40+ úžasných tetovaní veľrýb, na ktoré nikdy nezabudnete

40 úžasných tetovaní veľrýb | TattooBlend

Veľryby. Sú to najväčšie tvory, ktoré kedy chodili (plávali) po tejto Zemi, a sú tiež jedným z naj majestátnejších. Napriek tomu sa ich populácia každoročne zmenšuje, pretože sa stáva obeťou masového komerčného lovu a ničenia biotopov. Ich samotný osud je v našich rukách a pravdepodobne bude rozhodnuté v najbližších 50 rokoch.

Teraz, keď je to z cesty, poďme sa rozprávať o tetovaní. V posledných rokoch došlo k nárastu popularity tetovania veľrýb vo všeobecnosti. Pomerne ostrieľaný umelec, s ktorým som si dal šálku kávy, sa so mnou nedávno podelil o to, že počas prvých 20 rokov v odbore nikdy nemal žiadosť o tetovanie veľrýb (mimochodom, je starý). Len za posledný rok urobil 6. Keď som sa ho spýtal, prečo jednoducho odpovedal plecami.

Ako v každom odvetví, štýly sa vyvíjajú, vkus sa mení a výstrelky zmiznú rovnako rýchlo, ako prišli. Aj keď je ťažké si byť istý, náhlu popularitu tetovania veľrýb možno pravdepodobne pripísať informačnému veku, kde dostupnosť nekonečnej internetovej inšpirácie postavila tetovanie veľryby na popredné miesto a do centra. Ale tvoj odhad je taký dobrý ako môj. Tu sú niektoré z našich obľúbených tetovaní veľrýb v rôznych štýloch. Užite si to!

 Táto akvarelová veľryba.

Akvarel veľrybie tetovanie od Joice Wang

Úžasne načrtnuté tetovanie modrej veľryby dostáva uvítaciu infúziu kozmicky ladenej akvarelovej dekorácie. Joice Wang je rezidentnou umelkyňou v hviezdnych hviezdach NYC Bang Bang obchod s tetovaním.

Tento nádherný dotwork dizajn.

Dotwork Whale Tattoo od Ben Doukakis

Tu máme brilantne zatienené tetovanie veľryby čierno-sivého atramentu s bodkovaným dizajnom mandaly na chrbte.

Nie je žiadnym tajomstvom, že austrálsky tetovač Ben Doukakis má sklon k tetovaniu veľrýb – čo bude evidentnejšie, keď budete čítať ďalej.

Tento kvetinový zadný diel.

Dotwork Whale Tattoo Design od Parvicka

Parvick Faramarz je akýmsi neoficiálnym majstrom dotwork dizajnu. Jeho vírivé výtvory vždy dokážu vzbudiť určitú úroveň úžasu u každého, kto si pozrie jeho prácu.

Tieto vlny vnútri veľryby.

Vlny vo veľrybe od Andreja Volkova

(Foto: Andrey Volkov)

Táto hrboľatá veľryba v štýle Sharpie.

Keporkak tetovanie od Aela Lima

Toto tetovanie keporkaka, jedno z najväčších diel na zozname, ilustruje tak často fotografované schopnosti skokana ochrannej známky cicavca. Štýl tejto práce vyzerá, ako keby bol vykonaný fixkou. (Foto: Ael Lim)

Toto hravé tetovanie na stehne.

Tetovanie veľrýb na stehne od Ishi Neve

Elegantný trojuholníkový glyf plný vinutých vĺn, ktoré takmer vyzerajú, ako keby ťahali veľrybu späť do mora. (Foto: Ishi Neve)

Tento veľký kus hrudníka.

Keporkak na hrudi veľryby od Sasha Masiuka

Krásny čierny kus hrudníka po jednom Sasha Masiuk.

Tento modrý hrbáč.

Keporkak tetovanie od Ricka Barnetta

Zábavný fakt: Hrbole, ktoré keporkakom tak famózne skáču na tvári, sú v skutočnosti prehnané vlasové folikuly. Vnútri týchto zhlukov, známych ako tuberkulózy, sú hrubé nervové bunky spojené s jediným vlasom. (Foto: Rick Barnett)

Táto ružová veľryba.

Ružové veľrybie tetovanie od Doy

(Foto: Doy)

Táto hrudná košeľa funguje.

Ribcage Whale Tattoo od Ben Doukakis

Ďalší fantastický dizajn naplnený mandalou od Benjamin Doukakis. Nezabudnite navštíviť jeho stránku Instagram, nebudete sklamaní.

About the author