27 roztomilých účesov zo 60. rokov pre všetkých milovníkov historických vlasov

Účesy 60. rokov sa vracajú! Budem prvý, kto pripustí, že idem míľovými krokmi za vlakom, ale nedávno som začal sledovať Mad Men a som oficiálne závislý. Ako ten druh závislého, v ktorom som považoval za nevyhnutné ísť skoro domov z večierku a pozrieť si päť (dobre, možno to bolo sedem) po sebe idúcich epizód pred spaním o 2:47 (ale iba preto, že mi vybila batéria tabletu a ja nemohol nabrať silu na získanie nabíjačky). Ehm.

Každopádne, rovnako ako ostatní, ktorí boli vtiahnutí do tejto dramatickej televíznej show zo 60. rokov, som si rýchlo osvojil líčenie, kostýmy a, prirodzene, nádherné vlasy. Zvlášť účesy v 60. rokoch ako úľ, špendlíky, Brigitte Bardot a ďalšie.

Takže, keď som pred niekoľkými dňami navštívila blog Hair Dresser on Fire a prvá vec, ktorú som uvidel, bol návod na „čelenku do vlasov z 60. rokov“ (nájdete nižšie), okamžite ma inšpirovalo, aby som urobil súhrn nositeľných šesťdesiatych účesov.

Pred ďalšou schôdzkou za vlasmi si pozrite tieto obrázky účesov zo 60. rokov.

Účel účesu pre deti v šesťdesiatich šesťdesiatich rokoch

Účes pre deti v štýle úľa 60. rokovInstagram @by_valerix

Napodobnite tento vintage štýl zo 60-tych rokov s moderným nádychom a vytvorte veľmi elegantný každodenný vzhľad-sladký polovičný účes a polodolný účes s úhľadným bočným treskom.

Afro vlasy pre ženy inšpirované 60. rokmi

Afro vlasy inšpirované 60. rokmi pre ženyInstagram @curlytwirlygirl_

Afro vlasy pre ženy inšpirované 60. rokmi nikdy nevyjdú z módy a sú krásnou voľbou pre špirálové textúry. Vlasy navrstvite dookola, aby vytvorili dokonalý tvar. Chráňte tieto kudrlinky čistiacim prostriedkom, akým je Hairstory a ich balzam, aby ste získali vlhkosť a definíciu.

Účes top drdolu zo 60. rokov

Účes top drdolu 60. rokovInstagram @catweeks84

Ak máte dlhé vlasy, rozhodnite sa pre špičkový drdol zo 60. rokov, vďaka ktorému bude váš styling lepšie ovládateľný. Vypadávanie dlhých vlasov vám môže pripadať, ako by ich množstvo bolo na vrchu hlavy. Rozdelenie drdolov na menšie časti a zabalenie vlasov do roztomilých vzorov drdolov však môže zjednodušiť a zlepšiť stabilitu..

Elegantný strih Pixie zo 60. rokov

Elegantný strih pixie zo 60. rokovInstagram @madeleineschoen

Elegantný strih pixie zo 60. rokov je o geometrii a je možné ho prispôsobiť tak, aby pracoval s väčšinou hustôt vlasov. Hrubšie vlasy by sa rozhodli viac podrezať, aby schudli. Jemnejšie vlasy by po stranách mali trochu väčšiu štruktúru, aby sa zvýšila hmotnosť. Požiadajte svojho stylistu, aby vám vytvoril ofinu, ktorá najlepšie vyhovuje vášmu tvaru tváre a línii vlasov.

Vintage Bouffant Bob Jackieho Kennedyho

Vintage bouffant bobInstagram @kate_erkiert

Ikonický vintage bouffant bob Jackieho Kennedyho vytvára šírku pre jemnejšie vlasy a dlhší tvar tváre. Aj keď štýl nie je príliš objemný, jemné kučery elegantne sedia v spodnej časti dĺžky. Kučery potom vytvoria vyklápací efekt.

Vintage objem pre dlhé vlasy

Vintage objem pre dlhé vlasyInstagram @abram0vamasha

Vintage objem pre dlhé vlasy je očarujúci spôsob, ako vašim zámkom dodať okamžitý odraz a plnosť. Vyčesané kučery sedia jedna na druhej, čo má za následok, že vašim dlhým vlasom dodáte úžasný objem a život. Dosiahnite štýl pomocou niekoľkých valcov na suchý zips pozdĺž hornej časti hlavy. Akonáhle stuhnú, vytiahnite ich, nastriekajte lak na vlasy a otočte rozlúčku na stranu, aby ste dosiahli plnú výšku..

Konský chvost Brigitte Bardot zo 60. rokov

Konský chvost Brigitte Bardot zo 60. rokovInstagram @beautyby3hairsalon

Odchyľujte svoj štýl od bežných zviazaných vlasov a rozhodnite sa pre tento super objemný chvost, aby vaše čierne vlasy vyzerali husto a zaujímavo, ako Brigitte Bardot..

Klasické kudrlinky pre Vintage dievčatá

Klasické kudrlinky pre Vintage dievčatáInstagram @beautybymissruby

Tieto zvodné vlny a špendlíky sú vo veľkom štýle od 18. storočia a navždy budú klasickým symbolom elegancie a milosti! Použite svoj najlepší lak na vlasy pre trvalú dobrotu a zakončite kvetinovým kúskom, ktorý dodá ženský nádych.

Way Out Bouffant vlasy 60. rokov

Way Out Bouffant vlasy 60. rokovInstagram @carlosferraz_

Vráťte sa späť do zlatých čias, keď sú štýly vzrušujúceho a polovičného štýlu najhorúcejšou vecou! Získajte predstavu z tohto trendu od polovice 60. rokov, aby ste sa mohli pochváliť jedinečnosťou svojich stredne dlhých, tmavých vlasov. Upraviť ho pomocou textúry, vĺn a kúskov na rámovanie tváre bude nádherným posledným dotykom.

Účes Hippie Chic zo 60. rokov

Hippie Chic účes 60. rokovInstagram @annawrecksit

Ak hľadáte účesy 60. rokov, túto strednú časť rovných vrstvených vlasov so zopnutými končekmi musíte vyskúšať! Má tiež predlžujúci efekt, ktorý je ideálny pre krátke a okrúhle tváre.

Dlhé strapaté vlasy zo 60. rokov

Dlhé strapaté vlasy zo 60. rokovInstagram @edoswhitefox

Zažite desaťročie lásky s týmto dlhým vrstveným súložím v pololáskavom štýle. Na zvýšenie textúry použite svoj obľúbený sprej s morskou soľou, ktorý je nevyhnutný pre každý účes 60 -tych dlhých vlasov.

Bob s čelenkou do vlasov zo 60. rokov

Bob s čelenkou do vlasov zo 60. rokovInstagram @i.paint.hair

Tento bob s čelenkou do 60 rokov hovorí o triede, ale je tiež zábavný a drzý! Vytvoril ho kaderník Chantel Cody z Parksville, BC. “Všetko to cítiť zo 60. rokov s moderným nádychom, ktorý sa dá ľahko stiahnuť každý deň.” Najlepšia vec na tom? Je to falošný bob, takže ho môže dosiahnuť takmer každá dĺžka, “vysvetľuje Cody.

Ak uvažujete o tom, že by ste nechali faux bob ísť, hovorí, že budete potrebovať niekoľko vecí: 1 ″ kulmu, špendlíky Bobby, roztomilé doplnky (čelenka, šatka na hlavu, vintage alebo inšpirované klipy, fascinátor atď.) A lak na vlasy.

“Ak sú tvoje vlasy šialene husté, bude ťažké ich udržať na svojom mieste.” Namiesto toho sa snažte zapliesť vlasy pod nimi a skryť ich, zvlniť hornú časť a pripnúť na vrkoč a použiť ho ako kotvu. Jemné vlasy dámy? Je to o niečo jednoduchšie, pretože sa môžete vyvarovať natáčania vlasov a zopnutia na mieste. Trochu cúvania aj pod ním nezaškodí, “vysvetľuje.

Pro tip! Namiesto natočenia vlasov dolu otočte žehličkou a natočte vlasy hore! Všetko sa teda otáča a krúti nahor.

Retro faux bob je skvelý štýl šesťdesiatych rokov na večer s vašimi priateľkami, horúce rande, zábavný štýl na svadbu alebo dokonca na výlet do obchodu s potravinami. Oblečte to hore alebo dole, rozhodnite sa!

Bowl Cut for Short 60’s Hair

Bowl Cut pre krátke vlasy 60. rokovInstagram @gerrardreillyhair

Tieto vlasy z roku 1960 sú ďalším pokračovaním slávneho strihu Grace Coddingtonovej zo 60. rokov Vidala Sassoona. Krátke vlasy majú silné línie s jemnou textúrou a vytvoril ich stylista Gerrard Reilly z Veľkej Británie.

“Ak chcete takýto silný účes zo 60. rokov, najlepšie sa nosí na hrubších a hladších vlasoch, pretože na tomto type vlasov lepšie sedí,” hovorí Reilly. “Aj keď, ak má žena kučeravé alebo ešte jemnejšie vlasy, môže to fungovať.” Uvedomte si však, že bude potrebný ďalší štýl. “

Groovy stredná časť pre ženy 60. rokov

Groovy stredná časť pre ženy 60. rokovInstagram @stacethehairwitch

Tento zostrih zo 60. rokov dodáva chladnú atmosféru módnej dievčiny a bezstarostný štýl. Vytvoril ho štýlový učeň Stacy Oviedo z New Yorku, NY. “Stredná časť je veľmi elegantná a ležérna, pričom vychádzajú z jemnejších dlhých vlasov Brigitte Bardotovej a Jane Birkinovej,” hovorí Oviedo..

Na obnovu účesov zo 60. rokov Oviedo hovorí, že začnite s nejakým vyhladzujúcim výrobkom a začnite vlasy fénovať prstami, pričom určitý uhol vlasov presmerujete smerom nahor (najmä v oblasti temena hlavy!). To môže byť chaotické, pretože idete do rozcuchaného štýlu.

“Keď je sucho, prejdite si vlnovou palicou alebo hrubšou sudovou kulmou a zamerajte sa na predné oblasti.” Prejdite prstami po kučerách, kým úplne nevychladnú, aby sa uvoľnili do pekných vĺn, “vysvetľuje.

Ak chcete ešte väčšiu atmosféru 60. rokov, rozrežte vlasy na svojej korune a jemne vmasírujte časť, ktorá je najvzdialenejšia od vašej tváre, aby ste získali väčší objem, a prevlečte hornú časť cez volumized.

Prevrátený Bob s vlasmi Swept Bangs 1960

Prevrátený Bob s vlasmi Swept Bangs 1960Instagram @bombshellbarbi

Jedná sa o ikonický prevrátený bob inšpirovaný 60. rokmi, ktorý vytvoril kaderník a majiteľ Barbi Barrett Costanza z Chandler, AZ. “Tieto veľké vlasy je možné nosiť úplne od ležérnych až po formálne, jednoducho výmenou príslušenstva.” V 60 -tych rokoch boli šatky veľmi obľúbené, “hovorí.

Barrett Costanza hovorí, že množstvo času potrebného na dosiahnutie tohto účesu v dĺžke 60 rokov závisí od typu vlasov. “Je veľmi dôležité mať skvelý strih. Ak máte veľmi jemné a riedke vlasy, použite prípravok na zdvíhanie koreňov pred sušením pomocou okrúhlej kefy, aby ste dosiahli maximálny lifting. Potom použite suchý šampón pred česaním koruny a dokončite tento hollywoodsky prevrátený bobový štýl sprejom s pevným držaním, “dodáva.

Bočná časť modelu inšpirovaná 60. rokmi

Bočná časť modelu inšpirovaná 60. rokmiInstagram @theresa_padin

Milujeme hippie účesy a kombinovaný konzervatívny vzhľad. Tento „mód“ zo 60. rokov inšpirovaný 60. rokmi (vytvorený modernistom) vždy dáva vzrušenie z toho, aký je to pocit prežiť históriu bez toho, aby ste vyzerali prehnane. Vytvorila ju vlasová a vizážistka Theresa Padinová z Filipín.

“Pokiaľ ide o účesy 60. rokov, účes a oblečenie sú dve strany mince.” Takže keď chcete tento štýl vlasov 60. rokov, vždy zvážte oblečenie, ktoré máte na sebe. Nikdy nechoďte príliš ďaleko od toho, ako ľudia zo 60. rokov športovali desaťročie, “hovorí Padin.

Pokiaľ ide o takéto účesy na bočných častiach a dlhé 60. roky, Padin verí, že škádlenie sa vždy hodí. „Dobrá vec je, že inovácie v dnešnej dobe uľahčili používanie„ vlasových potkanov “alebo pripínacích volumizérov, ktoré sú teraz ľahko dostupné. Ale čelenky samozrejme pôjdu dlho! “

Vystrihané dlhé Bob vlasy z Flip účesu zo 60. rokov

Vystrihané dlhé Bob vlasy z flip účesu zo 60. rokovInstagram @looks_by_nicolemarie

Je to objemné, účes v 60. rokoch ručne vyrobila špecialistka na vyfukovanie barov Nicole Marie z Metuchenu, New Jersey..

“Najlepšia časť tohto účesu v šesťdesiatych rokoch je výška, pretože čím sú vlasy väčšie, tým lepšie,” hovorí. “Účesy stredných 60. rokov, ako je tento, sú pre ženy s jemnými až strednými vlasmi.”

Použitie okrúhlej kefy na vyfúkanie vlasov pomôže dosiahnuť zdvih v korienkoch, ako aj uhladenie vlasov do flipu na koncoch. “S trochou pomoci spreja na textúry môžete vrchnú časť dráždiť, aby ste získali krátke vlasy a navyše ich doplniť lakom na vlasy.” Spárujte tento preklápací štýl zo 60. rokov s blond farbou vlasov a dosiahnite dokonalý vintage výsledok, “dodáva.

Včelí úľ 60. rokov pre vintage ženy

Včelí úľ 60. rokov pre vintage ženyInstagram @lovelocksbridalhair

“Ak hľadáte účesy zo 60. rokov, úľ je perfektný,” hovorí kaderníčka Chloe Duncan z Veľkej Británie. “Tento štýl včelích úľov má eleganciu a sofistikovanosť, ale je tiež celkom zábavný, keď sa vraciame účesy zo 60. rokov.”

Duncan hovorí, že pri vytváraní účesov zo 60. rokov na dlhých vlasoch môže očakávať veľa odmasťovania a lakov na vlasy. „Veľa laku na vlasy! Klasický úľ je skvelý pre všetky typy a dĺžky vlasov a je skvelým účesom pre šesťdesiate roky, ak chcete niečo bez námahy, čo stále vyzerá ako urobené, “dodáva.

Inšpirovaný tupým bobom po bradu z roku 1960

Inšpirovaný tupým bobom po bradu zo 60. rokovInstagram @erin_thecolourbar

Ak máte radi jednoduchý štýl pin-up a štýly zo 60. rokov, je to skvelá kombinácia týchto dvoch. Tento konkrétny štýl a strih vytvoril stylista Erin Backman zo Sacramenta v Kalifornii. “K tomu existoval klasický prístup, ktorý sa vracia k technikám Vidala Saszona, aby sa dosiahli prevrátené štýly na nadčasovom bobu.”

Účesy inšpirované 60. rokmi, ako je tento tupý bob, sú ideálne pre ženu, ktorá sa snaží pravidelne upravovať svoje vlasy.

Pokiaľ ide o styling, Backman hovorí, že používa buď okrúhlu kefu alebo plochú kefu, aby povzbudila štýl, aby padal bob správne a správne. “Na sušenie fénom používajte výrobok, ktorý držíte (ako penu alebo gél),” dodáva.

Účes leštenej opony Bangs Shag 60. roky

Leštená záclona Bangs Shag 60. rokovInstagram @hairbyashleynicoleg

Tento moderný účes inšpirovaný 60. rokmi vytvoril senior stylistka Ashley Nicole z Brooklynu v New Yorku. “Obsahuje oddelené ofiny a vrstvy na rámovanie tváre.” Takéto zrážky sú úžasné pre ženy, ktoré chcú zo dňa na deň nenáročné na údržbu, ale môžu si ich tiež nechať upraviť a vyleštiť, keď treba. “

Tento strih, ktorý je ako moderná verzia klasických dlhých vlasov zo 60. rokov, ktoré nosili Raquel Welch a Jane Fonda, vyzerá úžasne s prirodzenou textúrou vlasov a minimálnym stylingom. Ak však nie ste pripravení na vrstvy a pohyb, nepovažujte to za účes 60. rokov.

“Záclony s ofinou sú skvelé pre ženy, ktoré chcú nový štýl bez toho, aby sa museli úplne oddať okrajom.” Sú veľmi univerzálne a dajú sa nosiť bokom alebo v strede. Tiež sa dajú veľmi ľahko vyrásť, ak ich nemilujete, “hovorí.

Na úpravu týchto účesov inšpirovaných 60. rokmi Ashley hovorí, že na pridanie textúry použije okrúhlu kefu vyfúknutú sprejom na zahustenie Dallas od R+Co. “Vyhnite sa výrobkom, ktoré môžu vlasy zaťažiť, pretože chcete maximálny objem s veľkým pohybom.”

Po výbuchu hovorí, že na korene použite suchý šampón BadLands od R+Co, aby mal hrubšiu textúru a objem. “Potom si podpichnite temeno hlavy, aby ste mu urobili malý ráz 60. rokov.” Suchý šampón pomáha vlasom ochabnúť po celý deň. Dokončite flexibilným lakom na vlasy Outer Space od R+Co, “dodáva.

Inšpirovaný účes Glam Chignon z roku 1960

Inšpirovaný účes Glam Chignon z roku 1960Instagram @hairbycharmainex

Toto je chignon éry 60. rokov. Vytvorila ju nezávislá kaderníčka Charmaine Shanahan z Anglicka.

“Má veľký objem, tvar a hladkosť.” Výška v hornej a drdolovej buchte je v súčasnosti veľmi „in“, ale má aj retro atmosféru. S vlasovou módou sa všetko vracia a navyše je veľmi očarujúce! Takéto účesy zo šesťdesiatych rokov minulého storočia ponúkajú nádych vintage, “vysvetľuje Shanahan.

Ak uvažujete o vyskúšaní účesov z roku 1960 pre husté vlasy, Shanahan hovorí, že budete potrebovať vlasy okolo ramien, ktoré sú prednostne jednej dĺžky a hrubé. “Vlasy budú musieť byť pred nanášaním najskôr vyhladené a na dosiahnutie úplných šesťdesiatych účesov je potrebná výplň do vlasov,” dodáva.

Elegantné updo zo 60. rokov

Elegantné updo zo 60. rokovInstagram @evavykopalova

Jedná sa o elegantnú updo 60 -tku a dnes sa nám páči! Ručne ju vyrobila kaderníčka a stylistka Eva Vykopalova zo Slusovic v Českej republike. “Vintage updo účesy, ako je tento, kričia dominanciu.” Postojí, ale stále vyzerá elegantne. Okraje do strany robia celý updo mäkším, “hovorí Vykopalova.

Najlepšie je umyť si vlasy deň vopred, aby ste mali lepšiu textúru a jednoduchšiu manipuláciu.

“Pred spätným česaním oblasti koruny použite Tecni Art Crepage de Chignon od LOréal Professionnel.” Potom na korunku prišpendlite vlasovú výplň a prikryte ju hrebeňovými vlasmi. Použite lak na vlasy Infinium od LOréal Professionnel. Sekcia na zátylku bola zvinutá a zaistená kolíkmi Bobbyho a opäť zafixovaná lakom na vlasy, “vysvetľuje.

Retro francúzsky zvrat v šesťdesiatych rokoch

Retro šesťdesiate roky francúzskeho zvratuInstagram @ashleyluvsbeauty

Q&Autorka štýlu, Ashley Smith

Stylista & Vizážistka @ Ashley Smith Beauty v Denveri, CO

Ako by si to charakterizoval??

Tento účes je inšpirovaný televíznou šou Mad Men a hojdajúcou sa érou 60. rokov. “Je to moderný pohľad na klasický francúzsky nádych, ktorý môže byť jedným z úžasných účesov pre ženy nad 60 rokov s jemnými vlasmi,” hovorí stylistka Ashley Smith z Denveru, CO.

Spoločnosť Smith odporúča francúzske šnurovanie alebo prehodenie oboch strán pred valcovaním francúzskeho zákrutu. “Pomocou laku na vlasy Infinium 3 Tecniart od L’oreal Professionnel vybudujte flexibilné držanie a extrémnym lakom dokončíte štýl.”

“Tento typ francúzskeho zákrutu funguje najlepšie so stredne dlhými až dlhými vlasmi na akejkoľvek textúre vlasov.” Účesy zo 60 -tych rokov, ako je tento francúzsky twist, dobre fungujú so všetkými tvarmi tváre, v závislosti od toho, ako upravíte prednú stranu. Francúzsky twist je skvelou voľbou pre vyšší štýl, pretože vám ho môže prispôsobiť. Môže byť oblečený, klasický alebo dokonca drsný, “dodáva.

Čelenka do vlasov zo 60. rokov

Začnem vyššie uvedenou Reaganovou čelenkou do vlasov. Je súčasťou jej série „In a Hairry“ a vyžaduje si iba päť minút vášho času, dráždivý hrebeň a niekoľko bobby pinov. Jednoducho si rozdeľte vlasy podľa želania, spleťte dve časti vlasov z oboch strán, prekrížte si temeno hlavy a zopnite. Vrhnite korunkou, aby ste dosiahli klasický náraz zo 60. rokov, a vyjdite dverami a pozerajte sa na každú časť kamennej líšky.

Kaderník v ohni – In Hairry – dátum od Joe Varca na Vimeo.

Šatka pre detský úľ pre štýl 60. rokov

Šatka pre detský úľ pre štýl 60. rokov

Nosenie vysokého úľa pripomínajúceho Marge Simpsonovú vám určite prinesie nesprávny druh pozornosti, ale jemnejšie verzie športových šatiek sú rozhodne vhodné pre každodenné chodníky. Guru krásy Flare.com Hannah Johnson ukazuje vám, ako znova vytvoriť účes „úľ dieťaťa“, ktorý bol videný na dráhe Louis Vuitton na jar 2013. V spojení s jemným a tonálnym make -upom je tento ženský štýl nádherný na rande, soiree alebo večer s dievčatami. Pozrite si nižšie uvedený video návod.

Klasické kudrlinky zo 60. rokov pre dievčatá Vintage

Klasické kudrlinky zo 60. rokov pre dievčatá Vintage

Melissa z A Ruby Red sa vydáva autentickou cestou podľa vzoru špendlíkovej kučery priamo z tutoriálu retro časopisu. Kučeravé kudrlinky – ktoré boli ešte stále v móde od začiatku do polovice 60. rokov – sú vytvorené zabalením vlhkých vlasov do slučiek a pevným prichytením o pokožku hlavy. Po vysušení vlasov (mnoho žien čakalo cez noc, ale proces môžete urýchliť sušením fénom), odstráňte špendlíky a vyčešte. Sledujte Výukový program pre používateľa YouTube PinupDollAshleyMarie alebo vyskúšajte vzor na obrázku tu.

pin curl vzor

Ako vytvoriť bardotový chvost zo 60. rokov

Ako vytvoriť bardotový chvost zo 60. rokov

Dobrý škádlenie urobí alebo rozbije akýkoľvek účes zo šesťdesiatych rokov a tento retro chvost inšpirovaný Brigitte Bardot nie je výnimkou. Vlasový expert Chris Lospalluto vás naučí, ako vytvoriť ideálny vtipálek na Caroline Knapp (z Sladká Caroline v City). Po dráždení sa zhromaždí do nízkeho chvosta, ktorý zvýrazní veľký objem vytvorený na korune. Všetko, čo k tomu urobíte, je lak na vlasy, škádlivý hrebeň a guma.

About the author