30 úžasných vedeckých tetovaní, v ktorých je potrebné sa rozlúčiť

30 úžasných návrhov tetovania pre vedu | TattooBlend

Už je to dlho, čo nás prvýkrát napadlo vytvoriť zoznam s vedeckou tematikou. Pravdou je, že vedeckých tetovaní nie je tak veľa, takže nám trvalo rok hľadania a zbierania, kým sme cítili, že máme dostatok kvalitných návrhov na zostavenie zoznamu hodného TB..

Ako si všimnete, zoznam obsahuje silnú väčšinu kostrových vzorcov, ktoré nás všetkých privádzajú späť k obávanej hodine chémie na strednej škole alebo k štruktúram molekúl – akokoľvek ich chcete nazvať. Dôvod? Sú zďaleka tým najobľúbenejším tetovaním s vedeckou tematikou, s akým sme sa stretli. Povedali by sme, že pomer je niekde v súbore 9: 1. Aj keď sú tieto tetovania molekúl vyzerajúce ako super sciency celkom úhľadné, v zozname je aj zdravé množstvo ďalších tetovaní súvisiacich s kreatívnou vedou..

Ak ste teda samozvaný super nerd, obrovský fanúšik teórie veľkého tresku alebo pravdepodobne obaja, určite ste prišli na správne miesto..

Dnes predvedieme 30 najlepších vedeckých tetovaní.

Toto tetovanie Hubblovým vesmírnym teleskopom.

Tetovanie Hubblovho vesmírneho teleskopu od Bryana Gutierreza

Tento kúsok s detailným spracovaním sa deje veľa zaujímavých vecí. Aj keď Hubblov teleskop obieha vo vesmíre, jeho monochromatická povaha mu nič neuberá na úžasnej farbe a vznešenosti Zeme a na tých nádherných ružových a fialových, ktoré ilustrujú kozmický rez predmetu. Napriek nádhernej farbe tohto dizajnu Hubbleov vesmírny teleskop fotografuje iba čiernobielo, farba viditeľná na fotografiách sa v skutočnosti pridá neskôr..  (Foto: Bryan Gutierrez)

Tento akvarelový členok.

Tetovanie molekuly akvarelu od Simony Blanar

Bez ohľadu na to, s akými rôznymi akvarelovými tetovaniami sa stretneme, a verte nám, je to veľa, Simoninu prácu vždy okamžite rozpoznáme pre jej osobitý štýl a realistické ťahy štetcom. Tento dizajn obsahuje štruktúry serotonínu a dopamínu a jedno zo Simoniných srdiečok.  (Foto: Simona Blanar)

Táto akvarelová dvojzávitovka.

Akvarelové tetovanie s dvojitou špirálou od Resula Odabasa

V dnešnej dobe je ťažké sa vyhnúť práci s akvarelom. Zdá sa, že kdekoľvek sa obrátite, akvarelová technika je v maximálnej miere využitá na doplnenie základných tvarov a vzorov, ktoré, nenechajte sa zmiasť, nie je zlá vec, len sa občas môže cítiť trochu prežité. Táto dvojitá skrutkovica je skvelým príkladom toho, ako akvarelová práca môže okoreniť jednoduchý tvar alebo dizajn čierneho atramentu.  (Foto: Resul Odabas)

Tento bodkovaný kúsok predlaktia.

Kus predlaktia s tematikou vesmíru a vedy od Niko Vaa

Tu máme raketovú loď, ktorá si razí cestu zo zeme do vesmíru. Samostatné vzory, všetky zviazané dohromady, sú v súčasnej dobe skutočne obľúbeným trendom. Nikoho prácu na TB sme predtým príliš nepredvádzali, ale jeho Instagram rozhodne stojí za to si ho pozrieť. Jeho obľúbené čiernobiele atramentové diela sú naše obľúbené.  (Foto: Niko Vaa)

Tento atóm v štýle skice.

Načrtnutý atóm od Rither Jr.

Pokiaľ ide o popularitu vedeckých tetovaní, Rutherfordov atóm zaujíma druhé miesto hneď za kostrovým vzorcom. Atóm Rutherford ilustruje obežné dráhy elektrónov okolo centrálneho jadra. Nesmie sa zamieňať s atómovým vírom, ktoré je logom skupiny amerických ateistov.  (Foto: Rither Jr.)

Toto tetovanie pod mikroskopom.

Mikroskopické tetovanie od Jonasa Limu

Pod mikroskopom všetko vyzerá chladnejšie. Vrátane tohto úžasného malého tetovania na stehne. Tento dizajn určite nie je niečo, s čím sa stretnete každý deň alebo možno dokonca aj celý život. Tento dizajn je zárukou nadviazania konverzácie vždy, keď je vonku dostatočne teplo na šortky.  (Foto: Jonas Lima)

Toto abstraktné tetovanie akvarel DNA.

Abstraktné akvarelové tetovanie DNA od Ivana Androsova

Hrubé ťahy štetcom akvarelom definujú toto nádherné zobrazenie farieb. Pre bežného diváka tento dizajn predstavuje takmer všetko, čo vidíte. Dvojitá skrutkovica sa začne objavovať až vtedy, keď vám je presne povedané, čo to je.  (Foto: Ivan Androsov)

Toto akvarel tetovanie serotonínu.

Vedecké tetovanie od Adany

Na odvážnych čiernych líniách a technike akvarelu je niečo, čo jednoducho ladí. A pokiaľ ide o molekulárne vzorce, zdá sa, že väčšina z nich sú molekuly serotonínu a dopamínu.  (Foto: Adana)

Toto tetovanie adrenalínu.

Adrenalínové tetovanie od Jeana Alvareza

Tento zložitý dizajn je akýmsi hybridným vedeckým/cestovateľským tetovaním. Okrem veľkej molekuly adrenalínu je vidieť aj niekoľko drobných šípok. (Foto: Jean Alvarez)

About the author