30 báječných tetovaní z peria iba pre tie najnáročnejšie oči

30 báječných návrhov tetovania z peria

Existuje len málo návrhov, ktoré môžu svojou obľúbenosťou periu konkurovať. Kotva, hviezda, srdce a kríž sú možno jediné návrhy, ktoré môžu periu ubehnúť o peniaze. Tak dlho, ako človek kráča po zemi, má perie symbolický charakter. To, čo pierko symbolizovalo, sa veľmi líšilo v závislosti od aktuálneho časového obdobia a kultúry. Vo väčšine civilizácií bolo perie symbolom krásy a elegancie – široko používané na ozdobu všetkého od oblečenia až po zbrane.

Perie sa dodáva vo všetkých tvaroch, veľkostiach a farbách. Ich prirodzená krása z nich robí lákavú voľbu, pokiaľ ide o zdobenie tela a dekoráciu. Zložitá konštrukcia, ktorou disponuje všetky perá, umožňuje umelcom ponoriť sa hlboko do detailov a vytvoriť skutočne úchvatné umelecké diela. Ale neberte to za slovo. Tu je len niekoľko z najúžasnejších tetovaní peria v okolí.

 Toto kvetinové pierko.

Kvetinové tetovanie od Andrey Lukovnikova

(Foto: Andrey Lukovnikov)

Toto akvarelové dielo.

Akvarelové tetovanie z peria od Violetty Headbanger.

Tu máme celkom základné perie so strategicky umiestnenými škvrnami akvarelu, ktoré dopĺňajú odvážne čiary peria.  (Foto: Violetta Headbanger)

Tento kúsok predlaktia.

Feather Tattoo od Aleksandry Kozubskej

Prvá kultúra, ktorá nám príde na myseľ, keď vidíme perie, sú zvyčajne indiánski indiáni zo Severnej Ameriky. Domorodí Američania nosili vo vlasoch perie, pripínali si ich k oblečeniu, zbraniam, koňom a obradným predmetom s chuťou, akú v iných kultúrach nevidieť. Veria, že pierko symbolizuje takmer všetko. Od sily a cti, po dôveru, múdrosť, slobodu a moc, takže je ľahké pochopiť, prečo perie hrá v ich životnom štýle takú dôležitú úlohu. (Foto: Aleksandra Kozubska)

Tento operený šíp.

Tetovanie pernatého šípu od Haru

(Foto: Haru)

Táto nádherná zmes.

Úžasné kvetinové tetovanie od Erica Ryana

Spodná polovica tohto úplne fantastického diela má kreatívnu naturalistickú tému. Lopatku v spodnej časti peria nahrádzajú rôzne kvety, listy a konáre. (Foto: Eric Ryan)

Toto pávie perie.

Pávie pierko od Brodieho

(Foto: Brodie)

Toto krásne pierko s textom.

Krásne pierko s textom od Jemky

(Foto: Jemka)

Tento obrovský zadný diel.

Veľké tetovanie na chrbte od Ivy Saruzi

Tečúce vzory a štylistické línie robia z tohto čierno-sivého atramentového kusu pastvu pre oči. Od pasce až po pás je to určite jeden z najväčších príkladov, aké sme za chvíľu videli. (Foto: Ivy Saruzi)

Táto umelecká kompozícia.

Trendy tetovanie peria od Uncl Paul

V poslednej dobe sme videli veľa týchto abstraktných akvarelových diel a Uncl Paul mohol byť práve mužom, ktorý začal tento trend. (Foto: UPK)

Tieto striekance farieb.

Akvarelové tetovanie z peria od Billyho

Harmonické striekance farieb sú odborne spárované, aby rámovali toto tečúce perie. Použitie bieleho atramentu skutočne dodáva dielu elegantný lesk.  (Foto: Billy)

About the author