Všetko, čo chcete vedieť o tetovaní na zápästí

Prvé tetovanie som si nechal urobiť v 18 -tich, potom som 32 rokov čakal, kým si dám ďalšie. Medzitým ja'm redaktor TatRing, webovej stránky venovanej body art.

tetovanie na zápästí

7 typov tetovania na zápästí

 1. Vnútorné zápästie: Nežná časť tesne pod dlaňou.
 2. Vonkajšie zápästie: Kostnatá strana – špičky polomeru a ulny a všetko medzi tým.
 3. Náramok: Tetovanie, ktoré sa obtáča ako náramok.
 4. Strana zápästia: Na vonkajšom aj vnútornom okraji zápästia sú medzery, kde by sa mohlo hodiť malé tetovanie.
 5. Polovičná rukavica: Tetovanie, ktoré prebieha od zápästia po prstoch k strednému kĺbu.
 6. Rukavice: Tetovanie, ktoré vám ako rukavicu zakryje ruku a zápästie.
 7. Predlaktie: Ak hľadáte obrázky z "tetovanie na zápästí," ty'Uvidím veľa predlaktí. Samozrejme, že oni'nejde len o to isté: vaše predlaktie leží medzi lakťom a zápästím a nemalo by byť'Skutočne nie som na tomto zozname, ale väčšina ľudí z nejakého dôvodu prirovnáva zápästia a predlaktia, takže ja'vrátane ich sem.

Len malé striekanie farby na zápästí. Alebo predlaktie.

Len malé striekanie farby na zápästí. Alebo predlaktie.

Aký je význam tetovania na zápästí?

Väčšina kultúr má asociácie a postoje k častiam tela a k tomu, čo predstavujú. Tu sú niektoré z tradičných myšlienok o zápästiach:

 • Ovládanie & Moc … alebo jej nedostatok. Úpne alebo slabé zápästia sú oddávna spájané s bezmocnosťou. Zápästia sú vnímané ako slabé miesto, miesto, kde by laná mohli človeka zväzovať a zväzovať. Na druhej strane si spomeňte na tie nezničiteľné náramky, ktoré Wonder Woman používa na odvádzanie striel.
 • Stabilita & Vycentrovanosť. V čínskej akupunktúre vnútorná oblasť zápästia zodpovedá tlakovému bodu P6 (perikard 6 alebo nei guan), ktorý môže pomôcť zmierniť nevoľnosť a vracanie. Ak ty'Ak sa niekedy cítite zle, vyvíjanie tlaku v tomto bode vám môže pomôcť uzemniť alebo vyrovnať.
 • Flexibilita & Obratnosť. Kĺb zápästia je jedným z najpružnejších v tele. Predstavte si, o koľko zbytočnejšie by boli vaše ruky bez vašich zápästí. Mohli by ste manipulovať s nástrojmi bez zápästí? Umožňujú pohyb, zručnosť, jemné zručnosti a majstrovstvo.

Tento v tetovaní náramku veľmi efektívne kombinuje obraz s textom.

Tento v tetovaní náramku veľmi efektívne kombinuje obraz s textom.

Čo znamená tetovanie na zápästí??

Pripojenie. Vaše zápästie vám umožňuje podať ruku, zamávať niekomu, písať alebo písať, používať telefón alebo zdvihnúť ruku a odpovedať na otázku. Keď podáte pomocnú ruku, vaše zápästie to umožní.

Zdravie & Zostatok. Zápästie je jedným z najľahších miest na meranie tepu a "čítanie" a prehľad v čom'deje sa vo vnútri.

Vaša duchovná cesta. Pretože je miesto tak zraniteľné, pokožka je tenká a umiestnenie je pre vás tak viditeľné, je to ideálne miesto na tetovanie, ktoré vám pripomenie váš zastrešujúci účel alebo cieľ v živote. Mnoho ľudí si necháva na vodítko vytetovať na zápästie svoje osobné motto, mantru alebo totem.

Zraniteľnosť a sila. Zápästie je veľmi citlivé miesto, pravdepodobne ešte zraniteľnejšie ako vaše Achille's šľacha. To'je to tiež notoricky známe miesto, kde sa môžete zabiť. Toto tetovanie vám vždy pripomenie silu potrebnú na vydržanie bolesti a tiež vašu vlastnú zraniteľnosť.

Otvorenosť & Poctivosť. To'Je veľmi ťažké skryť tetovanie na zápästí – pred sebou a pred všetkými ostatnými. Tetovanie na zápästí je takmer vždy k dispozícii pod holým nebom. To'je to ako nosiť srdce na rukáve – doslova – aby to všetci videli.

Veľa štastia. Baci je tradičný laoský obrad, obrad na oslavu života'dôležité udalosti a zmeny. Rituál zahŕňa viazanie symbolických nití na zápästie osoby, aby ich symbolicky omotal šťastím. Aby ste sa držali šťastia, vy'mali by sme nechať tieto struny, kým neodpadnú samy.

Slávne tetovanie na ruky, zápästie a predlaktie zo starej školy: takmer celá rukavica.

Slávne tetovanie na ruky, zápästie a predlaktie zo starej školy: takmer celá rukavica.

Jamakassi cez Unsplash

Ako navrhnúť dokonalé tetovanie na zápästí

 1. Najprv zvážte veľkosť. Ty'V tejto oblasti pravdepodobne budú existovať určité obmedzenia veľkosti, preto na to pamätajte'znova si vyberiete svoj dizajn. Vo všeobecnosti platí, že čím je tetovanie menšie, tým by malo byť menej komplikované.
 2. Vylepšite svoj dizajn. Z dôvodu nedostatku miesta vy'Pravdepodobne budete chcieť obmedziť detaily svojho návrhu na minimum. Uistite sa, že toto tetovanie je niečo, čo vy'nikdy sa neomrzí pozerať sa na to (a nechať to vidieť aj ostatných), pretože toto miesto je veľmi dobre viditeľné.
 3. Vyberajte farbu múdro. Ako pri príliš veľkom počte detailov, prebytočné farby budú pravdepodobne rozptyľovať pozornosť. Ak sa rozhodnete použiť niečo iné ako čiernu, vyberajte veľmi opatrne, pričom majte na pamäti, že táto koža bude často vystavená slnku a farebné atramenty vyblednú rýchlejšie ako čierna..
 4. Umiestnenie. Toto je malé a nepríjemné miesto, takže na umiestnení vášho tetovania skutočne záleží. Po vás'zúžili sme niektoré nápady na veľkosť a dizajn, že'je múdre vytlačiť alebo si vytvoriť vlastný hrubý náčrt na papier, vystrihnúť ho, položiť na zápästie a upraviť veľkosť, dizajn, farbu a uhol/orientáciu.
 5. Spolupracujte so svojim umelcom. Podeľte sa o všetky tieto starosti a myšlienky so svojim umelcom, aby ste mohli spolupracovať na tom, aby to bolo správne.

Tetovanie na zápästí siahajúce po hviezdach.

Tetovanie na zápästí siahajúce po hviezdach.

Ravisankar S cez Unsplash

Ktorým spôsobom si mám dať vytetovať zápästie: hore alebo dole?

Na tetovaní zápästia je zvláštne, že ak áno'bude tvárou v tvár svojmu nositeľovi, musí to vyzerať "hore nohami" väčšine prizerajúcich sa a naopak. Ktorý spôsob je "správny"? To'je na vás, aby ste sa rozhodli.

Ktorým smerom by sa malo tetovanie zápästia pozerať?

Je tetovanie pre vás alebo pre ostatných? Je na vás, aby ste si to pamätali, alebo to majú vidieť ostatní? Ak si to'je to textové tetovanie alebo obrázok, na ktorý sa chcete z akéhokoľvek dôvodu pozerať každý deň (povedzme pamätné tetovanie alebo niečo náboženské), potom navrhujem, aby bol dizajn orientovaný tak, aby sa vašim očiam vždy zdal pravou stranou nahor.

Úplné panoramatické tetovanie, ktoré sa obtáča okolo zápästia.

Úplné panoramatické tetovanie, ktoré sa obtáča okolo zápästia.

Ktoré zápästie si mám vytetovať?

Aký je rozdiel medzi ľavým a pravým zápästím? Majú rôzne významy alebo asociácie?

V čínskej tradícii sú jin a jang základnými princípmi medicíny a filozofie. Pravá strana tela je jangová (mužská) a ľavá jinová (ženská). Dobré zdravie sa dosahuje vyvážením jin (negatívny, tmavý a ženský) a jang (pozitívny, jasný a mužský).

Majte na pamäti, akú ruku pri výbere používate, pretože vy'Ak to urobíte, pravdepodobne si vaše tetovanie všimnete častejšie'je položený na ruku, ktorú najčastejšie používate.

Infografika zápästia ' akupresúrne body a body pre pulzné čítania podľa čínskej medicíny a ich význam v plytkej aj hlbšej hĺbke.

Infografika zápästí' akupresúrne body a body na čítanie pulzov podľa čínskej medicíny a ich význam v plytkej aj hlbšej hĺbke.

Verejná doména a Canva

Séria hudby tvorí nádherný tetovací náramok - najmä s akvarelom.

Séria hudby tvorí nádherný tetovací náramok – najmä s akvarelom.

Bolí vás tetovanie na zápästí … a ak áno, ako veľmi?

Bolesť je samozrejme relatívna a líši sa od človeka k človeku (a od tetovania k tetovaniu), ale celkovo je tetovanie na zápästí jedným z miest, kde je väčšia pravdepodobnosť, že bude bolestivý. Množstvo a typ bolesti, ktorú prežívate, závisí aj od toho, na ktorú stranu zápästia máte tetovanie.

 • Tetovanie na tvojom vnútorné zápästie (tesne pod dlaňou) môže byť bolestivé, pretože koža je jemná, tenká a citlivá. Po vašich vnútorných zápästiach prebieha mnoho nervov a žíl, takže táto oblasť môže byť veľmi citlivá.
 • Tati na tvojom vonkajšie zápästie (časť, ktorú vidíte, ak'(pozeranie sa na náramkové hodinky) môže byť bolestivé, pretože kosti sú tam tak blízko povrchu.

Bolí vás tetovanie na zápästí??

Odpoveď je nie: Buďte si istí, že ihla nepôjde tak hlboko. Napriek tomu si niektorí ľudia robia starosti – možno preto, že vaše žily a nervy sú tak blízko povrchu, že áno'ste viditeľní na svojom vnútornom zápästí, alebo možno preto, že si túto oblasť spájame s aktom "porezanie zápästia," niektorí majú obavy z tetovania v tejto oblasti. Čudujú sa … prepichne ihla žilu? Ale naozaj, nie'neboj sa, ty'budem v poriadku Tetovacia ihla neprepichne dostatočne hlboko, aby predstavovala riziko.

Jednoduché a výrazné čiary spájajú prsty, kĺby, ruku a zápästie.

Jednoduché a výrazné čiary spájajú prsty, kĺby, ruku a zápästie.

Seyi Ariyo cez Unsplash

Vykonajte tetovanie na zápästí ako posledné?

K vyblednutiu dochádza s vekom, časom a expozíciou.

 • Tetovanie na zápästí je v oblasti, ktorá je veľmi exponovaná, čo znamená'je vhodnejšie zmiznúť s časom.
 • Vek a pobyt na slnku si vyberú svoju daň. Starajte sa o svoju pokožku, aby nedošlo k vyblednutiu. Používajte opaľovací krém a nechajte si tetovanie zakryté'sme vonku na slnku.
 • Čierna je atrament s najdlhšou životnosťou, potom šedá, potom tmavšie farby (napríklad tmavo modrá alebo fialová) … žiarivé a bledé farby najrýchlejšie vyblednú..

Tieto dve tetovania na zápästí

Tieto dve tetovania na zápästí "hovoriť" jeden druhému.

Ako dlho trvá, kým sa uzdraví tetovanie na zápästí?

Doba hojenia samozrejme závisí od mnohých faktorov (vaše zdravie, ako dobre sa staráte o liečivú pokožku atď.), Ale vo všeobecnosti môžete čakať 6 mesiacov, kým sa budete môcť nazývať uzdravení. Obvykle to bude trvať asi 2 až 3 týždne, kým ho môžete namočiť pod vodu (napríklad do bazéna alebo do kúpeľa).

Príklady textových tetovaní na zápästí

Ako môžem skryť tetovanie na zápästí?

To'Nie je ľahké skryť tetovanie na zápästí'je v takej viditeľnej oblasti, ale môžete to skúsiť…

 • dlhé rukávy
 • hodinky
 • náramok alebo náramok
 • makeup
 • Ak si to'Na vnútornom zápästí môžete strategicky nakloniť ruku alebo mať ruku vo vrecku, aby bolo tetovanie skryté pred očami..

Často kladené otázky o tetovaní na zápästí

Ako dlho po tetovaní zápästia môžem nosiť hodinky?

Asi po 10 dňoch čistého hojenia bez komplikácií môžete nosiť (čisté) hodinky, ak potrebujete, ale ak môžete dlhšie čakať, kým sa vaše tetovanie úplne zahojí, mali by ste. To'Je lepšie znížiť trenie dlhšie, ak je to možné. Ak spozorujete zapareniny, začervenanie alebo príznaky infekcie, dajte mu viac času.

Do tetovania na zápästí viac krvácať?

Nie. Aj keby's na vašom vnútornom zápästí, vyhralo'krvácať viac ako ostatné tetovania. Ako už bolo uvedené, nemôžete'nemusíš sa báť, že ty'Prepichnem žilu, pretože ihla vyhrala'nechoď tak hlboko.

Koľko stojí tetovanie na zápästí??

Väčšinu tetovania na zápästie je možné dokončiť počas jednej relácie a náklady sa môžu pohybovať od 50 do 300 dolárov v závislosti od vášho návrhu (malého a jednoduchého alebo veľkého a komplexného?) A od vášho umelca's ceny. Ďalšie podrobnosti, farby a zmeny zvýšia celkové náklady a čas.

Prečo moje tetovanie na zápästí vyzerá pokrčené?

Vráskavo vyzerajúce tetovanie zápästia môžu mať dva dôvody: buď to'stále sa hoja alebo vám atrament bol nanesený na záhyby zápästia. Ak je tetovanie nové, vráskavého vzhľadu sa nemusíte obávať a zahojí sa naplocho. Zápästie je však vráskavá oblasť a s vekom sa stáva ešte vráskavejšou. Majte to na pamäti, keď budete'opätovné zvolenie umiestnenia.

tetovanie na zápästí

About the author