Ako určiť tvar tváre (správna cesta)

Pokiaľ ide o váš účes, tvar vašej tváre je kľúčovým faktorom pri vytváraní najlichotivejšieho vzhľadu. Mali by ste sa rozhodnúť pre dlhé vlny alebo blízky strih? Čo tak ísť do gaminu nádherne? Väčšina z nás to potrebuje trochu premyslieť, aby štýl čo najlepšie vyťažil z nášho tvaru tváre. Od stredových partií k bočným častiam až po ponor s novou sadou ofiny: Ako zistíte, že štýl, ktorý chcete do roku 2021, je pre vás to pravé? Začína sa to od typu vašej tváre.

3 veci, ktoré určujú tvar vašej tváre:

Aby ste získali predstavu o svojom tvare tváre, mali by ste sa pozrieť na tri kľúčové kritériá.

#1. Začnite s najširšou časťou tváre: čelom, lícami a čeľusťou.

#2. Je vaša čeľusť okrúhla, hranatá alebo špicatá?

#3. Dĺžka vašej tváre – je krátka alebo dlhá? Viac informácií nájdete v nižšie uvedenom členení.

Požiadal som tiež niektorých našich obľúbených kaderníkov, aby sa vyjadrili k rôznym účesom a zistili, ako lichotia šiestim bežným rôznym tvarom tváre a prečo..

Diamantový tvar tváre

Diamantový tvar tváre pre ženy

Ako zistiť, či má vaša tvár tvar kosoštvorca? Takto sa kontroluje. Ak by ste nakreslili čiary spájajúce stredový bod línie vlasov s lícnymi kosťami a potom až po bradu, vytvorilo by to diamantový tvar. Charakteristickým znakom tých, ktorí majú diamantové tváre, je špicatá brada a vysoké lícne kosti. Líši sa od tváre v tvare srdca v línii vlasov. Tí s tvárou v tvare diamantu majú užšie vlasové línie ako tí, ktorí majú tvár v tvare srdca.

Celebrity s tvarom vašej tváre: Jennifer Lopez, Megan Fox

Najlepšie účesy pre tvary diamantovej tváre: 

Účes v tvare diamantu

Kaderníčka Sally Hershberger NOMAD Scott Fabian odporúča, aby tí, ktorí majú tvar kosoštvorca a dlhé vlasy, „vyskúšali rozkývať strednú časť alebo sa pohrali so záclonami, aby to poskytlo ilúziu širšieho čela“. Diamantové tvary tváre majú užšie čelo, vysvetľuje. Pre tých, ktorí majú stredne dlhé vlasy, „rozhodne pridajte aj vrstvy, aby ste predviedli lícne kosti a otvorili tvár na všetkých správnych miestach,“ poznamenáva Fabian. To tiež poskytuje vzhľad širšieho čela. Ak sa rozhodnete pre krátke vlasy, Fabian odporúča bob po bradu alebo šikmú textúrovanú pixie s dlhším strapcom.

Vlasový stylista Serge Normant John Frieda Matt Fugate hovorí, že tváre v tvare diamantu sú o niečo vzácnejšie. “Sú ako oválne a okrúhle a nie sú tak zložité, ale to, čo sa pokúšate urobiť, je posilniť čeľusť, aby tvár vyzerala menej” špicaté “.” Pokiaľ ide o dlhé vlasy, Fugate hovorí, že zvoliť strih s nejakým orámovaním tváre priamo v čeľusti. “Ostrý a ostrý inteligentný bob, ako má Lucy Hale, môže spôsobiť, že čeľusť bude pôsobiť mohutnejšie, aj keď klientovi chýba definovaná,” ​​vysvetľuje..

Tvar tváre srdca

Tvar tváre srdca

Tí s tvárou v tvare srdca majú špicatú bradu so širším čelom. Niektorí ľudia môžu mať vdovský vrchol v línii vlasov, napriek tomu môžete mať tvár v tvare srdca. Ak srdce nie je presnou zhodou, premýšľajte o obrátenom trojuholníku.

Celebrity s tvarom vašej tváre: Reese Witherspoon, Chloë Grace Moretz

Najlepšie účesy pre tvary tváre srdca:

Účes v tvare srdca

Fabianova rada pre tváre v tvare srdca je predviesť tieto lícne kosti! “Ak máte dlhšie vlasy, skúste pridať mäkké, sexy kratšie vrstvy, aby ste zmiernili tieto lícne kosti,” hovorí. Ak sú vaše vlasy stredné až krátke, Fabian navrhuje, aby ste sa s nimi bavili tým, že im dodáte jemnú textúru a pohyb, „ako Mileyin nový parmicový vzhľad“.

Fugate hovorí, že tvary srdca alebo oválne tváre najčastejšie oku lichotia. “Je to najsymetrickejšia, a preto sa zvyčajne hodí pre každý účes,” vysvetľuje. Tí, ktorí majú tieto tvary tváre, už majú nohu hore, pretože Fugate poznamenáva, že pre všetky ostatné tvary tváre sa pokúša „vytvoriť účes, ktorý dáva ilúziu symetrie“.

Oválny tvar tváre

Oválny tvar tváre

Tí s oválnymi tvárami majú čelo širšie ako zakrivenú bradu. Myslite na vajíčko uložené hore dnom. Ak máte vysoké čelo, lícne kosti sú najširšou časťou tváre a tvár je dlhšia ako široká, pravdepodobne máte oválny tvar..

Celebrity s tvarom vašej tváre: Constance Wu, Bella Hadidová

Najlepšie účesy pre oválne tvary tváre:

Účes v tvare oválnej tváre

Fabian navrhuje, aby tí, ktorí majú dlhé vlasy a oválny tvar tváre, pridali vrstvy ohraničujúce tvár, aby skutočne predviedli svoju kostnú stavbu. “Oválne tvary tváre zvládnu takmer každý účes, ale čím dlhšie sú vrstvy, tým väčšia je pravdepodobnosť, že vám dlhé vrstvy môžu ťahať tvár nadol,” vysvetľuje. “Stredne dlhý účes je perfektnou dĺžkou pre oválnu tvár,” hovorí.

Okrúhly tvar tváre

Okrúhly tvar tváre

Okrúhla tvár je niečo ako tvár v tvare štvorca, ale má mäkšie uhly. Strany vašej tváre sa mierne zakrivujú smerom von, namiesto toho, aby boli úplne rovné. Pre tých s okrúhlou tvárou je brada zaoblená a lícne kosti predstavujú najširšiu časť tváre.

Celebrity s tvarom vašej tváre: Selena Gomez, Chrissy Teigen

Najlepšie účesy pre tvary s okrúhlou tvárou:

Účes okrúhleho tvaru tváre

Fabian hovorí, že pre tých s okrúhlou tvárou a dlhými vlasmi ide o to, aby vrstvy zostali na dlhšej strane. “To umožní ilúzii dlhšej tváre vyrovnať zaoblenie,” vysvetľuje Fabian. Na stredné a krátke vlasy radí Fabian sexi bočnú časť. “Ak chcete vyskúšať ofinu, ponechajte vrstvy na rámovanie tváre dlhšie, aby ste zoštíhlili tvár,” radí.

Fugate poznamenáva, že v prípade okrúhlych tvár „chcete tvár trochu zoštíhliť, takže vám môže pomôcť ponechanie dlhších prameňov, pretože dĺžka vytvára peknú zvislú čiaru, ktorou sa zaostrí“. Fugate poznamenáva, že boby sú skvelým účesom pre tých, ktorí majú okrúhle tvary tváre. Má tiež rád laloky a dlhé, tečúce vrstvy pre tento dav. “Skúste sa vyhnúť krátkym vrstvám rámovania tváre, pokiaľ nezačínajú pod čeľusťou,” hovorí.

Tvar štvorcovej tváre

Štvorcový tvar tváre

Zaujíma vás, či máte hranatú tvár? Tento tvar tváre sa vyznačuje tým, že boky tváre sú rovné a čeľusť je mierne zalomená s minimálnym zakrivením. Vaša tvár je takmer taká široká, ako je dlhá. Inými slovami, vaše vlastnosti sú ostrejšie a hranatejšie, vrátane definovanej čeľuste.

Celebrity s tvarom vašej tváre: Zoe Kravitz, Taraji P Henson

Najlepšie účesy pre tvary štvorcovej tváre:

Účes v tvare štvorca

Fabian hovorí, že tento tvar tváre je veľmi univerzálny. Napríklad Zoe Kravitz a Taraji P. Henson nosili mnoho rôznych vzhľadov a vyzerali skvele. Pre tých, ktorí majú hranatý tvar tváre, Fabian hovorí, že cestou by mali byť dlhé vlasy s kratšími štruktúrovanými vrstvami alebo bob s dĺžkou kľúčnej kosti s bočným ofinkovaním alebo krátky a sexy pixie s ostrou textúrou..

Fugate hovorí, že pre hranaté tváre „chcete zjemniť a pridať veľa vrstiev, takže pohyb v skutočnosti trochu skryje kostnú štruktúru“. Dodáva, že „čokoľvek trhané a voľné, ako napríklad záclonové ofiny s jemnými úponkami alebo šľahanie, môže byť skvelé, rovnako ako súčiastky pre sexy, strapatý pohyb“. Zamyslite sa nad vzhľadom Freja Beha Erichsena. “Na kombinácii definovaných lícnych kostí a čeľustí a jemných, splývavých vrstiev je niečo skutočne ohromujúce,” hovorí Fugate..

Obdĺžnikový tvar tváre

Obdĺžnikový tvar tváre

Obdĺžnikové tváre sú podobné tváram štvorcového tvaru, ale sú dlhšie, než sú široké. Líca, čelo a línia čeľuste sú zhruba rovnako široké a brada má mierne zaguľatené. Obdĺžnikové tvary tváre môžu byť tiež označované ako podlhovasté tvary tváre.

Celebrity s tvarom vašej tváre: Sarah Jessica Parker, Alexa Chung

Najlepšie účesy pre obdĺžnikové tvary tváre:

Účes v tvare obdĺžnika

Tento tvar tváre býva dlhší a má ostrejšie lícne kosti, hovorí Fabian. “V akejkoľvek dĺžke viac úplných okrajov môže pomôcť zmäkčiť uhly dlhých až stredných vlasov,” poznamenáva Fabian. “Rozhodne by som odporučil pridať vrstvy na zvýšenie pohybu a pomôcť zdvihnúť tvár, aby nepôsobila tak dlho,” dodáva.

Fugate hovorí, že obdĺžnikový tvar tváre „ide ruka v ruke s väčším čelom, takže [jeho] štýl cesty je vždy ofina“. Upresňuje, že by ste chceli takú ofinu, ktorá bude pre túto dĺžku tváre o niečo zábavnejšia a univerzálnejšia. “Môžu to byť úplne brooklynské vibrácie-tupé alebo dlhšie, klieštiky na mihalnice, ale pokiaľ vytvárajú ilúziu menšej, štíhlejšej tváre, všetko funguje.”

Tí s obdĺžnikovými črtami tváre môžu v tom momente pridať účesu akýkoľvek štýl, akonáhle zistíte ofinu, vysvetľuje. “Aj super dlhý vzhľad, čeľusťový bob alebo čokoľvek medzi tým môže fungovať, keď si na miesto nad očami umiestnite krásne ohnisko,” hovorí Fugate..

About the author