Získanie zamestnania s piercingom a tetovaním

Ja'som online spisovateľ viac ako štyri roky a píšem o všetkom, od kontroly zvierat po tetovanie.

úpravy tela-na-pracovisku-pristátie-zamestnania-s peircings-a-tatoos

Peg Essert, flickr

Úpravy tela na pracovisku

Mnoho ľudí verí, že nemôžete vykonávať úpravy tela a získať dobrú prácu. To možno platilo v šesťdesiatych rokoch minulého storočia, ale my sme teraz oveľa progresívnejšia spoločnosť. To neznamená, že bude ľahké presvedčiť zamestnávateľa, aby vás zamestnal.

Mnoho zamestnávateľov je ochotných zvážiť skutočnosti o vzhľade jednotlivcov. Aj vaša telesná úprava však môže prispieť k ich rozhodnutiu. Môžete byť rovnako kvalifikovaní ako ďalší kandidát uchádzajúci sa o prácu, ktorá je v kontakte so zákazníkmi. Váš potenciálny zamestnávateľ s najväčšou pravdepodobnosťou najme jednotlivca, ktorý nemá úpravy tela, pretože vníma profesionálnejší vzhľad.

Kroky, ktoré môžete urobiť

Môžete však urobiť kroky, ktoré zvýšia pravdepodobnosť, že vás prijmú, a napriek tomu vám umožnia užívať si alternatívny životný štýl.

Na piercingy

Ak sú vašou modifikáciou tela piercing, môžete urobiť niekoľko jednoduchých, efektívnych a lacných krokov na zvýšenie šancí na získanie dobrej práce..

Mnoho maloobchodníkov, ktorí predávajú šperky na piercing, predáva aj zátky. Zátky sú číre alebo zariadenia pleti, ktoré „zasúvajú“ dierovací otvor. To dáva ilúziu, že pri práci nemá piercing, a bráni zatvoreniu diery.

Vložte zástrčky skôr, ako pôjdete do práce, a po príchode domov ich nahraďte šperkami podľa vlastného výberu. Je tiež dobré starostlivo si naplánovať piercing.

Ak máte v pláne merať svoje piercingy, bude ťažké ich zapojiť. Ak ste dosiahli dostatočne veľký rozchod, zástrčky nebudú mať vplyv na váš profesionálny vzhľad. Najlepšie je vyhnúť sa mnohým piercingom na tvári. Vaša tvár je jedným z najsledovanejších miest na vašom tele. Čím viac piercingov na tomto mieste máte, tým ťažšie sa skrývajú.

Pri práci majte svoje piercingy skryté, robte múdre rozhodnutia o ich umiestnení a obmedzte počet piercingov na tvári. To vám pomôže získať potrebnú výhodu vo svete podnikania.

Úpravy tela pri práci

Pre tetovanie

Skrytie tetovania je rovnako dôležité ako skrývanie piercingu. Existuje niekoľko techník na skrytie tetovania, ktoré predstavujú profesionálnejší vzhľad.

  • Zakryte si tetovanie. Pre niekoho to môže byť jednoduché, pre iného náročné. Ak máte na rukách veľa tetovaní, noste dlhé rukávy. Uistite sa, že je vaša košeľa dostatočne hrubá alebo tmavá, aby cez ňu neprekážalo tetovanie.
  • Ak nemôžete nosiť dlhé rukávy, možno budete musieť byť kreatívny. Noste šperky, ktoré zakrývajú vaše tetovanie. U ženy by hrubý náramok alebo hodinky mali zakrývať tetovanie na zápästí. Pre mužov s tetovaním na zápästí sú hodinky zvyčajne tou najlepšou voľbou.
  • Pokiaľ ide o tetovanie vyššie na ruke, možno budete musieť pred prácou skúsiť nalíčiť sa. Korektor môže urobiť skvelú prácu pri zakrytí ľahších tetovaní. Možno to bude potrebné znova použiť počas celého dňa. Dávajte si preto pozor na stav svojho tetovania.
  • Alternatíva k líčeniu je leukoplast. Nájdite obväz na tón pleti, ktorý je dostatočne veľký na to, aby zakryl tetovanie a nevyzeral nepríjemne. Skontrolujte si pohodlie a celodennú palicu.
  • Ak vám to pracovné prostredie dovoľuje, na zakrytie tetovania možno použiť aj potný pás. Vyberte si taký, ktorý je pohodlný; budete ho nosiť celý deň. Uistite sa, že farba nie je v rozpore so zvyškom vášho oblečenia, pričom upozornite na potítko.
  • Rovnako ako pri piercingu, vyhnite sa tetovaniu na tvári. Tetovanie na tvári alebo okolo nej je takmer nemožné adekvátne zakryť.

Veľa šťastia

Ak sa vám podarí správne skryť svoje telesné úpravy, nemali by byť problémom pre zamestnanie. Ak je ich zakrývanie pre vás neprijateľné, zvážte kariéru, ktorá nevyžaduje osobný kontakt so zákazníkom. Môžete sa tiež uistiť, že ste najkvalifikovanejší, a to tak, že získate všetky možné voliteľné vzdelania.

Toto by znamenalo prekonanie vnímania ľudí predajom vašich schopností ako hodnotnejších ako tieto vnímania. Naša spoločnosť začína akceptovať úpravu tela ako bežnú prax. Časom to teda nemusí byť problém a možno nebudete musieť v budúcnosti skrývať svoje telesné úpravy.

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

About the author