺn prstov. Tento účes je tradične vytvorený na krátkych vlasoch, ale môže byť vytvorený aj pre ženy s dlhšími vlasmi pomocou kulmy marcel. Bežne sa používa počas svadieb alebo formálnych udalostí na obnovenie retro vzhľadu. Na predĺženie tvaru kudrliniek slúžia ploché predĺžené spony.

Hlboké prstové vlny

Hlboké prstové vlnyInstagram @perlananda_

Tieto ohromujúce vlny prstov je možné dosiahnuť iba starostlivým usporiadaním vlasov. Vďaka dokonalému zvinutiu môžu vaše dlhé vlasy vďaka tomuto retro štýlu dosiahnuť veľmi potrebný odraz.

Blond prstové vlny

Blond prstové vlnyInstagram @hairbyphoebek

Toto je starý hollywoodsky štýl prstových vĺn Marilyn-Monroe s moderným nádychom. Vytvorila ho kaderníčka Phoebe Keir z Rutherglen, VIC.

“Milujem eleganciu prstových vĺn, ale aj to, ako som ich prepojil s dnešnými trendmi s modernejším textúrovaným vzhľadom.” Hovorí Keir.

“Kľúčom je správne pripraviť vlasy použitím kvalitnej peny na fénovanie, správneho množstva laku na vlasy a trpezlivosti pri natáčaní a nastavovaní vĺn prstov,” vysvetľuje. “Pobehajte zvyšné vlasy, aby poskytli modernejší vzhľad bez námahy, aby vyhovovali vášmu štýlu/udalosti.”

Voľné prstové vlny

Voľné prstové vlnyInstagram @_jason_vieira

Túto klasickú hollywoodsku vlnu alebo rozpustené vlasy na prstoch, ktoré pripomínajú ikony strieborných obrazoviek zo štyridsiatych rokov minulého storočia, vytvoril kaderník Jason Vieira z New Yorku..

“Kúzlo je z kučier, ktoré boli česané a tvarované tak, aby vytvárali hrebene a údolia,” hovorí Vieira. “To vytvára jemný, skákací a očarujúci vzhľad s rámom” peek-a-boo “, ktorý upozorňuje na lícne kosti a oči. To, čo mám najradšej, sú ploché korene, ktoré sa skĺbia do nádherne klasického rámovania tváre. “

Stredné až husté vlasy najlepšie fungujú s dĺžkou pod ramenami. Pre úplnosť je možné pridať rozšírenia.

“Napriek tomu, že má jemný vzhľad, nenechajte sa zmiasť zložitosťou tohto štýlu. Nie je ľahké napodobniť tento štýl, takže najlepším spôsobom je nechať si pri jeho vytvorení pomôcť svojho stylistu alebo špecialistu, “dodáva..

Na intenzívne držanie a lesk je potrebná pena a lakovaný lak na vlasy, ktoré pevne nastavia kučery pri odraze a sochárstve. Kudrlinky je potrebné česať, dráždiť, pripnúť na miesto a nastriekať, aby si zachovali tvarovaný povrch.

Kudrlinky prstovej vlny

Kudrlinky prstovej vlnyInstagram @mr.michaelburgess

Tieto kučery prstových vĺn sa vyznačujú harmóniou medzi textúrami. Tento štýl vytvoril holič a stylista Michael Burgess z Newtownu, CT. “Základná silueta peknej Marcelovej vlny s prehnanými hrebeňmi a vrcholmi hladkých vlasov, ktoré sa menia na rozstrapatené textúry, umožňuje tento štýl obliecť alebo obliecť.” Je to ikonický účes s mestským nádychom, “hovorí Burgess.

Burgess používal Neviditeľný valček & Pracovný lak na vlasy na dosiahnutie tejto kučeravej vlny s minimom horúcich nástrojov. “Môžete získať požadovaný vzhľad a súčasne zvrátiť príznaky chemického poškodenia,” dodáva.

Pixie rezané prstové vlny

Pixie rezané prstové vlnyInstagram @meekzhairsalon

Tento nádherný hollywoodsky pixie strih s vlnami prstov vytvoril majiteľ salónu a stylista Yumika Grigsby z Houstonu, TX. „Tento štýl v tvare S je možné hrať hore alebo dole. Rozhodol som sa pre hlboké, odvážne vlny prstov, “vysvetľuje Grigsby.

Missy Elliott mala kedysi strih aj štýl a vyzerala odvážne. Také moderné vlny prstov vidíme aj na jednej z dráhových show pre Jasona Wu!

“Výrobky používané na nastavenie vĺn na mieste boli penový zábal a gél a potom boli vložené pod sušič vlasov na 20 minút.” Konečnými výrobkami boli lak na vlasy a olejový lesk, “dodáva.

Klasické prstové vlny v štýle Half-Up

Klasické prstové vlny v štýle Half-UpInstagram @mollies_magic_hairspray

Tento trend elegantných účesov vás vracia do zlatej éry kina. Veľa gélu s vedením presného hrebeňa na výrobu týchto nádherných vĺn prstov.

Prstové vlny pre krátke vlasy

Prstové vlny pre krátke vlasyInstagram @blackcat_amberdawn

Mäkké vlny prstov sú také ľahké, že sa tu zhodujú so skratkou ako tento pixie. S týmto typom combo sa zobrazujú trhané vrstvy.

Rýchle tkanie prstových vĺn

Rýchle tkanie prstových vĺnInstagram @earnestlynatural

Kratšie vlny je možné vidieť pomocou rýchlych väzieb prstových vĺn. Tým sa vytvoria vrstvy a budú vyzerať komplexnejšie a zaujímavejšie. Navyše tieto krátke vlasy stále dodávajú textúre vďaka týmto nádherným vlnám prstov.

Mäkké prstové vlny

Mäkké prstové vlnyInstagram @shearenvybyjann

Pekný rozdiel medzi chladnými vlnami prstov a vašimi obvyklými plážovými vlnami je presné usporiadanie vĺn prstov, vďaka ktorému vyniknú vaše dlhé blond vlasy. Záhyby a tvar „S“ vytvorený vlnami odhaľujú tóny vašich vlasov a dopĺňajú vaše odtiene karamelu a popola. Zapojte to do francúzskeho vrkoča a urobte z toho modernejšie štýly vĺn prstov.

Prstové vlny na čiernych vlasoch

Prstové vlny na čiernych vlasochInstagram @twinsunisexsalontheglambar

Na vytváraní čiernych vlasových plátien pre tieto vlnité textúry je skvelé to, že svetlo sa odráža takým spôsobom, že vaše vlasy budú ešte lesklejšie. A aj na takýchto krátkych vlasoch je strihaný strih dokonalým účesom pre vlny prstov.

Prstové vlny v štýle 20. rokov 20. storočia

Prstové vlny v štýle 20. rokov 20. storočiaInstagram @flamingoamy

Unikátny vintage vzhľad, ktorý môžete nosiť v tomto veľmi súčasnom svete, krásne veľké vlny prstov sa vracajú. To ponúka všetok objem a pruženie vašich krátkych vlasov.

Prstové vlny pre dlhé vlasy

Prstové vlny pre dlhé vlasyInstagram @pinkcombbeauty

Tento elegantný vzhľad vás vráti do 20. rokov. Tieto štýlové vlny prstov vytvárajú textúru ako žiadna iná. Mávnutím prstov po prstoch urobíte zázraky pri vytváraní objemu pre vaše dlhé vlasy.

Prstové vlny na prírodných vlasoch

Prstové vlny na prírodných vlasochInstagram @explicitstylesatl

“Je to chaotická, voľná alebo prstová vlna na čiernych prírodných vlasoch afroamerickej ženy.” Ak budete mať boky krátke a hornú časť vlasov dlhú, vytvorí to efekt strihu mohawk, “vysvetľuje kaderníčka Amaris Crawford z Duluth, GA..

“Použite svetlú penu na vytvorenie chaotických kučier na hlavných vlnách na boku,” hovorí Crawford. “Tieto uhladené kučeravé vlasy sú skvelé pre niekoho, kto hľadá štýl bez námahy.” Uľahčuje hodenie a zvinutie zvlnenia ľahkou penou hore. Obnovte vlny prstov pomocou ovládača okrajov, ktorý premení vaše prirodzené S kučery. “

Super krátke prstové vlny

Super krátke prstové vlnyInstagram @chic_by_mik

Tento ostrý a elegantný účes mávajúci prstami vytvorila majiteľka salónu a stylistka Tamika Tucker z New Castle, DE. “ Tieto hlboké vlny je možné obliecť hore alebo dole a ľahko sa udržujú, “hovorí Tucker.

Tucker navrhuje, aby ste si na dosiahnutie tohto účesu zaobstarali relaxátor alebo texturizer, pokiaľ vám štruktúra vašich vlasov neumožňuje plochý, leštený vzhľad. “Na nafúknutých vlnách prstov nie je nič elegantné,” dodáva.

About the author